Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi

  Lazerle Siğil Tedavisi; Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkarak yayılım gösteren ve dirençli yapıya sahip siğillerin tedavisinde kullanılan Lazerle Siğil Tedavisi lazer enerjisi ile yakılarak ortadan kaldırılmasını sağlayan etkili bir tedavi olup, Siğil Kimlerde Çıkar, Siğil Çeşitleri Nelerdir, Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Seans Süreleri hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Siğiller, cildin en üst tabakasına bir virüsün yerleşmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. İyi huylu deri kabartıları olan bu siğillere ise “humman papilloma virüs” (HPV) adı verilen virüs neden olmaktadır. Bu siğillerin pek çoğu zararsız özellikte olmakla birlikte; virüs kaynaklı oldukları için bulaşıcı özellik taşımaktadırlar.

  Lazerle Siğil Tedavisi

  Doğrudan temas, cinsel ilişki ya da ortak kullanılan eşyalar aracılığı ile yayılım göstermektedirler. Ayrıca bağışıklık sisteminin ve cilt bariyerinin bozulması sonucunda da siğil oluşumu gözlemlenebilmektedir.

  Siğiller cilt üzerinde herhangi bir bölgede görülebilir. Genellikle el, ayak tabanı, yüz ve genital bölgeler de daha sık görülmektedir. Tedavi edilmediği durumlarda da vücudun diğer bölgelerine bulaşarak yayılım göstermektedirler. Yayılım gösteren ve dirençli yapıya sahip siğillerin muhakkak Lazerle Siğil Tedavisi ile ortadan kaldırılması gerekmektedir.

  Ben Aldırma Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Ben Aldırma Tedavisi
  Ben Aldırma Tedavisi yüz ve vücudun farklı bölgelerinde kendini gösteren cilt benlerinin lazer ile kalıcı ve en az izle tedavi edilmesine olanak sunan ameliyatsız bir yöntemdir.

  Siğil Kimlerde Çıkar?

  Hemen hemen pek çok kişide ortaya çıkan siğiller, HPV virüsüne karşı daha yatkın olan kişilerde görülmektedir. Ancak çocuklarda, bağışıklık sistemi zayıf olan, tırnak yiyen ya da tırnak etlerini koparan kişilerde siğil oluşma riski daha yüksektir.

  Siğillerin Şekilleri ve Türleri

  Siğiller genellikle cilt renginde, pürüzlü ve sert yapıdadırlar. Koyu renkte, düz ve yumuşak siğil türleri de bulunmaktadır. Ayak tabanında bulunan siğiller düz bir görünüme sahiptirler. Bu tip siğiller yürüme esnasında içe doğru batma hissi yaratarak ağrı oluşturmaktadırlar. Dirençli yapıya sahip siğil türlerindeki siğiller cilt üzerinde hızla artış göstermekte ve sayıları artmaktadır. Bu tip çoğalan ve acı veren siğillerin muhakkak tedavi edilmesi gerekmektedir.

  Kliniğimizde uygulamakta olduğumuz ve siğil tedavisi içerisinde en etkili tedavi yöntemi olarak tercih edilen lazer tedavisiyle; ayak tabanı, el ve tırnak kenarları, genital bölgede bulunan dirençli siğillerde başarılı sonuçlar almaktayız. Uygulamış olduğumuz Lazerle Siğil Tedavisi siğilin damarsal yapılarını tahrip etmek amacıyla yapılmaktadır. Bunun sonucunda da siğillerin beslenerek çoğalması engellenmektedir.

  Siğil Çeşitleri Nelerdir?

  Siğiller bulundukları bölgeler göre farklılık göstermektedirler. Bazı siğil türleri el ve ayaklarda kendini gösterirken, bazı türler genital bölge da ya da yüz çevresinde oluşmaktadır. Bu nedenle siğiller bulundukları bölgelere ve çeşitlerine göre ayrılarak tedavi edilmektedir.

  Ayak Tabanı Siğilleri

  Bu gruptaki siğiller deri içerisinde oluşan siğillerdir. Diğer gruptaki siğillere göre derinin dışında değil içine doğru büyüme eğilimindedirler. Görünüm olarak ayak içine doğru çöken ve etrafı sert küçük delikler halindedirler. Derinin içine doğru büyüme gösterdikleri için yürüme esnasında acı ve ağrıya neden olmaktadırlar. Lazerle Siğil Tedavisi içerisinde en etkili ve başarılı sonuçların alındığı siğil türlerinden bir tanesidir.

  Yaygın Siğiller

  Yaygın siğiller ten renginden daha koyu renktedirler. En yaygın görülen siğil çeşidi olan bu tür, genellikle ellerde ve ayaklarda görülebildiği gibi vücudun hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca sert ve pürüzlü bir yüzeye sahip siğillerdir.

  Düz Siğiller

  Düz siğil türü genellikle yüz, kol ve genital bölgelerde karşımıza çıkmaktadır. Açık sarı, pembe ya da kahverengi renklerinde oluşabilen bu tür siğillerin büyüme eğilimleri fazladır. Büyüme sonrasındaki şişliklerin üst kısımları ise düz ve ağrısızdır.

  Periungual Siğiller

  Tırnak siğili olarak bilinen bu siğiller, el ve ayak tırnaklarının etrafında oluşmaktadırlar. Tırnakların iç kısımlarında ya da çevrelerinde büyüyebildikleri için ağrıya yol açmaktadırlar. Ayrıca tırnak gelişimini olumsuz yönde etkilemektedirler. Ağrılı bir siğil türü olduğu için Lazerle Siğil Tedavisi için başvurulan siğildir.

  Genital Siğiller

  Siğil türleri içerisinde en tehlikeli ve riskli siğildir. Cinsel temas sonucunda bulaşan bir siğil türüdür. Genellikle kadınlarda görülen bu siğil türü cinsel organın etrafında, rahim ağzında ve genital bölgenin iç kısımlarında ortaya çıkabilmektedir. Tedavi edilmediği takdirde rahim kanserine yol açabilecek özelliğe sahiptir. Bu nedenle Lazerle Siğil Tedavisi konu başlığında dikkat edilmesi gereken en önemli siğil çeşididir.

  Cinsel yolla bulaşan bu siğil grubu erken yaşta cinsel ilişki yaşayan ya da çok eşli kişilerde, korumasız olarak  cinsel temasta bulunanlarda ve daha öncesinde cinsel ilişki sonucunda enfeksiyon bulaşan kimselerde görülme sıklığı oldukça yüksektir. Kahverengi ya da pembe renkli olan genital bölge siğilleri, küçük boyutlarda başlayarak zaman içerisinde büyüme göstermektedirler. Ayrıca bulunduğu bölgede enfeksiyona yol açabilmektedirler. Genital bölge siğilleri uzun süre sessiz kalabilmektedirler. Ayrıca herhangi bir belirti vermeden yayılabilmektedirler.

  Lazerle Siğil Tedavisi

  İlk olarak lazer sisteminin, dirençli ve tedavisi zor olan siğil türlerinin tedavisi için en etkili ve en uygun yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kliniğimizde kullanmış olduğumuz Lazerle Siğil Tedavisi ile lazer ışığının siğil zeminindeki damarların ısıtılması sağlanmaktadır. Bu ısı sonrasında bölgedeki siğil dokusu tahrip olmakta ve beslenmesi bozulmaktadır. Isı etkisi ile siğile neden olan virüsün kaynağı ortadan kaldığı için siğil yok olmaktadır.

  Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Siğilin bulunduğu bölgede cilt dokusunun fazla kalın olduğu durumlarda, deri inceltilmektedir. Böylece lazerin etkisinin cilt altı dokusuna daha yoğun bir şekilde etki etmesi sağlanmaktadır. Lazer sonrasında bu siğiller derinden kabarık mor ya da kahverengiye benzeyen bir renk almaktadırlar. İyileşme süreci sonrasında bu renk pembeleşerek sağlıklı deri ile aynı renge dönüşmektedir.

  Lazerle Siğil Tedavisi, çıkan lezyonların lazer enerjisi ile yakılarak ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Cilt tedavilerinde önemli yere sahip olan lazer sistemi siğil tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yöntem çevre sağlam dokuyu yüksek düzeyde korurken, hem doku hasarının önüne geçilmekte hem de cilt üzerinde kalacak izi en düşük seviyelerde tutmaktadır. Ayrıca etkili, ağrısız, hızlı sonuç veren bir yöntem olmasının yanı sıra açık yara bırakmadan uygulanan bir tedavi olduğu için iş gücü kaybına neden olmamaktadır.

  Bu tedavi direk olarak HPV virüsine yönelik değildir. Tedavi yalnızca cilt üzerindeki siğillerin yok edilmesini amaçlamaktadır. Ancak erken siğil tedavisi tekrarın önüne geçmektedir. Özellikle etkili bir tedavi sonrasında aynı bölgede siğil çıkması beklenen bir durum değildir.

  Lazerle Siğil Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Lazerle Siğil Tedavisi hastanın yaşına, siğilin yerleşim bölgesine, yaygınlığına, süresine ve hastanın bağışıklık sisteminin seviyesine göre planlanmaktadır. Uygulama bölgesi geniş ya da kalın bölgelerde tekrar seans gerekebilmektedir. Özellikle tırnak, el ayası ve topuk bölgelerinde cilt dokusunun kalın olması nedeni ile seans sürelerinde artış olabileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle tedavi öncesinde ön kontrol için muayene gerekmektedir.

  Kliniğimizde ücretsiz muayenemizden yararlanarak detaylı muayene eşliğinde tedavi yöntemi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Özellikle genital bölge siğillerin tedavi edilmediği süre sonrasında kanserojen özellik taşıyabileceği için oldukça risklidir. Ayrıca kişilerin eşlerinde bulunması, cinsel sorunlara yol açabilmektedir.

  Dirençli yapıya sahip genital siğiller ve diğer siğil türlerinin tedavi edilmediklerinde sayılarında hızla artış olacağından psikolojik ve estetik problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle gecikmeden kliniğimizi ziyaret ederek tedavinizin başlatılması, oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi açısından önem taşımaktadır. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Lazerle Siğil Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı bize ileterek bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Siğil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×