Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?; Kişisel tedavi planlaması öncesinde Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı sorusu en sık sorulan soru olup, geliştirilmiş cihazlar ile her mevsim uygulanabilmekte ve test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cildin en üst katmanı epidermiste oluşan vücut kılları, iki bölümden oluşmaktadır. Vücudun farklı bölümlerinde çeşitli şekil, kalınlık, renk, uzunluk ve derinliklerde bulunan bu kıllar iki bölümden oluşmaktadır. Derinin üstünde ve derinin altında kıl ve kıl kökü olarak uzayan kıllar hijyen ve estetik problemlere yol açtığı için epilasyon yöntemleri ile düzenli olarak köklerinden koparılmakta ya da cilt seviyesinde kısaltılmaktadır.

  İstenmeyen kılların koparılmasında ya da kısaltılmasında kullanılan ağda, epilatör, ip, cımbız, jilet ve kimyasal kıl dökücü kremler aktif büyüme döneminde yani anajen fazdaki kıl köklerini etkilemediği için ciltte elde edilen pürüzsüz görünüm birkaç hafta hatta kıl uzama döngüsüne göre birkaç gün sürmektedir. Zahmetli, uğraştırıcı ve acılı bu uygulamalar kalıcı etkili olmamakla birlikte ciltte leke, hassasiyet, kızarıklık, tahriş ve cilt kararması gibi olumsuz etkiler oluşturduğu için hem kadınlar hem de erkekler için en etkili yöntem lazer epilasyon tedavisidir.

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  İstenmeyen kıllarda ideal ve kalıcı çözüm sunan lazer epilasyon işleminin günümüzde en sık tercih edilen yöntem olması uygulamaya ilişkin merak edilen soruları da beraberinde getirmektedir. Etkin, kalıcı ve hedefe uygun başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamak amacı ile önemli bir yere sahip olan bu sorular içerisinde Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı sorusu da bulunmaktadır. Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı ya da yazın lazer epilasyon yapılmaz kavramı seans takvimlerindeki disiplini bozan ve epilasyon tedavisini olumsuz etkileyen bir genellemedir.

  İlk uygulanmaya başlandığında kullanılan cihazların etkinliği ve geleneksel epilasyon uygulamaları yaz aylarında güvenli olmamakla birlikte; geliştirilmiş lazer epilasyon teknolojileri yaz aylarında da güvenle epilasyon tedavisinin yapılmasına olanak sunmaktadır. Ancak tüm cilt tiplerinde işlem yapmaya olanak sunan bu cihazlar ile uygulanan seans sonlarında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Böylece güneşin zararlı etkilerinden korunmak, ısı artışı ile oluşabilecek cilt hassasiyetlerini önlemek mümkündür.

  Güneşin ciltteki zararlı etkilerinden korunarak her mevsimde güvenle lazer epilasyon yaptırabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt tipi, kıl rengi ve işlem bölgesine göre seçilen cihaz ile ücretsiz test atımı yaptırabilir; Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı öğrenerek önerilen tavsiyeler eşliğinde hedeflenen başarıda kalıcı etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

  Yeni nesil gelişmiş sistemler olan Nd Yag Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon cihazları ile her mevsimde epilasyon yaptırabilmek için merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak, Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı öğrenmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
  Lazer epilasyon tedavileri seanslar halinde uygulanmakta olup geliştirilmiş cihazların başlıkları kullanılarak ciltten belirli bir mesafede kontrollü atışlar şeklinde uygulanmaktadır.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığı altında yazın lazer epilasyon yapılmaz bilgisi sıklıkla geçmektedir. Bu bilgi yanlış bir bilgi olmayıp; lazer epilasyon işlemleri ilk uygulanmaya başlandığında yazın lazer epilasyon tedavileri güneşin zararlı etkilerden ötürü önerilmemekteydi

  Günümüzde dahi kullanılmakta olan bazı geleneksel lazer epilasyon işlemleri yaz aylarında güvenli olmamakla birlikte gelişmiş yeni nesil teknolojik sistemler sayesinde bu olumsuz durumlar ve yan etkiler minimuma düşürülerek her mevsim işlem yapılmasına olanak sunulmaktadır.

  Her mevsim ve özellikle yaz aylarında işlem yapılabilmesi için lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken koşullara dikkat edilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon öncesinde bronzlaşmamak önemli bir husustur. Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırabilmek için işlemden en az 1 ila 1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ve solaryum gibi cilt tonunu arttıran uygulamalardan kaçınılmalıdır.

  Lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar kıl köklerindeki melanin pigmentlerini yani siyah boya maddesini hedef alacağı için ışınların ciltte leke oluşturmaması ve hedeflenen kıl köklerinde absorbe edilmesini sağlamak için bronzlaşmamaya özen gösterilmelidir. 

  Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kadın ve erkeklerde tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerine işlem yapılmasına olanak sunan lazer epilasyon cihazları ile her mevsimde işlem yaptırabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığında bronzlaşmanın önemli bir olumsuz etki olduğu ifade edildiği gibi seans aralarında güneşin zararlı etkilerinden korunmak da oldukça önemli bir husustur.

  Özellikle yaz aylarında cilt yanığı oluşmadan lazer epilasyon yapılabilmesi için güneşin olumsuz etkilerinden korunmak ve yüksek faktörlü güneş kremleri ile cildi desteklemek çok önemlidir. Cildin korunması, yan etki riskinin en aza indirilmesi ve etkin sonuçların alınabilmesi için en ideal süre kış ve sonbahar mevsimi olsa da yaz aylarında Genital Bölge Lazer Epilasyon ve Koltuk Altı Lazer Epilasyon gibi güneşe direkt temas etmeyen bölgelere mevsim ve güneş faktörü ele alınmadan işlem yapılabilmektedir.

  Kadınlarda Yüz Lazer Epilasyon, Kol Lazer Epilasyon, Bacak Lazer Epilasyon ve erkeklerde Ense Lazer Epilasyon, Sırt Lazer Epilasyon ve Sakal Üstü Lazer Epilasyon gibi güneşe direkt temas eden işlem bölgelerinde cildin negatif yönde etkilenmesini önlemek için 5 ila 7 gün süre ile güneşten mümkün olduğunca kaçınılması istenmektedir. Her mevsimde özen gösterilmesi gereken bu husus cilt hassasiyeti ve UV ışınlarının ciltte leke oluşturma olasılığını en aza indirmek için oldukça önemlidir.

  Bronz Tene Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

  Lazer Epilasyon tedavilerinin planlanmasında cilt rengi önemli bir parametredir. İşlem bölgesinin uygunluğu, cihaz seçimi ve elde edilecek başarının değerlendirilmesinde önemli bir parametre olan cilt rengi özellikle dozların belirlenmesinde ve yan etki olasılıklarının öngörülmesinde de rol oynamaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon öncesinde cilt lekesi, cilt hassasiyeti, tahriş ve işlemin etkinliğini sınırlandıran bronzlukta olunmaması istenmektedir. Bronz tenli kişilerde ise işlem öncesinde 1 ila 1,5 ay cilt renginin açılması beklenmektedir.

  Cilt yüzeyini ve yan etki olasılıklarını ele alan Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığını özetlemek gerekirse; yazın lazer epilasyon yapılabilmektedir. Her mevsimde işlem yapılmasına olanak sunan cihazların ve lazer tiplerinin kullanıldığı tedavi süresince güneşten kaçınmak oldukça önemlidir. Seans sonrasında yan etki ve tedavinin etkinliği açısından yüksek faktörlü güneş kremleri ile cildin desteklenmesi ve 5 ila 7 gün süre ile güneş banyosundan kaçınılması istenmektedir. Bronz tenlerde ise cilt üzerindeki etkiler değerlendirildiği için lazer epilasyon kısıtlanmakta ve gereklilik halinde 1 ay süre ile beklenerek işlem yapılabilmektedir.

  En etkin ve kişisel seans takvimi ile istenmeyen kıllardan kurtulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz klinik değerlendirme sırasında ücretsiz test atımı yaptırarak; kıl karakteri, cilt rengi ve işlem bölgesine göre seçilen cihaz ve doz ayarları ile tedavi planlamanızı oluşturabilir, güvenli, sağlıklı, etkin ve kalıcı pürüzsüzlükte bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Hem kadınlar hem de erkekler için istenmeyen kılları yok etmede başarılı sonuçlar çıkaran lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu talebinde bulunmak, Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı konu başlığına merak ettiğiniz sorulara yanıt almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×