Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi; Kronolojik yaşlanma ile birlikte oluşan yaşlılık lekelerinin tedavisinde kullanılan Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, cihaz ve deri arasındaki potansiyel farkı kullanan plazma enerjisiyle yaşlılık lekelerini ortadan kaldıran ya da hafifleten bir prosedür olup, uygulama öncesinde merak edilen Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?, Kimler İçin Uygundur? ve İyileşme Süreci hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Orta yaş süreci sonrasında kendini gösteren yaşlılık lekeleri, güneş çili ve güneş benleri olarak iki farklı türde kendini göstermektedir. Bu iki türde görülen yaşlılık lekeleri genellikle güneşe fazla maruz kalan saçlı deri, şakak, yanak, alın, burun üzeri, el sırtı ve kollarda görülmektedir. 1 ila 2 cm boyutlarında açık ya da koyu kahve, tek nokta şeklinde ya da kümelenmiş olarak cilt yüzeyinde görülen yaşlılık lekeleri, genellikle iyi huylu olmakla birlikte estetik ve kozmetik sorunlara neden açtığı için tedavisi istenilen bir tabloya neden olmaktadırlar.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

  Genellikle inatçı ve dirençli lekeler olarak adlandırılan yaşlılık lekelerinin günümüzde pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Uygulanan bu tedavi yöntemlerinin pek çoğundan alınan başarı oranı oldukça düşüktür. Ancak Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi ile yüksek başarı oranı doğrultusunda inatçı yaşlılık lekelerinin hafifletildiğini ya da azaltılarak başarılı sonuçlar alındığını söylememiz mümkündür.

  Cilt üzerinde yaşlanma ile birlikte kendini gösteren yaşlılık lekelerini iz bırakmadan tedavi eden plazma enerjisi hakkında bilgi almak ya da lekelerin derinliklerine, boyutlarına ve bulundukları bölgelerin değerlendirilmesi sonrasında belirlenecek tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeni nesil teknoloji olan plazma enerjisi ile yaşlılık lekesi olarak adlandırılan ve dermakozmetik problemlere yol açan bu cilt lekelerinin çözümlenmesine ilişkin tedavi hakkında bilgi almak, tedavi öncesi ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının cilt katmanları ve hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı güvenli ve etkili bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Plazma Enerjisi ve Etki Mekanizması

  Günümüzde en son teknoloji olarak üretilmiş olan ve dermakozmetik problemlerin çözümünde tercih edilen Plazma Enerjisi, maddenin dördüncü hali olarak ifade edilmektedir. Sıvılaştırılmış gaz tanımı ile de adlandırılan bu teknolojik sistemde, cihazın ucunda elektriksel bir enerji üretilmektedir. Bu enerji cilt ve cihaz arasında bulunan havadaki gazın iyonize olmasını sağlamaktadır. Bu iyonizasyon sonucunda da plazma enerjisi yaşlılık lekesi üzerinde anında iyonize olarak lekenin buharlaşmasını sağlamaktadır.

  Cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farkı kullanan bu yeni nesil teknoloji, havada bulunan oksijeni plazma enerjisine dönüştürmekte ve ortadan kaldırılmak istenilen yaşlılık lekesine değmeden bir ark oluşturarak buharlaştırmakta (süblimleştirmekte) ve etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Yani gücünü havadan alarak üstün etki gösteren bu sistem, enerjinin dördüncü hali olan “Plazma Enerjisi” ile yaşlılık lekelerini tedavi etmektedir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi lokal anestezik kremler kullanılarak tedavi bölgesinin uyuşturulduğu ve böylece herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmadan hasta konforunu en üst seviyeye çıkararak gerçekleştirilen oldukça güvenilir bir işlemdir.

  Uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne, tedavi alanının derinliğine, cilt lekesi boyutuna, yerleşim yerine ve derinliğine göre 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanan işlem, cihazın cilde direkt temas etmeden cihaz ile cilt arasında boşluk bırakılarak leke üzerine noktasal atışlar yapılarak uygulanmaktadır.

  Tedavi sonrasında uygulama bölgelerinde hafif kızarıklıklar ya da hassasiyet görülebilmektedir. Bu alanların güneş ışınlarından korunması amacı ile yüksek faktörlü güneş kremleri sürülerek sosyal ve profesyonel hayata kesintisiz bir şekilde devam edilmesi mümkündür.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

  Cilt üzerinde yaşlanma ile birlikte oluşan ve dermakozmetik problemlere yol açan yaşlılık lekelerinden şikayetçi tüm kadın ve erkeklere, istenilen yaş aralığında uygulanabilir bir tedavi yöntemidir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Sonrası İyileşme Süreci

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi sonrasında uygulama alının çevresinde şişlik ya da ödem görülmesi beklenilen bir durumdur. Ödemin çözülme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 5 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

  Yaşlılık lekesinin buharlaştırılarak ortadan kaldırılması sonrasında lekenin bulunduğu alanlarda süblimleşmeye bağlı olarak kabuklanma görülmektedir. Bu kabuklar 7 ila 20 gün içerisinde kendiliğinden düşmektedir. Bu süre içerisinde kabukların yumuşatılması için nemlendirici krem gibi ürünlerin sürülmemesi ve yerinden kaldırılmaması gerekmektedir. Ayrıca oluşan kabukların üzerinin bant ya da flaster ile kapatılmaması önerilmektedir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Uygulanmış olduğu alanda, ortamda gaz halinde olan azot ve su buharının yüksek enerji sonrasında plazmaya dönüştürülmesi sonrasında ortaya çıkan etki ile tedavi eden Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, cilt yüzeyini etkileyen ve tedavi alanında çok hızlı yenileme sağlayan bir işlemdir.

  Yaşlılık lekesi tedavisi esnasında yapılan işlemde üst deri katmanının altında bulunan diğer katmanlara direkt olarak ulaşan enerji, buharlaşma sayesinde minimal ve noktasal yaralanmalar oluşturmaktadır. Böylece derinin hem üst hem de alt katmanlarında iyileşme sürecini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da pek çok cilt probleminde etkili sonuçlar ortaya çıkaran plazma enerjisi tedavisi ile cilt taze ve genç bir görünüme kavuşmaktadır.

  İnatçı ve dirençli yaşlılık lekelerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran plazma enerjisi tedavisi sonrasında kişinin güneşten ve güneşin zararlı etkilerinden korunması halinde elde edilen bu olumlu etkilerin kalıcılığını sürdürmek mümkündür.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Seans Süresi ve Sayıları

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi seans süreleri ve sayıları yaşlılık lekelerinin derinliklerine, boyutlarına ve bulundukları bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte; genel olarak yüzeyel yaşlılık lekelerini tek bir seansla çözüme kavuşturmaktadır. Derin yani dermal yaşlılık lekelerinde ise seans sürelerinde ve sayılarında artış görülebilmektedir. Dermal yaşlılık lekelerinde ise 2 ila 3 seans sonrasında üstün etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Plazma Enerjisi Tedavisi Yan Etkileri

  Plazma enerjisinin kullanılmış olduğu bu sistem içerisinde ışın, ilaç ya da herhangi bir kimyasal madde içeriği bulunmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir komplikasyon riski bulunmamakta ve tamamen doğal bir tedavi yöntemi olması nedeni ile herhangi bir yan etki oluşmamaktadır. Bu tablo ise Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi işleminin en önemli avantajı olarak ifade edilebilmektedir.

  Yaşlılık lekelerini tedavi ederken cildin dış yüzeyini buharlaştırarak yeni doku oluşum sürecini başlatan plazma enerjisi ile leke tedavisi öncesinde ciltteki yaşlılık lekelerinin derinliklerinin, boyutlarının ve bulundukları bölgenin değerlendirilerek kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt yüzeyinde elektriksel bir aktivite ile ortamda bulunan havayı yani iyonize gazları plazma enerjisine dönüştürerek yaşlılık lekeleri üzerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran yeni nesil teknoloji hakkında detaylı bilgi almak, tedavi öncesi ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×