Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Nefertiti Botoks

Nefertiti Botoks

  Nefertiti Botoks; Ameliyatsız boyun gençleştirme uygulaması olarak kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen Nefertiti Botoks çene ve boyun estetiğinin sağlanması amacı ile uygulanan bir enjeksiyon tedavisi olup, cilt analizi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Nefertiti Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimler Nefertiti Botoks Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çene ve boyun estetiğinin sağlanması amacı ile uygulanan Nefertiti Botoks canlandırıcı etkisi ile ameliyatsız boyun gençleştirme tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Boyun ve çene hattında yaşlanma ile birlikte oluşan cilt sarkması, elastikiyet kayıpları, ince ışınlı çizgiler ve kırışıklıklar gibi cilt deformasyonlarını hedef alan botoks uygulaması, boyun ve çene hattının dinamik kazanmasını sağlamaktadır.

  Yaşlanma ile birlikte cilt dokusundaki kollajen liflerinin azalması ile boyun bölgesindeki ince cilt dokusu sarkmaya başlamaktadır. İnce ve hassas yapılı boyun dokusundaki sarkmaları nefertiti lift etkisi ile toparlayan, cerrahi bir prosedür gerektirmeden pürüzsüzleştiren ve gençleştiren bu uygulama çene ve boyun hattındaki çizgilerin toparlanması ve yumuşatılması amacı ile uygulanan bir prosedürdür.

  Nefertiti Botoks

  Uzun ve belirgin bir boyun ile çene hattı oluşturan gençleştirici etkili botoks tedavisi öncesinde cilt deformasyonlarının ve elastikiyet kayıplarının derecesi, tedaviden beklenilen etkiler ve yaş gibi faktörlere bağlı olarak oluşturan tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Çene konturunu yeniden tanımlayan ve boyun hattında oluşan çizgileri botoks ile dolgunlaştırarak yumuşatan nefertiti lift botoks hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Nefertiti Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Boyun Dekolte Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Boyun Dekolte Botoksu
  Boyun ve dekolte bölgesindeki cilt sarkması, elastikiyet kaybı ve diğer deformasyonları gideren, hafifleten ve geciktiren Boyun Dekolte Botoksu etkin ve güvenli bir enjeksiyon işlemidir.

  Nefertiti Botoks Nedir?

  Boyun ve çene altı hattının gençleştirilmesi, pürüzsüzleştirilmesi ve genç bir boyun profilinin sağlanması amacı ile uygulanan bir botoks enjeksiyonu işlemidir. Kaldırma, sıkılaştırma ve germe olarak 3 farklı kombinasyonu içeren bu tedavi en popüler ameliyatsız tedavi prosedürü olarak medikal estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

  Nefertiti Botoks Nasıl Uygulanır?

  Nefertiti Botoks diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir işlem olduğu için uygulamada ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılmaktadır. Uygulama esnasında enjeksiyon giriş bölgelerinde acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi ve hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için işlemden önce lakol anestezik krem sürülerek boyun ve çene hattında uyuşukluk elde edilmektedir.

  Yeterli uyuşukluğun sağlanmasının ardından botoks maddesi küçük dozlarda nokta nokta olarak ileri bir teknikle boyun ve çene yanlarına enjekte edilmektedir. Alt çene çizgisi ve boyun bölgesi kasları boyunca botoks enjeksiyonun gerçekleştirilmesinin ardından işlem 10 ila 15 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmış olmaktadır.

  Kimler Nefertiti Botoks Yaptırabilir?

  Yaşlanma ve kilo alıp verme gibi etkenlere bağlı olarak çene çizgisi hattı belli olmayan kişiler, cilt elastikiyetinin ve doku hacminin azalması ile kırışıklık ve sarkma şikayeti olanlar, gevşek gıdı problemi olanlar ile yüzünün alt kısmında genel sarkma problemleri bulunanlar ile yüz gençleştirme işlemleri sonrasında boyun hattındaki estetik görünümden şikayetçi olan tüm kadın ve erkekler Nefertiti Botoks uygulamasını yaptırabilmektedir.

  Ameliyatsız çene ve boyun estetiği uygulaması olarak adlandırılan bu işlemi cerrahi prosedürden korkan ancak boyun bölgesinde istediği genç görünümü yakalamak isteyen kişiler güvenle ve rahatlıkla tercih edebilmektedir.

  Nefertiti Botoks İşleminin İçerik Özellikleri

  Nefertiti Botoks uygulamasında kullanılan botoks yani botulinum toksini hem estetik hem de tıbbi tedavilerinde kullanımı oldukça yaygın olan bir toksindir. Medikal estetik alanda özellikle cilt kırışıklıklarının giderilmesi amacı ile kullanılan bu toksin madde saflaştırılmış bir proteindir. Ameliyatsız cilt tedavisine olanak sunan bu protein alt çene kasına uygulandığında kas kaynaklı ifade değişikliğine yumuşatma etkisine sahiptir. Kasları rahatlatan ve bantları düzleştiren botoks farklı dozlarda ve konsantrasyonlarda kullanılmaktadır.

  Nefertiti Botoks Kalıcılık Süresi

  Botoks tedavileri tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Kalıcı bir tedavi olmayan Nefertiti Botoks uygulaması kullanılan botoks oranına, mimik kaslarının kullanım oranına ve cilt tipi gibi faktörlere bağlı olarak ortalama 3 ile 6 ay arasında etkinlik göstermektedir. Tedaviden elde edilen başarının ve etkinliğin sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonunda işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca işlemin tekrarlanmaması halinde de genel görünümde elde edilen iyileşme eskisine kıyasla daha iyi olmaktadır.

  Nefertiti Botoks Sonrasında Görülen Etkiler

  Botoks enjeksiyonu sonrasında en belirgin etkiler ortalama olarak 2 ila 3 hafta sonrasında belirgin bir görünüme kavuşmaktadır. İlk etkilerin oluşması ile birlikte çene ve boyun hattında lifting etkisi oluşmakta ve gergin, şekilli, dinamik ve genç bir görünüm oluşmaktadır. Özellikle boyun alt kısmında bulunan platisma kaslarına yapılan enjeksiyon sonrasında bu kas yumuşamaktadır.

  Çene kaslarını aşağıya çeken bu kasa müdahale edilmesinin ardından boyun ve çene ile boyun hattındaki enjeksiyonlar ile beraber boyunda belirgin bir düzelme görülmektedir. Gözle görülür etkiler ortaya çıkaran bu tedavi ile cilt dokusu sıkılaşır, kırışıklıklar açılır ve elastikiyet kaybı görülen gevşek ve sarkmış alanlarda da toparlanmaktadır. Böylece çene ve boyun hatları belirgin hale gelmiş olmaktadır.

  Nefertiti Botoks Riskleri ve Yan Etkileri

  Botoks maddesi özel bir bakteriden üterilmiş saflaştırılmış doğal bir protein esaslı ilaçtır. Medikal estetik uygulamaların yanı sıra tedavi amaçlı da kullanılan botoks oldukça güvenli ve risk teşkil etmeyen bir maddedir. Ancak işlemden sonra bazı olumsuz etkiler görülebilmektedir.

  Nefertiti Botoks tedavisinden sonra iğne giriş yerlerinde şişlik ve morarma görülebilmektedir. Geçici ve olası bir yan etki olarak beklenen bu durumlar genellikle 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Nefertiti Botoks Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Botoks tedavilerinde olduğu gibi nefertiti lift uygulamasından sonra çene ve boyun bölgesine bası oluşturacak masaj ve ovuşturma gibi uygulamalardan gerekmektedir. Ayrıca yüz üstü yatılmamasına dikkat edilmelidir. Botoksun etkinliğini azaltmamak için ilk 24 saat boyunca yorucu aktivitelerden de kaçınılmalıdır.

  Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak alt yüz hattındaki tüm dokuların aşağı doğru çekilmesi ile çene altı ve boyun hattında kendini gösteren cilt deformasyonları nedeni ile estetik ve dinamik görünümünü kaybeden kişilerin tercih etmiş olduğu nefertiti botoksu için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Cilt analizi eşliğinde yapılan değerlendirmeler sonucunda çene ve boyun hattındaki ideal gerginlik ve kontur hattı için özelleştirilmiş tedavi planı hazırlanmaktadır.

  Boyun bantlarını görünür hale getiren, çene hattını düzelten, ciltteki gevşeme ve kırışıklıkları pürüzsüzleştiren nefertiti lift hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Nefertiti Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nefertiti Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×