Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme; Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemi olan Mezoterapi ile Bölgesel İncelme yağlanma bölge ve derecesine göre oluşturulan formülasyonların cilt altına enjekte edildiği mikroenjeksiyon işlemi olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Zayıflama Mezoterapisi Uygulanan Vücut Bölgeleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göbek, kollar, bacaklar ve basen bölgelerinde görülen yağ depoları diyet ve egzersizlere olumlu yanıt vermemektedir. Dirençli yağlar olarak adlandırılan bu bölgesel kilolar vücut şeklinin ve estetik görünümün bozulmasına neden olmaktadır. Bu gibi diyet ve egzersizlere olumlu yanıt vermeyen bölgesel kilo problemlerinde de ameliyatsız Bölgesel İncelme uygulamaları tercih edilmektedir.

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme

  Vücudun belirli bölgelerinde oluşan ve selülit problemine yol açan bölgesel yağlanma problemlerinde uygulanan pek çok bölgesel zayıflama metodu bulunmaktadır. Yeni nesil teknolojik sistemlerden enjeksiyon uygulamalarına kadar üstün başarılı yöntemlerin bulunduğu bölgesel zayıflama tedavilerinde en sık başvurulan yöntem ise Mezoterapi ile Bölgesel İncelme işlemidir.

  Mezoterapi ile bölgesel zayıflama tedavisi direkt olarak bölgesel kilo problemine yol açan dirençli yağlarda etkinliğini gösteren bir işlemdir. Yağların parçalanmasını ve boşalan dokunun sıkılaşarak vücut şekillendirme etkinliğini üstün bir başarı ile gösteren bu tedavi geniş başarı yelpazesi ve faydası ile kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadır.

  Hem kadınların hem de erkeklerin şikayetçi olduğu bölgesel yağlanma problemlerine enjeksiyon yöntemi ile son veren mezoterapi tedavisi öncesinde yağlanma bölgelerinin ve yağlanma derecelerinin değerlendirilmesi, özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması ve mezoterapide kullanılacak ürün ay da ürünlerin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel incelme etkisinin yanı sıra cilt ve cilt altı dokusunun hem sağlığını hem de kalitesini iyileştirerek bölgesel zayıflama etkinliğini maksimum seviyeye çıkaran mezoterapi ile bölgesel kilo verme tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Bölgesel İncelme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  VelaShape ile Bölgesel İncelme
  BENZER TEDAVİLER
  VelaShape ile Bölgesel İncelme
  VelaShape ile Bölgesel İncelme vakum, kızılötesi ışın ve radyofrekans enerjisi ile lokal yağları hedef alan başarılı bir bölgesel incelme tedavisidir.

  Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi bir mikroenjeksiyon yöntemidir. Karın, göbek, basen, kol ve bacaklardaki dirençli depo yağların parçalanmasını sağlamak amacı ile liposuctiona alternatif olarak uygulanan bu tedavi vitamin, mineral, enzimler, amino asitler ve yağ yakıcı ilaçlardan oluşan formülasyonların 4 ila 13  mm çapındaki mezoterapi iğneleri ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bir prosedürdür.

  Hazırlanan bu ürün formülasyonları bölgesel kilo ve yağlanma derecesine göre özelleştirilmiş tedavi planlaması doğrultusunda hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu karışımlar ile dolaşım problemi olan yağlanma ve selülit problemini yağ dokularının yıkımını sağlayarak gidermeyi hedeflemektedir.

  Mezoterapi Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme tedavisi küçük dozlarda hazırlanan ürün ve ilaçların mikroenjeksiyon yöntemi ile yağlanma probleminin bulunduğu bölgeye verilmesi esasına dayanan bir işlem olduğu için etkinliği de direkt olarak dirençli yağ depoları üzerinde görülmektedir. Tedaviden maksimum fayda alınmasını sağlayan bu işlem protokolü yağlanma bölgesindeki doku hücrelerini harekete geçirmektedir.

  Cildin ve cilt altı dokuların temel olarak ihtiyaç duyduğu ürünlerin sağlanmasının ardından bölgedeki kan dolaşımı düzenlenmektedir. Bununla birlikte lenfatik dolaşımı da düzenlemesi ile dirençli yağ depolarının yıkılmasını sağlamaktadır. Depo yağların vücut şekli üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmak ile birlikte destek dokuların da yenilenmesini sağlayarak boşalmış dokunun sıkılaşarak vücut şekillendirme etkinliğini göstermiş olmaktadır.

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Nasıl Uygulanır?

  Uygulama öncesinde cilt yüzeyi temizlenerek dezenfekte edilmektedir. Daha sonrasında enjeksiyon esnasında hissedilecek hafif batma hissinin ortadan kaldırılması için lokal anestezik krem sürülerek hasta konforu sağlanabilmektedir.

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme tedavisi bir mikroenjeksiyon tedavisidir. Yağlanma problemine ve derecesine göre tasarlanmış vitamin, mineral, aminoasit ve diğer ilaç formülasyonları 4 ila 13 mm çapına sahip iğneler kullanılarak cildin dermis ya da epidermis katmanına uygulanmaktadır. Uygulama tekniği yağlanma derecesine ve bölgesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Zayıflama Mezoterapisi Uygulanan Vücut Bölgeleri

  • Göbek
  • Kol
  • Yan Simit Bölgesi
  • Bacak
  • Bacak İçi
  • Sırt
  • Basen

  Kimler Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama Yöntemini Tercih Edebilir?

  Bölgesel kilo probleminde başarılı ve güvenli uygulama olanağı sunan Mezoterapi ile Bölgesel İncelme tedavisi 18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahip bir tedavi protokolüdür. Ancak mezoterapi işlemi gebelerde, emziren annelerde, şeker hastalarında, cilt hastalığı bulunan kişilerde ve kan sulandırıcı ilaç kullananlarda uygulanmamaktadır.

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Seans Sayısı

  Diğer tüm mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi Mezoterapi ile Bölgesel İncelme tedavisi de seans şeklinde uygulanmaktadır. Özelleştirilmiş tedavi planlaması ve kişisel ürün tasarımları ile uygulanan seanslar kişiden kişiye ve yağlanma derecesine göre değişiklik göstermekte olup; ortalama 10 ila 12 seans uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. 10 – 12 seans sonrasında da 15 – 20 cm incelme elde edilebilmektedir.

  Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama Sonrası Görülen Etkiler

  Mezoterapi Tedavisi ilk etkilerini ortalama 2 ila 3 seans sonrasında görülmeye başlamaktadır. İlk etkiler yağ hücrelerinin dolaşım ile olan ilişkisinin düzenlenmesi ile başlamaktadır. Yağ hücrelerine depolanmış dirençli yağlar yeniden çalışmaya başlamaktadır ve şeker / yağ asitleri olarak ayrışarak vücut tarafından kullanılabilir hale dönüşmektedir.

  Tedavi bölgelerindeki kan akımının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesine katkı sağlayan bu ürün enjeksiyonu ile parçalanan kullanılabilir yağların yıkımı sağlanmaktadır. Yağ depozitlerinin çözülmesi ve lenfatik dolaşım ile bölgeden uzaklaştırılmasının ardından da istenilen bölgesel incelme etkisi ortaya çıkmış olmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra mezoterapi işleminin diğer tedavilerden farklı olan en belirgin özelliği ise cilt ve cilt altı dokularını hatta bağ dokusunu düzeltmesidir. Bölgesel yağların yıkılarak uzaklaşmasının ardından cilt elastikiyetinde oluşan gevşeme ve boşalma etkisi Mezoterapi ile Bölgesel İncelme tedavisinin en belirgin özelliği sayesinde sıkılaşarak toparlanmaktadır. Cilt doku hücrelerinde onarım sürecini aktive eden bu tedavi ile bölgesel incelme yaşanan bölgelerde kollajen ve elastin hücrelerini desteklemesi ile bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme etkisi bir arada görülmektedir.

  Ayrıca zayıflama mezoterapisi olan Mezoterapi ile Bölgesel İncelme işleminden sonra etkinliğin arttırılması ve tedaviden elde edilen olumlu etkilerin korunması için diyet ve egzersiz ile mezoterapinin desteklenmesi önerilmektedir. Böylece işlem sonrasında elde edilen olumlu etkiler 2 – 3 katına çıkarılabilmekte ve korunabilmektedir.

  Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme sonrasında 1 ila 2 gün ara ile uygulama bölgelerinin su ile temasından kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca duş, hamam ve sauna gibi aktivitelere de ara verilmelidir. Ayrıca enjeksiyon bölgelerinde tahrişe ve basınca neden olacak masaj ya da kese gibi uygulamaların da yapılmamasına dikkat edilmelidir. Lenfatik dolaşımın engellenmemesi için dar giysilerin giyilmemesi de oldukça önemlidir.

  Mezoterapi tedavisi sonrasında kişilerin 8 ila 9 saat süre ile dikey pozisyonda kalarak hareket etmeleri ve hafif egzersiz yapmaları önerilmektedir. Bu küçük aktiviteler uygulanan formülasyonların dirençli depo yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca yakılan yağların bölgeden uzaklaştırılıp lenfatik dolaşıma geçmesini de hızlandırmaktadır.

  Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama tedavisi kullanılan ürün ve formülasyonlar nedeni ile herhangi bir riski ya da kompilkasyonu bulunmayan bir işlemdir. Ancak mikroenjeksiyon yöntemi olması nedeni ile uygulama sonrasında enjeksiyon giriş yerlerinde kızarıklık, mikro kanamalar ve morarmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  İnce uçlu mezoterapi iğneleri ile çeşitli ilaçların cildin alt katmanına iletilmesi ile bölgesel kilo problemine yol açan depo yağların yıkımını sağlayan mezoterapi tedavisi öncesinde özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Basen, kollar, bacaklar ve bel bölgelerindeki yağlanma problemlerini alternatif bir tedavi yöntemi olarak gideren mezoterapi ve bölgesel incelme hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayene randevusu talep etmek ya da Mezoterapi ile Bölgesel İncelme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×