Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı: Lazer epilasyon tedavileri sonrasında bazı kişilerde kaşıntı hissi geçici olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu kaşıntı bir cilt reaksiyonu olarak kendini göstermekte olup birkaç saat veya birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerek kaybolmaktadır. Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı, Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Ne Kadar Sürer? Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Nasıl Geçer? gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Göze Zarar Verir Mi?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Göze Zarar Verir Mi?
  Lazer epilasyon çalışma prensibi açısından güvenli bir prosedürdür. Ancak lazer ışığı odaklandığı bölgedeki pigmenti hedef aldığı için işlem sırasında gözler korunarak korunarak olası riskler ortadan kaldırılmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı?

  Lazer epilasyon sonrasında istenmeyen olası geçici yan etkiler ile karşılaşmak mümkündür. Bu olası yan etkiler arasında kaşıntı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Epilasyon tedavileri sırasında veya sonrasında cilt reaksiyon vermekte olup kaşınmaya başlamaktadır. Özellikle cildin en üst tabakasına uygulanan ısı ve enerji ciltte kısa süreliğine hassasiyetin artmasına ve bunun sonucunda da kaşıntıya yol açmaktadır. Ayrıca lazer ışığı kıl köklerini hedef aldığında köklerde oluşan ısı artışı ciltteki hassasiyeti de doğru orantılı olarak arttırmaktadır.

  Tüm bunlara ek olarak cildin üst tabakasında ve kıl köklerinde oluşan ısı ve enerji artışı cildin hidrasyonunu azaltarak kuruluğa ve ciltteki kuruluk eğilimi de belirgin bir kaşıntıya yol açmaktadır. Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı? Lazer epilasyon sonrasında görülen kaşıntılar cilt hassasiyetine, kullanılan lazer epilasyon cihazına ve kişisel faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

  Geçici rahatsızlığa yol açan bu cilt reaksiyonunda cildin desteklenmesi ve yatıştırılması çok önemlidir. Aksi halde önlenemez cilt tahrişleri gelişmektedir. Ancak genel olarak kaşıntılar geçicidir ve kendiliğinden düzelmektedir. Şiddeti gittikçe artan ve uzun süren kaşıntılar da ise polikliniğimize danışmanız önemlidir. Kaşıntıyı hafifletmek için soğutucu jel ve özel nemlendirici kremler ile cilt yatıştırılmalıdır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Ne Kadar Sürer?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı konu başlığında kaşıntı süresi de önemlidir. Lazer epilasyon uygulamaları esnasında yada sonrasında görülen kaşıntıların süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu değişkenler üzerinde çeşitli faktörler bulunmaktadır. Bazı kişilerde görülen kaşıntılar hemen geçerken başka kişilerde birkaç saat veya birkaç gün sürebilmektedir. Ancak daha uzun süren bir reaksiyon olmamakla birlikte kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı ve Kabarma Nedenleri

  Lazer epilasyon sonrası görülen cilt hassasiyeti, kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlar olası geçici yan etkilerdir. Kısa süreler içerisinde kendiliğinden kaybolarak azalan bu etkilerin altında yatan çeşitli faktörler bulunmakta olup kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle her lazer epilasyon sonrası kaşıntı olur demek doğru değildir.

  Lazer epilasyon sonrasında görülen kaşıntılar yukarıda da ifade edildiği gibi bir cilt reaksiyonudur. İşlem sırasında veya sonrasında oluşan bu kaşıntıların altında çeşitli faktörler bulunmaktadır. Cilt tipi, kullanılan lazer epilasyon cihazı ve dalga boyu, lazer epilasyon öncesinde veya sonrasında cilt bakımı, cildin kuruluğu, işlem yapılan bölgenin ve cildin hassasiyeti ve kişisel tepkiler muhtemel nedenler arasında sayılmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Nasıl Geçer?

  Lazer epilasyon sonrası cilt hassasiyetinin artması sonucunda oluşan kaşıntılarda ciltte travmatik etkilerin oluşturulmaması ve cildin en kısa sürede yatıştırılabilmesi için polikliniğimizde önerilmiş olan tüm yöntemlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Özellikle lazer epilasyon işlemi sonrasında soğutucu jeller ve losyonlar kullanarak cildin rahatlaması ve yatıştırılması çok önemlidir. Cildin nem dengesini sağlayan bu jel ve losyonlar cildi serinletirken aynı anda kaşıntı sonrasında oluşabilecek tahriş riskini de en aza indirmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı konu başlığında bir diğer önemli nokta cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğu ile gelişen kaşıntılarda özellikle epilasyon sonrasında cildin hafif nemlendiriciler ile desteklenmesi tavsiye edilmektedir. Ancak bu aşamada ağır ve yağlı ürünlerden kaçınılması istenmektedir.

  Cilt hassasiyetinin arttığı bölgelerde kaşıntıyı azaltmak için soğuk kompres uygulanmalıdır. Temiz bir bez ya da buz torbası ile işlem bölgesine uygulama yapılmalıdır. Buz ile oluşabilecek yanıkların önlenebilmesi için cildin buz ve soğuk ile temasını bir bez yardımı ile kesmeye dikkat edilmelidir.

  Lazer epilasyon sonrası kaşıntının azalarak kaybolması için hassasiyetin olduğu dönemlerde sıcak su, güneş ve aşırı terleme gibi kaşıntıyı ve cilt tahrişini arttırabilecek faktörlerden kaçınılması gerekmektedir.

  Tüm bu işlem basamaklarına uyulması halinde kaşıntı şiddeti geçmiyor ve uzun süreli olarak devam ediyorsa uzmanımıza danışmalısınız. Uzmanımız durumu değerlendirerek cilt tipinize, kaşıntı durumunuza ve diğer pek çok faktöre uygun tedavi önerisinde bulunacaktır.

  Her cilt tipi farklıdır ve işlem bölgesi, kullanılan lazer epilasyon cihazı, kıl karakteri ve kişisel tepkilere göre lazer epilasyon tedavileri sırasında ve sonrasında kaşıntı durumu gelişebilmektedir. En uygun yöntemi denemek ve etkin bir Lazer Epilasyon Tedavisi sonucu alabilmek için tüm tavsiyelere dikkat edilmelidir.

  Cilt tipinize, kıl karakterinize ve cilt hassasiyetinize uygun lazer epilasyon cihazları hakkında detaylı bilgi almak, kişisel tedavi seanslarınızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Lazer Epilasyon tedavileri hakkında merak ettiğiniz diğer tüm konular için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar mı? Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×