Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Akne Tedavisi

Mezoterapi ile Akne Tedavisi

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi; Bir cilt tedavisi prosedürü olan Mezoterapi ile Akne Tedavisi çeşitli vitamin, mineral, aminoasit ve pek çok etken maddeden yararlanılan mikroenjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde sıklıkla merak edilen Akne Mezoterapisi Nedir?, Mezoterapi ile Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt altındaki yağ üreten bezlerin ve kıl köklerinin tıkanması sonucu oluşan akneler cilt sorunlarına hatta sivilce problemlerine yol açmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayan yağın fazla üretilmesi, ölü deri hücrelerinin gözenekler içerisine sıkışması beyaz aknelere ya da siyah noktaların oluşumuna neden olmaktadır. Bu tablonun ilerlemesi ile birlikte de bakteriler gözeneklerin içine sıkışarak iltihaplı sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

  Yüz, alın bölgesi, sırt, omuz ve hatta göğüs bölgelerinde görülen akne problemleri her yaşta kadın ve erkeklerde görülen bir yaygın bir durumdur. Bu cilt problemi cildin bütünlüğünü bozmakla birlikte ilerleyen evrelerde oluşan iltihaplı sivilce problemleri de ciltte iz bırakarak iyileştiği için estetiğin, kozmetiğin ve hijyenin de bozulmasına neden olmaktadır.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi

  İlaçlar, hormon aktiviteleri, yağlı cilt problemi, tıkanmış gözenekler, sivilcelerin sıkılması ve cilt tahrişi, beslenme alışkanlıkları, sigara tüketimi ve güneş ışınları gibi pek çok etken sonucu oluşan aknelerin ve neden olduğu cilt problemlerinin tedavisinde uygulanan pek çok tıbbi ve medikal estetik tedavi bulunmaktadır.

  Tedavi edilebilen bir durum olan akneler antibiyotik ve ilaçlar tedavisi, drenaj yöntemi gibi tıbbi ve cerrahi yöntemler ile giderilebildiği gibi Lazer ile Akne Tedavisi ve Mezoterapi ile Akne Tedavisi gibi üstün başarılara sahip pratik, güvenli ve konforlu medikal estetik işlemler ile de iyileştirilebilmektedir.

  Tıbbi ve estetik alanda yaygın olarak kullanılan mezoterapi tedavisi ile cilt ve cilt altı problemleri hedef alarak akne problemlerine yol açan tüm etkenler ortadan kaldırılabilmekte ve pürüzsüz bir estetik elde edilebilmektedir. Özelleştirilmiş tedavi planlamaları ile uygulanan mezoterapi tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirebilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Dermal ya da epidermal enjeksiyon ile cildin hedef katmanında etkinliğini gösteren mezoterapi tedavileri ve yöntemleri hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Akne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Akne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Akne Tedavisi
  Ciltte iltihaplı akneye neden olan bakterilerin yok edilmesi esasına dayanan Akne Tedavisi prosedürleri içerisinde çeşitli teknolojik cihazlar ve enjeksiyon uygulamaları bulunmaktadır.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi Nedir?

  Mezoterapi tedavisi bir mikroenjeksiyon işlemidir. 4 – 6 mm çapındaki inçe uçlu iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavinin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, cilt gençleştirme ve yenileme, saç tedavisi gibi pek çok alanda tercih edilen bu işlem, akne ve sivilce problemlerinin iyileştirilmesi amacı ile de uygulanmaktadır.

  Probleme ve tedavi amacına göre uygulanan bu mikroenjeksiyon işleminin yöntemlerinde çeşitli vitaminler, mineraller, aminoasitler ve daha pek çok ilaçlardan yararlanılmaktadır. Hedef probleme yönelik tercih edilen bu ürünlerden oluşturulan solüsyonlar, Mezoterapi ile Akne Tedavisi prosedüründe de cildin dermis ya da epidermis katmanına belirli açılar ile küçük dozlarda enjekte edilmektedir. Yani yöntem, problem ve kişi parametreleri göz gönünde bulundurularak hazırlanan bireysel bir tedavi protokolüdür.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi işleminin en önemli basamağını cilt analizi ve klinik muayene oluşturmaktadır. Cilt analizi esnasında cilt tipi, cildin nem dengesi, yağlanma seviyesi, gözenek problemleri, akne ve sivilcelerin neden olduğu hasarlar ve izler ve iltihaplı sivilcelere yol açan bakteriler detaylı olarak değerlendirilmektedir. Daha sonrasında yapılan klinik muayene ile birlikte elde edilen cilt analiz verileri birleştirilerek Mezoterapi ile Akne Tedavisi esnasında kullanılacak ürün ve ürün grupları belirlenmektedir.

  Vitaminlerin, minerallerin ve daha pek çok etken maddenin içerisinde bulunduğu kişisel solüsyonun hazırlanmasının ardından cilt yüzeyi temizlenmektedir. Makyaj ve kirden arındırılmış cilt yüzeyine lokal anestezik krem sürülmektedir. Cilt hassasiyeti fazla bulunmayan kişilerde lokal anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte mikroenjeksiyon işlemine geçilmektedir.

  Mikropunktur yöntemi olarak da adlandırılan bu işlemde cilt yüzeyine küçük dozlarda enjeksiyon yapılmaktadır. 4 – 6 mm çapındaki küçük mikroenjeksiyon iğneleri ile cildin dermis ya da epidermis katmanına ulaşılarak ürünler bırakılmaktadır. Akupunktura benzeyen bir teknikle uygulanan bu işlemin tüm cilt yüzeyine küçük dozlar halinde tekrarlanmasının ardından mezoterapi seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Mezoterapi seans şeklinde uygulanan bir tedavi protokolüdür. Uygulama yöntemine göre farklı seanslarda uygulanan bu mikroenjeksiyon işleminin Mezoterapi ile Akne Tedavisi seans sayısı ve seans aralıkları da değişiklik göstermektedir. Akne probleminin derecesine, şiddetine, tipine, cilt tipine, yaşa ve cinsiyete göre belirlenen bu seans planlamaları ortalama olarak 4 ila 6 arasında değişmektedir. Gözenek problemine ve yağlanma derecesine göre 2 ila 4 ayda bir tekrarlanması önerilen bu işlemin seans sıklığı ise 1 ila 4 hafta arasındadır.

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Cildin dermis ya da epidermis katmanına enjekte edilen küçük dozlardaki formülasyonlar kısa süre içerisinde etkinliğini göstermektedir. İlk seanstan itibaren belirgin sonuçlar ortaya çıkaran Mezoterapi ile Akne Tedavisi cildi tazeleyerek nem ve yağ dengesini düzenlemektedir. Parlak ve sağlıklı bir cilt dokusu oluşturan bu işlem dinlenmiş, kızarıklıkları azalmış ve yenilenmiş bir ifade kazanmayı sağlarken aynı anda cilt altı doku hücrelerini onararak aktive ettiği için iltihaplı sivilcelerin ve aknelerin yol açtığı lekeleri de hafifleterek yok etmektedir.

  Tedavinin en belirgin etkileri 2 ila 3 seans sonrasında görüldüğü gibi seanslar bittikten sonra maksimum etkiye ulaşmaktadır. Maksimum etkinlik sonucunda da kollajen sentezini arttırdığı için cilt yenilenme ve gençleşme etkisine girdiği için akne problemini önlemenin yanı sıra izleri de belirgin derecede yok etmektedir. Tekrarlayan seanslar sonrasında da aktif akneleri söndürerek yara ve skar izi oluşumunun da önüne geçmektedir.

  Akne Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Akne Tedavisi öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı grubundaki ilaçların durdurulması gerekmektedir. Ayrıca 10 ila 15 saat süre ile yüzün sıcak su ile temasından kaçınılmalı, banyo ve saunaya girilmemesi önerilmektedir.

  İşlem sonrasında enjeksiyon giriş bölgelerinde hafif hassasiyet görülebilmektedir. Bu hassasiyet durumunda yüzün kaşınmaması, masaj yapılmaması ve kozmetik ya da makyaj malzemelerinin sürülmemesi gerekmektedir. Güneşin cilt yüzeyinde ve mezoterapi etkinliği üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı da UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak oldukça önemlidir.

  Kimler Mezoterapi ile Akne Tedavisi Yaptırabilir?

  Akne problemi genellikle ergenlik döneminde görülen yaygın bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Ancak 30 ve 40 yaşlarında da görülebilen bir cilt sorunudur. Genetik ya da pek çok iç / dış faktör sonucunda ciltte görülen bu aknelerin tedavisinde uygulanan Mezoterapi ile Akne Tedavisi, akne ve sivilce problemi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir bir işlem protokolüdür. Ancak gebelerde, emziren annelerde, cilt hastalığı bulunanlarda ve şeker hastalarında uygulanmamaktadır.

  Akne Mezoterapisi Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

  Mezoterapi tedavisinde kullanılan ürün ve formülasyonlar cilt ve cilt altı doku hücrelerinin desteklenmesi amacı ile oluşturulan temel yapı taşlarından oluşan ürün ve ilaçlardan oluşturulmaktadır. Bu nedenle işlemin herhangi bir riski bulunmamaktadır. Ancak mikroenjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen bir teknik olduğu için olası geçici yan etkileri mevcuttur.

  İşlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler ise; enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklık, hassasiyet ve morarmadır. Bu yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır. İşlem sonrasında bir risk teşkil etmemektedir.

  Tıkanmış gözenek problemini ve aşırı yağlanma sorununu ortadan kaldırarak nem dengesini koruyan ve gözeneklerdeki bakteriler ile savaşan mezoterapi tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ve cilt analizi yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Tıbbi ve estetik alanlarda üstün etkili sonuçlara sahip olan mikroenjeksiyon yöntemi ile akne problemine son veren mezoterapi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talep etmek ya da Mezoterapi ile Akne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Akne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×