Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?; Kişisel lazer epilasyon tedavisi planlaması öncesinde Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır sorusu istenmeyen yüz ve vücut kıllarının epilasyonunda kadın ve erkekler tarafından sıklıkla sorulan bir soru olup, geliştirilmiş lazer epilasyon cihazları ile istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgesinde güvenle kullanılabilmekte ve Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılmaz? konu başlığına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücut kılları ergenlik döneminde ve sonrasında biyolojik cinsiyete göre bazı bölgelerde yoğunlaşarak tüm vücutta uzamaktadır. Hormonal faktörlere bağlı olarak gelişen ve cinsiyete, bulunduğu bölgeye ve çeşitli etkenlere bağlı olarak farklı uzunluklarda, renklerde ve kalınlıklarda uzayan bu kıllar estetik, hijyenik ve psikososyal problemlere neden olduğu için klasik kıl alma yöntemleri ile düzenli olarak alınmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

  Klasik epilasyon yöntemlerinin tekrarlanması ve ayrıca acılı, zahmetli ve uğraştırıcı olması kalıcı lazer epilasyon tedavilerinin tercih edilme sıklığını arttırmaktadır. Daha pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak isteyen kadın ve erkekler için en popüler tedavi yöntemi olan Lazer Epilasyon işleminde nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip cihazların kullanılması tüm vücut bölgesinde farklı cilt tipi ve kıl karakterlerinde işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Tüm vücut bölgelerindeki aktif büyüme ve gelişme fazındaki yani anajen evredeki kılları ve kıl köklerini hedef alarak periyodik seanslar sonrasında tekrar cilt yüzeyinde uzamasını durduran lazer epilasyon tedavisi öncesinde Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır sorusuna yanıt almak, kişiselleştirilmiş tedavi için klinik değerlendirme ile test atımı yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Son dönemde kadın ve erkekler tarafından en sık tercih edilen medikal estetik uygulama olan Lazer Epilasyon tedavisi, lazer epilasyon işlem bölgeleri ve Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?
  Lazer Epilasyon ışınları cilt ile sınırlı etkinliği esnasında kıl köklerinde ani ısı değişikliklerine yol açtığı için işlem sırasında cilt hassasiyetine göre hafif batma hissi oluşabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır konu başlığında ele alınması gereken en önemli nokta lazerin etki mekanizmasıdır. Tüm vücudu kaplayan cildin üzerinde oluşan kıllar iki bölümden oluşmaktadır. Cilt üzerinde oluşan kıl ve deri altındaki kök ya da kıl torbası bölümlerinden oluşan bu kıllar biyolojik cinsiyete ve vücut bölgelerine göre farklı kalınlıklarda, renklerde ve boylardadır. Kıl tipine, kıl karakterine, cilt rengine ve işlem bölgesine göre geliştirilmiş cihazlar ise kıl ve kıl köklerini nanometre cinsine sahip ışık boylarında hedef alarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Farklı tiplerdeki lazer epilasyon cihazları ile üretilen ışınlar tekli ve düzenli atışlar ile kıl ve kıl köklerine iletilmektedir. Kıl foliküllerine gönderilen ışınlar kıla rengini veren melanin olarak adlandırılan boya maddesi aracılığı ile kıllardan köklere ulaşarak bu bölgede ısı enerjisine dönüşmektedir. Isı enerjisini absorbe eden kökler ve kök hücreleri ise hasara uğrayarak anajen evredeki uzama ve gelişme özelliklerini kaybetmesini sağlamaktadır.

  Düzenli periyodik seanslar halinde uygulanan lazer epilasyon tedavisi sonrasında ise kıllar incelerek zayıflamakta ve kökler gelişme fonksiyonlarını yitirerek cilt yüzeyinde uzamasını durdurmaktadır.

  Lazer Epilasyon Riskli Midir?

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır sorusu öncesinde lazer epilasyon riskleri ve etkinliği bilinmelidir. Kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonlarını bozarak kılların tekrar cilt yüzeyinde uzamalarını engellemeyi hedefleyen Lazer Epilasyon tedavisinde kullanılan cihazların her biri cilt rengi, kıl karakteri ve işlem bölgesi gibi parametrelere göre tercih edilmektedir.

  Nanometre cinsinden farklı ışık yani dalga boylarına sahip bu cihazlar olası sonuç ve başarı etkinliğini arttırırken yan etki ya da risk oluşturmadan tüm vücutta işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Ayrıca dalga boyu prensibi ile çalışan lazer epilasyonda ışınların etki alanları ise cilt ile sınırlıdır. Böylece en hassas vücut bölümü olan yüz ve genital bölgede güvenle işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Atışlar esnasında lazer kıl kökleri ve cilt ile sınırlı olduğu için cilt altına inmemekte ve iç organlarda herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ayrıca lazer epilasyon kanser ya da kısırlığa neden olması hususunda herhangi bir klinik çalışma bulunmamaktadır.

  Lazer Epilasyon İşlem Bölgeleri

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise; epilasyon tedavisi doğru cihaz ve dozlarda kullanıldığında tüm vücut bölgelerinde güvenle kullanılabilen bir yöntemdir. Klinik değerlendirme ve test atımı sonrasında elde edilen analizler ile kişiselleştirilmiş tedavinin planlaması yapılarak etkin, kalıcı ve amaçlanan hedef doğrultusunda başarı sağlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon işlem bölgeleri ise aşağıda yer almaktadır;

  Tüm vücut lazer epilasyon tüm bacak, tüm kol, koltuk altı ve genital bölgeyi kapsamaktadır. Yüz Lazer Epilasyon ise yanak, bıyık ve çene bölgesini kapsamaktadır. Ancak lazer epilasyon paketi olarak adlandırılan bu bölgeler ihtiyaca ve talebe göre kişisel olarak yeniden düzenlenebilmektedir.

  Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılmaz?

  Lazer epilasyon tedavisinin olası geçici yan etkileri dışında herhangi bir riski bulunmamaktadır. Yalnızca cilt ile sınırlı olan ve cildin alt katmanları ya da organlar üzerinde herhangi bir etkinliği bulunmayan Lazer Epilasyon tedavisinin uygulama yapılmadığı alanları da bulunmaktadır. Özellikle skar ve açık yaraların bulunduğu alanlarda uygulanmamaktadır. Ayrıca egzama ve mantar hastalığı bulunan kişilerde de tercih edilmemektedir. Tüm bunları yanı sıra burun içi, kulak içi, göz ve kirpik çevresinde lazer epilasyon tedavisi yapılmamaktadır. Lazer ışınları kıllardaki koyu renkli boya maddesini hedef aldığı için dövme bulunan alanlarda önerilmemektedir. Uygulama yapıldığında ise dövmenin rengini soldurduğu için bozulmalara neden olmaktadır.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır konu başlığı altında ele alınması gereken bir diğer konu ise kimler lazer epilasyon tedavisi yaptırabilir sorusudur. Lazer epilasyon işlemi etkinliği ve güvenliği açısından kıl gelişimini tamamlamış kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ancak kıl yapısını tamamlamamış, işlem bölgesinde açık yara ya da enfeksiyonu bulananlara, hepatit B hastalarına, hamilelere uygulanmamaktadır.

  Lazer epilasyon tedavisinin etkinliği ve başarısı için kıllanma probleminin hormonal mi yoksa genetik mi olduğu da değerlendirilmektedir. Hormonal nedenler ile kıllanma problemlerinde lazer epilasyon tedavisinin başarısı olumsuz etkileneceği için hastalığın ve problemin tedavi edilmiş olması istenmektedir.

  Farklı dalga boylarındaki lazer ışınlarının kıl kök hücrelerini periyodik seanslar ile tahrip etmesini ve cilt üzerinde uzamasını durdurmak amacı ile uygulanan Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ile test atımı yaptırarak uygun cihaz ve dozlarda kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak ve Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır hakkında detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Tüm vücut bölgelerinde işlem yapılmasına olanak sunan farklı tip ve başlıklardaki cihaz teknolojileri ile istenmeyen kılların neden olduğu estetik, hijyenik ve psikososyal sorunların sonlandırılmasına olanak sunan lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×