Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Yüz İnceltme

Mezoterapi ile Yüz İnceltme

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavileri içerisinde yer alan Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi lokal yağlanmaların giderilmesi için oluşturulan etken maddelerin cilt altına mikroenjeksiyonla iletildiği yöntem olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezoterapi Nasıl Uygulanır? Kimler Mezoterapi ile Yüz İnceltme Yaptırabilir? ve Mezoterapi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kilo problemlerinde egzersiz ve diyet programları zayıflamak için uygulanan en ideal yöntemlerdir. Ancak bölgesel kilo problemlerinde olduğu gibi yüz formundaki orantısızlık ve gıdı bölgesindeki yağlanmalar bu diyet ve egzersiz programlarına olumlu yanıt vermemektedir. V hatta sahip bir yüz çizgisine, elmacık kemikleri belirgin bir yüz hattına sahip olabilmek için de ameliyatsız yüz inceltme yöntemlerine başvurulmaktadır.

  Diyet ve egzersiz programları ile yüzde istenilen incelmenin elde edilemediği durumlarda üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran ameliyatsız yüz inceltme yöntemleri keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurmuş olduğu pratik, güvenli ve konforlu uygulamaları içerisinde barındırmaktadır. Bu uygulamalar ve tedavi protokolleri içerisinde yer alan Mezoterapi ile Yüz İnceltme tedavisi ise en popüler işlemler içerisindedir.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme

  Doğal ve keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu mezoterapi yöntemi yağlanma bölgelerine, depo yağların derecesine ve tedaviden beklenilen olumlu etkilere göre oluşturulan özel formülasyonlar ile uygulanan son derece başarılı bir işlem olup, sistemik herhangi bir problem oluşturmadan yüz estetiğindeki problemleri maksimum fayda ile çözüme kavuşturmaktadır.

  Yanak ve gıdı bölgesinde görülen yağ dokusunun yıkımını sağlayan mezoterapi tedavisi ile yanaklardan çeneye doğru incelen zayıf bir V şekline sahip yüz hattına sahip olabilmek için ücretsiz muayene ve cilt analizi olanaklarımızdan yararlanarak kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  İnce ve V yüz şekline sahip olmak için başvurulan ameliyatlara alternatif olarak sunulmakta olan mezoterapi ile yanak ve gıdı inceltme estetiği hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Mezoterapi ile Yüz İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Gıdı Eritme
  Mezoterapi ile Gıdı Eritme vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve çeşitli kokteyllerinin dirençli ve lokal yağların parçalanarak vücuttan atılımını kolaylaştırmak amacı ile enjekte edilmesi esasına dayanan bir tedavi protokolüdür.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Nedir?

  Medikal estetik alanda yaygın olarak kullanılmakta olan mezoterapi; vitamin, mineral, enzim, aminoasit ve daha pek çok etken maddenin tek ya da özel karışım şeklinde kullanıldığı bir enjeksiyon işlemidir. Mikroenjeksiyon yöntemi ile cildin orta katmanına iletilen bu formülasyonlar ile yağlanma problemi çözülerek istenilen incelme etkileri alınmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi, hazırlanan özel formülasyonlar ile kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenlerken yanaklarda ve gıdı bölgesindeki depo yağların çözünerek bağ dokusunun düzelmesini sağlamaktadır. Bu etki mekanizması ile yüzün V şeklini almasını sağlarken aynı anda cilt dokusunun etken maddelerden kısa süre içerisinde faydalanmasında rol oynamaktadır.

  Yağ yıkımını sağlayan bu işlem etken maddeler sayesinde incelme sağlarken cilt altı doku hücrelerinde doğal ve faydalı etkiler oluşturarak kollajen sentezini uyarmaktadır. Bu uyarılım ile beraber yüz bölgesinde boşalan alanlarda sıkılaşma, elastikiyet arttırma, toparlanma ve sıkılaşma gözlemlenmektedir. Yenilenmiş ve sıkılaşmış bir cilt dokusu daha estetik, dinamik ve ince yüz şekli ortaya çıkmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Nasıl Uygulanır?

  Yanaklardaki ve özellikle gıdı bölgesindeki yağ dokusu üzerinde çalışan Mezoterapi ile Yüz İnceltme tedavisi aktif maddeler içeren özel karışımların hazırlanması ile başlamaktadır. Cilt analizi ve klinik muayene sonrasında problemlerin doğru tespit edilmesinin ardından mikroenjeksiyonların gerçekleştirileceği alanlar belirlenmektedir. Daha sonrasında ise yüz özel solüsyonlar ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır.

  Cilt temizliğinin yapılmasının ardından işlem alanları lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır. Böylece enjeksiyon işleminde hissedilecek batma hissi en aza indirilerek kasta konforu en üst seviyeye çıkarılmış olmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından gıdı bölgesindeki ve yanaklardaki yağ depolarının bulunduğu alanlara mikroenjeksiyon tekniği kullanılarak hazırlanan etken maddeler enjekte edilmektedir. Cilt konsantrasyonunu arttıran bu işlemin problemli tüm alanlara uygulanmasının ardından Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi sonlanmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi seans şeklinde uygulanan bir mikroenjeksiyon işlemidir. Yüzdeki dolaşımın arttırılması ve bağ dokusunun güçlendirilmesi amacı ile uygulanan bu tedavinin seans sayıları ve seans aralıkları kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak 4 ila 10 haftalık süre içerisinde haftada bir şeklinde uygulanmaktadır. Bu seans planlaması yağlanma derecesine ve depo yağların direncine göre azalabildiği gibi arttırılabilmektedir.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Sonrası Görülen Etkiler

  Mezoterapi ile gıdı ve yüz inceltme işlemi esnasında cilt altına enjekte edilen formülasyonlar ve etken maddeler depo yağların bulunduğu bölgelerde kan akımını ve lenfatik dolaşımı direkt olarak düzenlemektedir. Diyet ve egzersiz programına yanıt vermeyen bu depo yağlar kan ve lenfatik dolaşımın düzene girmesi ile beraber çözünmeye başlamaktadır. Bunun sonucunda da çözünen yağları bölgeden uzaklaştırırken aynı anda bağ dokusunu onarmakta ve cilt altı doku hücrelerini de aktive etmektedir.

  Sertleşmiş bağ dokusu üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkaran Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi sonrasında yüz dinamiğinde ve hattında değişimler gözlenmeye başlamaktadır. Özellikle gıdı bölgesinin boşalması ve yanakların istenilen inceliğe kavuşması ile birlikte yüz V şeklini almaya başlamaktadır.

  Seanslar şeklinde düzenli olarak uygulanan mezoterapi sonrasında yüzde şeklinde istenilen değişimler elde edilirken, kullanılan formülasyonların cilt altındaki aktivitesi sayesinde kollajen sentezinin olumlu etkileri gözlemlenmektedir. İncelen ve boşalan yüz cildinde sarkmalar ve gevşemeler oluşmadan onarımı başlatarak cilt elastikiyetini arttırmakta ve daha sıkı, dinamik aydınlık bir görünüme kavuşturmaktadır.

  Kimler Mezoterapi ile Yüz İnceltme Yaptırabilir?

  Bölgesel zayıflamadan cilt tedavilerine kadar pek çok alanda kullanılmakta olan mezoterapi işlemi oldukça güvenli bir uygulamadır. Tüm kadın ve erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi gebelerde, emziren annelerde, cilt hastalığı bulunanlarda, şeker hastalarında ve kanser hastalarında uygulanması önerilmemektedir.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi öncesinde ve sonrasında aspirin ya da aspirin içeren ilaçların ve alkol tüketiminin durdurulması gerekmektedir. İşlemden sonra 6 ila 8 saatlik süre sonunda duş alınması önerilmektedir. 48 saat süre ile yüzde travmatik etki oluşturacak basınç ve masaj gibi uygulamaların yapılmamasına da özen gösterilmelidir. 10 ila 15 saatlik süre ile de cildin kozmetiklerden uzak tutulmalı, makyaj yapılmaması istenmektedir.

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Yan Etikleri

  Mezoterapi ile Yüz İnceltme işlemi esnasında kullanılan etken maddeler mikroenjeksiyon yöntemi ile az miktarlarda verildiği için yan etki olasılığı da oldukça düşüktür. Ancak enjeksiyon giriş bölgelerinde olası geçici kızarıklıklar ve morarma görülebilmektedir. Kullanılan etken maddeler sistemik dolaşıma geçmediği için herhangi bir komplikasyon oluşmadan bu olası geçici yan etkiler 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Karın, bel, bacak ve kollardaki depo yağların çözülmesi ve bölgesel incelme sağlanabilmesi amacı ile de yaygın olarak kullanılmakta olan mezoterapi ile gıdı ve yanak inceltme işlemleri öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yüz estetiğini ve formunu bozan bölgesel yağlanma problemlerine özel formülasyonlar ve karışımlar ile etki ederek yağlanmanın giderilmesini sağlayan mezoterapi ile incelme tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Yüz İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Yüz İnceltme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×