Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma; Ameliyatsız göz kapağı estetiği çözümleri içinde bulunan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği problemlerini ortadan kaldırılmasında kullanılan etkin bir işlem olup, Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Yapılır, Plazma ile Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına işlem öncesinde yazımız içerisinden ulaşarak yanıt alabilirsiniz.

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği çözümleri içerisinde bulunan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi, oldukça etkili ve etkinliğini kanıtlamış bir yöntemdir. Bu sistemde; cildin yüzeyindeki elektriksel enerji ile havadaki gaz iyonize edilerek plazma enerjisi elde edilmektedir. Plazma enerjisi cilt dokusunun en üst katmanına etki ederek sorunlu bölgelerin süblimleşme yani buharlaşması ile yeni doku oluşumunu tetiklemektedir. Bunun sonucunda da herhangi bir iz ya da cilt lekesi oluşmadan güvenli bir şekilde etkili sonuç elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma

  Az sayıda seans ve en etkili göz kapağı kaldırma işlemine olanak sunan plazma yöntemi göz kapağı düşüklüğü bulunan herkese uygulanabilir bir yöntemdir. Cerrahi operasyon gerektirmeyen ve etkili bir sonuç için uygun bir tedavi seçeneği olan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma yöntemi ile göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği problemleri ortadan kaldırılmaktadır.

  Göz kapağı problemlerini cilt yenilemesini arttırarak kalıcı bir şekilde tedavi eden plazma yöntemi, ön muayene koşullarında belirlenen tedavi planlaması ile uygulanmaktadır. Bu nedenle tedavi öncesinde kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilir ve tedavi detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma düz ya da kılçıklı farklı tiplerde özel tasarlanmış ameliyat iplerinin cilt altına yerleştirilerek cildin sıkılaştırıldığı ve askılandığı bir yüz germe prosedürüdür.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırma Tedavisi

  Bu sistemde cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farklar kullanılmaktadır. Bu farklar kullanılarak elde edilen oksijen, plazma enerjisine dönüştürülmektedir. Plazma enerjisi ortadan kaldırılmak istenilen lezyona temas etmeden bir ark oluşturarak süblimleşme yani buharlaşma sağlanmaktadır. Yani uygulama bölgesinde gaz halinde bulunan su buharları ve azot, yüksek enerjili plazmaya dönüştürülmesi esasına göre çalışmaktadır.

  Gücünü havadaki gazdan alan bu sistem, maddenin dördüncü halinin plazma enerjisi kullanılarak sonuç elde edilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği, dudak üstü çizgileri gibi problemlerde cilt dolgusu metotlarının mümkün olmadığı tablolarda ciddi iyileşmeler ve düzelmeler sağlamaktadır. Bu başarısını özellikle Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemlerinde görmek mümkündür.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Cilt yüzeyine etki ederek çalışan plazma yöntemi, hızlı bir şekilde yenileme sağlamaktadır. Başta alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları, düşükleri ve gevşeklikleri olmak üzere pek çok cilt probleminde cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan cilt sorunlarının giderilmesini ve cilt dokusunun gençleşmesini mümkün hale getirmektedir.

  İşlem esnasında uygulamanın yapıldığı bölgedeki gaz halinde bulunan su buharları ve azotlar aracılığı ile elde edilen plazma enerjisi ile cilt üzerindeki lezyonların buharlaştırılması sonrasında problemli dokular yok edilmektedir. Problemli dokulara müdahale edilmesi yeni doku oluşumunun tetiklenmesini sağlamaktadır. Böylece cilt hücreleri yenilenerek daha aktif hale gelmektedir.

  Havada bulunan gazlar kullanılarak etkili olan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi, kanama ve ağrı olmadan gerçekleştirilen bir işlemdir. Herhangi bir ön hazırlığa gerek duyulmadan uygulanan bu yöntem, ön kontrol sonrasında belirlenen parametreler doğrultusunda her iki göz kapağı için uygun olan teknik ile yapılmaktadır.

  Uygulama esnasında her iki göz kapağına lokal anestezik kremler sürülerek 20 ila 30 dakika bekletilmektedir. Hemen ardından plazma enerjisi ile ortadan kaldırılmak istenen göz kapağı dokusuna kontrollü mikro boyutlu buharlaştırmalar yapılmaktadır. Böylece gazların iyonize olması ile cildin en üst tabakasındaki yaşlanmış hücreler gaz haline dönüştürülerek buharlaştırılmış olmaktadır.

  Plazma Yönteminin Göz Kapağı Kaldırma İşlemindeki Etkinliği

  Mikro boyut seviyesindeki çalışmalar göz kapağı üzerinde ve gözde herhangi bir zararlı etkiye sahip değildir. Ameliyat sonuçları ile aynı başarı oranına sahip olan bu yöntemin uygulandığı noktalardaki dokularda kerationsit hücrelerinin katı halden gaz haline geçmesi sağlamaktadır. Bu noktada amaçlanan bölgelerdeki sorunlu alanlar mikro boyutlarda hedeflendiği için diğer bölgelerde ve gözde zararlı bir etki oluşturmamaktadır.

  Plazma enerjisi ile yapılan göz kaldırma işlemi oldukça kolay ve kısa sürede yapılan işlemlerdir. Göz kapağı üzerindeki kırışıklıklar ve sarkmalar üzerinde oldukça etkilidir. Böylece göz kapağı uygulamasının ardından daha genç, aydınlık, güçlü ve dinamik bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tedavi sonrasında uygulama bölgesinde küçük kahverengi kabuklu bir görünüm oluşmaktadır. Bu görünüm ortalama 4 ila 10 gün içerisinde ortadan kalkmaktadır. Bu bölgeye özel tedavi kremleri kullanılabilir. Bu kremler kabuklanma ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. İyileşme süreci içerisinde bu kabukların kesinlikle kaldırılmaması ve kendiliğinden düşmesi sağlanmalıdır. Ayrıca güneş koruyucu kremler kullanılarak güneşin zararlı etkilerinden korunması gerekmektedir.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi cerrahi müdahale gerektirmeyen dikişsiz bir tedavi olduğu için pansuman gerektirmemekte ve iyileşme süreci sonrasında iz kalmamaktadır. Bu dönem içerisinde hassas cilt sabunları kullanılarak yüz bölgesinin yıkanması ve uygulama bölgesine hassas davranılması önerilmektedir.

  Bazı durumlarda tedavi adilen bölgelerde 1 ila 5 gün arasında süren ödemler görülmektedir. Bu ödemler için ödem çözücü solüsyonlar önerilmektedir. İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından sosyal ve profesyonel yaşama dönmek mümkündür.

  Plazma İle Göz Kapağı Kaldırma İşleminin Süresi ve Seans Sayıları

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma tedavisi ortalama 30 ila 40 dakika süren bir işlemdir. İşlem sonrasında göz kapağı üzerindeki sıkılaşma ve yukarı kalkma etkisi hemen kendini göstermektedir. Yani tek seanslık uygulama sonrasında hedeflenen sonuca ulaşmak mümkündür. Ancak yaş ve sarkma seviyesine bağlı olarak gereklilik halinde ikinci ya da üçüncü seanslar planlanabilmektedir.

  Plazma Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

  Kadın – erkek her yaş grubunda her cilt tipinde uygulanabilen tedavi, işlem yapılacak bölgede aktif yara ya da enfeksiyon bulunan kişiler ile hamilelerde uygulanamamaktadır.

  Estetik ve kozmetik açıdan başarılı sonuçlar veren plazma yöntemi ile göz kapağı düşüklüğü, göz kapağı sarkması ve göz kapağı gevşemesi gibi problemlerin önüne geçmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Muayene esnasında gevşeme ve beklenen başarı seviyesine göre tedavi planlaması yapılmakta ve seans süreleri belirlenmektedir. Ayrıca Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma ücretleri hakkında bilgi almak ve tedaviye ilişkin merak edilen tüm sorularınıza yanıt almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×