Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu: Lazer epilasyon sonrasında ısı etkisi, cilt hassasiyeti, kıl foliküllerinin uyarılması, geçici irritasyon ve işlemin türüne göre ciltte kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık genel olarak işlem sırasında ve sonrasında görülmesi beklenen bir reaksiyon sonucu olup Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu? Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Oluşma Nedenleri ve Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer ile ilgili merak ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı?
  Lazer epilasyon seansları sonrasında güneşlenmek veya güneşe çıkma konusunda çok dikkatli olunması gerekmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?

  Lazer epilasyon sonrası kızarıklık görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler arasındadır. Kızarıklık genel olarak işlem sırasında ve sonrasında ortaya çıkan bir cilt reaksiyonudur. bu reaksiyonun oluşma nedenleri arasında lazerin etki mekanizması ile gelişen ısı etkisidir. Bu ısı enerjisi kıl köklerini tahrip ederken çevre dokuları da ısıtmaktadır. Bunun sonucunda da uygulama bölgesinde geçici bir kızarıklığa yol açmaktadır.

  Kızarıklığın oluşma nedenleri arasında lazerin ısı etkisinin olması ile birlikte cilt hassasiyeti de önemli bir nedendir. Lazer epilasyon bölgesi lazer ışığı ile uyarıldığında özellikle hassas ciltlerde daha belirgin bir kızarıklık reaksiyonu ile karşılaşmak mümkündür. Kıl köklerinin de uyarılması ile birlikte cilt üzerinde hassasiyet ve kızarıklık oluşabilmektedir.

  Lazer epilasyon işlemlerinde kızarıklık ve hassasiyet gibi kendini gösteren irritasyonlar olası geçici yan etkiler arasında yer almaktadır. Lazer ışınlarının kıl kökleri tarafından emilmesi ve ısı enerjisine dönüşmesi ile gelişen bu tablo lazerin etkinliği ile de doğru orantılı diyebilmek mümkündür.

  Tüm bunlara ek olarak lazer epilasyon sonrası kızarıklık kullanılan cihaz, dalga boyu ve enerji seviyesine göre de değişkenlik göstermektedir. Ayrıca cilt tipi de reaksiyonlar da önemli bir parametredir. Açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip olan kişilerde lazer epilasyon sonrası kızarıklık yaşama durumu daha yüksektir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu sorusuna daha net bir yanıt vermek gerekir ise kızarıklık genel olarak görülmesi beklenen hafif ve geçici bir reaksiyondur. Lazer epilasyon işlemi sonrasında görülen bu reaksiyon birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde önerilen bakım prosedürlerine uyulduğunda hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Her bireyin cilt tepkisi ve lazer epilasyon sonrası cilt reaksiyonu birbirinden farklılık göstermekte olup lazer epilasyon sonrasında aşırı reaksiyon halinde veya rahatsızlık durumunda merkezimize ulaşarak bilgi alabilir, bakım prosedürleri ve cildi yatıştırıcı öneriler hakkında sorularınızı iletebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu ile Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında sorularınızı iletebilir, ücretsiz muayenemizden de yararlanarak kişisel lazer epilasyon seanslarınızın oluşturulabilmesi için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Oluşma Nedenleri

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu sorusuna yanıt verilmesinin ardından lazerin etki mekanizması ve kızarıklık oluşma nedenleri hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Öncelikle bilinmelidir ki ciltte kızarıklık olmasının birkaç nedeni bulunmakta olup lazer epilasyon sonrasında görülen kızarıklık geçici bir yan etkidir.

  Lazer epilasyon işlemi sırasında veya sonrasında oluşan kızarıklığa yol açan bir takım temel faktörler arasında ısı enerjisi ve uyarılmış kıl kökleri bulunmaktadır. Bu faktörde ele alınacak husus lazer epilasyonun etki mekanizmasıdır. Lazer atımları sırasında kıl kökleri hedef alındığı için ışınlar kıl köklerinde ısı enerjisine dönüşmektedir. Bu ısı kıl köklerinin uzama ve büyüme fonksiyonları üzerinde etki eder ve köklerin tahrip olmasına yol açmaktadır. Bu evrede çevre dokularda geçici ısı artışı ile birlikte hassasiyet ve kızarma görülebilmektedir.

  Lazer atımları ısı artışına ek olarak kan dolaşımını arttırmaktadır. Artan kan akışı cildin onarım sürecine yardımcı olurken aynı esnada cilte görünür bir kızarıklık oluşturabilmektedir.

  Cilt tipi, kıl rengi ve cildin lazer epilasyona vermiş olduğu tekpi de ciltte oluşan kızarıklık üzerinde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle hassas cilt tiplerinde, çık tenlerde ve koyu tüyleri olan kişilerde ciltteki kızarıklık daha belirgin olabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

  Lazer epilasyon sonrası görülen kızarıklıklar yukarıda da ifade edildiği gibi genellikle geçicidir. Cilt hassasiyeti arttırılmadığında ve travmatik herhangi bir etkide bulunulmadığında hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak kızarıklığın hafifletilmesi ve cildin yatıştırılmasına destek olunması için bir takım dikkat edilmesi gereken öneriler bulunmaktadır.

  Lazer epilasyon işlemi sonrasında merkezimiz tarafından cilt tipinize uygun önerilen bakım prosedürlerinin ihmal edilmemesi çok önemlidir. Özellikle aşırı hassas ciltlerde soğuk kompres uygulaması yaparak cilt serinletilebilir ve cilt soğutulabilir. Aşırı ısı ile kuruyan cildin yatışması için nemlendirici kullanımı da çok önemlidir. Nemlendiriciler ve losyonlar cildin nem seviyesini dengeleyeceği için cilt kuruluğunu önlemekte ve böylece kızarıklığın hafifletilmesi sağlanmaktadır.

  Lazer epilasyon sonrasında kızarıklığın ve hassasiyetin azalmasına destek olabilmek için Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır Mı konu başlığında da yer aldığı gibi güneşten kaçınmak ve güneş koruyucu ürünler kullanarak cildi korumak gerekmektedir.

  Tüm bu koruyucu ve destekleyici önerilere dikkat edildiğinde kızarıklık tablolarında hızlı bir iyileşme ve yatışma gözlemlenmektedir. Ancak uzun süreli cilt tepkilerinde ve devam eden hassasiyetlerde merkezimize ulaşarak bakım önerileri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabileceğiniz gibi aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden de cilt kızarıklığı, hassasiyet ve irritasyonlar hakkında sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×