Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme; Bölgesel zayıflama tedavilerinden cilt tedavilerine kadar çeşitli alanlarda kullanılan Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme yaşlanma etkilerini geciktirmeyi hedefleyerek dinamik bir ifadenin ortaya çıkmasını sağlamak amacı ile kullanılan çeşitli etken maddenin mikroenjeksiyon işlemi ile cilt altına iletildiği bir tedavi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yüz Mezoterapisi Nedir? Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İç ve diş faktörler sonucunda cilt yüzeyinde yaşlanma belirtileri gözlenmektedir. Zamana bağlı olarak gelişen ve güneş, beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimi gibi çevresel faktörler sonucunda kendini gösteren bu cilt yaşlanması hem kadınlar hem de erkekler için estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır.

  Cildin ve ifadenin üzerinde yapısal ve moleküler düzeyde değişikliklere yol açan cilt yaşlanmalarında rol oynayan en önemli faktörler ise cilt doku katmanlarında bulunan kollajen ve elastin yapılardır. Bu yapılar bağ dokusunun temel yapısındaki bileşenlerdir. Bu bileşenlerin hasara uğraması sonucunda da yaşlı, yorgun, mat ve soluk bir cilt yapısı ortaya çıkmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

  Günümüzde uygulanan pek çok medikal ve cerrahi estetik uygulamalar ile genç estetik ifadeyi yakalamak mümkündür. Ancak bazı uygulamalar ve tedaviler estetik ifadenin kazanılmasının yanı sıra cilt sağlığının desteklenmesi ve korunması amacı ile uygulanarak gençleştirici etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bu tedaviler içerisinde en çok tercih edilen uygulamalardan olan Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme tedavisi ciltte dermal ve epidermal bölümlerdeki hücreleri onararak ya da aktive ederek kronolojik ve çevresel olarak gelişen cilt yaşlanmasının önüne geçmektedir.

  Ciltte zamana ve dış faktörlere bağlı oluşan yaşlanma etkilerini kollajen ve elastin hücrelerindeki biyokimyasal değişiklikler ile geciktiren hatta ortadan kaldıran mezoterapi tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırmak ve kişiselleştirmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cildin dermiş ve epidermis katmanlarındaki problemlere yönelik uygulanan mezoterapi işlemi hakkında detaylı bilgi almak, cilt analizi ve klinik muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüksek oranlarda hyalüronik asitin, kollajen üretimini tetikleyen peptitlerin, antioksidanların ve aminoasitlerin bulunduğu formülasyonların mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan mezoterapi türüdür.

  Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi tedavisi tıbbi ve estetik amaçla uygulanan bir mikroenjeksiyon yöntemidir. Bu yöntemde vitamin, mineral, antioksidanlar, aminoasitler, enzimler ve daha pek çok ürünün cildin ihtiyacına göre tasarlanarak cildin dermis ya da epidermis katmanına enjekte edilmektedir.

  Kişiselleştirilmiş tedavi protokolüne sahip olan mezoterapi pek çok yönteme sahiptir. Bölgesel zayıflama ve leke tedavisi hatta saç tedavisine kadar üstün etkilere sahip olan mezoterapi, Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme tedavilerinde de maksimum çalışma prensibi ile cilt yenileme ve cilt gençleştirme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Yüz Gençleştirme Mezoterapisi

  Dermal ve epidermal katmanlarda etkinlik göstererek cilt ve yüz gençleştirme etkisine sahip olan Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme tedavisi iç ve dış faktörlerden kaynaklı cilt yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesi, geciktirilmesi ve hatta durdurularak daha dinamik bir ifadenin ortaya çıkması amacı ile uygulanmaktadır.

  Kollajen ve elastin yapılarının yanı sıra hücreler arasındaki sıvının ve daha pek çok ihtiyaç duyulan yapı taşının giderilmesi amacı ile uygulanan bu tedavi ile mevcut görünüm düzeltilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra yaşlanma ile gelişen problemli görünümün altındaki faktörler ile savaşan bir ürün formülasyonu kullanıldığı için yaşlanmaya neden olan temel etmenleri de ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

  Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Mezoterapi tedavisi akupunktur tekniğine benzer bir işlem prosedürüne sahiptir. 4 ila 13 milimetre çapına sahip ince uçlu iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi mikroenjeksiyon tekniği olarak adlandırılan bir yöntemle uygulanmaktadır. Düşük dozlarda ilaçların cildin dermis ya da epidermis katmanına iletildiği bu tedavinin en önemli basamağını ise cilt analizi ve klinik muayene oluşturmaktadır.

  Ön kontrol ve cilt analizi esnasında elde edilen veriler Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme işleminde kullanılacak ürün ve formülasyonların kararlaştırılmasını sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde ve cilt katmanlarındaki yaşlanma etkileri ve hasarlar değerlendirilerek vitamin, mineral, aminoasit, hyalüronik asit ve diğer ilaçlardan hazırlanmış kişisel ürün tasarımları oluşturulmaktadır.

  Cilt problemlerine ve hedef problem etkenlerine uygun formülasyonların seçilmesinin ardından cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin kozmetik, makyaj ve kir kalıntılarından arındırılmasının ardından uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik kremler sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte mikro enjeksiyon işlemine geçilmektedir. Problemli alanlara küçük miktarlarda enjeksiyon yapılmasının ardından işlem sonlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanan Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme tedavisi diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi seans şeklinde uygulanmaktadır. Uygulanan yönteme göre değişiklik gösteren bu seanslar cilt gençleştirme işleminde de farklılık göstermektedir.

  30 ila 40 dakikalık işlem süresine sahip olan yüz mezoterapisi cilt yaşlanmasının derecesine göre tasarlanmış seanslar halinde uygulanmaktadır. İhtiyaca göre belirlenen bu seanslar ortalama olarak 4 ila 6 seans önerilmektedir. 4 – 6 seans uygulama sonrasında da elde edilen olumlu etkilerin korunması ve cilt altı dokuların desteklenmesi için 3 ila 6 ayda bir mezoterapinin tekrarlanması önerilmektedir. Seans aralıkları ise 1 ila 4 hafta arasındadır.

  Yüz Gençleştirme Mezoterapisi Sonrası Görülen Etkiler

  Yüz gençleştirme mezoterapisi sonrasında etkiler hemen görülmeye başlanmaktadır. İlk etkiler cilt yüzeyinde parlaklık, hacim ve ışıltı şeklinde görülür. Ancak tedavinin ilk olumlu etkilerini 2 ya da 3 seans sonrasında daha net görmek mümkündür.

  Cilt yenileme ve gençleştirme etkilerini düzenli seanslar sonunda belirgin hale getiren bu tedavide kullanılan yararlı formülasyonlar direkt olarak cilt altına iletildiği için cilt yaşlanması ile azalan kollajen ve elastin hücrelerinin tetiklenmesine ve üretiminin artmasına yardımcı olmaktadır. Bu etki mekanizması cildin nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olarak tazelemektedir.

  Çok az ürün ile maksimum etki ortaya çıkaran Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme işleminin her seansı sonrasında cilt kırışıklıklarında ve cilt sarkmaları toparlanmaktadır. Doğal bir lifting etkisi oluşturarak cildi yukarı toparlayan bu faydalı enjeksiyon işlemi doku hücrelerinin sentezini uyardığı için gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık etkisi ile cildin daha genç, dinamik ve formda bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

  Kimler Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Yaptırabilir?

  Zamanın etkisi ile birlikte cilt altı dokularında bulunan kollajen ve elastin lifleri hızla bozulmaktadır. Bu sırada ise hyalüronik asit miktarında da azalmalar görülmektedir. Cildin alt katmanlarında bulunan yağ dokularının da azalması ile birlikte yaşlanma belirtileri görülmeye başlamaktadır. Cilt kırışıklıkları, elastikiyet kaybı, çökmeler, kemik yapılarının belirginleşmesi, mat ve donuk görünüm hatta güneş ve yaşlılık lekeleri gibi problemler oluşmaya başlamaktadır. Tüm bu problemler hem kadınları hem de erkekleri estetik, kozmetik ve psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Estetik ve kozmetik görünümüne özen gösteren ve yaşlanma belirtilerini doku hücrelerini destekleyerek korumak isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Ancak hamilelerde, emziren annelerde, şeker hastası olanlarda, cilt hastalığı bulunanlarda ve kalp hastalarında uygulanmamaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların kullanımının durdurulması gerekmektedir. İşlemden sonra enjeksiyon yapılan yüz bölgesinin 10 ila 15 saat boyunca sıcak su ile temasından kaçınılmalı, kozmetik ve makyaj ürünlerinin kullanımı durdurulmalıdır.

  ilt Gençleştirme Mezoterapisi Yan Etkileri Var Mıdır?

  Cilt gençleştirme mezoterapisi bir mikroenjeksiyon yöntemi olduğu için enjeksiyon giriş bölgelerinde mikro kanamalar, kızarıklıklar ve ender durumlarda morarmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün içerisinde kaybolmaktadır. Olası geçici yan etkiler dışında cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir komplikasyon ya da risk oluşturmayan oldukça faydalı bir işlemdir.

  Başta cilt yenileme ve yüz gençleştirme olmak üzere pek çok yöntem ile estetik, kozmetik ve tedavi amacı ile uygulanan mezoterapi tedavisi öncesinde özelleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Düşük dozlardaki ürün ve ürünlerin cilt altına enjekte edilerek gençleştirme etkisi ortaya çıkaran ve cilt yaşlanmasının önüne geçerek dinamik görünümün korunmasını sağlayan mezoterapi hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak ya da Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×