Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi; Lazerin tedavi edici etkinliğinden yararlanılan Lazerle Sivilce İzi Tedavisi, sivilcelerin kontrol altına alınarak iz ya da leke bırakmasının önüne geçen iltihaplı sivilcelerde de etkili sonuçlar veren bir işlem olup, Sivilce İzi Nasıl Oluşur, Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Etkileri konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt dokusu içerisinde yağ üreten bezler tarafından uzun süreli ve tekrarlayan ihtihaplı cilt hastalığına sivilce adı verilmektedir. Ergenlik dönemi itibari ile görülmeye başlayan sivilceler, 40’lı yaşlara kadar devam edebilen bir cilt sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Tedavi edilmeyen sivilceler zaman içerisinde cilt dokusuna zarar vermekte ve bulunduğu bölgelerde sivilce izine yol açmaktadır. Bu izlerin bazılar geçici olabildiği gibi bazıları ciddi derecede olduğu için cilt üzerinde hasarlara ve büyük boyutlardaki sivile izlerine neden olabilmektedir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Ergenlik döneminden erişkin yaşa gelinceye kadar devam edebilen sivilce problemleri, cilt üzerinde siyah noktalara ve kızarıklığa neden olabileceği gibi, derin sivilce kistlerinin ve nodüllerinin tedavi edilmemesi sonrasında belirgin izlere yol açabilmektedir. Bu tablo sonucunda da sivilceler önüne geçilemeyen bir cilt problemi olarak kendini göstermekte ve iyileşme sonrasında bıraktığı izler nedeni ile estetik sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır.

  Kliniğimizde kullanmış olduğumuz Lazerle Sivilce İzi Tedavisi yöntemi ile Fraksiyonel Lazer kullanılarak sivilcenin neden olduğu tüm sorunlara, tedavinin etkinliğinde olumlu ve başarılı yanıtlar alınmaktadır. Cilt üzerinde kusurlara yol açan ve kişiyi rahatsız eden sivilceler için, kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz. Ön kontrol sonrasında kişiye özel tedavi planlaması yaparak, kişiselleştirilmiş bir tedavi ile cilde zarar veren sivilcelerin giderilmesine olanak sunmaktayız.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Akne Tedavisi
  Mezoterapi ile Akne Tedavisi cilt ve cilt altı katmanlarını hedef alan çeşitli vitamin, mineral, aminoasit ve diğer etken maddelerin mikroenjeksiyon yöntemi ile cilt altına iletilidiği bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Sivilce İzi Nasıl Oluşur?

  İyileşmiş sivilceler sonrasında, sivilcenin oluşturmuş olduğu yuva ya da çökük görünüm cilt üzerinde belirgin izlere yol açmaktadır. Cilt üzerindeki bu görünüm, sivilce problemi olarak ifade edilmektedir. İyileşmiş bu izler, sivilce probleminden daha çok bırakmış olduğu izlerden dolayı estetik kaygılar yaratmakta ve olumsuz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

  Sivilcelerin cilt altında olması ve tedavi edilmemesi halinde iz bırakarak iyileşeceğini söyleyebiliriz. Kalıcı çukurluklar bırakarak iyileşen sivilceler bazı durumlarda kırmızı leke olarak kalabildiği gibi belli dönemlerde tekrar aktifleşebilmektedir. Yüz, boyun, göğüs, sırt, omuz ve kollarda ortaya çıkan sivilceler zaman içerisinde gerileyebilmektedir. Ancak bu süreç içerisinde iz ya da leke bırakarak iyileşeceğinden ve tekrar aktifleşebileceğinden tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

  Sivilce İzi Nasıl Geçer?

  Günümüzde sivilce izlerini geçirmek için kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler içerisinde pek çok sivilce kremi, enjeksiyon yöntemleri, antibiyotik ilaçlar ve kimyasal peeling yaygın olarak kullanılmıştır. Ancak bu yöntemler ile sivilce tedavisinde etkili başarılar sağlanamamıştır. Cilt bakım uygulamalarıyla desteklenmiş sivilce izi tedavileri etkili sonuç verecektir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilce tedavisinde asıl amaç; sivilcelerin kontrol altına alınarak iz ya da leke bırakmasının önüne geçilmesidir. Bu amaçla, özellikle iltihaplı sivilcelerde en etkili yöntemin Lazerle Sivilce İzi Tedavisi olduğunu söyleyebiliriz. Lazerle sivilce tedavisinde cilt ve cilt altı dokusu yenilenerek, sivilcelerin iz ya da leke bırakmadan iyileşmesi sağlanmaktadır.

  Cildin yağ dokusunu düzenlemesi ve gözenekleri kapatmasından dolayı Lazerle Sivilce İzi Tedavisi etkili ve kalıcı başarılar vermektedir. Ayrıca cildin kalıcı olarak yağ üreten bezleri üzerinde azalmalara ve küçülmelere yol açtığı için yeni sivilce oluşumunun da önüne geçerek, sivilce oluşumuna neden olan faktörleri cilt altı dokusundan uzaklaştırmaktadır.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisinin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Lazer yöntemi ile uygulanan sivilce tedavisindeki düzelmelerin tümü ısı, ses dalgası ve mekanik etkiler ile gerçekleşmektedir. Lazer ışınları sayesinde cilt altında ısı elde edilmekte ve bu ısı sayesinde kollajen liflerde kısalmalar görülmektedir. Bu etki sonucunda da sivilce izi ve lekelerinde azalmalar ortaya çıkmaktadır. Isı etkisi kollajen üretimini arttırdığı için cilt yenilenmesini desteklemekte ve iz ya da lekelerde belirgin düzeyde hafiflemeler görülmektedir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sivilcelerin çokluğuna, büyüklüğüne ve bulundukları bölgelere göre uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında iltihaplı sivilcelere neden olan bakterilerin, lazer ışının ısıya dönüşmesi ile yok edilmektedir. Lazer atışları esnasında ışının anı çıkışları bu bakterileri etkisiz hale getirmektedir. Sivilcenin neden olduğu kızarıklıklar ve şişlikler ise, yağ üretiminin baskılanmasından ve cilt dokusunun kendini yenileyen özelliğinin aktif edilmesinden dolayı yok olmaktadır.

  Tedavideki kullanılan lazer ışınları uygulandığı bölgelerde cildin alt tabakalarına kadar inebilmektedir. Bu bölgelerde yoğun enerji uygulandığı için derin izlerde de etkili sonuçlar alınabildiğini söyleyebiliriz. Uygulama esnasında noktasal atışlar yapıldığı için çevre cilt dokuda herhangi bir hasar oluşmamaktadır. Hatta bu sağlıklı dokuların iyileşmeyi hızlandırdığı için hızlı ve güvenilir bir tedavi yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Yan etkileri oldukça düşük olan Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönülebilir. Ancak tedavi sonrasında uygulama bölgelerinde kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilmektedir. Bu durum tamamen geçicidir. Tedavinin etkinliğinin arttırılması ve oluşabilecek risklerin en aza indirilebilmesi için uzun süre güneşten kaçınarak cildi yıkıcı etkilerden korumak gerekmektedir.

  Lazerle Sivilce Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sonrasında etkili bir başarı elde edilebilmesi için, belli bir programa uyularak yapılması gerekmektedir. Bu programında ilk hedef, sivilce sorunun ve bu soruna neden olan tüm faktörlerin kontrol altına alınmasıdır. Daha sonrasında da cilt dokusuna, durumuna ve sivilce sorunun ciddiyetine göre bir takip programı oluşturularak seans süreleri ve sayıları belirlenmektedir.

  Seanslar halinde uygulanan tedavide, sivilcelerin durumuna göre belirlenmektedir. Bu nedenle kişiye göre planlanan tedavi programında seans süreleri ve sayıları arttırılabileceği gibi, cilt dokusuna ve hassasiyetine bağlı olarak azaltılabilmektedir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Etkileri

  İlk seans sonrasında, ilk iyileşme dönemini yaşamak mümkündür. Lazer ışınları ciltte yenilenme sağlandığından Lazerle Sivilce İzi Tedavisi etkileri direkt olarak hissedilmektedir. Ayrıca yağlılık oranında azalmalara yol açtığı için iyileşme ve sivilce probleminde gerilemeler görülmektedir. Ancak tedavinin verdiği yanıtlar cilt yapısına göre değişiklik gösterdiği için bu gelişmeler düzenli olarak takip edilmekte ve seans sayılarında değişiklikler yapılmaktadır. Yani tedavinin seans sayıları, sivilce izlerinin lazer ışınlarına verdiği yanıta bağlı olarak düzenlenmekte diyebiliriz.

  Sivilce tedavisinde kullanmakta olduğumuz lazerin etki derecesini belirleyen en önemli unsur; lazer ışınının dalga boyudur. Bu dalga boyunun etkisi kadar ne kadar etkili olduğuna dikkat etmekteyiz. Yani düşük dalga boyuna sahip lazer ışınları yüzeyel tedaviler sağlarken, yüksek dalga boylarında daha derin iz ve lekeler tedavi edilmektedir. Bu nedenle kliniğimizde sivilcenin düzeyini, izin ve lekenin boyutunu belirleyerek kişisel bir Lazerle Cilt Tedavisi planı oluşturmaktayız. Oluşturulmuş bu plan doğrultusunda uygun lazer cihazı ile lazerin etki derecesini belirleyerek tedaviye başlamaktayız.

  Lazerle Sivilce Tedavisi hastaların büyük bir çoğunluğunda diğer tüm tedavi yöntemlerine göre hızlı ve başarılı bir iyileşme sağlamaktadır. Bu nedenle kişisel tedavi planınızı belirlemek ve estetik kaygılara yol açan sivilce ve izlerine çözüm bulabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tedavi ile ilgili merak edilen tüm sorularınızı iletmek ve sivilce izi tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×