Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu: Lazer epilasyon sonrası ciltte kısa süreli kabarma gelişebilmektedir. Bu durum, lazer atımları sırasında cilde uygulanan ısı enerjisi sebebi ile görülen bir tepki olup Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Neden Olur? ve Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Nasıl Geçer? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  Yaz aylarında cildi negatif ve olumsuz yönde etkilemeden olası geçici yan etkileri ortadan kaldırarak lazer epilasyon yapılmasına olanak sunan yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve uygulamaları bulunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?

  Lazer epilasyon işlemi sırasında veya sonrasında görülen kabarma seans sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler arasında yer almaktadır. Ciltte kısa süreli olarak görülen bu kabarma lazer atımları ile oluşan ısı enerjisinin neden olduğu normal bir tepki olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu sorusuna yanıt ararken tedirgin olmamak gerekmektedir.

  Lazer epilasyon tedavilerinde lazer ışınları kıl köklerini hedef alırken ısı enerjisini kullanmakta ve bu enerji, yalnızca kıl köklerinde değil cilde de yayılmaktadır. Bu etkinlik sonrasında kabarma ile birlikte ısı artışı, kızarıklık ve hassasiyet de kendini göstermektedir. Bu olası etkilerin her biri kısa süreli ve geçici yan etkilerdir.

  İşlem sırasında ya da sonrasında oluşan bu kabarmalar genel olarak hafif ve kısa süreli reaksiyonlar olarak tanımlanmakta olup lazer epilasyon işleminin etkisiyle ile birlikte kızarıklık, hassasiyet, kızarmaya ek olarak şişlikler de gelişebilmektedir. Ancak tüm bu durumlar genel olarak pek çok kişide görülmekte olup kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Cilt kabarmalarının kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaması, cilt tahrişinin artması ya da cildin reaksiyon göstermesi halinde uygun tedavi bakım önerilerine dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Lazer epilasyon tedavilerinde seansların konforlu ve pratik geçmesi önemli bir prosedür olup Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu ve daha pek çok merak ettiğiniz konu başlıkları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cildin ihtiyaçlarına ve iyileşme sürelerine göre programlanmış Lazer Epilasyon tedavileri için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, ücretsiz test atımı sonrasında programınızı oluşturarak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Neden Olur?

  Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon sonrası kabarma genel olarak işlemde kullanılan lazerin kıl köklerinde ve ciltte oluşturmuş olduğu ısı etkisi ile ilgilidir. Lazerin ısı etkisi kıl köklerini hedef alırken ısı enerjisi kullanmaktadır. Bu ısı, kıl köklerinden yayılarak cilde de yayıldığında şişme ve kabarmalar oluşabilmektedir.

  Ciltte görülen kabarmalar cilt reaksiyonu olarak adlandırılmaktadır. Bu reaksiyon cildin kendi kendini savunma mekanizması olarak ifade edilmektedir. Bir diğer nokta ise kıl kökleridir. Kıl kökü tahrişlerinde ısıya verilen tepkiler cildin eş zamanlı olarak kızarmasına ve yine kabarmasına yol açmaktadır.

  Bir diğer önemli neden ise damar genişlemeleridir. Lazer ışığı, cilt altında kıl folikülünü besleyen damarlarda geçici bir genişlemeye yol açmaktadır. Bu damar genişlemeleri de ciltteki kızarıklığı arttıran ve kabarmaları tetikleyen nedenler arasında yer almaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu konu başlığında en önemli etken ise cilt tipi ve işlem alanıdır. Cilt tipleri ve cildin reaksiyonları birbirinden farklıdır. Özellikle hassas cilt tipleri lazer epilasyon sonrasında fazla kabarma eğilimi gösterebilmektedir. Ayrıca işlem bölgeleri ve işlem bölgesindeki ince cilt yapısı daha hassas olduğu için lazerin etki mekanizmasına daha hassas bir şekilde yanıt vermektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Nasıl Geçer?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu konu başlığında ele alınacak bir diğer nokta ise lazer epilasyon sonrası cilt bakım işlemleridir. Özellikle ciltte kabarma durumlarında bu etkinin geçici ve kısa süreli olduğu, hafifleyerek kendiliğinden azaldığı unutulmamalıdır. Ancak cildin desteklenmesi ve yatıştırılması için bakım önerilerine uyulması istenmektedir.

  Lazer epilasyon işlemi sonrasında süreci rahatlatmak ve cildi desteklemek için ilk olarak cildin ısı artışının kontrol altına alınması istenmektedir. Soğuk kompres yapmak ve bir bez yardımı ile buz uygulamak cildi rahatlatır. Ancak buzu cilde direkt olarak temas etmekten kaçınmak gerekir.

  Cildin buz ve soğuk kompres uygulamaları ile yatıştırılmasının ardından cildin ihtiyacı olan nem desteğinin sağlanması çok önemlidir. Cildin nem dengesini korumak için hafif, parfüm içermeyen nemlendirici sürmek ve cildin kurumasını önlemek kabarmayı yatıştıran ve cildi sakinleştiren bir işlemdir.

  Lazer epilasyon sonrasında cilt hassas olabilir. Bu nedenle cildin yatışması için bakım önerilerine dikkat edilmesi çok önemlidir. Lazer epilasyon seansları sonrasında dikkat edilmesi gereken bakım önerileri hakkında detaylı bilgi almak, Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu, Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi edinmek ve diğer konular hakkında görüş ve fikirlerinizi iletmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×