Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı; Cilt sağlığının korunması, desteklenmesi, iyileştirilmesi ve cildin ihtiyacı olan nemin geri kazandırılması amacı ile uygulanan Medikal Cilt bakımı cilt katmanlarında deformasyonlar ve yaşlılık etkilerine karşı olumlu etkili sonuçlar vermekte olup; yazımız içerisinde Medikal Cilt Bakımı Aşamaları ve Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Cilt Bakımı ile cildin derin temizliğinin yapılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla; ciltteki kırışıklıklar, siyah noktalar, makyaj kalıntıları ve ölü hücreler gibi pek çok olumsuz etkiler bakım esnasında cilt dokusundan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

  Cilt bakımı esnasında, cilt problemlerine yönelik profesyonel ürün ve cihazlar tercih edilerek, cilt dokusunun temizlenmesi ve desteklenmesi hedeflenir. Pek çok cilt probleminde başarılı ve etkili çözümler sunan medikal cilt bakımları, cildin ph dengesini düzene sokmakta ve gözenekleri temizleyerek cilt germe işlemi yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca dış etkenler tarafından oluşan zararlı etkiler en aza indirilerek cildin arındırılmasına ve daha sağlıklı bir cilt görünümü kazandırılmasına olanak sunmaktadır.

  Medikal Cilt Bakımı

  Tüm bunların dışında, yaşın ilerlemesi ve dış faktörlere bağlı olarak ciltte kurumalar oluşmaktadır. Kollajen üretiminin azalması ve hücre yenilenmesinin yavaşlamasından dolayı bu iç ve dış faktörlere karşı cildin savunmasız kaldığını söyleyebiliriz. Savunmasız kalan cilt üzerinde kollastin ve elastin proteinlerindeki azalmadan kaynaklı olarak nemsizlik ve kurulukla ilişkili çizgiler ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle cilt sağlığının korunması ve cildin ihtiyacı olan nemin geri kazandırılması aşamasında Medikal Cilt Bakımı oldukça etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir.

  Cilt bakımı esnasında etkili ve başarılı sonuç alabilmek için kişiye özgü bakım planları oluşturulmaktadır. Her kişinin cilt tipi, cilt sorunu ve yaşı birbirinden farklı olabildiği için cilt analizlerinin yapılması ve cildin ihtiyaçlarına göre özel bakımların sunulması gerekmektedir. Bu nedenle Medikal Cilt Bakımı öncesinde kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirmeniz önerilir. Bu ön kontrol esnasında cilt tipi saptanarak uygun ürünler seçilmekte ve bakım işlemine geçilmektedir. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Erkek Cilt Bakımı
  BENZER TEDAVİLER
  Erkek Cilt Bakımı
  Erkek Cilt Bakımı uygulamaları cildin arındırılması, nemlendirilmesi ve cilt sağlığının desteklenmesi amacı ile uygulanan profesyonel cilt bakım işlemlerinin tümüdür.

  Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

  Ön kontrol esnasında yapılan cilt analizi, Medikal Cilt Bakımı basamaklarının belirlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Cilt tipi ve cilt problemleri hakkında yapılan kesin değerlendirmeler sonrasında uygulanacak profesyonel ürünlere ve cihazlara karar verilmektedir.

  Birinci Aşama

  Cilt bakımının ilk basamağında cildin temizlenmesi ve arındırılması gerekmektedir. Cilt tipine uygun seçilen ürünler ile cildin temizlenmesinin ardından hücre yenilenmesini sağlamak amacı ile medikal peeling uygulanmaktadır.

  Medikal peeling ile cilt ölü hücrelerden arındırılmaktadır. Gözeneklerin açılması ve cildin yumuşatılması için buhar terapisi uygulanmaktadır. Buhar terapisi ile yumuşayan cilt siyah nokta ve yağlardan arındırılarak, cilt ve cilt atı dokusunun nem dengesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında temizlenmiş cilt dezenfekte edilmektedir.

  İkinci Aşama

  Temel bakımın yapılmasının ardından genel ve bölgesel Medikal Cilt Bakımı aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada akne problemi olan cilt türlerinde aknelerin temizlenmesini sağlamak, cildin sağlığını yeniden kazandırmak, temizlemek ve akne oluşumunun önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

  Cildin ihtiyacı doğrultusunda kollajen dokunun uyarılması için işlemler yapılmaktadır. Cilt altı sorunlarına ilişkin serum ve oksijen terapilerinin yapılmasının ardından vitamin desteği ile zenginleştirilen cilt dokusu canlı, parlak ve gergin bir görünüm kazanmaktadır.

  Üçüncü Aşama

  Cilt bakımı esnasında cildin sıkılaşması için cilt tipine ve sorunların seviyesine göre maske kullanılmaktadır. Maskenin ardından nemlendiriciler cilt masajı ile söz konusu bölgeye iyice yedirilmektedir. Güneşin zararlı etkilerinden korunma amacı ile güneş koruyucular kullanılarak Medikal Cilt Bakımı işlemi sonlandırılmaktadır. Bakım esnasında ihtiyaç duyulması halinde cilt yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilmektedir.

  Standart Bir Cilt Bakımının Aşamaları

  • Cilt tipinin ve cildin ihtiyaçlarının muayene esnasında belirlenmesi
  • Cilt tipine ve cildin ihtiyaçlarına göre tercih edilen ürünler yardımı ile derinlemesine temizlenmesi
  • Cilt dokusu üzerinde biriken ölü hücrelerin temizlenmesi
  • Cildin yumuşatılarak, gözeneklerin açılması ve yumuşayan cilt üzerinden siyah noktaların temizlenmesi
  • Cilt ve cilt altı dokusunun canlandırılması ve kan akımının hızlandırılması
  • Cilt tipine ve cildin ihtiyaçlarına göre tercih edilen maskelerin uygulanması
  • Günlük bakım ürünleri ile nemlendiricilerin cilde yedirilmesi

  Medikal Cilt Bakımı Etkileri

  Medikal Cilt Bakımı, cilt dokusunun kaybetmiş olduğu canlılığın geri kazanılması aşamasında önemli etkiye sahiptir. Yağ, siyah nokta ve kozmetik ürünlerinin yol açtığı cilt problemlerinin etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Cildin yağ ve nem dengesini düzenleyerek, cilt üzerinde oluşan yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaktadır.

  Yüzeysel akne ve sivilce izi problemlerinde etki ederken, akne ve cilt yağlanmalarına yol açan cilt sorunlarını hafifletmektedir. Çok kısa süre içerisinde pozitif etkiler gösteren uygulama, ilk seanstan itibaren cilt üzerinde pek çok soruna ilişkin olumlu etkiler bırakmaktadır. Hatta ilk seans itibari ile cilt katmanlarının bakım sayesinde temizlenmesi ve beslenmesinden dolayı parlak ve canlı bir cilt görünümü elde edilmektedir.

  Medikal Cilt Bakımının Etkinliği

  Kliniğimizde kullanmakta olduğumuz cilt bakım ürünlerinin kimyasal koruyucu içermemesinden dolayı özelliklerini ve etkinliklerini kaybetmemektedirler. Ayrıca bakım sonrasında dış faktörlere karşı hücre yüzeyini korudukları için, cilt bakımının etkileri uzun süre görülmektedir. Ancak tedaviden etkin sonuçlar alınabilmesi için; cilt tipine ve ihtiyacına uygun ürünlerin tercih edilerek belli aralıklarla uygulanması oldukça önemlidir. Bununla birlikte UV ışınlarının vermiş olduğu hasarların önlenebilmesi için yüksek faktörlü güneş koruyucularının kullanılması önerilmektedir.

  Medikal cilt bakımı etkinliği cilt tipine, beslenme alışkanlıklarına, çevresel faktörlere ve genetik yatkınlığa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle etkinliğin sürekliliği ve bakım aralıkları kişiden kişiye değişmektedir. İdeal bakım aralığı ve bakım süresi muayene esnasında belirlenmekte ve sağlıklı, problemsiz, genç bir görünüm elde edilebilmesi amacı ile düzenli periyotlar oluşturulmaktadır. Bu nedenle bakım süresi ve sıklığının belirlenmesinde medikal cilt analizinin önemi oldukça büyüktür.

  Cilt bakımı ile sağlıklı, parlak ve daha genç bir cilt görünümü elde etmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Yüz lekelerinin hafifletilmesi, cilt pigmentasyonunun düzenlenmesi, akne kontrolü, ince kırışıklıkların giderilmesi gibi güçlü bir bakım sunan kliniğimiz aracılığı ile kişisel cilt bakımı hedeflerinize uygun bir tedavi planı oluşturmamıza olanak sunabilirsiniz. Bu nedenle aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Medikal Cilt Bakımı hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, bizimle iletişime geçerek medikal cilt bakımı fiyatlarını öğrenebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Medikal Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×