Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır: Lazer epilasyon seansları sonrasında kese yaparken nazik hareketler ile cilt yatıştırılabilir ve ölü hücrelerden arındırılabilir. Ancak lazer epilasyon işlemi sonrasında cilt hassasiyeti ve iyileşme süreci göz önünde bulundurularak seans sonrasında kese yapma zamanına dikkat edilmelidir. Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır? Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapma Süresi Nedir? ve Lazer Epilasyonda Cilt Bakım İşlemleri hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Sonrası Kabarma Olur Mu?
  Lazer epilasyon sonrası ciltte kısa süreli kabarma gelişebilmektedir. Bu durum, lazer atımları sırasında cilde uygulanan ısı enerjisi sebebi ile görülen bir tepkidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon tedavilerinde lazerin etki mekanizması ve kıl köklerinde oluşturduğu ısı artışı sonucunda ciltte hassasiyet gelişmektedir. Bu nedenle cildin iyileşme sürecini tamamlaması sonrasında nazik bir kese işlemi uygulanabilir. Ancak cilt hassasiyeti ve tahriş göz önünde tutularak bu işlemin çok dikkati ve önerilen kese ile yapılması gerekmektedir.

  Lazer epilasyon seansı sonrasında kese uygulamasından önce ilk basamak cildin iyileşme sürecine izin vermektir. Bu nedenle uzmanımızın önerdiği sürenin beklenmesi uygun olacaktır.

  Kese işleminde yumuşak hareketler ile cildi nazik ve dairesel hareketler ile ovalamak önemlidir. Aşırı baskı ve travmatik hareketlerden kaçınarak cildin ölü deri hücrelerinden arınmasına yardımcı olunmalıdır.

  Cildi yıkarken ve kese uygularken aşırı sıcak su kullanımından kaçınmak bir diğer önemli basamaktır. Ilık su ile kese yapmak cildi rahatlatacağı gibi oluşabilecek tahrişi de önlemektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır konu başlığında kese sonrası bakım da çok önemlidir. Cildin kese ile ölü deri hücrelerinden arındırılması ile hassas ciltte kuruluklar gözlemlenebilir. Bu nedenle kese sonrası cilt nemlendirilmelidir. Cilt önerilen nemlendiriciler ve losyonlar ile rahatlatılmalıdır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapma Süresi

  Lazer epilasyon seanslarından hemen sonra ciltte hassasiyet ve kızarıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle genellikle lazer epilasyondan sonra 1-2 hafta boyunca cildin iyileşme sürecine bırakılması istenmektedir. İlk günlerde ciltte hasasiyet görülebileceği için bu nedenle özellikle ilk birkaç gün içerisinde kese yapılmaması önerilmemektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır konu başlığında önemli nokta cilt yatışıp iyileşme sürecini tamamladığında ortalama 8 – 10 gün sonra kese işlemi yapılabilir. Ancak lazer epilasyon sonrasında oluşan herhangi bir tahriş, hassasiyet ve kızarıklık durumunda kese işleminin ertelenmesi gerekmektedir. Aksi halde ciltte travmatik etkiler oluşabilir; yanıklar ve cilt lekeleri gelişebilir.

  Unutulmamalıdır ki her cilt karakteri farklıdır ve her cildin ihtiyacına göre bakım işlemleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon sonrasında uzmanımız tarafından önerilen kese takvimine uyum sağlamaya özen gösterilmelidir.

  Lazer Epilasyonda Cilt Bakım İşlemleri

  Lazer epilasyon sonrasında cilt bakım işlemlerinde kullanılacak ürünlerin aşındırıcı ve kimyasal içerikli olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kese tercihi yaparken nazik ve yumuşak dokulu olmalı ve doğal içerikli ürünler seçilmelidir.

  Tüm seans aralarında olduğu gibi işlem bölgesine kese yapıldıktan sonra cilt güneşe karşı daha hassas olmaktadır. Bu nedenle kese işleminden sonra da güneş koruyucu kremler kullanarak güneşe maruz kalma süresi en aza indirilmelidir.

  Her bireyin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle lazer epilasyon sonrasında kese işlemine geçilmeden önce muhakkak uzmanımızın önerilerine ve tavsiyelerine dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon sonrası kese işlemi cildin daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabileceği gibi yanlış zamanda travmatik etkiler ile yapılan kese işlemi ciltte istenmeyen durumların gelişmesine yol açabilmektedir.

  Lazer Epilasyonda Kese Neden Yapılır?

  Lazer epilasyon tedavilerindeki kese işleminin amacı kılların dökülmesini desteklemek değildir. Kese işlemi cildin dış tabakasının yenilenmesini ve ölü deri hücrelerinin uzaklaşmasını amaçlamaktadır. Yani lazer epilasyon sonrasında önerilen sürelerde yapılan kese işlemi daha çok cilt dokusunu düzeltme, cildi yumuşatma ve temizleme amacını taşımaktadır.

  Özet olarak kese işlemi kılların dökülme hızı üzerinde etkili değildir. Kıl dökülmeleri lazer epilasyon seansları sonrasında görülmesi beklenen bir etki olup kıl folikülleri kese yapmaya ihtiyaç duyulmadan kendiliğinden zayıflayarak dökülmeye başlayacaktır.

  Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, kese işlemi ile de cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atımı ile kişiselleştirilmiş seans takviminizi oluşturabilirsiniz.

  Herhangi bir cilt bakımı işlemi özellikle lazer epilasyon seansı sonrasında cildin ihtiyacına göre belirlenmeli ve iyileşme sürecine uygun yapılmalıdır. Bu nedenle doğru, etkin ve güvenilir lazer epilasyon tedavileri hakkında detaylı bilgi almak, lazer epilasyon sonrasında kese ve cilt bakım işlemleri hakkında sorularınızı iletmek ve Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır hakkında görüşme yapmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir; iletişim numaralarımız üzerinden polikliniğimize ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kese Nasıl Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×