Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi; Ameliyatsız Göz Torbası Tedavileri içerisinde yer alan Plazma ile Göz Torbası Tedavisi, göz torbalarında cilt sıkılaştırma mekanizması ile etkinliğini gösteren ve torbalanma şikayetini gideren plazma enerjisinin kullanıldığı bir tedavi yöntemi olup, Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Nasıl Yapılır ve Plazma Enerjisi ile Göz Torbası Tedavisi Avantajları hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gözaltı torbaları yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görünüme yol açmaktadırlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte daha sık karşılaşılan bu durum bir cilt problemi olmakla birlikte yüzün görsel güzelliğini olumsuz yönde etkileyerek kişinin günlük motivasyonunun olumsuz yönde etkilemektedir.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi

  Stres, hormonal değişimler, sinüs problemleri, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, düzensiz uyku, alerjik reaksiyonlar ve genetik faktörler gibi pek çok etken göz torbası şikayetlerini ortaya çıkaran ve estetik sorunların yaşanmasına neden olan unsurlardır. Ancak göz torbası oluşumunda etkili en önemli faktör yaşlanmadır. Yaşlanmaya bağlı olarak göz çevresi dokularında ve kaslarında bir takım değişiklikle oluşmakta ve göz torbası ortaya çıkmaktadır.

  Göz çevresini destekleyen kasların ve dokuların güçsüzleşmesi, zayıflaması ve aşağı doğru sarkması sonucunda ortaya çıkan göz torbası, pek çok tedavi yöntemi ile geçici olarak azaltılabilmekte ya da şişlikler hafifletilebilmektedir. Ancak Plazma ile Göz Torbası Tedavisi ameliyatsız tedavi seçeneği olması ile birlikte, göz torbasına neden olan dokuların yenilenmesini sağlayarak göz çevresindeki kas ve dokularda estetik bir çözüm sunmaktadır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Göz Kapağı Estetiği
  Plazma enerjisinin dokuyu sublimleştirme etkinliğinden yararlanıldığı Plexr Göz Kapağı Estetiği oldukça güvenli ve etkin bir cilt yenileme ve germe tedavisidir.

  Göz Torbası Tedavisi

  Ameliyatsız göz torbası estetik çözümleri içerisinde yer alan plazma enerjisi ile göz torbası tedavisi, göz çevresindeki cilt dokusunu etkili bir şekilde sıkılaştırarak genel görünüşü iyileştirmektedir. Göz torbası üzerindeki başarısı ile taze ve genç bir görünüm sağlayan plazma enerjisi hakkında bilgi almak ve tedavi planlaması için ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Plazma ile Göz Torbası Tedavisi ücretleri hakkında bilgi almak ve tedavi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi ameliyatsız göz çevresi estetik yöntemlerinden bir tanesidir. Bu tedavi yöntemi özellikle neşterli operasyonlardan çekinenler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bununla birlikte etkinliği ve tedavi sonrasında elde edilen başarası ile sayesinde son dönemlerde en çok talep gören ve kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

  Plazma enerjisinde havada bulunan gazlar kullanılarak etkili olmaktadır. Böylece cilt yüzeyinin en dış katmanı buharlaştırılarak yeni cilt dokularının oluşum süreci başlatılmaktadır. Göz çevresindeki kırışıklık, sarkma ve torbalanma problemlerinde sıklıkla tercih edilen bu plazma enerjisi, göz çevresindeki sorunlu dokulara direkt olarak etki etmektedir.

  Plazma enerjisinin etki mekanizması, cihazın ucunun çok yüksek sıcaklıklarda bir elektriksel ark üretmesi ile çalışmaktadır. Cihazın ucunun sorunlu göz bölgesindeki cilt yüzeyine belirli bir mesafe yaklaştırılması ile bu ark, havada bulunan atmosferik gazları iyonize ederek bir patlama enerjisi yani plazma enerjisi ortaya çıkarmaktadır. Ortaya çıkan bu enerji cilt dokusunun en üst katmanındaki keratinosit adı verilen hücreleri süblimleştirmektedir. Yani cilt yüzeyinin en üst katmanını ısıtma ile birlikte sıvı hale geçirmeden direkt olarak gaz haline geçirmektedir. Böylece Plazma ile Göz Torbası Tedavisi içerisinde kullanılan plazma enerjisinin etki mekanizması çalışmış olmaktadır.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi öncesinde herhangi bir hazırlık süreci bulunmamaktadır. Tüm kadın ve erkekler tarafından her yaşta uygulanabilen bu yöntem için uygulama öncesinde tedavi bölgesi temizlenmekte ve lokal anestezik kremler sürülerek 30 ile 40 dakika arasında bölgenin uyuşması için beklenmektedir. Bu uygulama işlem esnasında duyulacak olan ağrı ve acı hissinin en aza indirilmesi amacı ile yapılmaktadır.

  Seans şeklinde uygulanan plazma enerjisi tedavisinde sorunlu her bir göz torbası için 30 dakikalık bir tedavi süresi yeterlidir. Cihazın sorunlu bölgeleri taraması sonrasında tedavi sonlanmaktadır. Bu esnada cilt yüzeyinin en üst dokusu buharlaşarak kabuk haline gelmektedir. Bu kabuklar ortalama 7 ila 20 gün arasında kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Aksi halde uygulama bölgesinde kabukların koparılmasına ve travmatik darbelere maruz kalmasına bağlı olarak iz oluşabilmektedir. Ayrıca kabukların herhangi bir bant ile kapatılmaması gerekmektedir. Kabukların üzerine nemlendirici losyon ya da krem sürülmemeli ve alkol içeriği olmayan sabunlarla temizlenmelidir.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi sonrasında göz çevresinde 1 ila 5 gün süren ödem görülebilmektedir. Ödemin hafiflemesi için ödem çözücü solüsyonlar önerilmektedir. Bunun yanı sıra hijyenik kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Önerilerin dışına çıkılması halinde enfeksiyon riski artmaktadır.

  Tedavi ağrı ya da acı veren bir işlem değildir. Tedavi esnasında güvenilir, konforlu ve zahmetsiz işlem olanağı sunmaktadır. Tedavinin ardından yapılacak ilk kontrol sonrasında gereklilik halinde 1 ya da 2 seans daha uygulama devam ettirilebilmektedir. Bu durum bölgenin genişliğine ve derinliğine göre belirlenmektedir.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Avantajları

  Plazma enerjisi ameliyatsız göz torbası estetiği olanağı sunan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle diğer estetik operasyonlara kıyasla daha güvenli ve komplikasyon riski en düşük işlem olarak değerlendirilmektedir.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi esnasında maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisi ile dokuların yenilenmesi sağlanmaktadır. Böylece özellikle çevre dokulara zarar vermeden göz torbalarında etkinliğini başarılı bir şekilde göstererek torbalanma şikayetini gidermektedir.

  Tedavi öncesinde uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmamaktadır. Bununla birlikte pansuman gerektirmediği için uygulamadan hemen sonra sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür.

  Diğer tedavi yöntemlerine göre plazma enerjisi, genellikle tek bir seans sonrasında istenilen başarılı sonuca ulaştıran bir yöntemdir. Ancak nadir durumlarda tekrarı gerekmektedir. Bu nedenle tek bir seans sonucunda başarılı sonuçlar veren plazma enerjisinin diğer tedavi yöntemlerine kıyasla daha sık tercih edildiğini söyleyebiliriz.

  Plazma enerjisi göz torbası problemine etki ederken, bölgesel olarak cilt dokusunda sıkılaşma ve fazla deriden kurtularak toparlanma meydana getirmektedir. Böylece torbalanma şikayetinin önüne geçerken, yaşlanma belirtileri ile ortaya çıkan cilt deformasyonlarının önüne geçmekte ve yenilenmiş bir cilt dokusu ortaya çıkarmaktadır.

  Tedavi edilen dokular buharlaşırken, istenmeyen ısının göz çevresindeki diğer dokulara ve cilt katmanlarına iletilmesini önleyen Plazma ile Göz Torbası Tedavisi tedavi süreci, planlaması ve sonuçları hakkında bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Ameliyatsız, dikişsiz, kansız ve izsiz göz torbası tedavisi olanağı sunan ve estetik açıdan güzel sonuçlar alınmasına imkan tanıyan plazma enerjisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize iletebilirsiniz. Ayrıca iletişim formu üzerinden tedavi ücretleri hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×