Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezolift

Mezolift

  Mezolift; Mezolifting bir diğer adı ile Mezolift işlemi cilt germe anlamına gelen yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve hafifletilmesinde kullanılan cilt gençleştirme uygulaması olup, antiaging tedaviler arasında en çok kullanılan prosedür olması sebebi ile Mezolift Nasıl Yapılır, Kimlere Uygulanabilir ve Tedavide Kullanılan Maddeler hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik ve çevresel faktörler cilt dokusu üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. Özellikle yaşlanma ile birlikte kendini gösteren kırışıklıklar, sarkmalar ve cilt gevşeklikleri bu olumsuz etkiler arasındaki en belirgin sonuçlardır. Kırışıklık, esneme ve elastikiyet kaybı gibi bu cilt sorunları engellenemez. Ancak medikal estetik uygulamaları ile bu olumsuz etkileri geciktirmek ve azaltmak mümkündür.

  Medikal estetik uygulamalarında cilt germe anlamına gelen “Mezolift”, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve hafifletilmesi için en yaygın kullanılan cilt gençleştirme uygulamalarından bir tanesidir. Doğal bir yöntem olarak sınıflandırılan bu tedavi, yüz boyun, el sırtı ve dekolte bölgesi gibi yaşlanma etkilerini direkt olarak gösteren bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Mezolift

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Mezolitf tedavisi ile cilt altına doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılmaktadır. Bu doğal maddeler cilt dokusunun tüm katmanlarında doku yenilenmesine olanak sunarken, zamanla oluşan cilt deformasyonlarının azaltılmasını ve yavaşlamasını sağlamaktadır.

  Ciltte kollajen üretimini tetikleyen ve elastin kalitesini arttıran bu tedavi yöntemi için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Sağlıklı, parlak ve yenilenmiş bir cilt dokusu oluşturan mezolift fiyatlarını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Mezoterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi
  Mezoterapi vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerden oluşan formülasyonların cildin orta tabakasına iletilmesini sağlayan cerrahi olmayan mikroenjeksiyon işlemidir.

  Mezolift Nasıl Yapılır?

  Tedavi sorunlu cilt bölgelerine vitamin ve minerallerin enjeksiyonu esasına dayanan bir yöntemdir. Bu yöntemde hyalüronik asit, vitaminler ve proteinlerden oluşan karışımlar ince uçlu iğneler yardımı ile enjekte edilmektedir.

  Antiaging etkisi bulanan bu tedavi yönteminde, cildin ihtiyacı olan farklı karışımlar hazırlanmaktadır. Bu karışımlar üç farklı teknikle uygulanmaktadır. Napaj, dermal enjeksiyon ve hight frekans yöntemi ile uygulanan bu yöntemde napaj tekniği; sorunlu bölgeye uygulanacak enjeksiyonlar cildin epidermis tabakasına yapılmaktadır. Bu teknikte Mezolift karışımları dermis katmanına difüzyon yolu ile yayılması sağlanmaktadır. Dermal enjeksiyon tekniğinde karışımlar dermiş içerisine yapılarken, hight frekans tekniğinde ise mezaterapi cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar yardımı ile karışımlar yüksek frekans eşliğinde enjekte edilmektedir.

  Cilt dokusunun yenilenmesi amacı ile ihtiyacı olan tüm maddelerin enjekte edildiği bu yöntem, yüz ve boyun bölgesindeki elastikiyet kayıplarında ve kırışıklıklarda belirgin derecede azalma sağlamaktadır. Ayrıca cilt dokusundaki yıpranma etkileri başlamadan geciktirmekte ve genç, sağlıklı, yenilenmiş bir cilt dokusu ortaya çıkarmaktadır.

  Seans şeklinde uygulanabilen Mezolift tedavisindeki ilk etkiler cilt dokusunda canlılık ve yenilenme olarak kendini göstermektedir. Daha sonraki etkiler cilt dokusunun orta katmanında kaldırma etkisi ve kırışıklıkların dolma etkisi olarak görülmektedir. Bu kaldırma etkisi her enjeksiyon sonrasında cilt gerginliği olarak hissedilmektedir. Kırışıklıkların dolma etkisi ise her enjeksiyon sonrasında kalıcı olmaktadır.

  Mezolift Kimlere Uygulanabilir?

  Mezolift ya da bir diğer adı ile yüz mezoterapisi genellikle 35 yaş ve üstü kişilerde daha belirgin faydalar sağlamaktadır. Özellikle yüz ve boyun bölgelerinde yaş ve güneş gibi etkilere bağlı olarak elastikiyet kaybı meydana gelen her kişide uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Cilt dokusunda matlaşma ile birlikte kırışıklıkların eşlik ettiği durumlarda, sigara ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış cilt dokularında, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmemesi nedeni ile oluşan deformasyonlarda, kuruluk ve sarkma şikayetlerinde uygulanabilmektedir.

  Tüm bunların dışında cilt sorunları başlamadan, kırışıklık ve çizgiler oluşmadan uygulama yapmak mümkündür. Bu uygulamalar zamana bağlı gelişebilecek değişikliklerin yavaşlamasına hatta önlenmesine olanak sunmaktadır.

  Mezolift Tedavisinde Kullanılan Maddeler

  Mezolift tedavisinde cilt için yarar sağlayacak maddeler direkt olarak cilt içerisine verilmektedir. Bu maddeler; hyaluronik asit, vitaminler, ko-enzim, aminoasit, mineral tuz, nükleik asit ve dimetil amino etanoldür.

  Hyaluronik asit, insan dokusu üzerinde doğal olarak var olan polimerdir. Yüz mezoterapisinde kullanılan hyaluronik asit suyun emilerek şişmesine yol açtığı için ciltte nem ve elastikiyet sağlamaktadır.

  Tedavide kullanılan C, A, E, B ve K vitaminleri cildin ihtiyacı olan en önemli vitaminlerdir. C vitamini cilt altında kollajen üretimini tetikler. Cilt ve renk hücrelerini yavaşlatması sebebi ile pigmentasyon sorunlarının önüne geçmektedir.

  A vitamini cilt gelişimini kontrol etmesi nedeni ile yaşla birlikte incelen cilt dokusunu onarmaktadır. E vitamini, dokuyu zararlı etkenlerden koruyan antioksidan olarak rol oynamaktadır.

  B vitamini cilt dokusunu beslediği için cilt ve cilt altı dokularının biyolojik dengesini düzenlemektedir. K vitamini ise; dokuların kan dolaşımını düzenlediği için cildin ihtiyaç duygu oksijeni sağlamaktadır.

  Ko-enzimler cilt dokusunun biyokimyasal reaksiyonlarını düzenlemektedir. Böylece cilt dokusunda yenilenme hızı artmış olmaktadır.

  Mineral tuzlar, cilt hücrelerinin yaşamsal faaliyetlerini düzenlediği için dokuların metabolizmasını iyileştiren etkiye sahiptir.

  Nükleik asitler, cilt dokusunun ihtiyacı olan temel protein sentezini desteklemektedir. Özellikle yeni oluşan proteinler cildin bağ dokusuna destek vermektedir.

  Dimetil amino etanol (DMAE), Mezolift tedavisinde en sık tercih edilen aktif maddedir. Bu maddenin en temel etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırmasıdır.

  Mezolift Tedavisinin Etkileri

  Tedavinin etkileri 2 farklı türde ortaya çıkmaktadır. Tedavide fibroblast aktivasyonu etkileri görülmektedir. Bu etkiler kollajen sentezi ile cilt elastikiyetini arttırmaktadır. Öte yandan cilt dokusu kendisini fibroblast etkisi ile yenilerken kırışıklıklar ve sarkmalarda gerginlik elde edilmektedir. Bu her iki etki de fibroblast uyarısının elde edilmesi ile elastin ve kollajen liflerinin tetiklenmesine ve cildin ihtiyacı olan nem içeriğinin artmasına yardımcı olmaktadır.

  Yaşlanma, güneş ışığı ve stres gibi etkiler ile ortaya çıkan cilt bozukluklarında, cilt dokusunun tazelenmesinden sorumlu olan kollajen ve elastin liflerinin sentezini tetikleyen fibroblastların yapıları bozulmaktadır.

  Mezolift tedavisi fibroblastların yapılarını düzenleyerek kollajen ve elastin liflerinin sentezini arttırmaktadır. Böylece cilt dokusunun su tutma kapasitesi artarak; yaşlanma, güneş ışığı ve stres gibi yaşlandırıcı ve kurutucu etkilere karşı savunmuş olmaktadır. Ayrıca hem cildin yenilenmesi hem de kırışıklıkların onarılması ile cilt dokusunu koruma altına alınmaktadır.

  Tedavisinin en önemli etkisi cilt dokusunun zararlı güneş ışınlarına karşı korumasıdır. Bu nedenle mezoterapi uygulamasının bahar aylarında yapılmasını önermekteyiz. Ayrıca tedavinin sıklığı ve süreleri yaşa ve uygulama yapılacak bölgeye göre değiştiği için tedavi öncesi ön kontrol gereklidir.

  Tedavi planlaması yaptırmak; tedavi süresinin ve sıklığının belirlenmesine olanak sunmak için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte Mezolift fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezolift Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×