Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?

Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?

  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?: Vücut kıllarının kalıcı etki ile azaltılması ya da tamamen yok edilmesi amacı ile uygulanan lazer epilasyon tedavilerinde ihtiyaca uygun tedavi planlamasının oluşturulması ve istenilen etkilerin sağlanabilmesi için profesyonel sağlık kuruluşları ve güzellik merkezlerinden hizmet alınması çok önemlidir. Pürüzsüz bir cilde güvenli bir şekilde sahip olmak için Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?, Lazer Epilasyon Tedavilerinde Dikkati Edilmesi Gerekenler ve Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?

  Günümüzde en yaygın kullanılan estetik tedavi yöntemi lazer epilasyondur. İstenmeyen kılların kalıcı etki ile azaltan veya yok eden bu tedavi yöntemi kıl köklerini hedef alan ve tahrip eden lazer teknolojileri ile uygulanmaktadır.

  Cilt tipi, kıl karakteri, kıl yoğunluğu ve tedaviden beklenilen etkiler gibi çeşitli parametreler göz önünde bulundurularak kişiselleştirilmiş seanslar halinde uygulanan lazer epilasyon tedavisi sırasında sistem başlıkları ile cilt üzerine atış yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında lazer ışınları kıl köklerine etki ederken doğru ve etkin kullanılmadığı seanslarda istenmeyen durumlar ve yan etkiler oluşabilmektedir.

  Lazer epilasyon tedavilerinin profesyonel bir uzman tarafından uygulanması ve cilt – kıl karakterine uygun tedavi planlamasının oluşturulması oldukça önemlidir. Bu nedenle sağlık kuruluşları ve güzellik merkezlerinin tercih edilmelidir.

  Tüm diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi lazer epilasyon tedavilerinde de profesyonel bir hizmet alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, kıl tipi ve cilt tipinize uygun doğru cihaz seçimini yaparak kişisel seans planlamanızı oluşturabilirsiniz. Lazer Epilasyon Cihazları ve lazer epalisyon seans ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımızdan merkezimizi arayabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  Yaz aylarında cildi negatif ve olumsuz yönde etkilemeden olası geçici yan etkileri ortadan kaldırarak lazer epilasyon yapılmasına olanak sunan yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve uygulamaları bulunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

  Lazer epilasyon tedavisi bilindiği gibi tüylerin kalıcı olarak azaltılması ya da yok edilmesi için kullanılan bir prosedürdür. Bu nedenle doğru tedavi ve başarılı sonuçlar için profesyonel sağlık kuruluşlarından hizmet almak işlemin etkinliği ile doğru orantılıdır.

  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır? soru başlığı altında bilinmesi gereken bir diğer önemli husus epilasyonun etki mekanizması ve epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlardır.

  Lazer epilasyon tedavisi istenmeyen vücut kıllarının yoğunluğunu azaltmak ya da yok etmek amacı ile geliştirilmiş yoğun ve konsantre lazer ışığının kullanıldığı cihazlarla uygulanmaktadır. Bu nedenle lazer ışığının yani doğru cihazın seçimi önemlidir. Bu cihazlardan cilt yüzeyine uygulanarak yapılan atımlarda lazer ışınları ciltteki kılların melanin pigmentine odaklanırlar. Daha sonrasında melanin tarafından emilerek tüy folikülünde bozulmayı sağlarlar.

  Tüy folikülleri kılların büyümesinden sorumlu kök yapılarıdır. Lazer ışınları tarafından emilerek oluşan ısı foliküllerin yapısını tahrip edip bozarken doğru seçilmiş cihaz ile yapıldığında cilt ve cilt altı katmanlarının zarar görmemesi sağlanır.

  İstenmeyen vücut kıllarında istenilen tahribat ile tüylerin büyüme kapasitesinin tamamen bozulabilmesi için birkaç seans gerekmektedir. Kıl rengi, cilt rengi, lazer teknolojisi ve istenilen tedavi başarısı göz önünde bulundurularak kişisel lazer epilasyon tedavisi seansları oluşturulduğunda profesyonel bir sonuç elde edilmiş olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon tedavileri günümüzün en trend ve en popüler kozmetik işlemleri arasında yer almaktadır. Neredeyse tüm kadın ve erkekler istenmeyen kıl problemlerini klasik tüy alma yöntemlerini tercih etmek yerine lazer epilasyon tedavileri ile çözüme kavuşturmaktadır. Bu kapsamda etkin sonuçlar alabilmek için Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır? sorusuna yanıt almakla birlikte Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler ilgili detaylara da dikkat edilmelidir.

  Lazer epilasyon işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elbette uzman seçimidir. İşlemlerin başarısı ve güvenliği, sağlık merkezi ve kliniğin deneyimi ve lisansına bağlıdır. Bu nedenle sağlık merkezi veya klinik seçimlerinde uzmanların deneyimlerinin ve yetkilerinin doğrulanması gerekmektedir.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise cilt ve kıl tipinin doğru değerlendirilmesidir. Merkezimizdeki uzmanımız cilt tipini ve kıl rengini değerlendirerek hangi tür lazer epilasyon cihazının kullanılması gerektiğini ve hangi dozlarda işlem yapılacağını belirlemektedir.

  Lazer epilasyon tedavilerinde olası yan etkilerin azaltılması için işlem öncesinde ve sonrasında güneş ışığından kaçınmak ve söz konusu tedavi bölgesinin korunması çok önemlidir. İşlem bölgese güneşe maruz kalmış ve bronzlaşmış ise veya güneş yanığı var ise lazer epilasyon tedavisi riskli hale dönüşebilmektedir. Ayrıca ciltteki bronzluk lazer ışınlarının kıl köklerindeki melanin pigmentini hedef almasını zorlaştırmaktadır. Bu da lazer epilasyon tedavisinin etkinliğini düşürürken ciltte yanıklara neden olabilmektedir.

  İşlem öncesi güneşe maruz kalmamak önemli olduğu gibi seans hazırlığında kılların köklerinden koparılmaması da çok önemlidir. Periyodik seanslar öncesinde uzayan kılların ağda, epilatör, cımbız gibi klasik yöntemler ile köklerinden koparılmadan cilt seviyesinde traş edilerek işleme gelinmesi istenmektedir. Böylece lazer atımları esnasında ışınlar kıl köklerini rahatlıkla hedef alarak istenilen hasarı oluşturabilmektedir.

  Her seans sonunda cilt yüzeyinde görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler oluşmaktadır. Hassasiyet, kızarlık ve şişlik bu yan etkiler arasındadır. Seans sonrasında görülen bu geçici yan etkilerin hafifletilebilmesi için uzmanımız tarafından önerilen talımatlara uyulması; cildi tahriş edecek kese, peeling gibi uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Tüm bu unsurlar lazer epilasyon tedavilerinin başarı ve etkinliğinin artırılması, olası yan etki riskinin en aza indirilmesi açısından çok önemlidir. Özetle lazer epilasyon tedavileri öncesinde tedaviyi uygulayacak olan profesyonelin deneyimi, doğru cihaz seçimi ve seans planlamasının yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle tedavinin etkinliği ve optimum başarı için sağlık profesyonelimizden ve uzmanımızdan danışmanlık alarak test atışı yaptırabilir, size en uygun tedavi yöntemini oluşturabilirsiniz.

  Cilt ve kıl karakterine göre değişiklik gösteren bu tedaviler öncesinde uzmanımızın önerilerini almak, test atışı yaptırarak uygun cihazın belirlenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon paketleri ve seans ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabileceğiniz gibi sosyal medya ve iletişim numaralarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×