Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?; Kişisel Lazer Epilasyon Tedavisi planlaması öncesinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından Lazer Epilasyon Zararlı Mı sorusu sıklıkla sorulmakta olup, Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz? ve Lazer Epilasyon Riskleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ergenlik döneminde ve daha sonrasında oluşan vücut kılları neredeyse tüm vücudu kaplamakta olup, biyolojik cinsiyete göre vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Estetik ve hijyenik problemlere yol açabilen bu vücut kıllarından kurtulabilmek ve hem estetik hem de hijyen sorunlarının önüne geçebilmek için kıl alma yöntemlerine başvurulmaktadır. Ağda, ip, cımbız, epilatör, kimyasal tüy dökücüler ve daha pek klasik tüy alma yöntemleri ile kıllar deri üzerinden temizlenirken kalıcı etkili işlem olmamaları sebebi ile ortalama birkaç hafta içerisinde tekrar cilt üzerinde uzamaya başlamaktadırlar.

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

  Zahmetli, uğraştırıcı, acılı ve ağrılı klasik kıl alma yöntemlerinin kalıcı olmaması ve cilt pürüzsüzlüğünün yeniden sağlanması için tekrarlanması gerektiği için günümüzde kadınlar ve erkeklerin kalıcı lazer epilasyon tedavilerine başvurduğunu ifade edebiliriz. Kıl köklerini hedef alan bu kalıcı etkili lazer epilasyon tedavileri tüm vücutta istenmeyen kıllarından kurtulmak isteyenlerin son dönemde tercih ettiği en popüler işlemdir. Diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla kalıcı ve başarılı olan lazer epilasyon tedavisinin tercih edilme sıklığı ile birlikte Lazer Epilasyon Zararlı Mı sorusu da akla gelmektedir.

  Kadın ve erkeklerde istenmeyen kılları lazer ışınları ile hedef alarak uzama fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayarak etki mekanizmasını çalıştıran güvenli lazer epilasyon tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ile test atımı yaptırarak en etkin ve başarılı kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Klinik değerlendirme ile uygulama yapılacak bölgenin analiz edilmesi, kıl ve cilt renginin tespit edilmesi ile lazer epilasyona uygunluk durumunun değerlendirilmesinin ardından tercih edilecek cihaz ile  test atımı yapılmasının ardından oldukça güvenli ve kalıcı etki sağlayan Lazer Epilasyon Zararlı Mı hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  Klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla kıl köklerinin uzuma fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayan Lazer Epilasyon tedavileri etkin ve kalıcı prosedürlerdir.

  Neden Lazer Epilasyon?

  Tüm vücudu saran derinin üst katmanı epidermis kıllar ile kaplıdır. Vücudun farklı bölgelerinde çeşitli şekillerde, boylarda ve yoğunluklarda olan bu kıllar hem derinin üst kısmında hem de derinin altı kısmında yer alan iki bölümden oluşmaktadır. Deri üstündeki kısım kılın kendisini oluştururken, deri altındaki kısım ise kılın kökü ya da torbasıdır.

  Klasik kıl alma yöntemleri kılları kökünden koparırken ya da deri üstündeki kılları kısaltırken Kalıcı Lazer Epilasyon tedavilerindeki amaç kıl köklerini hedef alarak anajen yani aktif büyüme dönemindeki özelliklerini yitirmesini sağlamaktır. Kılların anajen evresi aktif büyüme evreleridir. Kıllar kökte oluşumunu tamamladıktan sonra köklerinden koparılsalar dahi cilt yüzeyinde uzamaya devam etmektedirler. Ancak lazer ışınları kılların en sağlıklı ve hızlı büyüdüğü anajen evrede kıl kökünü hedef alarak tahrip etmeyi sağlamaktadır.

  Periyodik seanslar ile kıl köklerine iletilen farklı dalga boylarındaki lazer ışınları belirli etki ile kökleri tahrip ederken kılların uzama hızlarının yavaşlamasını, incelmesini ve sonrasında tümü ile kıl kökünü yok ederek cilt altında ve cilt yüzeyinde uzamasını önlemektedir. Böylece planlanan seanslar sonrasında kalıcı etkili sonuç alınmış olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı sorusuna yanıt verilmeden önce epilasyon tedavisinin etki mekanizmasının ve çalışma prensibinin bilinmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavisinde ışınların uyarılması sonucunda kullanılan ışık demeti olan lazer kullanılmaktadır. Tıbbi ve estetik alanda yaygın olarak kullanılan bu güvenli lazer sistemi cilt tipi, cilt rengi, kıl tipi ve kıl yoğunluğu gibi parametrelere göre geliştirilmiş cihazlar ve farklı dalga boyları ile uygulanmaktadır.

  Seanslar halinde uygulanan bu tedavide düzenli ve kontrollü tekli atışlar yapılırken kıl kökleri hedef alınmaktadır. Sistem başlığı ile yapılan bu atışlarda cilt yüzeyi taranırken cilde ulaşan ışınlar kıl köklerine rengini veren melanin hücreleri tarafından emilmektedir. Kılın yapısında bulunan siyah mya maddesi ile ışınların emilmesi kıl kökünde ve kılda ani yüksek ısı enerjisine dönüşmektedir. Bu ani ısı artışı kılın üremesini ve uzamasını sağlayan kök hücrelerinin hasara uğramasını ve tahrip edilmesini sağlamaktadır.

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı konu başlığında ele alınacak bir diğer husus ise işlem bölgeleridir. Lazer Epilasyon tedavisi doğru cihaz ve dalga boyu ile tüm vücut bölgelerine işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Yalnızca kıl kökü ve cilt ile sınırlı olan bu tedaviyi tüm kadın ve erkekler tercih edebilmektedir. Ancak tedavi bölgesinde skar ya da açık yara, cilt hastalığı (egzama ve mantar), et beni bulunan bölgeler ile burun ve kulak içleri, göz çevresi ve kirpik dipleri, lazer epilasyon tedavisinde uygulama yapılmayan hatta sakıncalı olarak görülen bölgelerdir.

  Tüm bunların yanı sıra işlem bölgesinde dövme olanlar için lazer epilasyon önerilmemektedir. Lazer ışınları kıl köklerindeki siyah boya maddesini hedef aldığı gibi dövme içerisindeki pigmenti de hedefleyeceği için dövmenin renginde bozulmalara yol açabilmektedir. Kişinin onayı ve isteği üzerine tedavi planlanabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Güvenli Mi?

  Kıl foliküllerindeki melanin adındaki renk maddesini hedef alarak lazer ışının bölgede tutunarak kontrollü ve hassas bir ısıya dönüşmesini sağlayan; ortaya çıkan ısı enerjisi ile kıl kök hücrelerinin ve foliküllerinin tahrip edilmesini sağlayan Lazer Epilasyon tedavisi oldukça güvenli ve sağlıklı bir prosedürdür. FDA onaylı cihazlar ve geliştirilmiş sistem başlıkları ile uygulanan bu tedavi cilt ve kıl yapısı değerlendirilerek uygulandığında başarı oranını arttıran ve yan etki ihtimalini azaltan etkinliğe sahiptir.

  Vücuttaki istenmeyen kılların azaltılmasını amaçlayan tedavinin beraberinde getirdiği Lazer Epilasyon Zararlı Mı sorusuna yanıt vermek gerekir ise; lazerin etki alanı cilt ile kısıtlı olduğu için oldukça güvenli bir tedavi olarak tercih edilmektedir. Özellikle Genital Bölge Lazer Epilasyon ve Yüz Lazer Epilasyon tedavilerinde sıklıkla sorulan bu tedavinin iç organlardan, çevre cilt dokularına kadar herhangi bir zararı bulunmadığını ifade etmek mümkündür. Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarında koruyucu gözlüğün takılması ile lazer ışınının gözlerde oluşturmuş olduğu risk önlenmiş olmaktadır.

  Yukarıda da ifade edildiği gibi Lazer Epilasyon Zararlı Mı hususunda tedavi yalnızca kıl kökünde etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Kıl kökleri lazer ışınları ile tahrip edilirken kıl ve kıl köklerindeki çevre dokularında herhangi bir tahribat oluşmamaktadır. Bu nedenle tedavi sırasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Uygun cihaz, doğru doz ve sistem ayarlamalarının yapılması ile leke ve iz oluşumu da önlenmiş olmaktadır. Ayrıca uygulandığı alanda cilt kanseri gibi riskleri taşımamakta, komplikasyon geliştirmemektedir.

  Gelişmiş sistemler ve farklı dalga boylarına sahip Lazer Epilasyon Cihazları ile tüm kadın ve erkeklerde farklı kıl tiplerinde, cilt renginde ve vücut bölgelerinde işlem yapılmasına olanak sunan güvenli, pratik ve kalıcı etkili lazer epilasyon tedavileri öncesinde özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  FDA onaylı Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon sistemlerinin kullanıldığı kalıcı ve güvenli lazer epilasyon tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, Lazer Epilasyon Zararlı Mı sorusuna yanıt almak ya da Lazer Epilasyon fiyatlarını öğrenmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Zararlı Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×