Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezolifting

Mezolifting

  Mezolifting; Yüz Mezoterapisi olarak da adlandırılan Mezolifting etken maddelerden oluşturalan formülasyonların ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altında iletildiği antiaging bir mikroenjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezolifting Nedir? Nasıl Uygulanır? Mezolifting Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Mezoterapi tedavisi estetik ve tedavi amacı ile uygulanan bir enjeksiyon yöntemidir. Bölgesel zayıflamadan saç tedavisine kadar pek çok yöntemi olan bu işlem cilt altındaki kollajen ve elastin hücrelerinin aktivesini sağlayan, hasarlı doku hücrelerini onaran ve cilt katmanlarında azalan ya da ihtiyaç duyulan ürünler ile cilt sağlığının desteklenmesini hedefleyen estetik amaçlı tıbbi bir enjeksiyondur.

  Vitamin, mineral, aminoasitler, enzimler ve hyalüronik asitten oluşan formülasyonların kullanıldığı bu enjeksiyon işlemi cerrahi estetik uygulamaların barındırdığı komplikasyon ya da yan etki olasılığını en aza indirerek istenilen estetik ve genç görünümün korunmasına olanak sunmaktadır. Selülit probleminden yara ve skar izi tedavilerine kadar üstün etkilere sahip olan Mezoterapi yüz ve cilt problemlerinde de zamanla kaybedilen cilt sağlığının antiaging etki ile yeniden kazanılmasını sağlamaktadır.

  Mezolifting

  Cilt ve yüz estetiğinde uygulanan mezoterapi yani yüz Mezolifting etkisi ile yaşlanma ile birlikte gelişen cilt kırışıklıkları, cilt sarkması ve yaşlılık lekesi gibi problemleri ortadan kaldırmak, geciktirmek ve daha sağlıklı, genç ve dinamik bir ifadeye sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Muayenemiz esnasında cilt görüntüleme sistemleri aracılığı ile cildin alt katmanlarında problemler analiz edilerek hangi ürün ve ürünlerin kullanılacağına karar verilmekte; özelleştirilmiş formülasyonlar hazırlanmaktadır.

  Estetik cerrahi prosedürlerinin beraberinde getirdiği anestezi, dikiş, iyileşme süreci ve komplikasyon risklerini içerisinde barındırmadan cilt ve cilt altı dokularındaki hücreleri hedef alarak hasarlı doku hücrelerini onaran yüz mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezolifting fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi
  Cilt yenileme, cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma ve cilt lekesi tedavisi gibi çeşitli alanlarda kullanılan Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi kişiden alınan doku ve kan ile fibroblast kaynaklı hücrelerin laboratuvarda çoğaltılarak kullanıldığı bir tedavi yöntemidir.

  Mezolifting Nedir?

  Zaman içerisinde yaşlanma ile birlikte ciltte elastikiyet kayıpları, gevşemeler, cilt sarkmaları, cilt kırışıklıkları ve mat görünüm hakim olmaktadır. Ciltteki yaşlılık lekeleri olarak adlandırılan pigmentasyon problemleri ve derin çizgilerin de eşlik ettiği bu cilt yaşlanması problemlerinde medikal estetik uygulamalar içerisinde en sık tercih edilen Mezolifting yani Yüz Mezoterapisi uygulanmaktadır.

  Mikroenjeksiyon tedavisi olan Mezolifting bir antiaging tedavidir. Vitamin, mineral, aminoasit ve hyalüronik asitten oluşan antiaging içerikli serum moleküllerinin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altında iletildiği ve cildin üst ve alt katmanlarında doku yenilenmesinin hedeflendiği bir işlemdir.

  Mezolifting Özellikleri Nelerdir?

  Mezolifting tedavisi çok fazla avantajı ve özelliği bulunan bir işlemdir. En belirgin özelliği ise işlem esnasında kullanılacak olan ürün ve serumların cilt ve cilt altı dokularındaki ihtiyaçlara göre tasarlanabiliyor olmasıdır. Bir diğer en belirgin özelliği ise mikroenjeksiyon yöntemi olmasıdır. Yani cilt alt katmanlarında ihtiyaç duyulan ürünlerin direkt cilt içerisine enjekte edilmesidir. Böylece cilt yüzeyinden uygulanan ürünlere kıyasla maksimum etki elde edilmektedir.

  Medikal estetik tedavilerden tıbbi uygulamalara kadar pek çok alanda tercih edilen ve üstün etkili sonuçlar çıkaran bir uygulama olması kişiler tarafından da tercih edilme sıklığını arttırmaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra botoks ve dolgu uygulamaları ile birlikte kombine edilebilen bir işlemdir. Böylece ciltteki estetik problemlerin botoks ve dolgu uygulamaları ile giderilmesi sağlanırken aynı anda cilt altı dokularında gençleşme ve yenilenme etkisi ortaya çıkarabilmektedir.

  Mezolifting Nasıl Uygulanır?

  Tek seans ya da cildin ihtiyacına göre seanslar şeklinde uygulanabilen Mezolifting öncesinde klinik muayene esnasında ilk olarak cilt analizi yapılmaktadır. Cilt görüntüleme sistemlerinden yararlanılarak yapılan bu cilt analizi ile cildin tüm katmanlarındaki hasarlar ve azalan ürünler tespit edilmektedir.

  Elde edilen cilt analizi verileri sonrasında cilt klinik olarak değerlendirilmektedir. Daha sonrasında da kırışıklık, gevşeme, leke problemleri ve cilt yaşlanmasının derecesi belirlenerek özelleştirilmiş ürünler tasarlanmaktadır.

  Ürün ve formülasyonların belirlenmesinin ardından cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Kir ve kozmetiklerden cildin arındırılmasının ardından lokal anestezik kremler ile enjeksiyon alanlarının uyuşması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte enjeksiyon işlemine geçilmektedir. Daha sonrasında ince uçlu iğneler kullanılarak küçük dozlarda enjeksiyon işlemi yapılmaktadır.

  Mezolifting Enjeksiyon Teknikleri

  Mezolifting cilt problemlerine göre farklı teknikler ile uygulanmaktadır. 3 farklı enjeksiyon tekniği ile uygulanan bu işlemde napaj, dermal enjeksiyon ve high frekans tekniği tercih edilmektedir. Napaj tekniğinde enjeksiyon direk epidermis tabakasına yapılmaktadır. Cildin epidermis katmanına iletilen ürünler ise diffüzyon ile dermis katmanına yayılmaktadır.

  Dermis enjeksiyon ise adından da anlaşılacağı gibi ürünlerin direkt olarak dermişe iletildiği yöntemdir. Hight frekans, bir diğer adı ile rapid pulse mode tekniği ise mezoterapi tabancalarının kullanıldığı yüksek frekanslı bir enjeksiyon işlemidir. Bu teknik yeni nesil teknolojik sistemlerden yararlanılarak gerçekleştirilmektedir.

  Kimler Mezolifting Yaptırabilir?

  Mezolifting; cilt yaşlanması, cilt sarkması, yaşlılık lekesi güneş lekesi, gözaltındaki morluklar ve torbalanmalar, mimik çizgilerindeki belirginliğin artması ve derin cilt çizgileri gibi problemleri olan kişiler veya bu gibi cilt problemlerinin geciktirilmesini isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahip bir işlemdir.

  Herhangi bir yan etkisi olmayan bu işlem hamilelerde, emziren annelerde, şeker hastalığı bulunanlarda, cilt hastalığı bulunanlarda ve kalp hastalarında uygulanması önerilmemektedir.

  Mezolifting Kaç Seans Uygulanır?

  Mezolifting protokolü özelleştirilmiş bir tedavi planlaması olması nedeni ile cildin ihtiyacına göre oluşturulmaktadır. Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavinin optimum başarı sağlayabilmesi için genellikle 4 ila 6 seans arasında önerilmektedir. Yılda bir kez 4 ila 6 seanslık kürlerden oluşan bu protokolün sıklığı ise 10 ila 15 gün arasında 2 – 3 seanslık işlemler ile başlayarak 4 haftada bir şeklinde 6 seansa tamamlanabilmektedir. Ayrıca 1 ila 2 ay arasında tek seans şeklinde de uygulama yapılabilmektedir.

  Mezolifting Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt gençleştirici kokteylerin yani serumların enjekte edilmesi esasına dayanan cilt mezoterapisi uygulaması sonrasında cilt tonusunda belirgin farklılıklar görülmeye başlanmaktadır. Ciltte parıltı, aydınlanma etkisi ve canlılık katan bu ilk etki sonrasında cildin alt katmanlarındaki kollajen ve elastin üretimini tetiklemesi ile birlikte ciltte yenilenme etkisi oluşmaktadır. Bu etki elastikiyeti arttırarak sarkmaların azalmasında rol oynamaktadır.

  Oldukça etkili bir antiaging tedavi olan bu uygulamanın en belirgin etkisi ise ciltte litf etkisi yaratmasıdır. Cildin toparlanarak yukarı kalkmasını sağlayan bu etki ile daha dinamik bir görünüm ve yüz hatları oluşmaktadır. Her seans sonunda daha da belirginleşen bu etki kırışıklıkların üzerindeki dolma etkinliği ile kombine olduğunda yaşlanma belirtilerinin hafifleyerek azaldığını görmek mümkündür. Seansların artması ve doğru ürünlerin tercih edilmesi ile bu etkiler kalıcılığını korumaktadır.

  Mezolitfting Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi yöntemlerinin her birinde olduğu gibi Mezolifting işleminden sonra da 10 ila 15 saatlik süre ile yüzün su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca makyaj ve kozmetik ürünlerinin kullanımının da 10 – 15 gün süre ile ara verilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise güneş ışınlarına maruz kalınmamasıdır. Güneşin direkt ışınlarının ciltte oluşturmuş olduğu zararlı etkileri ve tedavinin etkinliğini olumsuz yönde etkilemesi nedeni ile cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması oldukça önemlidir.

  Mezolifting Riskli Bir İşlem Midir?

  Yüz Mezoterapisinde vitamin, mineral ve amino asit gibi önemli yapı elamanları kullanılmaktadır. Bu ürünler doğal maddeler olduğu için herhangi bir yan etki ya da risk faktörü oluşturmadan cildin üst ve alt katmanlarında doku yenilenmesine destek olmaktadır.

  Mezolifting Yan Etkisi Var Mıdır?

  Yüz Mezoterapisi bir mikroenjeksiyon işlemi olduğu için tedavi sonrasında enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklıklar, mikro kanamalar ve morarmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler işlem sonrası görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Cildin gençleştirerek daha iyi bir görünüm elde etme amacı ile uygulanan mezoterapi tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cilt gençleştirici kokteyllerin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan medikal estetik tedavi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Mezolifting fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezolifting Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×