Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

  Ozon Tedavisi; Selülit Tedavisi ve Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama tedavilerinde kullanılmakta olan Ozon Tedavisi yağ hücrelerinin yok edildiği bölgelerde, yağ hücrelerinin yerini bağ dokuları alırken kısa sürede toparlanma ve sıkılaşma ortaya çıkardığı için en çok tercih edilen prosedürlerden biri olup; işlem öncesinde merak edilen Ozon Tedavisi Nedir, Ozon Tedavisi ile Bölgesel İncelme Nasıl Uygulanır ve Kimlere Uygulanır gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ozon Tedavisi ile bölgesel zayıflama yöntemi; göbek, bel ve basen bölgelerinde kendini gösteren yağların eritilmesi amacı ile uygulanan bir metottur. Bu metod ile bölgesel incelme sağlayabilmek için yalnızca diyet yapmak ne yazık ki yeterli değildir. Kilo verme amacı ile uygulanan diyet programları ile birlikte vücudun hangi bölgelerinden ne kadar kilo verileceğinin belirlenmesi gerekmektedir.

  Ozon Tedavisi

  Bölgesel incelme için kullanılan ozon işleminde çok ince uçlu iğneler yardımı ile istenilen bölgelerdeki yağ dokularına ozon gazı enjekte edilerek söz konusu bölgelerdeki zor olan depo yağların yakılması sağlanarak bu bölgelerdeki yağlardan kurtulması sağlanmaktadır. Bu esnada ozon bir yandan depo yağlarının parçalanmasına yardımcı olurken, aynı esnada cilt altında hücre yenilenmesini ve kollajen üretimini tetikleyerek dokuların toparlanmasına da olanak sunmaktadır.

  Özellikle göbek ve basen bölgesi gibi yakılması çok zor olan yağların biriktiği alanlarda uygulanan ozon uygulaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve sorunlu bölgelerin tespit edilerek ne kadar kilo verileceğinin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz. Bu amaçla; aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden online randevu oluşturabileceğiniz gibi, Ozon Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüksek oranlarda hyalüronik asitin, kollajen üretimini tetikleyen peptitlerin, antioksidanların ve aminoasitlerin bulunduğu formülasyonların mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan mezoterapi türüdür.

  Ozon Tedavisi Nedir?

  Ozon, yüksek seviyede reaktif olan oksijenin harekete geçilmiş bir formudur. Solumuş olduğumuz oksijen, birbirine bağlanmış iki oksijen molekülünden oluşurken, ozon ise tıbbi oksijen ve elektriksel enerjisi sağlayan bir makine aracılığı ile elde edilmektedir.

  Ozon Tedavisi ise, oksijen dolaşımı geliştiren ve oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştiren doğal ve basit bir tıbbi işlemdir. Ozon kanın yoğunluğunu azaltırken, kanın akışkanlığının kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır. Böylece kan dolaşımını geliştirmektedir. Bunun yanı sıra damar duvarlarında rahatlamaya yardımcı olurken, damarlarda oluşan yağlar yüzünden meydana gelen blokajların açılmasını sağlamaktadır.

  Ozon Tedavisi ile Bölgesel İncelme Nasıl Uygulanır?

  Göbek, bel ve basen bölgelerinde biriken yağların yok olması amacı ile kullanılan ozon yöntemi, diyet ve spora rağmen yok edilemeyen bölgesel yağ problemlerinde uygulanmaktadır. Bu uygulama vücuttaki yağlı dokuyu eriterek, yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozmakta ve söz konusu vücut bölgesinden uzaklaşmasına yardımcı olması nedeni ile tercih edilmektedir.

  Hızla gelişen teknolojiler sayesinde son derece ağrısız ve pratik bir şekilde bölgesel zayıflama sağlanacak alana enjekte edilmesi şeklinde uygulanan Ozon Tedavisi, serum takılması kadar basit ve pratik olan bir işlemdir. Özel bir steril düzenek sayesinde kişinin kanının yavaşça alınması ile başlamaktadır. Kan oranına göre yapılan hesaplamalar sonucunda belirli dozda ozon ile karıştırılarak kiloların biriktiği ve yağ yakımının zor olduğu bölgelere yeniden enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  Ozon, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin oluşmasında spesifik maddeler ile hızlı bir biçimde reaksiyona girmektedir. Bu nedenle ozon, yaşamsal aktivitelerin artması ile birlikte metabolizmanın hızlandırılmasını sağlarken, bölgesel yağ problemlerinde de etkinliğini göstermektedir. Bu bağlamda aktive edilmiş kan, mezoterapi iğneleri aracılığı ile tekrar geri verilmektedir. Böylece yağ dokularına enjekte edilen ozon gazı ile yağ yakımının hızlandırılması amaçlanmaktadır.

  Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Genel olarak ozonun sakıncalı olduğu pek bir özel durum bulunmamaktadır. Bu nedenle kalça, bel, basen, göbek, diz iç kısımları, kolda ve sırttaki yağ birikintilerinde uygulanabilir olan Ozon Tedavisi vücutta istenmeyen bölgesel yağ birikintilerini ve topluluklarını ortadan kaldırmak isteyen tüm erkek ve kadınlara rahatlıkla uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Ozon Tedavisi Seans Sayısı ve Süresi

  Ozon Tedavisi ile bölgesel zayıflama kişinin durumuna, tedavi edilecek alana ve problemin yoğunluğuna bağlı olarak oluşturulan seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Tedavinin ortalama seans sayısı 12 olup, haftada iki seans sıklığında uygulanmaktadır. Genellikle 2 ila 3 ay sonrasında bölgesel yağlanmalarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Ozon Tedavisinin Bölgesel Zayıflama Etkileri

  Problemli vücut bölgelerine belirli ölçüler ile periyodik şekilde uygulanan ozon, vücutta oksijen artışına yardımcı olmaktadır. Bu etki sonucunda da damarlarda genişleme, kan akışında hızlanma, kollajen ve elastin sentezinde artma meydana gelmektedir. Böylece sorunlu bölgede görülen zayıflama ile birlikte genel cilt kalitesinde artış ve cilt elastikiyetinde iyileşme gözlemlenmektedir.

  Vücudun parçalanacak olan yağlardan enerji üretebilmesi için hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirmektedir. Bunun sonucunda da Ozon Tedavisi ile yağ hücrelerinin yok edildiği bölgelerde, bu yağ hücrelerinin yerini zamanla bağ dokuları alırken, ortalama 1 ila 2 ay içerisinde belirgin seviyede toparlanma ve sıkılaşma ortaya çıkarmaktadır.

  İyileşme ve doku yenilenmesine olanak sunan ozan, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile bölgesel zayıflamaya yardımcı olurken, bazal metabolizmayı hızlandırarak vücut metabolizmasının çalışmasına olanak sunmaktadır. Tedavi ile birlikte karbonhidrat ve şeker tüketim ihtiyacı kan ozonlama ile sonlanmakta ve kan şekeri dengesi de düzene girmektedir.

  Tüm bunların dışında farklı mekanizmalar ile yağlar üzerinde etkisin gösteren ozon, doymamış yağ asitlerinin çift bağlarıyla reaksiyona girmektedir. Bu reaksiyon sonrasında yağ zincirlerinin kırılmasına ve oksijenin etkisi ile su sevmeyen (hidrofobik) yağlar, daha az stabil olan yani suyu seven (hidrofilik) yağlara dönüşmektedirler. Böylece vücuttan atılımları kolaylaşarak sorunlu bölgeden uzaklaştırılmaktadırlar. Bunun sonucunda da bölgesel incelme noktasında başarılı bir uygulama sonucu elde edilmektedir.

  Ozon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama Yan Etkileri

  Ozon Tedavisi, sağlamış olduğu bölgesel zayıflama yararlarının yanında düşük riskli, tamamlayıcı, yeniden yapılandırıcı ve destekleyici bir metottur. Ancak uygulamaya bağlı olarak bir takım düşük yan etkiler görülebilmektedir. Bu nedenle tedavi öncesinde kullanılan ilaçlardan özel diyetlere kadar tüm detayların eksiksiz olarak ifade edilmesi gerekmektedir. Böylece oluşabilecek yan etki olasılıkları en aza indirilmektedir.

  Medikal bir yöntem olmasına rağmen oldukça konforlu ve şiddetli ağrı gibi komplikasyonların görülmediği doğal bir tedavi yöntemi olan ozon metodu için ücretsiz muayenemizden yararlanarak bölgesel kilo problemlerinin bulunduğu alanların incelenmesine ve uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde başarılı bir şekilde etkinliğini kanıtlayan ve selülit tedavilerinde de sıklıkla başvurulan ozon terapi yöntemi için, aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Ozon Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ozon Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×