Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Saç Tedavisi

Mezoterapi ile Saç Tedavisi

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi; Saç sağlığının desteklenmesi ve saç kalitesinin artması amacı ile uygulanan Mezoterapi ile Saç Tedavisi saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve diğer tüm besin öğelerinin enjekte edilmesi esasına dayanan işlem olup, uygulama öncesi merak edilen Mezoterapi ile Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kaç Seans Uygulanır? ve Saç Mezoterapisinin Özellikleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Mezoterapi bir mikroenjeksiyon işlemidir. Estetik ve tedavi amacı ile yaygın olarak kullanılan bu işlem cilt ve cilt altındaki deformasyonlar ya da hasarlar değerlendirilerek ihtiyaç duyulan ürün ya da ürünlerin cildin dermis ya da epidermis katmanına iletilmesi esasına dayanmaktadır. Cilt tedavilerinden bölgesel zayıflamaya kadar pek çok alanda üstün başarılı etkilere sahip olan bu tedavi saç tedavilerinde de hasta memnuniyeti sağlayan sonuçlara sahiptir.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi

  Saç tedavilerinde uygulanan mezoterapi genetik, hormonal, beslenme alışkanlıkları, geçirilmiş hastalıklar ya da kullanılan ilaçlar gibi pek çok iç ve dış etken sonucu hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen saç dökülme, saç seyrekliği ve saçların sağlıksız ve mat görünümü gibi problemlerde saçlı deriye gerekli öğeleri ve ürünleri enjekte ederek desteklenmesini sağlamaktadır. Saç dökülmesini engelleyerek saç dökülmelerini durduran Mezoterapi ile Saç Tedavisi yeni ve sağlıklı saçların uzamasına da yardımcı olmaktadır.

  Saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve diğer tüm besin öğelerinin enjekte edilmesi ile saç foliküllerini canlandıran mezoterapi tedavisi öncesinde saç sağlığının, saç seyrekliğinin ve saçlı deri bölgesinin detaylı olarak değerlendirilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Klinik muayene ve analizler sonrasında ürün ve serumların ihtiyaca göre tasarlanmasına ve kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saçların kaybetmiş olduğu sağlığı yeniden kazandırarak daha güçlü ve hacimli saçlara sahip olunmasına olanak sunan mezoterapi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Saç Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç PRP Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Saç PRP Tedavisi
  Saç dökülmesi, saç seyrekliği gibi problemlerde saç kalitesini arttırmayı hedefleyen Saç PRP Tedavisi kişinin kanındaki plazma sıvısının saç derisine enjekte edilmesi esasına dayanan prosedürdür.

  Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi saç tedavisinde kullanılan bir mikroenjeksiyon uygulamasıdır. Cilt gençleştirme, leke tedavisi, çeşitli deri hastalıkları ve saç tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bu mikroenjeksiyon işlemi cilt altındaki kollajen ve elastin yapılarının uyarılımını sağlamak, hasarlı doku hücrelerinin onarımını başlatmak ve bölgedeki kan dolaşımını düzenlemek amacı ile uygulanmaktadır. Mezoterapi ile Saç Tedavisi amacı ise saç dökülmesinin engellenmesi, saç uzamasının desteklenmesi ve kellik probleminin ortadan kaldırılmasıdır.

  Mikroenjeksiyon esnasında saçlı deri dokusunun ihtiyaç duyduğu ürünlerden destek alınmaktadır. Vitamin, mineral, antioksidanlar ve diğer bileşenlerden oluşan özel olarak tasarlanmış bu formülasyonların cilt altında dermis ya da epidermis katmanına enjekte edilmesi ile hücre metabolizmasının hızlandırılması ve kan dolaşım hızının arttırılarak saç foliküllerinin canlandırılması hedeflenmektedir.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi işleminden önce klinik değerlendirme oldukça önemlidir. Bu amaçla saç folikülleri ve saçlı deri detaylı olarak incelenmektedir. Daha sonrasında saç dökülme ve seyreklik problemlerinin yoğun olarak yaşanıldığı bölgeler değerlendirilerek altında yatan faktörler analiz edilmektedir. Gerekli klinik değerlendirmelerin yapılmasının ardından vitamin, mineral, amino asit ve diğer ihtiyaç duyulan bileşenlerden kokteyller hazırlanmaktadır.

  İşlem esnasında 4 – 6 mm çapında mezoterapi iğneleri kullanılmaktadır. Bu iğneler aracılığı ile saçlı deri bölgesine 1 ile 2 cm aralıklar ile 4 – 6 milimetre derinliklere formülasyonlar enjekte edilmektedir. Minimal dozlarda mikroenjeksiyon işleminin lokal saçlı deri bölgesine yapılmasının ardından işlem sonlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

  Cildin fonksiyonel tabakası olan dermis katmanına ürün iletiminin sağlanarak saç sağlığının yeniden kazanılmasını hedefleyen Mezoterapi ile Saç Tedavisi seanslar şeklinde uygulanan bir prosedüre sahiptir. İşlem protokolleri saç problemine, dökülme yoğunluğuna, seyreklik seviyesine ve saçlı deri dokusunun hasarına göre şekillenmekle birlikte ortalama olarak haftalık ya da iki haftalık seanslar halinde toplam 4 ila 10 seans arasında uygulanmaktadır.

  Saç ekimi işlemlerinde uygulanması halinde ekilen greftlerin daha sağlıklı olarak tutunabilmesi ve uzayabilmesini desteklemek amacı ile 6 ay sonra uygulanması yeni çıkacak olan saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak dökülmesini önlemektedir.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi sağlığını yitirmiş, dökülen ya da dökülmeye eğilimli, mat, kuru, cansız ve hacimsiz tüm saçlara uygulanabilir özelliktedir. Özellikle mevsimsel, metabolik ya da stres kaynaklı gelişen yoğun saç dökülmelerinde üstün başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Saç sağlığının ihtiyaç duyduğu tüm eksiklikleri gideren saç tedavisi tüm kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilen bir işlemdir. Ancak hamileler, emziren anneler, cilt hastalığı bulunanlar ve şeker hastalarına uygulanmamaktadır.

  Saç Mezoterapisinin Özellikleri

  Mezoterapi ile saç bakım işleminin en belirgin özelliği lokal olarak uygulanabilir olmasıdır. İstenilen bölgelerde ve dökülme probleminin yoğun olarak görüldüğü alanlarda çalışılmasına olanak sunan bu işlem dökülen bölgelerin uyarılarak saç köklerinin uzama fonksiyonlarını yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır.

  Uygulamadan itibaren ilk etkilerini gösteren mezoterapi işlemi mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için saç köklerine faydalı olan bileşenlerin direkt olarak cilt altına iletilmesine yardımcı olmaktadır. Diğer saç tedavileri, maskeleri ve bakım kürleri yalnızca cilt ve saç yüzeyinde kalırken bu işlem direkt olarak kök hücrelerine kadar ulaşmaktadır. Böylece saç problemlerine maksimum etki ile ulaşmaktadır.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  İlk seans sonrasında etkileri görülmeye başlanan Mezoterapi ile Saç Tedavisi işleminde saçlar yavaş yavaş canlanmaya başlamaktadır. Ortalama 2 hafta sonrasında saçın genel sağlığında belirgin farklar gözlemlenirken 3 ila 4 hafta gibi çok kısa bir sürede önemli etkiler gözlemlenmektedir.

  Uzun süreli bir etki amacı ile tasarlanmış bir enjeksiyon işlemi olması sebebi ile maksimum etkiler seansların tamamlanması ile daha netlik kazanmaktadır. Saçların beslenmesi, büyüme hızının arttırılması ve keratin liflerinin oluşumunun desteklenmesini sağlayan bu işlemle daha gür, dolgun, parlak ve hacimli saçlara sahip olunmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra saç dökülme hızı yavaşlayarak dökülen ve seyrek saç problemi olan alanlarda da kan dolaşımını hızlandırarak yeni saç foliküllerinin uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saçlı derinin nem dengesini ayarlamakta ve kellik probleminin önüne geçmektedir.

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Riskli Midir?

  Mezoterapi ile Saç Tedavisi işlemi 4 – 6 mm çapındaki iğnelerin kullanıldığı bir işlem olması nedeni ile tedavi sonrasında enjeksiyon alanlarında kızarıklıklar ve hassasiyetler görülebilmektedir. Bu etkiler olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır. Bu olası yan etkiler dışında da risk barındırmayan oldukça güvenli ve başarılı bir işlemdir.

  Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Saç mezoterapisi yani Mezoterapi ile Saç Tedavisi sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayata hemen dönülebilmektedir. Ancak tedavinin etkinliği açısından dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalar bulunmaktadır.

  Uygulamadan sonra 3 ila 4 gün süre ile saçların yıkanmaması ve saçlı derinin su ile temasından kaçınılması önerilmektedir. Ayrıca güneşin cilt üzerindeki zararlı etkileri nedeni ile 2 – 3 gün süre güneşin direkt ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

  Hücre metabolizmasını hızlandıran, saç foliküllerini canlandıran ve saçlı derinin ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin iletimini sağlayarak destekleyen mezoterapi tedavisi öncesinde özelleştirilmiş tedavi planlamanızın ve kokteylleriniz hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saç dökülmesi, saç seyrekliği, sağlıksız, mat ve ince telli saç problemlerinin yanı sıra saç ekimi işlemlerinin başarı şansını maksimum seviyeye çıkaran saç mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile klinik değerlendirme yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Saç Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Saç Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×