Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon

  Omuz Lazer Epilasyon; Erkek ve Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinde en sık tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon, enseden omuza ve sırtta kadar yayılan kılların lazer ışınının tahrip etkisi ile ortadan kaldırıldığı bir epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Omuz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genellikle erkeklerde görülen ancak erkek tipi kıllanma problemi bulunan kadınlarda da ortaya çıkabilen omuz kılları enseden omuza inen ve sırtta kadar yayılım göstermektedirler. Omuz kılları sert, koyu renkli ve kalın bir karaktere sahiptir. Genetik, hormonal, kullanılan bir takım ilaçlar ve klasik kıl alma yöntemlerine bağlı tetiklenerek artan bu problem estetik sorunlara yol açabilmektedir.

  Omuz Lazer Epilasyon

  Omuz kıllarından şikâyetçi olan kişilerin tercih etmiş olduğu Omuz Lazer Epilasyon ile kılların neden olduğu problemler kalıcı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Cilt tipi, kıl rengi ve kıl karakterine göre tercih edilen doğru cihaz ve doğru dozla epilasyonda başarılı sonuçlar çıkaran bu uygulama ile pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

  Tekli ya da çoklu halde görülen omuz kıllarının köklerini zayıflatarak tüylenme problemini ve estetik sorunları ortadan kaldıran omuz epilasyon tedavisi öncesinde ön kontrolde test atışları yaptırarak doğru lazer epilasyon cihazının seçilmesine ve özelleştirilmiş seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Klasik tüy alma yöntemlerine kıyasla zahmetsiz ve kalıcı sonuçlar çıkararak kıl gelişiminin önüne geçen lazer epilasyon işlemi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Omuz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Boyun Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Boyun Lazer Epilasyon
  Boyun Lazer Epilasyon saç ve sakalların uzantısı olan veya ayva tüyü olarak adlandırılan boyun bölgesindeki rahatsız edici kılların lazer ışınıyla tahrip edildiği bir epilasyon yöntemidir.

  Omuz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Tüm lazer epilasyon bölgeleri uygulamalarında olduğu gibi işlem öncesinde dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler vardır. Omuz Lazer Epilasyon uygulamasından en az bir ay öncesinde kılların kökünden alınmasına neden olan ağda, cımbız, ip ve epilatör işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Lazer epilasyon ışınlarının kıl köklerinde etkinliğini gösterebilmesi için oldukça önemli bir husustur.

  Uygulamadan en az 3 gün öncesinde kılların jiletle kısaltılması önerilir. Cildin antiseptik solüsyonlar ile temizlenmesinin ardından cilt hassasiyeti ve acı eşiği yüksek olan hastalar lokal anestezik krem sürülerek tarama işlemine geçilmektedir. Yeni nesil teknolojik sistemlerde bulunan soğutucu sistem başlıkları sayesinde bazı hastalarda lokal anestezik kremlerin kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

  Doğu cihaz seçiminin ve doğru doz ayarlamalarının sistemden yapılmasının ardından sistem başlığı kullanılarak lazer ışınları cilde uygulanmaktadır. Bu esnada omuzlar tekli atışlar halinde seri olarak taranmaktadır. Ortalama 15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bu tarama işlemi sonrasında uygulama sonlanmaktadır.

  Omuz Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Seans şeklinde uygulanan Omuz Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları kıl yoğunluğuna ve kılın uzama hızına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 15 dakikalık seans süresine sahip olan bu uygulama 5 ila 7 seans sonunda etkili sonuçlar ortaya çıkarmakta olup, seans aralığı kıl uzama süresine göre 1 aydır.

  Omuz Lazer Epilasyon Yan Etkileri

  Kılın yapısındaki siyah renk hücresini ve kıl kökünü hedef alan lazer epilasyonun cilt, cilt altı dokuları ve iç organlarda bir yan etkisi yoktur. Kıl köküne ulaşacak derinliklere ve dalga boyuna sahip lazer teknolojisi, yalnızca kıl köklerinin fonksiyonlarını bozarak uzama özelliklerini kaybetmesini sağlamaktadır.

  Omuz Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

  Lazer epilasyon ışınlarının kıl köklerinde yüksek enerji ile ısı oluşturması sonucunda kıl köklerinin çevresinde kızarıklık, şişme ve hassasiyet görülebilmektedir. Olası geçici etkiler olan bu durum sonrasında 15 dakika ara ile omuzlara buz uygulaması yapılması önerilmektedir. Hassasiyetin ve yanma hissinin azaltılmasını sağlayan buz uygulaması sonrasında kızarıklık, yanma ve ödem hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Omuz Lazer Epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus omuzların güneşin zararlı etkilerinden korunmasıdır. Uygulama sonrasında cilt hassasiyetinin artmaması ve tedavinin etkinliğinin sürdürülebilmesi için güneş koruyucu kremler sürülmelidir. Bununla birlikte ilk 24 saat sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Omuz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×