Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

  Lazerle Leke Tedavisi; Estetik, kozmetik hatta psikolojik sorunlara neden olan cilt lekelerinde kullanılan Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının cilt katmanları ve hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı güvenli ve etkili bir prosedür olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazerle Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?, Leke Tedavisi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt üzerinde oluşan izler leke olarak ifade edilmektedir. Akne lekesi, güneş lekesi, doğum lekeleri, pigmentasyon lekeleri olarak çeşitli türleri bulunan bu lekeler çoğunlukla zararsızdır. Ancak bu lekeler cilt bütünlüğünü bozduğu için kozmetik ve estetik problemlere neden olmaktadır. Cilde rengini veren hücrelerdeki düzensizliğin neden olduğu cilt lekeleri güneş ışınına uzun süre maruz kalmak, genetik ve hormonal yatkınlık, kullanılan kozmetik ürünleri gibi pek çok faktör neden olabilmektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi

  Cilde rengini veren melanosit hücrelerinin pek çok faktör ve etken nedeni ile düzensizleşmesi ya da üretiminin bozulması sonucunda oluşan cilt lekeleri lekenin oluşumuna bağlı olarak uygulanan tedavi yöntemleri ile giderilebilmektedir. Cilt lekesinin derinliğine ve büyüklüğüne göre uygulanan bu tedavi yöntemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılmakta olan işlem Lazerle Leke Tedavisi işlemidir.

  Lazer ile cilt lekesi tedavisi, direk pigment hücrelerini hedef alarak cilt tonunu eşitlemeyi hedefleyen güvenli bir uygulamadır. Cilde rengini veren hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cilt tonunu eşitleyen lazer ile leke tedavisi ile yenilenmiş ve aydınlık bir görünüm kazanmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilir, kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın olarak görülmekte olan cilt lekesi problemlerini yeni nesil lazer sistemleri ile ortadan kaldıran tedavimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talep etmek ya da Lazerle Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  Cilt tonunu ve cilt bütünlüğünü bozan lekelerde uygulanan Mezoterapi ile Leke Tedavisi mikroenjeksiyon yöntemiyle cildin dermal ya da epidermal katmanını hedef alarak bozulan melanosit hücrelerini onaran enjeksiyon işlemidir.

  Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

  Lazerle Leke Tedavisi, medikal estetik alanda en çok tercih edilen tedavi lazer ışınlarının doku hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı oldukça güvenli ve pratik bir işlemdir. Lazer ışınları pigment hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak hasarlı yani lekeli bölgelerdeki cilt tonunun eşitlenmesine etki etmektedir.

  Güneş lekesi, akne lekesi, doğum lekesi, yaşlılık lekesi, çil lekesi ve akne lekesi gibi pek çok cilt lekesi türünde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran lazer teknolojisi yalnızca hedef bölgedeki pigment hücrelerinde etkinliğini gösterirken çevre dokularda herhangi bir hasar oluşturmadan üstün başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Lazerle Leke Tedavisi önemli işlem basamaklarına sahip bir uygulamadır. Bu nedenle tedavi öncesinde klinik muayene ve cilt analizi gerçekleştirilerek kişisel tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Cilt görüntüleme sistemleri ile yapılan cilt analizinde cilt problemine neden olan lekenin türü, lekenin bölgesi, genişliği, derinliği, yaygınlığı, cilt tipi, yaş ve cinsiyet gibi faktörler değerlendirilerek lazer cihazında uygun akım gücü, dalga boyu, tarama ve atım seçenekleri belirlenmektedir.

  Gerekli sistem ve doz ayarlamalarının yapılması ile birlikte işlem bölgesi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında lazer cihazının uygun sistem başlığı seçilerek teknolojiden elde edilen enerji sayesinde leke üzerinde doğru akım gücü ile dalga boyu kullanılarak atım ve taramalar gerçekleştirilmektedir. Düzenli ve kontrollü atımların tamamlanmasının ardından işlem tamamlanmış olmaktadır.

  Lazer atımları esnasında cilt alanı üzerinden geçilerek renk hücrelerine ulaşıldığında hasarlı pigment hücrelerinde onarım süreci aktive olmaktadır. Makrofaj olarak adlandırılan bu kendi kendini onarım süreci sonrasında iyileştirici hücreler sorunlu bölgede toplanarak cilt lekesi probleminin giderilmesini sağlamaktadırlar.

  Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt lekesi tedavisinde kullanılmakta olan lazer teknolojisi doku hücrelerinde ve cilt katmanlarında kontrollü mikro hasarlar oluşturmaktadır. Kişisel olarak düzenlenmiş olan seanslarda bu hasarların onarıcı hücreleri aktifleştirmesi sağlanmaktadır. Cilt lekelerinin bulunduğu alanlardaki mikro hasarların onarılmasını sağlamak amacı ile aktive olan onarım hücreleri her seans sonunda yenilenme etkisi ortaya çıkararak lekelere neden olan melanin hücrelerinin parçalanarak bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Böylece tek bir seans ya da lekenin türüne göre belirlenen düzenli seanslar sonunda cilt tonunda belirgin derecede düzelme ve eşitlenme ortaya çıkmaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazerle Leke Tedavisi sonrasında tedavinin etkinliğinin arttırılması ve cilt yüzeyinde olumsuz hasarların oluşumunun önlenmesi için birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle işlem sonrasında görülen hassasiyet, sıcak artışı ve ödem gibi durumlarda cildin tahrişine neden olacak uygulamalardan kaçınılmasına özen gösterilmelidir.

  İşlemden sonra hassas bölgelere buz uygulaması yapılarak nemlendirici ile desteklenebilmektedir. Bu uygulamalar cildin yatıştırılmasını sağlarken tedavinin de desteklenmesine yardımcı olmaktadır.

  Cilt hassasiyetinin arttırılmaması ve cilt lekesi probleminin derinleşmemesi için seans süreleri boyunca güneşin zararlı etkilerinden korunmak oldukça önemlidir. Aşırı güneşli havalarda dışarı çıkılacağı zaman bölgenin korunmasına ve yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülmesine dikkat edilmelidir.

  Kimler Lazerle Leke Tedavisi Yaptırabilir?

  Lazer ile cilt lekesi tedavisi oldukça güvenli bir uygulamadır. 18 yaşını doldurmuş her bireye uygulanabilir özelliğe sahip olan bu işlem sedef ve vitiligo gibi cilt hastalıkları bulunan kişilere uygulanmamaktadır. Ayrıca solaryum ya da güneşlenme sonrasında bronzlaşma ya da yanık öyküsü bulunan kişilere Lazerle Leke Tedavisi 6 aylık süre ile önerilmemektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi Seans Süresi ve Seans Sayısı

  Lazerle Leke Tedavisi seans şeklinde uygulanan bir cilt tedavisi protokolüdür. Cilt lekesinin türüne, derinliğine, bölgesine, genişliğinde ve tedaviden alınan yanıta göre oluşturulan bu seans süreleri ortalama 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir süreye sahiptir.

  Leke tedavisinin seans sayısı ve seans aralıkları ise cildin yapısına, rengine ve işlem bölgesinin genişliğine göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Lekenin tipine göre değişkenlik gösteren seansların aralıkları ise 3 ila 4 hafta arasındadır. Bazı lekelerde 1 ya da 2 seansta başarılı sonuçlar alınabilirken; derin cilt lekelerinde ise 5 ila 6 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Lazerle Leke Tedavisi Yan Etkileri

  Lazer teknolojisinin kullanılmış olduğu leke tedavilerinde kontrollü atım esnasında gerçekleşen ısı enerjisi hedef dokuda pigment hücreleri üzerinde kontrollü hasarlar oluşturmaktadır. Bu kontrollü hasarlar ve ısı artışı tedavinin etkinliği açısından oldukça önemlidir. Bu etkinlik sayesinde cildin ve pigment hücrelerinin yenilenmesini ve kendi kendini onarım sürecini aktive etmesini sağlamaktadır.

  Cilt altında ısı enerjisine dönüşerek kontrollü hasarların oluşması esnasında cilt yüzeyinde kızarıklık, hassasiyet, ödem gibi geçici ve olası beklenen yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler ortalama 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Kalıcı etkili yan etkiler ya da komplikasyonlar gelişmemektedir.

  İşlem sonrasında yan etki riskinin ve olası geçici yan etkilerin neden olacağı kompilasyonların en aza indirilebilmesi için peeling gibi cildi soyan kozmetik ürünlerinden uzak durarak cildin doğru bir şekilde nemlendirilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir.

  Cilt lekesi problemlerinde güçlü atımlar yaparak leke problemlerini cilt altı katmanlarındaki hasarlara ulaşarak çözümleyen ve cilt tonu eşitsizliğini ortadan kaldıran lazer ile cilt lekesi tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene ve cilt analizi olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Cilt lekesinin türüne, derinliğine ve tedaviden beklenen etkiye göre uygulanabilir özelliğe sahip olan lazer ile leke tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talep etmek ya da Lazerle Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×