Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu; Gülme çizgileri olarak adlandırılan dudak kenarındaki nazolabial çizgilerin yaşlanma ve cilt deformasyonları gibi problemler ile deforme olması ve belirginleşmesi sonrasında uygulanan Ankara Nazolabial Çizgi Dolgu Tedavisi işlemidir.

  Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt dokusunda volüm kaybına bağlı olarak ve yer çekiminin de etkisi ile sarkmalar, gevşemeler ve ince çizgiler belirgin olmaya başlamaktadır. Özellikle yüz bölgesinde ve yüzün orta hattında burun kenarından ağız köşesine doğru oluşan çizgi yani nazolabial çizgiler kendini göstererek daha yorgun, mutsuz ve yaşlı bir ifade ortaya çıkarmaktadır.

  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu uygulaması cilt dolgusu tedavilerinin etkilerinden yararlanarak burun kenarından dudaklara kadar oluşan gülme çizgilerinin giderilmesi sağlanmakta ve böylece daha genç, dinamik, ve dolgun bir görünüm elde edilmektedir.

  Gülme anında daha da belirgin bir hal alan gülme çizgilerinin tedavi edilmesi ve genç bir görünüm elde edilebilmesi için yapılan dolgu yöntemi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Randevu talebinde bulunmak ve Nazolabial Dolgu fiyatları hakkında bilgi almak aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu yaşlanma ve kilo verme gibi etkenlerle oluşan hacim kayıplarını gideren, dinç ve dinamik ifade kazanmayı sağlayan enjeksiyon işlemidir.

  Nazolabial Çizgi

  Nazolabial çizgi, burun kanatlarından ağız kenarlarına kadar ilerleyen oluklardaki gülme çizgilerdir. Yaşla beraber ve yer çekiminin etkisi ile yanakların aşağı doğru inmesi ile oluşmaktadır.

  Cilt dokusunu oluşturan kollajen liflerinin gevşemesi ve yanak volümünün azalması sonucunda yanakların aşağı doğru çökmesinin ardından nazolabial çizgi derinleşmekte ve kişi yorgun bir ifade almaktadır. Bu çizgilere yapılan Nazolabial Dolgu işlemi sayesinde kişinin yaşlı ve yorgun gözükmesine yol açan bu olumsuz ifade ortadan kaldırılmakta ve bu ifadeye yol açan istenmeyen oluklar yok edilmektedir.

  Gülme Çizgilerine Dolgu Uygulaması

  Daha genç, daha diri ve sarkıklığı ortadan kaldırılmış bir yüz ifadesi oluşturmak ve yaşla birlikte belirginleşen gülme çizgilerinin giderilmesi amacı ile nazolabial oluğa uygulanan dolgu işlemi, lifting etkisi yaratarak bu çizgilerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

  Nazolabial Dolgu uygulamasında hyalüronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir. Bu dolgu maddesi sayesinde bu çizgiler doldurulmaktadır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin en önemli özelliği ise hücre içerisine su çekerek etkili olması ve dokuyu eritmemesidir.

  Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

  Uygulama öncesinde bölgeye lokal anestezik krem uygulanarak işlem esnasında ağrı ya da acı hissi en aza düşürülmekte ve böylece hasta konforu en üst seviyeye çıkarılmış olmaktadır. Bölgenin uyuşmasının ardından dolgu miktarının çizginin derinliğine göre belirlenmesinin ardından dolgu maddesi, ince uçlu mikro iğneler yardımı ile enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır.

  Belirgin nazolabial çizgilerdeki ilk uygulama sırasında oluğun tamamı doldurulmamaktadır. Tüm dolgu maddesinin enjekte edilmesi halinde çizgi içerisinde dolgu maddesinin hissedilecek olması kişi tarafından rahatsızlık duyulmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle ilk seansta belirlenen dolgu maddesinin yarısı enjekte edilmektedir. Geriye kalan dolgu, daha sonraki Nazolabial Dolgu seansında bölgenin kontrol edilmesinin ardından uygulanmaktadır.

  Yaklaşık 10 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Bu işlem bittiği anda ilk etkileri görmek mümkündür. Uygulamanın tamamlanmasının ardından mimik kasları üzerinde herhangi bir problem oluşmadan, sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. İşlem sonrasında bölgede enjeksiyona bağlı olarak hafif kızarıklık oluşabilmektedir. Ancak bu durum tamamen kısa süreli geçici bir etkidir.

  Nazolabial Dolgunun Etkileri

  Nazolabial Dolgu uygulamasının hemen ardından ilk etkiler görülmeye başlanır. Ortalama 10 gün içerisinde de uygulamanın etkisi daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

  Nazolabial çizginin en önemli oluşma nedeni vücuttaki nem eksikliğidir. Dolgu uygulamasının içeriği sayesinde bu gülme çizgilerindeki belirginlik hyalüronik asit içerikli dolgu sayesinde nem dengesinin yeniden kazandırılması ile giderilmektedir.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri nem tutma kapasitesi yüksek ürünlerdir. Bu sayede vücudun ihtiyacı olduğu nem desteğini sağlarken hem nazolabial çizgideki görünümü gidermekte hem de bıyık bölgesinde oluşan cilt problemlerini de gidererek gözle görülür fayda sağlamaktadır.

  Kişisel ve cilt yapısına bağlı olarak bir takım farklılıklar görülebilmektedir. Özellikle hastanın anatomik yapısı, metabolizma hızı, dolgunun yerleştirildiği noktalar ve dozla ilişkili olarak değişkenlik göstermekle birlikte; hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama bir yıldır. Tamamen erimeden yenilenerek dolgunun etkisinin arttırılması daha uzun süre devam etmesini sağlamaktadır. Ayrıca tekrarlayan uygulamalar ile elden edilen görünümün devamını sağlanabilmektedir.

  Nazolabial Çizgi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tedavi sonrasında ilk 5 ila 8 saat boyunca kozmetik ürünlerin kullanılmaması önerilmektedir. İşlemin gerçekleştirildiği gün ve bir sonraki gün ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır. Bununla birlikte tedaviden sonra 24 – 36 saat boyunca tedavi bölgesine asitli ürün temasından ve sıcak su, buhar veya spa benzeri uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Nazolabial Dolgu Yan Etkileri

  Nazolabial alanda uygulanan hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin alerji ve istenmeyen reaksiyonlara yol açma riski oldukça düşüktür. Uygulama sonrasında enjeksiyon bölgelerinde kızarıklık ya da şişlik gibi kısa süreli etkiler görülebilmektedir. Bu etkiler işlem sonrasında beklenilen durumlardır. Bununla birlikte mimik kasları üzerinde kısıtlayıcı herhangi bir etkiye sebep olmaması nedeni ile mimik kaybına yol açmamaktadır.

  Bazı uygulamalarda morluk oluşabilmektedir. Ödem ise işlem sonrasında uygulama alanlarında gözlemlenebilmektedir. Oluşan ödem 48 saat sonrasında kendiliğinden kaybolmaktadır. Bir diğer bölgeye daha fazla volüm enjeksiyonuna bağlı olarak asimetri oluşabilmektedir. Bu asimetrik genellikle uygulama öncesi asimetrisi bulunanlarda gözlemlenmektedir. Asimetri durumlarında ise bir sonraki kontrol seansının beklenmesi gerekmektedir.

  Nazolabial Dolgu tedavisinde görülebilen asimetri tablosu bazı vakalarda bir diğer tarafın diğerine göre fazla şişmesi sonucunda da görülebilmektedir. Genellikle kontrol seansına kadar düzelme göstermektedir. Eğer düzelme görülmezse kontrol seansı içerisinde rötüş uygulaması yapılmaktadır. Erken yapılan düzeltmelerde ise ilave asimetriler ortaya çıkabilmektedir.

  Yorgun ve deprese ifadenin ortadan kaldırılması amacı ile nazolabial oluk olarak adlandırılan çukurun hyalüronik asit ile doldurulmasını ve hacim kazanmasını sağlayan tedavi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yetişkin tüm kadın ve erkeklere uygulanabilen nazolabial çizgi dolgusu ile bölgedeki cilt kırışıklıklarının açılmasına yönelik tedavi planın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanmak için aşağıda bulunan iletişim formundan randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Nazolabial Dolgu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nazolabial Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×