Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Nem Dolgusu

Nem Dolgusu

  Nem Dolgusu; Dolgu enjeksiyonu işlemlerinden olan Nem Dolgusu ciltteki hidrasyonu arttırmaya yönelik formülasyonlar ve bileşenlerin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayalı bir tedavi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Nem Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?, Kimler Nem Dolgusu Yaptırabilir? ve Nem Dolgusu Nasıl Yapılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Nem Dolgusu botoks ve dolgu maddelerinin enjekte edildiği bölgedeki sertliği ve yerleşme etkinliği olmadan daha parlak, daha canlı ve daha eşit dokulu bir cilt dokusu ortaya çıkaran invaziv olmayan bir medikal estetik tedavidir. Nem Dolgusu işleminde temel olarak nemlendiriciler cildin daha iyi görünmesini ve yüzün şeklinin, hacminin ya da kas hareketlerinin kısıtlanmamasını hedeflemektedir.

  Cildin ph dengesine, cilt tipine, cilt deformasyonlarına ve yaşa göre şekillenen söz konusu dolgu tedavisi ciltteki hidrasyonu arttırmaya yönelik formülasyonlar ve bileşenlerin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayalı bir prosedürdür.

  Nem Dolgusu

  Yaşlanma ve çevresel faktörler sonucunda görülen cilt kuruluğu ve mat görünüm gibi problemleri tek bir enjeksiyon yöntemi ile ortadan kaldıran dolgu işlemi öncesinde klinik muayene ve cilt analizi ile kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Son dönemde en popüler uygulama olarak tercih edilen dem dolgusuyla ışıltılı bir cilde sahip olmak için merak ettiğiniz sorulara yanıt almak, ücretsiz muayene ve randevu talep etmek ya da Nem Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Dudak Nem Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Nem Aşısı
  Kuru ve hacimsiz dudaklarda etkin sonuçlar ortaya çıkaran Dudak Nem Aşısı dudakların nem ihtiyacını karşılayarak eski canlılığına ve görünümüne kavuşmasını sağlayan bir enjeksiyon işlemidir.

  Nem Dolgusu Bileşenleri

  Nem Dolgusu enjeksiyonu sırasında cilt güçlendirici özel formülasyonlar kullanılmaktadır. Bu cilt güçlendirici formülasyonlar kollajen oluşumunu uyarmakta; yaş yada çevresel faktörler nedeni ile tükenen elastin seviyelerini arttırarak cildin taze ve ışıltılı görünmesini sağlamaktadır.

  Adından da anlaşılacağı üzere nem dolgusunda, hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin özelliklerinden yararlanılmaktadır. Ciltte hyaluronik asit yapımında kullanılan n-asetil glukozamin içeren Nem Dolgusu ile cildin nem tutma kapasitesi arttırılmış olmaktadır. Hyaluronik asit cilt altı katmanlarda, kas dokularında ve eklem bölgelerinde doğal olarak bulunmaktadır. Güçlü ve doğal nemlendirici faktör olarak görev yapan hyaluronik asit; kendi ağırlığının 1000 katı su çekme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle dolgu formülasyonunun bileşeninde su moleküllerinin bağlanması ve tutulması ile en iyi ve doğal nemlendirmeyi sağlamak için hyaluronik asit kullanılmaktadır.

  Ayrıca amino asit, kolesterol, seramidler ve yağ asitleri ile dolgu bileşeni desteklenerek cilt yoğun olarak güçlendirilmektedir.

  Enjekte edildiği bölgelerde ise su boşlukları olarak adlandırılacak hidrofiller aracılığı ile suyu depolamakta ve cildin daha nemli kalmasını desteklemektedir. Böylece ciltteki nem faktörleri bu bileşenler sayesinde daha etkili bir şekilde çalışarak yaşlanma ile birlikte gelişen ince cilt kırışıklıkların da azalmasını sağlamaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra hyalüronik asit içeriği ile beraber diğer bileşenler cilde kaybetmiş olduğu doğal canlılığını kazandırmayı hedeflemektedir. Bu nedenle dolgu içeriğindeki bileşenler cilt analizi sonrasındaki problemlere yönelik olarak da oluşturulabilmektedir. Cildin ihtiyacının doğru analiz edilmesi sonrasında içeriğin hazırlanması ile cilt altı dokular temelden destekleneceği için kollajen üretimi tetiklenmekte ve cilt gençleştirme etkisi elde edilmiş olmaktadır.

  Nem Dolgusu Hangi Bölgelerde Uygulanır?

  Enjekte edilebilen nemlendiriciler ve cilt güçlendirici formülasyonlar genellikle yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtına uygulanmaktadır. Hyalüronik asit içerikli bu bileşenler ile yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt kurulukları, cilt yaşlanması, elastikiyet kaybı ve hacim kayıpları gibi problemler giderilerek cilt ve cilt altı dokuları ve genel görünümleri iyileştirilmektedir.

  Kimler Nem Dolgusu Yaptırabilir?

  Nem Dolgusu içeriğindeki enjekte edilebilir bileşenler cilt kuruluğu, nem kaybı ve mat görünüm gibi şikayeti olan kişiler için oluşturulmuş özel ve kişisel formülasyonlardır. Bu nedenle 30’lu yaşlardan sonra görülen kuru ve incelmiş cilt problemlerinin geciktirilmesi için bu yaşların ortalarında ve özellikle kış aylarında tüm kadın ve erkekler tarafından rahatlıkla ve güvenle yaptırılabilir özelliğe sahiptir. Ancak bileşenlerin içeriğindeki vitaminlere ve diğer solüsyonlara alerjisi olan bireylerin bildirmesi; alerjisi olmaması durumunda da rahatlıkla tercih etmesi mümkündür. Ayrıca hamilelik, emzirme, kanser ve kanama bozukluğu olan kişilere uygulanmamaktadır.

  Nem Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Nem Dolgusu öncesinde enjeksiyon işlemine geçmeden cilt analizi ve klinik muayene gerçekleştirilmektedir. Bu değerlendirme sonrasında enjeksiyon için cilt özel solüsyonlar ile temizlenerek kozmetik ve makyaj kalıntılarından arındırılmaktadır. Daha sonrasında enjeksiyon işlemi esnasında hissedilecek batma ve acı hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile cilt problemine ve hedef alana uygun hazırlanmış formülasyonlar küçük dozlarda belirli açılar ile cilt altına enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işleminin tamamlanmasının ardından Nem Dolgusu enjeksiyonu tamamlanmış olmaktadır.

  Nem Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Hyalüronik asit ve cildin ihtiyacı olan bileşenlerin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bu dolgu tedavisi sonrasında cilt güçlendirilmiş olmaktadır. Bu güçlü etki ile yaşlanma ve daha pek çok iç ve dış faktör sonucunda oluşan cilt deformasyonlarında çalışmaktadır. Cilt taze, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazanırken aynı anda cilt altındaki azalmış olan elastin seviyelerini arttırdığı ve hacim kazandırdığı için yaşlanma ile görülen cilt kırışıklıkları ve ince çizgilerde azalma, cildi içten dışa nemlendirme ve iyileştirme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra ciltte yaşlanma ile birlikte gelişen cilt tonu eşitsizliği problemi de giderilmektedir. Cildin ph dengesinin bozulması, elastikiyet kayıpları, cilt altı hasarlar gibi problemlerin yanı sıra cilt renk hücrelerini de aktive ettiği için aydınlık bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu etkilerin sonucunda da hyalüronik asit cilte su tutma kapasitesini arttırırken; daha demli, parlak, dinamik ve genç bir ifade ortaya çıkarmaktadır.

  Nem Dolgusu Yan Etkileri

  Nem Dolgusu oldukça güvenli, basit ve pratik bir işlemdir. Yan etkisi bulunmayan bu işlemin enjeksiyona bağlı gelişen olası geçici yan etkileri görülebilmektedir. İşlemden sonra enjeksiyon giriş bölgelerinde kızarıklık, şişlik ve iğne batması hissi oluşabilmektedir. Bu etkiler ortalama 48 saat sonra hafifleyerek kaybolmaktadır. Ayrıca iğne giriş bölgelerinde işlemden hemen sonra küçük mikro kanamalar oluşmaktadır. Bu kanamalara eşlik eden morarma gibi istenmeyen etkiler de görülmektedir. Bu etkiler de müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

  Nem Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Nem Dolgusu sonrasında 24 saat süre ile alkol tüketimi durdurulmalıdır. Ayrıca kan sulandırıcı ilaçların alımına da ara verilmelidir. Enjeksiyon işleminden sonra 2 gün süre ile makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Makyaj yapılması gerekiyor ise temiz fırçalar ile hafif makyaj yapılması önerilmektedir. İşlemden 24 saat sonra ağır egzersiz, lazer tedavileri, ağda, sauna ve buhar odalarından kaçınılması gerekmektedir.

  Nem Dolgusu Sonrasında Cilt Bakımı

  cilt bakımı oldukça önemlidir. Bakım esnasında cildin düzenli olarak temizlenmesi ve arındırılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden ve UV ışınlarının zararlarından korunmak için de yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Böylece cildin UV ışığına karşı olan doğal savunması desteklenmiş olmaktadır.

  Nem Dolgusu ve Mezoterapi Arasındaki Farklar

  Nem Dolgusu ile Mezoterapi çok farklı iki yöntem ve tekniğe sahiptir. Mezoterapide kullanılan kokteylerin içeriğinde vitaminler, mineraller, hormonlar, amino asitler, antioksidanlar ve bitki özleri içeren ek bileşenler bulunmaktadır. Bu kokteyler pürüzlü, mat, cansız cildi iyileştirmenin yanı sıra cilt tonu eşitsizlikleri, yara ve skar izleri, selülit problemi ve çatlak tedavisi gibi geniş tedavi alanlarında kullanılmaktadır. Kokteylerin enjeksiyon alanları ise cildin orta tabakasıdır. Yani mezoderm bölgeye enjekte edilmektedir. Nem dolgusundaki formülasyonlar ise cildin hemen alt katmanına iletilmektedir. Böylece hem dolgunluk hem de cildin kaybetmiş olduğu nem dengesi sağlanmış olmaktadır. Etki alanı ise bununla sınırlıdır.

  Cildin ihtiyaç duymuş olduğu nemi doğrudan desteklemeyi hedefleyen ve kaybedilen canlı görünümü yeniden kazandıran dolgu enjeksiyonu öncesinde cilt problemine ve cilt kuruluğu derecesine göre uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Su tutma kapasitesi ile cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan nem dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak, Nem Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nem Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×