Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Zayıflama

Mezoterapi ile Zayıflama

  Mezoterapi ile Zayıflama; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavileri içerisinde yer alan Mezoterapi ile Zayıflama lokal yağların parçalanmasını sağlayan etken maddelerin formülasyon halinde kullanıldığı güvenli bir mikroenjeksiyon yöntemi olup, vücut analizi, kişisel tedavi planlaması ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Mezoterapi ile Bölgösel Zayıflama Nasıl Uygulanır? Seans Süresi, Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin şikayetçi olduğu bölgesel kilo ve yağlanma problemleri estetik kaygılar yaratmasının yanı sıra vücut sağlığı açısından ciddi hastalıklara ve metabolik sendromlara neden olduğu için diyet ve yüksek eforlu egzersiz programlarına başvurulmaktadır. Ancak bölgesel kilolara neden olan yağ hücrelerinin vücuttaki yoğunlukları farklı olduğundan diyet ve egzersiz programlarından olumlu yanıt almak mümkün değildir. Dirençli depo yağların eritilmesi ve vücuttan atılımının kolaylaştırılarak iyi bir görünüme sahip olunması ve vücut sağlığının yeniden düzenlenmesi için bölgesel zayıflama metotlarına başvurulmaktadır.

  Mezoterapi ile Zayıflama

  Bölgesel zayıflama, diyet ve egzersiz programlarına yanıt vermeyen lokalize yağlanma problemlerini yeni nesil teknolojik cihazlar ve enjeksiyon teknikleri ile yok etmeyi sağlayan işlemler bütünüdür. Vücuttaki farklı yoğunluktaki yağ hücrelerinin yakımını sağlayarak cerrahi bir operasyon olmadan lenfatik dolaşım ile atılımını sağlayan bu yöntemler arasında Mezoterapi ile Zayıflama işlemi bulunmaktadır. Kişinin daha kilolu ya da orantısız vücut hatlarının olmasına yol açan kilo problemini mikroenjeksiyon yöntemi ile gideren Mezoterapi ile Zayıflama, hedeflenen inceliğin sağlanmasında oldukça etkilidir.

  Cerrahi zayıflama operasyonlarına alternatif olarak kullanılan ve cilt tedavilerinden akut ve kronik ağrı sendromlarına kadar pek çok alanda bir tedavi yöntemi olarak kullanılan Mezoterapi’nin yağ hücrelerinin fonksiyonunu bozan etkinliği ile bölgesel ve lokalize yağlanma problemlerini ortadan kaldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi yaptırabilirsiniz. Kişisel ve özelleştirilmiş kokteyller ve etken maddeler ile uygulanan tedavinin başarısında klinik muayene ve vücut analizi oldukça önemlidir.

  Oldukça geniş uygulama amacı bulunan ve geniş yelpaze etkinliği ile zayıflama başarısının yanı sıra vücut şekillendirme ve sıkılaşma gibi olumlu etkiler de ortaya çıkaran mezoterapi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Radyofrekans
  BENZER TEDAVİLER
  Radyofrekans
  Radyofrekans, ışık enerjisinden yararlanarak yağ dokularını ve kollajenleri kontrollü ısıtan çok yönlü kullanım alanına sahip etkili bir yöntemdir.

  Mezoterapi ile Zayıflama Nedir?

  Cildin orta katmanına etken maddelerin tek başına ya da kişisel olarak tasarlanmış kokteyl şeklinde enjekte edildiği bir mikroenjeksiyon tedavisidir. İğnelerin kullanıldığı ve akupunktura benzeyen bir teknikle uygulanan Mezoterapi; aminoasit, vitamin, mineral, enzim ve yağ yakımını hızlandıran pek çok maddenin enjeksiyonu esasına dayanan bir protokoldür. Kişisel ve tedavi amacına uygun olarak tasarlanan bu tedavi yağlanma derecesine, depo yağların direncine, yaşa ve cinsiyete göre seanslar şeklinde uygulanmaktadır.

  Uygulama alanında kan dolaşımını ve lenfatik sistemi düzenleyerek yağ hücrelerinin yoğunluklarını ve hücre duvarlarını hasara uğratarak lenfatik dolaşımla atılımını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca yağ depozitlerini çözerek incelme sağlamasının yanı sıra cildin ihtiyaç duyduğu etken maddeler sayesinde cilt kalitesinin artarak sıkılaşmasına katkı sağlamaktadır. Böylece incelme sonrasında vücut şeklini yeniden düzenlemektedir.

  Mezoterapi ile Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  Kişisel tasarlanmış ürünlerin ince uçlu iğneler ile cildin orta katmanına iletildiği bu tedavide 4 ila 13 mm çapındaki iğneler kullanılmaktadır. Düşük dozlardaki etken maddelerin cilt altına iletilmesi öncesinde klinik muayene ve vücut analizi oldukça önemlidir. Mezoterapi ile Zayıflama işleminden maksimum etkinin elde edilebilmesi için işlem bölgesi yağlanma derecesi ve lokalize yağların yaygınlıkları belirlenerek yaş, cinsiyet, işlem bölgesi, kilo ve cilt kalitesi gibi parametreler değerlendirilerek ilaçlar hazırlanmaktadır.

  Etken maddelerin hazırlanmasının ardından işlem bölgesi solüsyonlar ile temizlenerek arındırılmaktadır. İşlem sırasında iğne girişi ile hissedilecek batma hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Daha sonrasında tek kullanımlık mezoterapi iğneleri kullanılarak belirli aralıklar ve farklı açılar ile enjeksiyon işlemi yapılmaktadır.

  Lokalize yağlanma probleminin olduğu alanlara mikroenjeksiyon işleminin düşük dozlarda yapılmasının ardından Mezoterapi ile Zayıflama seansı tamamlanmış olmaktadır. Uygulamadan hemen sonra sosyal ve günlük yaşama yatış ve istirahat süresi olmadan devam etmek mümkündür.

  Mezoterapi ile Zayıflama Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Mezoterapi ile Zayıflama seans şeklinde uygulanan bir bölgesel zayıflama tedavisidir. Kişinin şikayetine, bölgesel kilo problemine, yaygınlığına, depo yağların direncine ve tedaviden beklenilen yanıta göre oluşturulan seanslar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak optimum başarı için mezoterapi ile incelme seansları genellikle 4 ila 10 seans arasındadır. Seans aralıkları ise genellikle haftada bir uygulama şeklindedir.

  Mezoterapi Sonrası Görülen Etkiler

  Cildin alt katmanına iletilen etken maddeler lokalize yağ hücrelerinin bulunduğu alanlarda lenfatik dolaşımı ve kan akımını düzenlemektedir. Bu düzenli aktivite ile birlikte diyet ve egzersiz programlarına yanıt vermeyen yoğun yağ hücrelerinin yapıları bozulmakta ve yakılmaktadır. Yakım hızının artması ile lenfatik dolaşım düzenlendiği için vücuttan kalıcı etki ile uzaklaşmaktadır. Yağ depozitlerinin çözülmesi sonrasında bağ ve destek dokular düzenlenmektedir. Ayrıca cilt altı doku hücrelerinin de aktive edilmesi sonrasında boşalan alanlardaki destek dokular ve cilt kalitesi artarak sıkılaşmaktadır.

  Mezoterapi ile Zayıflama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Zayıflama seanslarından önce ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Mezoterapi bir mikroenjeksiyon tekniği ile uygulandığı için aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı muhakkak bildirilmelidir. Ayrıca her seans sonunda işlem bölgesinin yaklaşık 10 ila 15 saat süre ile travmatik basınçlardan kaçınılmalı ve su ile temas ettirilmemelidir. Ayrıca lenfatik dolaşımın düzenlenmesi ve kan akışının kısıtlanmaması için vücudu saran dar kıyafetlerin giyilmemesine dikkat edilmelidir.

  Mezoterapi tedavisi sonrasında işlem başarısının etkinliğini arttırabilmek için diyet ve egzersiz programları ile desteklenmesi önerilmektedir. Ayrıca yakılan yağ hücrelerinin bölgeden uzaklaştırılıp lenfatik dolaşım ile daha hızlı bir şekilde atılımını kolaylaştırabilmek için su tüketiminin arttırılması oldukça önemlidir. Böylece haftalar sonunda alınan başarılı sonucun kalıcılığı arttırılmış olmaktadır.

  Mezoterapi ile Zayıflama Yan Etkileri Nedir?

  Mezoterapi ile Zayıflama tedavisinde kullanılan etken maddelerin ve formülasyonların sistemik herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavi amacı ile kullanılmakta olan bu etken maddeler vücudun ihtiyacı olan düşük dozlarda uygulanmaktadır. Ancak bir mikroenjeksiyon yöntemi olması nedeni ile işlem bölgesinde küçük noktasal kanamalar, geçici kızarıklıklar, hassasiyet ve ender durumlarda morarma görülebilmektedir.

  Herhangi bir sorun ya da komplikasyon riski oluşturmayan bu yan etkiler işlem sonrasında görülmesi beklenen durumlardır. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Karın, bel, kol ve bacaklarda oluşan bölgesel yağlanma ve kilo problemlerini cerrahi prosedürlere ihtiyaç duyulmadan mikroenjeksiyon yöntemi ile gideren ve kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran Mezoterapi tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve kişisel tedavi formülasyonlarının hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Vücut şeklinin ve sağlığının bozulmasına neden olan bölgesel lokalize yağların lenfatik dolaşım ile arttırılmasını sağlamak amacı ile uygulanan Mezoterapi Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×