Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Minimal Botoks

Minimal Botoks

  Minimal Botoks; Yüz Botoksu tedavisi içerisinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilen Minimal Botoks mimiklerin rahat kullanmasını ve yüzde donuk bir ifade oluşturmadan kasların belirli oranlarda bloke edilmesini sağlayan enjeksiyon işlemi olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Minimal Botoks Nasıl Uygulanır?, Kalıcılık Süresi ve Etkinliği hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde en popüler uygulamalardan olan botoks enjeksiyonu ciltteki yaşlanma ve aşırı mimik kası kullanımı ile birlikte gelişen kırışıklık, derin mimik çizgileri gibi estetik problemlerin giderilmesi ve önlenmesi amacı ile uygulanmaktadır. Kronolojik ve dış etkenler sonucunda görülen cilt yaşlanması problemlerinin hedef alınarak ciltteki problemlerin düzeltilmesini sağlayan botoks bir antiaging tedavi olarak tercih edilmektedir.

  Mimik kaslarının bloke edilerek yüz kaslarının kısıtlanmasını sağlayan bu botoks enjeksiyonu mimik kullanımı sonrasında oluşan derin ve belirgin yüz çizgilerinin neden olduğu cilt problemlerinin engellenmesini sağlarken aynı zamanda oluşan kırışıklıkların da azaltılmasını sağlamaktadır. Ancak kasların kısıtlanmasını ve bloke edilmesini sağlayarak etkinliğini gösteren botoks kişinin kaslarını kısıtlaması sebebi ile donuk bir ifade oluşturduğu gözlemlenmektedir.

  Minimal Botoks

  Kişinin mimiklerini rahat bir şekilde kullanmasını ve yüzde donuk bir ifade oluşturmadan kasların belirli oranlarda bloke edilmesini sağlayan Minimal Botoks tedavisi ile doğal ifade korunarak istenilen optimum başarı elde edilebilmektedir. Toksik maddenin minimal dozlarda kas yüz kasları içerisine enjekte edildiği bu minimal doğal botoks ile kasların aşırı kullanımı engellenerek istenilen oranda gevşemesi sağlanabilmektedir.

  Kişilerin cilt problemlerine ve deformasyon derecelerine göre minimal dozlarda uygulanan Minimal Botoks enjeksiyonu öncesinde cilt analizi yaptırmak ve klinik değerlendirme ile botoks dozunun ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

  Doğal mimik hareketlerini ve ifadeyi koruyarak üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran minimal yüz botoksu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talep etmek ya da Minimal Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yüz Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Yüz Botoksu
  Estetik ve tedavi amacı ile kullanılan Yüz Botoksu, cilt kırışıklıkları, migren, aşırı terleme gibi şikayetlerin engellenmesini, geciktirilmesini ve hafifletilmesini sağlamak amacıyla yapılan bir enjeksiyon işlemidir.

  Minimal Botoks Nedir?

  Bazı botoks enjeksiyonlarda yüksek dozlarda botoks enjekte edilmesinin ardından kasların bloke edilmesi ile ilişkili olarak donukluk ve mimiklerin kullanılmaması gibi problemler görülmektedir. İfade estetiğini bozan bu problemler Minimal Botoks enjeksiyonu ile giderilmektedir. Donuk ifadenin oluşmaması ve doğal ifadenin korunması amacı ile uygulanan bu işlem, düşük dozlarda belirli enjeksiyon alanlarına botoksun enjekte edildiği bir tekniktir.

  Minimal Botoks Özellikleri

  Yüz bölgesinde yaşlanma, genetik faktörler ve mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda cilt kırışıklıkları görülmektedir. Göz çevresi, gülme çizgisi olarak adlandırılan nazolabial çizgi, kaş arası ve alın gibi bölgelerde görülen bu mimik kırışıklıkları botoks enjeksiyonu ile cerrahi prosedüre ihtiyaç duyulmadan giderilebilmekte ve geciktirilebilmektedir.

  Genç ve dinamik ifadenin korunmasında yaygın olarak tercih edilen botoks, botulinum toksininin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir tedavi protokolüdür. Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bu toksik madde sinir uçlarındaki salınımı engelleyerek sinirler ve sinirler ulaştığı bölgelerdeki iletimi kısıtlayarak ya da bloke ederek etkisini göstermektedir.

  Estetik ve kozmetik amaçla kullanılan bu tedavide etki mekanizmasının doğru çalışması ve istenilen estetik görünümün elde edilmesi kullanılan doz miktarı ile doğru orantılıdır. Uygun dozların doğru alanlara enjekte edilmesi ile doğal görünümü koruyarak ciltteki deformasyonları engellemek mümkündür.

  Minimal Botoks Nasıl Uygulanır?

  Minimal Botoks işleminde kişiye özel tasarlanmış botoks enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu nedenle botoks uygulamasının en önemli aşamasını cilt analizi ve klinik değerlendirme oluşturmaktadır. Cildin genel sağlığı, yapısı, mimik kaslarının cilt üzerinde oluşturmuş olduğu derin çizgiler ve kırışıklıklar, cilt altındaki deformasyonlar ve mimik kaslarının yoğunluğu ile kuvveti değerlendirilerek kullanılacak botoks dozuna ve enjeksiyon alanlarına karar verilmektedir.

  Enjeksiyon alanlarının ve minimal dozun belirlenmesi ile birlikte çalışılacak bölgeler solüsyon ile temizlenmektedir. Cildin makyaj, kozmetik ürünler ve kirden arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülmektedir. Bu krem enjeksiyon esnasında hissedilecek batma hissinin en aza indirilmesini sağlamakta ve hasta konforunu en üst seviyeye çıkarmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte enjeksiyon işlemine geçilmektedir. Hangi noktalara kaç doz botulinum toksininin enjekte edileceği daha öncesinde belirlendiği için özelleştirilmiş tedavi planlamasına göre doğru ve uygun dozlarda hedef bölgelere enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan bu işlem sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan sosyal ve günlük yaşama devam edilebilmektedir.

  Minimal Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan Minimal Botoks işleminde acı ya da ağrı gibi şikayetler görülmemektedir. Ancak enjeksiyon sonrasında iğne giriş bölgelerinde hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu bölgelere botoksun basınç oluşturacak masaj gibi uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Ağır sporlardan ve egzersizlerden kaçınılmalıdır. Bununla birlikte yüz kaslarının aşırı kullanımı durdurulmalıdır. Ayrıca enjeksiyon işleminden sonra botoksun istenilen oranda oturabilmesi ve maksimum etkiyi sağlayabilmesi için başın 4 ila 5 saat süre ile yüksekte tutulması, öne eğilmekten sakınılması ve yüz üstü yatılmaması istenmektedir. İşlemden 8 ila 10 saat süre ile cildin sıcak su ile temasından kaçınılmasına özen gösterilmelidir.

  Minimal Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Minimal Botoks enjeksiyonunun işlemden sonra hemen etkilerini gösteren bir prosedür değildir. Tedavinin ilk etkileri ortalama 48 ila 72 saat içerisinde görülmeye başlanır. 10 ila 14 gün sonunda maksimum etkisini göstermesiyle mimik kaslarında gevşemeler ve bu gevşemeye bağlı kırışıklıklarda açılmalar gözlemlenmektedir.

  Sinir uçlarındaki iletimin bloke edilmesi ile birlikte kas hareketleri ile oluşan cilt katlanmaları ve bu katlanmalar sonucunda oluşan yaşlılık çizgileri azalmış olmaktadır. Bu etki mekanizması esnasında da kaslar minimal dozlarda bloke edildiği için yüzde genel ifade ve doğal görünüm bozulmadan istenilen ve tedaviden beklenilen optimum başarı ile yaşlanma karşıtı etki elde edilmiş olmaktadır.

  Minimal Botoks Kalıcılık ve Etki Süresi

  Diğer tüm botoks enjeksiyonlarında olduğu gibi Minimal Botoks tedavisi de tekrarlanabilir özelliğe sahip kalıcı olmayan bir medikal estetik uygulamadır. Tedavinin kalıcılık ve etki süresi ortalama olarak 4 ila 6 aydır. Ancak bu süre kullanılan botoks dozuna, mimik kaslarının kuvvetine, enjeksiyon alanlarına ve cildin genel sağlığına göre değişmektedir. İşlemin düzenli olarak tekrarlanması halinde bu süre 8 ila 10 aya kadar uzamaktadır.

  5 ila 6 tekrardan oluşan botoks enjeksiyonu yaptıran kişilerde düzenli uygulamalar yapıldığı için kırışıklıklara neden olan mimik kaslarında belirgin derecede gevşemeler görülmektedir. Bu gevşeme etkisi ile tedavinin etki süresi de aynı oranda uzamaktadır. Böylece uzun etki ile tekrarlanabilir bir işlem haline gelmekte 16 aya kadar etkinliğini gösterebilmektedir.

  Minimal Botoks Riskli Midir?

  Botoks maddesi laboratuvar koşullarında elde edilen bir ekzotoksindir. Bir ilaç olan botoks saflaştırılmış protein esaslı bir özelliğe sahip olduğu için Minimal Botoks enjeksiyonu esnasında herhangi bir risk ya da komplikasyon bulundurmamaktadır.

  Minimal Botoks Yan Etkileri Nelerdir?

  Botoks işlemi enjeksiyon tekniği ile uygulandığı için işlem sonrasında iğne giriş bölgelerinde mikro kanamalar görülebilmektedir. Bununla birlikte kızarıklık, hafif bir ağrı ve hassasiyet oluşabilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. İşlemden 1 ila 2 gün sonrasında hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Kimler Minimal Botoks Yaptırabilir?

  Botoks yüzündeki mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda cilt kırışıklıklarından şikayetçi olan kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Ancak sinir ve sistemi hastalığı bulunanlara, hamilelere ve emziren annelere Minimal Botoks uygulanmamaktadır.

  Oldukça güvenli ve pratik işlem olanağına sahip olan doğal botoks enjeksiyonu ile ifadenizi donuklaştırmadan yaşlanma karşıtı önlem almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yaşlı, yorgun, sinirli ve donuk bir ifadeye yol açan mimik çizgilerinin hafifletilmesinde ve önlenmesinde üstün başarılara sahip olan botoks enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Minimal Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Minimal Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×