Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?; Kişisel seans planlaması öncesinde Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı sorusu kıl alma yöntemleri ile uğraşmak istemeyen ve kalıcı epilasyon sonucu almak isteyenler tarafından sıklıkla sorulmakta olup, Lazer Epilasyonun Çalışma Mekanizması ve Etkinliği hakkındaki detaylı konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Biyolojik cinsiyete bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşan ancak genel olarak tüm cilt üzerinde bulunan vücut kılları iki bölümden oluşmaktadır. Cilt üzerinde kıl ve cilt altında kıl kökü ya da kıl torbası olarak adlandırılan bu bölümler ağda, jilet, ip, cımbız, epilatör ya da kimyasal tüy dökücü kremler ile kısaltılmakta ya da köklerinden koparılmaktadır. Ancak klasik kıl alma ya da kısaltma yöntemleri kılın uzama ve gelişme fonksiyonlarını değiştirmediği için birkaç hafta sonra tekrar cilt üzerinde uzayarak estetik, kozmetik ve hatta psikolojik sorunlara neden olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

  Hijyen sorunlarına neden olan ve hatta can sıkıcı bir tabloya dönüşerek psikososyal problemlere yol açan vücut kıllarında klasik kıl alma yöntemleri etkin ve kalıcı işlem olanağı sunmazken; bu epilasyon yöntemlerinin yanlış kullanılması kılların tetiklenerek artmasına, kalınlaşmasına ve kıl köklerinin daha koyu renkli olmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için en ideal çözüm lazer epilasyon tedavisidir. Lazer epilasyon güvenli ve sağlıklı epilasyon seçeneği sunarken etkin ve kalıcı sonuçlar sağladığı için daha sık tercih edilmektedir.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı konu başlığında ele alınacak önemli bir husus cihazların dalga boyudur. Nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip lazer epilasyon cihazları ile üretilen ışınların kıl bir el aleti ile cilt yüzeyine iletilmesi esasına dayanan Lazer Epilasyon tedavisi cilt rengi, kıl karakteri, işlem bölgesi ve cinsiyet gibi parametreler ve işleme uygunluk değerlendirilerek yapılan cihaz seçimi ve test atımı sonrasında kişiselleştirilmiş seanslar halinde uygulanmaktadır. Doğru cihaz, doğru doz ve seans planlaması ile kalıcı sonuçlar sunan lazer epilasyon tedavisi öncesinde Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı öğrenmek ve test atımı yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kadın ve erkekler için en etkin, en kalıcı ve en ideal epilasyon çözümü sunan yeni nesil lazer epilasyon cihaz tipleri ile pürüzsüz bir cilt sağlayan Lazer Epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
  Lazer epilasyon tedavileri seanslar halinde uygulanmakta olup geliştirilmiş cihazların başlıkları kullanılarak ciltten belirli bir mesafede kontrollü atışlar şeklinde uygulanmaktadır.

  Kalıcı Lazer Epilasyon

  Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler istenmeyen vücut kıllarının alınmasında ağda, jilet, epilatör, cımbız, ip ve kimyasal tüy dökücü kremler gibi klasik ancak acılı ve zahmetli yöntemler kullanmaktadır. Bu kıl alma yöntemleri kısa süreli etkisi olan ve anajen evredeki yani aktif uzama dönemindeki kılların gelişimini durdurmayan ve etkilemeyen işlemler olduğu için kıl uzama döngüsüne göre maksimum birkaç hafta içerisinde tekrar kılların cilt üzerinde uzaması ile sonuçlanmaktadır.

  Can sıkıcı ve istenmeyen bu vücut kıllarının neden olduğu hijyen, estetik ve psikososyal problemler klasik kıl alma yöntemleri ile giderilmeye çalışılırken yanlış epilasyon yöntemleri cilt hassasiyetlerine, tahrişe ve hatta işlem bölgesindeki kılların tetiklenerek kalınlaşmasına ve yoğunlaşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle epilasyon yöntemlerinde kullanılan en ideal ve alternatif yöntemin lazer epilasyon olduğunu ifade edebiliriz. Lazer Epilasyon tedavisinde kullanılan cihazlar ile üretilen ışınlar kıllardan kıl köklerine iletilen ışın ile etkinliğini göstererek kıl köklerindeki kök hücrelerini hedef almakta ve büyüme ve gelişme fonksiyonlarını etkilemektedir.

  Klasik kıl alma ve epilasyon yöntemleri kılların cilt altındaki köklerini koparma ya da cilt yüzeyindeki bölümlerini kısaltma şeklinde uygulanırken, lazer epilasyon tedavisinde amaç kıl yoğunluğunun, kalınlığının, renginin ve derinliğinin azaltılmasıdır. Bu amaçla doğru cihaz, doğru doz ve doğru seans takvimi oluşturulduğunda kalıcı etkili epilasyon sonucu elde edilmiş olmaktadır.

  Kalıcı Lazer Epilasyon İçin Bilinmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı sorusu altında ele alınması gereken en önemli konu başlığı kalıcı lazer epilasyonda bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken noktalardır. İstenmeyen vücut kıllarının yok edilmesinde en ideal, en etkin ve en kalıcı yöntem olan Lazer Epilasyon işleminin başarısını arttırmak ve elde edilen sonuçların sürdürülmesini sağlamak için kişiselleştirilmiş seans takvimine uyum gösterilmesi oldukça önemlidir.

  Kılların uzama ve gelişimini tamamlama evreleri olan anagen faza göre planlanan seans takvimleri genellikle 6 ila 8 haftalık bir sürece sahiptir. Vücut kılları  için genellikle 6 seans şeklinde planlanan bu tedavi takviminde kıllar ve kıl kökleri periyodik olarak lazer ışınlarına maruz bırakılmaktadır. Bu etki kılların anajen fazdaki büyüme ve gelişme özelliklerinin hasar görmesini, düzenli seanslar sonucunda incelmesini ve dökülerek tekrar cilt üzerinde uzamasını önlemektedir.

  Periyodik seanslara ve seans takvimine uyum gösterilmesi ile tedavi süreci içerisinde %80 ila %90 oranında başarılı sonuçların elde edildiği gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle tedavi süreci boyunca istikrarlı, planlı ve kalıcı çözümler için dikkat edilmesi gereken noktalara özenli olunmalıdır.

  Kalıcı Lazer Epilasyon için Yapılması Gerekenler

  Kalıcı etkili lazer epilasyon tedavisi için periyodik seans planlamasına özen gösterilmesi oldukça önemli olduğu gibi lazer ışınları ile hedef alınarak hasara uğratılan kıl köklerinin tedavi takvimi boyunca köklerinden koparılmaması gerekmektedir. Bu amaçla cımbız, epilatör, ağda ve ip gibi yöntemlerin kullanımı durdurulmalıdır.

  Anajen fazdaki kıl köklerinin dinlenme ve dökülme evresine geçmesi ortalama 6 aylık bir sürece sahiptir. Bu süreç sonrasında optimum etki elde edilerek cilt pürüzsüz, hijyenik ve estetik bir görünüme kavuşmaktadır. Ancak seans sonunda hormon ilaçlarının kullanımı, hamilelik gibi durumlarda vücuttaki kıllar tekrar tetiklenebilmektedir. Bu gibi değişkenlerde elde edilen başarılı sonucun sürdürülebilmesi için lazer epilasyon  tedavisinin ilk seansını takip eden bir ya da iki yıl içerisinde tekrar edilmesi önerilmektedir. Böylece tedavinin kalıcılığı korunmuş olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı sorusunda ele alınacak bir diğer nokta ise kıl gelişiminin tamamlanmış olup olmadığıdır. Bilindiği gibi lazer epilasyon tedavileri asgari yaş sınırı bulunan bir prosedürdür. Özellikle ergenlik döneminde ve sonrasında kıl gelişiminin devam etmesi hatta artması sebebi ile genellikle kadınlarda 18, erkeklerde ise 20 yaşlarda işlem yapılması gerekmektedir. Kıl gelişimi tamamlanmamış olan kişilerde uygulanan lazer epilasyon tedavilerinden hormonal duyarlılığa bağlı olarak kıl gelişimi sürdüğü için kalıcı etkili sonuçlar oluşmamaktadır.

  Nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip Nd Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon tipleri ile kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran Lazer Epilasyon öncesinde test atımı yaptırarak özelleştirilmiş seans takviminin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir; Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı öğrenebilirsiniz.

  Klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla hem kadınlarda hem de erkeklerde istenmeyen vücut kıllarında kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran Lazer Epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak, Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı öğrenmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×