Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi; Lokal ve dirençli selülitlerin tedavisinde kullanılan Mezoterapi ile Selülit Tedavisi bağ dokusu bantlarındaki yağ hücrelerinin parçalanması ve görünümün düzeltilmesini sağlayan mikroenjeksiyon işlemi olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Selülit Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yağ hücrelerinin cilt katmanlarının arasına çıkması sonucunda tümsekli ve çukurlu görünüm olarak ifade edilen selülit, portakal kabuğu görünümü olarak da tanımlanabilmektedir. Özellikle kadınların etkilendiği bu portakal kabuğu görünümü yağ, kas ve bağ dokusundaki dağılımların farklılıkları sonucunda gözlemlenmektedir.

  Yaygın olarak kadınlarda görülen bu selülit problemi cildin dermis ve epidermis katmanında yağ hücrelerinin birikmeye başlaması ile oluşmaktadır. Yağ hücrelerinin anormal büyümesi sonucunda yumru ve tümsekli bir yapıya kavuşmasıyla estetik görünümü bozan selülit probleminde cerrahi ve medikal pek çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

  Bağ dokusu bantlarında oluşan büyük yağ hücrelerinin parçalanması ya da estetik görünümün düzeltilmesi amacı ile uygulanan tedaviler arasında en çok tercih edilen tedavi protokolü ise ameliyatsız selülit tedavisi teknikleridir. Bu teknikler içerisinde yer alan Mezoterapi ile Selülit Tedavisi ise üstün etkili başarıları bulunan bir enjeksiyon tedavisidir.

  25 yaşından sonra gelişme ihtimali daha yüksek olan ve genetik faktörlerin dışında metabolizma hızından cilt altı yağ dağılımı hatta dolaşım düzeylerinin de etkili olduğu selülit problemlerinde tercih edilen mezoterapi tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirmek ve selülit derecesine göre özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Diyet ve egzersizlere başarılı yanıtlar vermeyen portakal kabuğu görünümün iyileştirilmesi aşamasında mikroenjeksiyon prosedürü ile yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkaran selülit mezoterapisi hakkında sorularınızı iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi
  Cerrahi herhangi bir prosedürü içerisinde barındırmayan Soğuk Lipoliz ile Selülit Tedavisi lokal yağları ve selülit bantlarını vakum etkisi ile ani ısı değişimi sonrasında kristalleştirerek yapılarını bozan güvenli, etkin ve başarılı tedavi yöntemidir.

  Selülit Mezoterapisi Nedir?

  Estetik tedavilerde yaygın olarak kullanılan mezoterapi, bölgesel zayıflamadan selülit tedavisine kadar pek çok medikal estetik uygulamalarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Vitamin, mineral, enzimler, aminoasit ve homeopatik ilaçların kullanıldığı Mezoterapi ile Selülit Tedavisi cildin dermis ve epidermis katmanında görülen yağ hücrelerine mezoterapi iğneleri kullanılarak enjeksiyon yapma esasına dayalı bir kişisel tedavi protokolüdür.

  Direkt olarak portakal kabuğu görünümüne neden olan hedef dokuya yönelik gerçekleştirilen bu enjeksiyon tedavisi mikroenjeksiyon işlemidir. Akupunktur tekniğine benzeyen bu uygulama cerrahi bir prosedür olmadığı için uygulama sonrasında iyileşme ve yatış sürecine ihtiyaç yoktur. Tedavi aşamasında kullanılacak ürün ve formülasyonların her biri selülit probleminin derecesine, uygulama bölgesine, yaşa ve cilt kalitesine göre belirlenmektedir.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Bir dolaşım problemi olan selülit için uygulanan Mezoterapi ile Selülit Tedavisi işleminin en önemli basamağını klinik değerlendirme oluşturmaktadır. Genellikle hormonal etkenlere bağlı olarak gelişen ve lenf drenaj problemi ile kendini gösteren bu problemde selülit probleminin yaygın olarak görüldüğü alanlar değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler sonrasında kan akımının ve lenfatik dolaşım probleminin düzenlenmesi için uygun ilaçlar ve ürünler belirlenmektedir.

  Kişiye özel tasarlanmış ürün ve formülasyonların hazırlanmasının ardından işlem bölgeleri solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülerek enjeksiyon anında hissedilecek batma hissi en aza indirilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte 4 – 6 mm çapındaki mezoterapi iğneleri kullanılarak düşük dozlu enjeksiyonlar yapılmaktadır. Mikro enjeksiyon olarak adlandırılan bu işlemin problemli alanların tümüne yapılmasının ardından işlem seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Estetik, kozmetik ve tedavi alanlarında yaygın olarak kullanılan ve maksimum etkiler ortaya çıkaran mezoterapi tedavisinin tüm yöntemleri seanslar halinde uygulanmaktadır. Her mezoterapi tedavisi etkinliği ve amacı farklı olduğu için bu seans süreleri birbirinden farklılık göstermektedir. Mezoterapi ile Selülit Tedavisi ise 4 ila 10 hafta süren bir işlem prosedürüne sahiptir. Seans aralıkları ise 5 gün ara ile ya da haftada 1 şeklindedir. Seans aralıkları ve seans sayısı cildin ihtiyacına göre tekrar düzenlenebilmektedir.

  Kimler Selülit Mezoterapisi Yaptırabilir?

  Yalnızca kadınların genel problemi olarak karşımıza çıkan selülit problemi en az kadınlar kadar erkekleri de etkileyen bir durumdur. Portakal kabuğu görünümüne benzeyen bu selülit problemi de kadın ve erkeklerin yaygın olarak yaşamış olduğu dolaşım kaynaklı estetik bir problemdir. Bu nedenle vücut estetiğinin yeniden düzenlenmesini sağlayan Mezoterapi ile Selülit Tedavisi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir bir tedavi protokolüdür.

  Hangi Durumlarda Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Uygulanmaz?

  Mezoterapi tedavisi dermal ya da epidermal bir mikroenjeksiyon yöntemi olduğu için bazı durumlarda uygulanamamaktadır. Başta kan sulandırıcı ilaç kullananlarda ve cilt hastalığı bulunan kişilerde önerilmemektedir. Bununla birlikte gebelerde, emziren annelerde, şeker hastalığı bulunanlarda ve kanser hastalarında uygulama yapılmamaktadır. Kan sulandırıcı grubu ilaç alan kişilerin ise işlem öncesinde bildirmeleri ve seans öncesinde ve sonrasında ilacın kullanımına ara vermeleri gerekmektedir.

  Selülit Mezoterapisi Sonrasına Görülen Etkiler

  Selülit problemi hormonal değişiklikler, beslenme alışkanlıkları, kilo, hareketsiz yaşam ve genetik faktör kaynaklı oluşsa da temel nedeni lenf drenaj bozukluğudur. Bu amaçla Mezoterapi ile Selülit Tedavisi esnasında kullanılan maddelerin ve formülasyonların her biri lenfatik dolaşımın düzenlenmesini ve kan akım hızının arttırılmasını sağlamak amacı ile oluşturulmaktadır.

  İlk seanstan itibaren etkilerini göstermeye başlayan bu tedavinin belirgin etkileri 2 ila 3 seans sonrasında ortaya çıkmaktadır. Diğer selülit tedavilerine kıyasla hızı ve başarısı yüksek olan bu işlem direk dermal ve epidermal katmanda bulunan yağ depozitlerini hedef aldığı için seanslar sonrasında kılcal damarların harekete geçmesine yardımcı olmaktadır. Böylece hedef bölgedeki yağ bloklarını azaltarak dolaşımı arttırmakta, portakal kabuğu görünümünü her seansta düzenli olarak azaltmaktadır.

  Düzenli seanslar sonrasında lenfatik dolaşımın ve kan akım hızının düzenlenmesi ile birlikte yağ depozitlerinin zamanla çözülmesi sağlanmaktadır. Her seans sonrasında tümsekli ve çukurlu yağ yumruların çözülmesi ve sertleşmiş olan bağ dokularının yumuşaması ile cildin genel görünümünü iyileştirmektedir.

  Selülit Mezoterapisinin Avantajları

  Selülitli görünümün iyileştirilmesi amacı ile uygulanan bu tedavinin en belirgin avantajı cerrahi bir prosedür olmamasıdır. İşlem sonrasında günlük ve sosyal yaşama hemen dönülebilmektedir. Bu avantajının yanı sıra işlem esnasında kullanılan ürün ve formülasyonların her biri yağ depozitleri üzerinde etkinliğini gösterirken cilt ve cilt altı dokularındaki hasarların onarılmasında da etkinlikleri bulunmaktadır.

  Mezoterapi cilt katmanlarındaki kollajen ve elastin yapılarını uyardığı için selülitli bölgelerin iyileştirilmesini sağlarken fiziksel ve çevresel faktörlerin cilt katmanlarında bırakmış olduğu etkileri de azaltarak hasarlı destek dokuların yenilenmesini sağlamaktadır. Böylece yağların çözülmesi ile birlikte boşalan dokuyu sıkılaştırarak şekillendirmiş olmaktadır.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir işlem olduğu için Mezoterapi ile Selülit Tedavisi sonrasında 10 ila 15 saat süre ile cildin sıcak su ile temasından kaçınılması gerekmektedir.  Ayrıca dar, sıkı ve kan akım hızının engellenmesine yol açacak vücudu saran kıyafetlerin giyilmemesi önerilmektedir. Dar kıyafetler yağların parçalanmasına ve çözümlenmesine yardımcı olacak lenfatik dolaşım hızını ve kan akım hızını engellemektedir. Tedavinin desteklenmesi amacı ile yürüyüş ve egzersiz önerilmektedir. Ancak 48 saat süre ile zorlu hareketlerin yapılmasından kaçınılmalıdır.

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Yan Etkileri

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi sonrasında enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklık, hassasiyet ve morarma görülebilmektedir. Bazı durumlarda kaşıntı ve morarma gibi olası geçici yan etkiler oluşabilmektedir. Bu yan etkilerin tümü mezoterapi sonrasında görülmesi beklenen etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün süre içerisinde kaybolmaktadır.

  Herhangi bir riski ya da komplikasyonu bulunmayan, tüm kadın ve erkekler tarafından güvenle tercih edilen mezoterapi tedavisi öncesinde selülit probleminin derecesinin belirlenmesi, uygulama alanlarının değerlendirilmesi ve kişiselleştirilmiş ürün tasarımlarının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Selülitli görünümü iyileştirmenin yanı sıra cilt ve cilt altı dokularını destekleyerek onaran mezoterapi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×