Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Gıdı Eritme

Mezoterapi ile Gıdı Eritme

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme; Bölgesel Zayıflama işlemlerinden olan Mezoterapi ile Gıdı Eritme vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve çeşitli kokteyllerinin dirençli ve lokal yağların parçalanarak vücuttan atılımını kolaylaştırmak amacı ile enjekte edilmesi esasına dayanan bir tedavi protokolü olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Gıdı Mezoterapisi Nedir? Mezoterapi ile Gıdı İnceltme Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gıdı çenenin alt kısmından boyun üst kesimi ile orta hat bölümüne kadar olan dolgunluk olarak ifade edilmektedir. Çeneden boyun bölgesinin alt kısmına kadar uzanan gıdı tıbbi olarak “submental alan” olarak ifade edilmektedir. Bu alandaki kontur çene ucundan başlayarak gergin, sıkı, düz ve yere paralel olarak ilerlediğinde yüz dinamiğinde istenilen estetik sağlanmış olmaktadır.

  Çene hattında cilt yapısının bozulması ve yağlanma probleminin görülmesi sonucunda gıdı estetiği bozulmaktadır. Deri altı yağ dokusunun fazla olması, çenedeki platysma kasındaki gevşemeler, bu kas altındaki derin yağ dokusundaki fazlalıklar ve çene altı cilt dokusundaki elastikiyet kayıpları sonucunda derinin gevşeyerek çene altında birikmesi ile gıdı problemi görülebilmektedir.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme

  Yüz ifadesinin ve dinamiğinin önemli bir altın oranı alan çene estetiğinde cerrahi ya da cerrahi olmayan pek çok yöntem bulunmaktadır. Submental alandaki kaslara, yağ dokularına ve cilt katmanlarına ulaşarak hücresel düzeyde etki eden en ideal ve ameliyatsız tedavi yöntemi ise Mezoterapi ile Gıdı Eritme işlemidir.

  Tıbbi tedavilerin yanı sıra medikal alanda da yaygın olarak kullanılan mezoterapi tedavisinin cilt ve cilt altı dokularındaki üstün etkilerden yararlanıldığı gıdı estetiği işlemi öncesinde çene altındaki yağlanma derecesinin, cilt kalitesinin ve diğer kişisel parametlerin incelenerek; kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Çene ve yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan mezoterapi tedavisi ve işlem prosedürleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Gıdı Eritme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği tedavileri çene altı bölgesindeki cilt dokusunu ve yağ birikimini hedef alan başarılı enjeksiyon uygulamalarını ve yeni nesil teknolojik sistemleri içerisinde barındıran tedavilerdir.

  Gıdı Mezoterapisi Nedir?

  Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve daha pek çok cilt tedavilerinde kullanılan mezoterapi, gıdı estetiğinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Akupunktur tekniğine benzeyen mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan Mezoterapi ile Gıdı Eritme vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve çeşitli etken madde kokteyllerinin problemli alanlara enjekte edilmesi esasına dayanan bir tedavi protokolüdür.

  Ameliyatsız gıdı estetiği işlemleri içerisinde bulunan gıdı mezoterapisi, cilt katmanlarındaki hasarların onarılmasında ve yağ depozitlerinin çözülerek drene edilmesinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir tekniktir. Yani yağ eritme ve cilt yenileme metodu olarak ifade edilebilmektedir. Çene bölgesindeki şikayetlere ve isteklere göre şekillendirilebilen bu tedavi cildin dermis ya da epidermis katmanına iletilen formülasyonların hücresel düzeyde çalışması ile etkinliğini göstermektedir.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme İşlem Basamakları

  Ameliyatsız ve etkili bir gıdı küçültme tedavisi olan Mezoterapi ile Gıdı Eritme işleminin en önemli basamağını klinik değerlendirme ve cilt analizi oluşturmaktadır. Klinik değerlendirme esnasında gıdı bölgesindeki estetik, genel görünüm ve yağlanma derecesi değerlendirilirken; cilt testi ile de cildin üst ve alt katmanlarında elastikiyet kaybı ve gıdı bölgesindeki sarkmalara neden olan problemler analiz edilmektedir.

  Yapılan ölçümler ve değerlendirmeler sonrasında çene bölgesindeki ana problemlere uygun ürün kokteylleri hazırlanmaktadır. Şikayetlere ve tedavinin amacına göre aktif etken madde ve ilaçların formülize edilmesinin ardından 4 – 13 mm çapındaki mezoterapi iğneleri hazırlanmaktadır.

  İşlem öncesinde enjeksiyon yapılacak gıdı bölgesi solüsyon ile temizlenmektedir. Cildin kozmetik ve kirden arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile mikroenfeksiyon tekniğine geçilmektedir.

  Gıdı Eritme Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme işleminde uygulama yağlanma probleminin olduğu alanların işaretlenmesi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi ile başlamaktadır. Daha sonrasında bu alanlardan aktif ürünlerin ve formülasyonlar küçük dozlarda enjekte edilmektedir. Belirli açılar ile cildin dermis ya da epidermis katmanına ürünlerin iletilmesinin ardından mezoterapi seansı sonlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Diğer tüm mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi Mezoterapi ile Gıdı Eritme işlemi de seans şeklinde uygulanmaktadır. Şikayete, yağlanma derecesine, cilt kalitesine, yaşa ve cinsiyete göre oluşturulan bu seans planlamaları ortalama olarak 4 ila 6 seans arasındadır. 15 günlük seans aralıkları ile uygulanan bu işlemin diyet ve egzersiz ile desteklenmesi halinde seans sayıları azalabilmektedir.

  Kimler Mezoterapi ile Gıdı Eritme Yaptırabilir?

  Mezoterapi tedavilerinin tümü 18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir, güvenli ve konforlu bir işlemdir. Bu nedenle Mezoterapi ile Gıdı Eritme işlemi çene ve boyun hattındaki yağlanma ve cilt kalitesindeki deformasyonlardan kaynaklı estetik ifadesinden memnun olmayan kişilere uygulanan popüler bir yöntemdir. Ancak cilt hastalığı bulunanlar, hamile ve emziren anneler, kan pıhtılaşma sorunu olanlar, şeker hastaları ve alerjik reaksiyonları bulunan kişilere mezoterapi tedavisi uygulanmamaktadır.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme Sonrası Görülen Etkiler

  Gıdı küçültme ve gıdı gençleştirme işlemi olarak da uygulanan Mezoterapi ile Gıdı Eritme işlemi sonrasında özellikle ilk 2 ve 3 seans sonunda belirgin etkiler ortaya çıkmaktadır. Yağ dokusunun azaltılması, gevşeyen cilt tokuşunun sıkılaştırılması ve lifting etkisinin ortaya çıkması tedavinin maksimum etkileridir.

  İlk seanstan itibaren vitamin, mineral ve antioksidanlar ile birlikte daha pek çok etken maddenin cilt altına iletilmesi sonucunda gıdı bölgesindeki kan akış hızı ve lenfatik dolaşım düzenlenmiş olmaktadır. Bu düzenli dolaşım gıdı oluşumuna neden olan yağların çözülmesini sağlayarak bölgeden uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

  Gıdı mezoterapisi yağ dokusunun yıkımında rol oynamasının yanı sıra ciltte kollajen ve elastin sentezinde de rol oynamaktadır. Cildin direkt orta katmanına iletilen bu etken maddeler yalnızca yağlanma probleminde değil boşalan alandaki cildin lift etkisi ile toparlanarak sıkılaşmasını sağlamaktadır.

  Gıdı Mezoterapisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme tedavisi bir mikroenjeksiyon işlemi olduğu için işlemden önce kan sulandırıcı ilaç kullanılıyor ise durdurulması hekim gözetiminde durdurulması gerekmektedir. Ayrıca işlemden sonra da kullanılmamalıdır.

  Mezoterapi seanslarından sonra gıdı bölgesinin sıcak su ile temasından kaçınılması oldukça önemlidir. Uygulama bölgesi 10 ila 15 saat süre ile su temasından korunmalıdır. Bölgeye basınç oluşturacak ve tahriş edecek kaşıma, kese ve masaj gibi uygulamalar yapılmamalıdır. 1 ila 2 gün boyunca makyaj yapılmaması ve kozmetik ürünlerinin kullanımı da durdurulmalıdır.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme Riskli Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

  Mezoterapi tedavisi cerrahi bir prosedür olmadığı için Mezoterapi ile Gıdı Eritme işleminin herhangi bir komplikasyonu ya da riski bulunmamaktadır. Ancak tedaviden sonra enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklık, mikro kanamalar ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu yan etkiler olası geçici yan etki olup herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kaybolmaktadır. İşlem bittikten sonra da iyileşme süreci olmadan sosyal hayata dönmek mümkündür.

  Gıdı bölgesinde bulunan deformasyonlara ve yağlanma derecesine göre özel olarak tasarlanan mezoterapi tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırmak ve klinik değerlendirme ile tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Aktif etken maddelerin ve ürünlerin cilt altına enjekte edilerek çene ve boyun hattındaki estetiğin sağlanmasına olanak sunan gıdı mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, tedavi detaylarını öğrenmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Gıdı Eritme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Gıdı Eritme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×