Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

  Örümcek Ağı Estetiği; Ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme yöntemi olarak hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan medikal iplerin kullanıldığı bir prosedür olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Örümcek Ağı Estetiği Etki Mekanizması Nedir?, Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır? ve Örümcek Ağı Estetiği Sonrasında Görülen Etkiler hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bir cilt germe tekniği olan Örümcek Ağı Estetiği, cilt alt yapısına uygun medikal iplerin kullanıldığı yaşa ve ciltteki deformasyonlara göre yerleştirme metodu ile kırışıklık, sarkma, gevşeme ve elestikiyet kaybı gibi problemlerde başarılı sonuçlar çıkaran medikal estetik uygulamadır. V lift olarak da adlandırılan bu işlem düz ya da kılçıklı ameliyat ipliklerinin kullanılmış olduğu bir cilt germe işlemidir.

  Örümcek Ağı Estetiği

  Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan cildin yeniden form kazanmasına yardımcı olan bu ameliyatsız yüz germe işlemi, yalnızca yaşlanma sonucunda ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgi gibi problemlere karşı değil yanak sarkması ve gıdı sarkması gibi yer çekimi etkisi ile kendini gösteren deformasyonların da giderilmesine olanak sunarak, sıkı ve daha dinamik bir cildin oluşmasını sağlamaktadır.

  Estetik cerrahi işlemlere alternatif olarak sunulan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi olarak anılan bu medikal estetik uygulama öncesinde ciltteki deformasyonların ve deformasyonlara uygun tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaşla birlikte ortaya çıkan cilt sorunlarının ve olası cilt problemlerini çözümleyerek daha sıkı, genç ve dinamik bir cilt ortaya çıkaran germe tedavisi öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanmak için randevu talebinde bulunmak ya da Örümcek Ağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma düz ya da kılçıklı farklı tiplerde özel tasarlanmış ameliyat iplerinin cilt altına yerleştirilerek cildin sıkılaştırıldığı ve askılandığı bir yüz germe prosedürüdür.

  Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

  Örümcek Ağı Estetiği tekniğinde cerrahi girişimlerde kullanılan polidiaksanon ipler ve bu iplerin deri altına yerleştirilmesi için kullanılan ince uçlu iğnelerden yararlanılmaktadır. Medikal iplerin cilt altına yerleştirilmesi esasına dayanan bu teknikte adından da beli olacağı gibi ipler, bir örümcek ağı gibi deri altına işlenmektedir.

  Sorunlu olan cilt dokusunun yenilenmesi ve gençleşmesi amacı ile uygulanan cilt germe tekniği, oluşabilecek cilt deformasyonlarının önlenmesi, yavaşlatılması ve geciktirilmesi için de uygulanan ideal bir işlemdir. Doğallığı bozmadan kontür düzenlemesi yapma özelliğine sahip olan bu işlem ile gergin yüz hissi oluşmadan kırışıklık ve sarkmalar düzeltilmektedir.

  Örümcek Ağı Estetiği Etki Mekanizması

  Ameliyatsız cilt – yüz germe uygulaması olarak adlandırılan örümcek ağı tekniğini ciltte azalan kollajen liflerinin tekrar tetiklenmesi için bir etki mekanizması ile çalışmaktadır. Cilt üzerinde deforme olmuş ya da sorunlu olan bölgelere yerleştirilen ipler kollajen liflerini tetiklerken doku içerisinde güçlü bir lifting etkisi yaratmaktadır.

  Örümcek ağı estetik uygulamasının etki mekanizmasının cilt altında çalışması ile birlikte doku içerisinde bir reaksiyon oluşmakta ve bu reaksiyon kollajen ve elastin liflerinin üretilmesini başlatmaktadır. Böylece lifting etkisi ile birlikte etki mekanizması çift etki yaratmış olmakta; cilt dokusu toparlanmakta, canlanmakta ve gerilmektedir.

  Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Örümcek Ağı Estetiği öncesinde gerçekleştirilmiş olan ön kontrol esnasında cilt tipi, yaş ve cildin mevcut durumu ile ilgili bir takım analizler ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Elde edilen bilgiler doğrultusunda ciltteki deformasyonlara ve cildin ihtiyacına uygun yerleştirilecek ip sayısına karar verilmektedir.

  Estetik uygulaması esnasında işlemin daha konforlu ve daha rahat geçebilmesi için işlem yapılacak bölgeler lokal anestezik kremler aracılığı ile uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında iplerin cilt altına seri bir şekilde yerleştirilebilmesi için ince uçlu iğnelerden yardım alınmakta ve her bir ip örümcek ağı şeklinde cilt dokusuna işlenmektedir. Belirlenen her bir ipin yerleştirilmesi sonrasında estetik uygulama tamamlanmış olmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Kırışıklık, sarkma, form kaybı, ince çizgi, göz ve dudak çevresi kırışıklıkları, çene ve gıdı bölgesi sarkmaları gibi problemler yaşayanlar ile birlikte,  yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak isteyenler ve cildini canlandırarak yenilemek isteyenler Örümcek Ağı Estetiği işlemini güvenli ve konforlu bir şekilde tercih edebilmektedirler.

  Tüm bunların dışında kol ve bacak içi, karın, göğüs, genital bölge ve diğer cilt bölgelerindeki sarkma ve form kayıplarına uygulanabilen örümcek ağı tekniği kadınlar ve erkekler tarafından faydalanılabilecek ameliyatsız estetik bir uygulama özelliği taşımaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği Sonrasında Görülen Etkiler

  Cilt altı dokusuna yapılan işlemle birlikte vücut anında yerleştirilen iplerin çevresinde kendini dokusunu örmeye başlamaktadır. İplere karşı bir reaksiyon oluşturan cilt dokusu içerisinde ise kollajen, elastin ve fibroblast üretimi tetiklenmekte ve bu etki mekanizması ile birlikte lifting etkisi açığa çıkmaktadır.

  Anında iyileşme sürecinin başlaması ile beraber ciltte toparlanma, canlanma ve gerilme etkileri kendini göstermektedir. İşlem esnasında ipler asılmadığı ya da desteklenmediği için uygulama sonrasında çökme ya da daha farklı sorunlar ortaya çıkmamaktadır. Ayrıca ipler kendiliğinden çözümlendiği için cilt altında herhangi bir zarar oluşturmamaktadır.

  İşlemin hemen ardından ilk etkileri gözlemlemek mümkündür. Ancak tam etkiler ve ciltteki değişimler her geçen gün daha da belirgin hale gelmektedir. Örümcek Ağı Estetiği sonrasında elde edilen maksimum etkiler ise ortalama 3 yıl süre ile kendini korumaktadır. Tekrarlanabilir özellikteki uygulama olması nedeni ile tekrarlanabilen işlemler aracılığı ile uygulamanın etkilerini sürdürmek mümkündür.

  Örümcek Ağı Estetiği Avantajları

  • Çok kısa bir süre içerisinde kesi ve iz kalmadan gerçekleştirilen etkili bir yüz germe işlemidir.
  • Uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde acı ve ağrı hissedilmeden hasta konforu en üst seviyeye çıkarılarak gerçekleştirilmektedir.
  • Medikal ve zaman içerisinde erime özelliği gösteren ipler kullanılmakta; iplerin erime özelliği sayesinde tekrarlanabilir bir uygulamadır.
  • Cildin kollajen üretimini desteklemesi nedeni ile ince çizgi ve kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir.
  • Basit, risksiz, güvenilir ve herhangi bir yan etkisi olmayan bir tekniktir.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde yüz gençleştirme tekniği olarak en etkin sonuçların alındığı Örümcek Ağı Estetiği ile şişlik ve morluk gibi cerrahi işlemlerin komplikasyonları oluşmadan aynı gün içerisinde sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür. Uygulamadan hemen sonra canlılığını kazanmaya başlayan uygulama öncesinde kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması ve yerleştirilecek ip miktarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaşa bağlı azalan kollajen üretimini tetikleyerek cilt ve cilt altı dokusunun yenilenmesini ve kaybedilen formun yeniden kazanılmasını sağlayan ameliyatsız cilt germe tedavisi öncesinde randevu talebinde bulunmak ya da Örümcek Ağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×