Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mavi Peeling

Mavi Peeling

  Mavi Peeling; Çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Mavi Peeling, güneş hasarlarının yol açtığı leke, kırışıklık gibi şikayetlerde hassas ve sorunlu cilt tiplerinde uygulanan etkili bir peeling yöntemi olup, peeling öncesinde en çok merak edilen Mavi Peeling Nasıl Uygulanır, Mavi Peeling Seans Süresi ve Sayıları ile Peeling Etkileri hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Peeling, cilt dokusunun en üst katmanındaki yaşlı ve hasarlı bölümün kaldırılarak cildin yenilenmesini hızlandıran bir soyma işlemidir. Bu soyulma ile bazal membran uyarılarak yaşlanmaya ve güneş ışınlarına bağlı oluşan hasarlar giderilmektedir. Böylece cilt dokusunun kendi kendine yenilenerek ölü ve yaşlı hücrelerden arınma süreci hızlanarak kolaylaştırılmış olmaktadır.

  Mavi Peeling, daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için uygulanan ve maksimum sonuçlar sağlayan peeling yöntemleri arasında yerini almaktadır. Bu yöntem de taze, parlak ve yenilenmiş bir cilt dokusunu ortaya çıkarabilmek için hasarlı olan cilt tabakasını etkili bir şekilde soyarak yenilemektedir.

  Mavi Peeling

  Güneş hasarlarının yol açtığı cilt lekesi, kırışıklık gibi şikayetler ile birlikte hassas ve sorunlu cilt tiplerinde oldukça etkili olan ideal bir peeling yöntemidir. Özellikle cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olan bu yöntemin uygulanmasının ardından cilt dokusunda homojen bir görüntü elde edilmektedir.

  Cilt yapısına ve şikayete neden olan cilt problemlerinin boyutlarına göre uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle uygulama öncesinde ön kontrol gereklidir. Cilt analizi yaptırmak ve bu analize uygun tedavi planlamasının yapılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Mavi Peeling fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Altın Maske
  BENZER TEDAVİLER
  Altın Maske
  Altın Maske, ciltteki nem dengesini yeniden düzenleyerek ciltte daha parlak ve genç bir görünüm elde edilmesine olanak sunan bir bakım yöntemidir.

  Mavi Peeling Nasıl Uygulanır?

  Orta derece soylamalarda etkili olan Mavi Peeling, bir kimyasal peeling uygulamasıdır. Derin lekelerde, donuk ve renk düzensizliklerinde gözle görülür seviyede açılmalar sağlayan salisilik bazlı mavi peeling ilk uygulamadan sonra bile cildin daha sıkı, parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır.

  Seanslık kür şeklinde uygulanabilen peeling işlemi öncesinde işlemin etkinliğinin arttırılabilmesi için ek işlemler gerekebilmektedir. Uygulama esnasında peeling pamuk uçlu aplikatör ya da fırça yardımı ile istenilen bölgenin tümüne uygulanmaktadır.

  İlk uygulamanın süresi cilt problemlerine göre belirlenmektedir. Daha sonrasında işleme son verilerek cilt dokusunun nem dengesini sağlamak amacı ile uygulama bölgesine nemlendiriciler sürülmektedir. Yapılan peeling işleminin derinliğine göre cilt dokusunun nemlendirme süresi birbirinden farklılık göstermektedir.

  Mavi Peeling Seans Süresi ve Sayıları

  Peeling seansları cilt durumuna ve toleranslarına göre kişiye özel düzenlenmektedir. Bu nedenle seanslar arasındaki süre cilt analizi ve ilk uygulama sonrasında elde edilen sonuca göre belirlenmekte diyebiliriz. Uygulamanın ilk seansı sonrasında temiz bir cilt ve parlak bir yüzey ortaya çıkarken hafif soyulma ile beraber kızarıklıklar görülebilmektedir. Bununla birlikte ilk tedavinin ardından dikkat çeken sonuçlar elde edilmektedir.

  Mavi Peeling Etkileri

  Mavi Peeling özellikle güneş hasarlarının neden olduğu leke ve iz, kırışıklık, kuruluk ve cilt tonusunda kabalaşma gibi sorunların çözülmesinde etkilidir. Özellikle cildin alt katmanında bulunan grent zone adlı tabaya kadar ulaşan etkilerde cilt dokusunun biyolojik yaşının geriye gitmesini sağlamaktadır.

  Ciltte homojen bir görüntü elde eden peeling leke üzerinde oldukça etkilidir. Derin lekelerde soyulan deri ile onarım başladığı için güneş lekesi ve yaşlılık lekelerinde söz konusu leke problemini ortadan kaldırılmaktadır.

  Sağlıklı cilt dokusunu ortaya çıkaran bu yöntem gözeneklerin sıkılaşmasında oldukça etkili olduğu gibi, rejenerasyon yani yara iyileşmesi esnasında çeşitli lezyonların da tedavisini sağlamaktadır.

  Mavi Peeling etkisi konsanstrasyon ve uygulama yöntemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cilt dokusunda epidermis, papiller ve retriküler dermise kadar etkinliğini gösterebildiği gibi genellikle orta derinliklerde tercih edilmektedir. Bu etki papiller ve üst retiküler dermis katmanında hasara yol açmakta ve leke problemleri gibi pigmentasyon sorunlarında başarı sağlamaktadır.

  Hafif ve orta derecedeki kırışıklıkların tedavilerini de içerisine alan peeling ciltteki kollajen ve elastin liflerindeki bozulmaları düzenleyerek daha iyi organize olmuş cilt dokularının oluşmasını sağlamaktadır. Böylece cilt dokusundaki hasarlı kısım soyularak daha sağlıklı renge ve dokuya sahip bir cilt dokusu oluşmaktadır.

  Mavi Peeling Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

  • Akne ve sivilce tedavilerinde
  • Akne ve sivilcelerin iyileşme sonrasında bırakmış oldukları izlerin tedavisinde (skar tedavisi)
  • Güneş ve yaşlanma etkileri ile oluşan kırışıklıkların ve ince çizgilerin hafifletilmesi ve giderilmesinde
  • Güneş ve yaşlanma etkileri ile oluşan lekelerin tedavisinde
  • El sırtındaki lekeler yani yaşlılık lekelerinin hafifletilmesi ve giderilmesinde
  • Cilt dokusundaki açık porların kapanmasında
  • Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesinde Mavi Peeling tedavisi uygulanabilmektedir.

  Mavi Peeling Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Tedavi sonrasında Mavi Peeling etkisi ile cilt üzerinde hafif kızarıklık, soyulma ya da pullanma görülebilmektedir. Ancak enfeksiyon ve skar oluşma riski yok denecek kadar az seviyelerdedir.

  Peeling uygulaması sonrasında oluşabilecek risklerin en aza indirilebilmesi için cildin güneşten korunması çok önemlidir. Peeling sonrasında günlük ve profesyonel yaşama devam etmek mümkündür. Ancak uygulama sonrasında ortalama birkaç saat güneşten korunmak, makyaj yapmamak ve tavsiye edilmeyen ürünleri kullanmamak gerekmektedir.

  Peeling uygulamalarında hasta tercihi ve uygulama öncesinde yapılan ön kontrol çok önemlidir. Özellikle uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon bulunan kişilerde uygulanmamaktadır. Bu nedenle uygulama öncesinde iyi bir öykü alarak cilt analizi yapmaktayız. Böylece uygulama esnasında oluşacak farklılıkların ve sorunların önüne geçebilmekteyiz.

  Mavi Peeling tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca peeling yöntemi hakkında detaylı bilgi almak ve tedavi ücretini öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mavi Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×