Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Önleyici Botoks

Önleyici Botoks

  Önleyici Botoks; Anti aging ve cilt gençleştirme tedavileri içerisinde yer alan Önleyici Botoks azalan hyalüronik asit miktarının arttırılmasını ve yaşlanmanın etkilerini geciktirerek cildin gençleşmesini sağlayan estetik enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Preventative Önleyici Botoks Nasıl Çalışır? ve Kimler Önleyici Botoks Yaptırabilir? gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks bir enjeksiyon yöntemidir. Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bu toksinin anti aging özelliklerinden yararlanılan medikal estetik tedavilerde alın, göz çevresi, kaz ayakları, kaş araları, burun yan duvarları, dudak üzeri ve diğer mimik çizgilerinde oluşabilecek cilt deformasyonlarının ve problemlerinin geciktirilmesi hedeflenmektedir. Enjekte edildiği bölgedeki sinir uçlarındaki iletimi sağlayan maddelerin salınımlarını durdurduğu için, yüz mimik kaslarının kullanılması ile oluşan cilt kırışıklıklarının azalmasını ve geciktirilmesini sağlamaktadır.

  Önleyici Botoks

  Kırışıklık tedavisi, yüz şekillendirme, aşırı terleme tedavisi ve migren tedavisi kadar pek çok estetik ve tedavi amacı ile uygulanan botoks, etkinliği ve uygulama metoduna göre şekillenmektedir. Farklı enjeksiyon bölgelerine farklı ve düşük dozlarda uygulanan ve Önleyici Botoks olarak adlandırılan bu metodda kırışıklıkların oluşmasını engellemek amacı ile minimal dozlarda botoks enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir.

  Tıbbi ve estetik tedavilerde 20 yılı aşkın süredir yaygın olarak kullanılmakta olan ve cilt üzerinde gözle görülür bir şekilde yaşlanma etkilerine çözüm sunan botoks tedavisi öncesinde kozmetik prosedüre ilişkin klinik muayene gerçekleştirerek; özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına ve uygulanacak minimal doz miktarına karar verilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ciltteki ince çizgilerin ilk aşamalarında botoks enjekte edildiğinde bu izlerin derinliğinin artmasını önleyen botoks tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Önleyici Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Antiaging Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Antiaging Tedavileri
  Antiaging Tedavileri cilt dokusunun katmanlarını düzenlemek, gençleştirmek ve hasarları onarmak amacıyla kullanılan teknolojik cihazları ve enjeksiyon uygulamalarını kapsamaktadır.

  Preventative Botoks – Önleyici Botoks Nasıl Çalışır?

  Botoks yani botulinum toksini bir sinir engelleyicidir. Cildin daha sıkı ve dinamik görünümünü desteklemek amacı ile kullanılmasının yanı sıra yüz kaslarının kullanılarak oluşan ifadelerin sinir tepkilerinin bloke edilmesini sağlayarak kasları gevşetmektedir. Böylece tekrar eden mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkları botoksun bloke özelliği ile önleyerek sınırlamaktadır.

  20’li yaşların ortasında ve sonunda hatta 30’lu yaşların başında yapılması tavsiye edilen Önleyici Botoks mimiklerin aşırı kullanılması sonrasında oluşan cilt kırışıklıklarının, elastikiyet kayıplarının ve diğer cilt deformasyonlarının geciktirilmesi amacı ile uygulanmaktadır. 20’li yaşların ortalarında minimal dozlarda uygulandığında yaşlanmanın etkileri ile botoksun olumlu etkinliği ile daha ilerlemektedir. Bunun sonucunda da orta yaş ve daha ileri yaşlarda daha az ve minimal dozlarda botoksa ihtiyaç duyulmaktadır.

  Kimler Önleyici Botoks Yaptırabilir?

  İnce cilt kırışıklıklarının oluşum aşamalarında uygulanılması önerilen Önleyici Botoks işlemi cildinde silik cilt çizgileri oluşan kişilerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 20’li yaşların ortalarında ve sonunda uygulanması önerildiği gibi 30’ların başında olan tüm kadın ve erkeklere önerilmektedir.

  Önleyici Botoks Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar

  Önleyici Botoks öncesinde dikkat edilmesi gereken prosedür bulunmamaktadır. Ancak işlemden önce kan sulandırıcı ve ağrı kesici ilaçlar kanı incelttiği için tedaviden önceki haftalarda kullanımı önerilmemektedir. İşlem öncesinde kullanımı bildirilmeli ve gereklilik halinde durdurulmalıdır.

  Tüm bunların yanı sıra işleme makyajsız gelinmesi önerilmektedir. İşlem randevusuna makyajsız olarak gelinmesi Önleyici Botoks işlem süresinin kısalmasına yardımcı olmaktadır. Yüzünde makyaj ve kozmetik ürünü bulunan kişilerin ciltleri ise işlemden önce özel solüsyonlar ile temizlenerek arındırılmaktadır.

  Önleyici Botoks Nasıl Uygulanır?

  Botoks bir enjeksiyon yöntemidir. İnce uçlu iğneler yardımı ile cilt altında kas içerisine botoksun enjekte edilmesi esasına dayanan bu prosedür öncesinde enjeksiyon alanlarının belirlenmesi ve aşırı kullanılan mimik kaslarının belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle enjeksiyon öncesinde cilt analizi, klinik muayene ve değerlendirme yapılmaktadır.

  Önleyici Botoks işlemi öncesinde yapılan cilt analizi, yüzde belirginleşen ya da silik halde görülen cilt deformasyonlarının derinliğinin değerlendirilmesini sağlamaktadır. Daha sonrasında klinik muayene ile mimik kaslarının kullanılması ile oluşan kırışıklıklar incelenmektedir. Klinik muayenede ilk olarak kişinin rahatlaması sağlanmaktadır. Bu rahatlama ile birlikte kaşların kaldırılması, çatılması, gülümseme, aşırı gülme, gözleri kısma ve açma gibi mimik hareketleri yaptırılmaktadır. Bu enjeksiyon uygulaması öncesinde yüz kaslarının neden olduğu ince çizgilerin görülmesine yardımcı olmaktadır. Böylece enjeksiyon alanları doğru olarak hedeflenmektedir.

  Minimal botoks enjeksiyonu sırasında ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılmaktadır. Bu işlem prosedürünün oluşturabileceği batma ve acı hissinin en aza indirilmesi için enjeksiyon hedeflerine lokal anestezik krem sürülerek uyuşma beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte minimal dozlarda enjeksiyon yapılarak işlem sonlandırılmaktadır.

  Önleyici Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Botoks dolgu tedavisi gibi etkilerini hemen gösteren bir uygulama değildir. Ancak Minimal Botoks sonrasında ilk yarım saatlik süre içerisinde enjeksiyon alanlarında kızarıklık, hafif şişlik ve mikro kanamalar görülebilmektedir. Bu etkiler olası geçici yan etkiler olarak adlandırılmaktadır. Ancak botoks sonrasında iyileşme süresi ise oldukça hızlıdır. Yarım saat gibi çok kısa bir süre sonunda enjeksiyon alanında hissedilen künt darbe etkileri botoksun kas içerisine yerleşmesi ile birlikte azalmaktadır.

  Botoksun belirgin etkileri ise 4 ila 7 gün içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Bu etkinlik süresi içerisinde kaslar bloke etmek ve gevşetmek için çalışmaktadır. İstenilen maksimum etkinin elde edilmesi ile birlikte kaslar daha sıkı ve ince çizgilerdeki belirginlik fark edilir derecede azalmaktadır. Ancak bu optimum başarı kalıcı etkili değildir.

  Önleyici Botoks Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi

  Önleyici Botoks kalıcı etkili bir tedavi değildir. İşlem sonrasında elde edilen etkiler 12 hafta sonrasında kaybolmaya başlamaktadır. Tedaviden sonra botoksun etkinliğinin artırılması için yaşam tarzında değişiklik yapmaya gerek yoktur. Ancak etkinlik süresinin arttırılması ve tedavinin başarılı etkilerinin sürdürülebilmesi için her 3 aylık periyotlarda rötüşlerin yapılması ve minimal dozlarda preventative botoksun tekrarlanması önerilmektedir. Böylece bir sonraki botoks enjeksiyonunun etkinlik uzatılmış olmaktadır.

  Önleyici Botoks Yan Etkileri ve Riskleri

  Botoks estetik ve tedavi amacı ile pek çok alanda güvenle tercih edilmektedir. İşlemden sonra olası geçici yan etkiler görülebilmektedir. Enjeksiyon ile işlem prosedürü olduğu için tedaviden sonra enjeksiyon alanlarında mikro kanamalar, şişlikler, ödemler ve morarmalar görülebilmektedir. Bu etkiler ortalama yarım saat ile 1 gün arasında kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Buz uygulaması ile olası etkilerin iyileşme süresini kısaltmak mümkündür.

  Önleyici Botoks minimal dozlarda uygulanan bir işlem olduğu için riskleri enjeksiyon uygulayan kişi ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Botoks maddesinin kaş gevşetici etkilerinden kaynaklanabilecek donuk ya da kilitli yüz ifadeleri kişiler için büyük bir risk teşkil etmektedir. Bu nedenle işlem öncesinde klinik değerlendirme, muayene ve doğru hedefleme oldukça önemlidir.

  Kaş aralarından göz etrafındaki çizgilere alın üstündeki ışınlı derin çizgilerden gülüş çizgilerine kadar görülen cilt kırışıklıklarının ve bu kırışıklıkların derinliklerinin hafifletilmesi ve en önemlisi geciktirilmesi amacı ile uygulanan Önleyici Botoks öncesinde cilt analizi yaptırarak doğru tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanark ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Son dönemlerde hem kadınlar hem de erkekler için anti aging ve cilt gençleştirme tedavileri içerisinde en popüler medikal estetik uygulama ve prosedür olan botoks tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene, cilt analizi ve özelleştirilmiş tedavi planlaması için randevu talep etmek ya da Önleyici Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Önleyici Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×