Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Oksijen Terapisi

Oksijen Terapisi

  Oksijen Terapisi; Bir cilt terapisi olan Oksijen Terapisi esnasında cilt dokusuna oksjien basıncı uygulanarak cilt katmanlarının ihtiyaç duyduğu aktif maddelerin ve ürünlerin dermis tabakalarına iletilmesi sağlanmakta olup, yazımız içesinde Oksijen Terapi işleminin etkinliği, nasıl uygulanır ve kimlere uygulanır gibi konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Son dönemde cilt problemleri için en önemli ve en etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan Oksijen Terapisi, güneş, yaş, kozmetik ürünler gibi pek çok etkenlerden kaynaklanan cilt değişikliklerindeki sorunlarda uygulanmaktadır.

  Oksijen Terapisi

  Özellikle güneşin zararlı etkileri ile oluşan sıvı kayıpları, kırışıklıklar, lekeler ya da sarkmalar bu sorunlar içerisinde yer almaktadır. Bu sorunlar için pek çok tedavi yöntemi uygulanabilirken, oksijen tedavisiyle etkili ve başarılı sonuçlar alındığını söyleyebiliriz.

  Dermapen
  BENZER TEDAVİLER
  Dermapen
  Cilt Tedavisi ve Cilt Bakımı yöntemleri içerisindeki Dermapen, milimetrik iğnelerle ciltte yüzlerce mikroskobik delik oluşturan ve cildin doğal iyileşme mekanizmasını aktive eden bir mikro iğneleme yöntemidir.

  Oksijen Terapisinin Etkileri

  Günümüzde uygulanmakta olan pek çok cilt bakım yöntemlerinin başaramamış olduğu sonuçlar Oksijen Terapisi ile elde edilmektedir. Hatta diğer cilt bakım yöntemleri ile birlikte uygulandığında işlemlerin işlevsel olarak çok daha etkili ve kesin sonuçlar alınmasına katkı sağlamakta diyebiliriz.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz oksijen tedavisi; yaşlılık lekeleri, pigmentasyon sorunları, kırışıklık ve akne sorunlarında kullanılmaktadır. Uygulama esnasında cilt dokusuna uygun oksjien basıncı ile ihtiyaç duyulan aktif maddenin dermis tabakalarına iletilmesi sağlanmaktadır. Böylece oksijenle cilt dokusu üzerinde canlanma ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.

  Cildin taze, genç, parlak ve dolgun görünmesine olanak sunan tedavi için ücretsiz muayenemizden faydalanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Cerrahi bir tedavi şekli olmayan tedavi hakkında detaylı bilgi almak ve oksijen terapisi fiyatlarını öğrenmek için yukarıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Oksijen Terapisi Nasıl Yapılır?

  Oksijen Terapisi, cilt ve cilt altı katmanlarını destekleyecek ve tedavi edecek bakım ürünlerinin, yüksek basınçlı oksijen yardımı ile cilt dokusunun alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlenmesini sağlamak amacı yapılan bir işlemdir. Bu işlem, yüz, boyun ve el gibi pek çok vücut bölgesine uygulanabilen hızlı, basit ve etkili bir uygulamadır.

  Onarıcı ve yeniden yapılandırıcı etkiye sahip olan tedavi cildin dermis tabakasına kadar uygulanabilmektedir. Özellikle sivilce ve akne şikayetlerinde başarılı sonuçlar veren tedavi, cildin durumuna ve ihtiyaçlarına göre seanslar halinde uygulanmaktadır. Her seansta cilt ve cilt altı dokularına oksijen takviyesi yapılmaktadır. Bu nedenle her seans bağ dokusu seansıyla başlamaktadır diyebiliriz. Böylece cilt dokusunun içten dışa doğru yeniden canlanmasına ve hücrelerin yenilenmesine olanak sunularak, daha dolgun ve taze bir görünüm elde edilmektedir.

  Oksijenin nüfuz ettiği bölgelerde gözeneklerin belirgin bir şekilde yok olduğu ve yağlanma seviyesinin yüksek olduğu bölgelerde çözünme elde edilmektedir. Bu nedenle tedavinin ilerleyen seanslarında akne, sivilce ve güneş lekelerinde belirgin azalmalar görülmektedir.

  Uygulama esnasında cilt dokusuna oksijen basıncı uygulanmakta ve bu basınç sayesinde bakım anında uygulanan ürünlerin derinin iç katmanlarına kadar ulaşması sağlanmaktadır. Oksijen Terapisi seansı öncesinde cilt temizlenmekte ve arındırılmaktadır. Temizleme esnasında gözenekler açılarak cilt dokusunun daha iyi nefes alması sağlanmaktadır.

  Oksijen Terapisinin Etki Mekanizması

  Cilt bakımı esnasında cilde uygulanan bu basınç, oksijenin cildin en alt katmanlarına kadar ulaşmasını sağlamaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasına ve hücrelerin yenilenmesine olanak sunan tedavi; A, C, E vitaminleri ile cildi besleyen maddeler içeren kremler ve solüsyonlar aracılığı ile yapılmaktadır. Rahatlamış ve dirileşmiş cilde uygulanan kremlerin cildin en alt katmanlarına kadar nüfuz etmesi sağlanmaktadır.

  İşlemin sonlanmasının ardından cilt dokusunda belirgin bir seviyede ferahlama hissi oluşmaktadır. Ciltteki hücrelerin yenilenmesine olanak sunan işlem ilk seans itibari ile canlı ve berrak bir cilt görünümüne olanak sunmaktadır. Ayrıca cilt dokularında yenilenme hızını arttırdığı için cilt lekelerinde azalmalar görülmektedir.

  Oksijen Terapisi, havadaki oksijenden elde edilerek uygulandığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bununla birlikte cerrahi ve iğnesiz bir işlem olmaması nedeni ile tedavi sonrasında sosyal ve profesyonel hayata dönüş hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir.

  Oksijenli Cilt Terapisinin Faydaları

  Cilde doğal oksijen verilerek uygulanan Oksijen Terapisi, kan dolaşımını hızlandırarak, cilt altında biriken toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Cilt altında toksin birikmesine bağlı oluşan siyah nokta ve akne gibi oluşumları ortadan kaldırmaktadır. Yani cildin yağ dengesini sağlamaktadır.

  En önemli etkisi hücrelerin yaşlanmasını geciktirmesidir. Böylece yaşlanma belirtileri içerisinde bulunan kırışıklık ve yaşlılık lekeleri gibi problemlerin oluşumunu yavaşlatmaktadır. Hatta lekeler üzerinde açılma etkisine sahip olmakla birlikte, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan deformasyonların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca basınç şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemi olması nedeni ile kollajen ve elastin üretimini arttırarak hücre yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

  Cildin her açıdan ihtiyacını karşılayan ve rahatlatan bu uygulama seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Her bir seansta cilt ve cilt altı dokusuna ilişkin sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Özellikle akne, sivilce, cilt lekesi ve yaşlanma belirtileri içerisinde bulunan kırışıklıklarda kısa sürede etki göstermesi nedeni ile bu tip cilt sorunlarında başarılı çözümler sunmaktadır.

  Oksijen Terapisi Kimlere Uygulanabilir?

  Cildi gençleştirici ve onarıcı bir bakım olarak tercih edilen tedavi, her yaş grubunda kadın erkek fark etmeksizin uygulanan bir yöntemdir. Etkisi hemen görülmekle birlikte uzun süre kalıcıdır. Cilt yaşı her zaman esas yaşla aynı orantıda olmadığı için, tüm yaş gruplarında uygulanan Oksijen Terapisi, ileride oluşacak olumsuz etkiler için önceden önlem alınmasına olanak sunmaktadır. Ancak tedavinin etkinliği ve kalıcılığı işlem esnasında uygulanan ürünlerin seçimine bağlıdır. Bu nedenle tedavi öncesinde ön kontrol gereklidir. Bu ön kontrol esnasında cilt analizi yapılarak cilt sorunları belirlenmekte ve hangi ürün grubunun cilt sorunlarında kullanılacağı belirlenmektedir.

  Kliniğimizde gerçekleştirmiş olduğumuz ücretsiz ön muayenelerde cilt dokusunun yağ, nem, elastikiyet ve diğer cilt problemleri göz önünde bulundurularak; kuru, yağlı, normal ya da hassas olmasına bağlı bir tedavi planına karar vermekteyiz. Bu nedenle tedavi öncesi muayene için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak cildinizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin karar verilmesine ve tedavi planlamasının yapılmasına olanak sunabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Oksijen Terapisi fiyatları hakkında bilgi alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Oksijen Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×