Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma; Ameliyatsız Dudak Estetiği ve cilt germe işlemlerinden  olan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma maddenin dördüncü halinin kullanıldığı bir yöntem olup dudak burun mesafesinin kısaltıldığı etkili bir cilt tedavisi işlemi olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma ile Dudak Estetiği Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Her dudak yapısı birbirinden farklıdır. Ancak cilt dokusunun tazeliği ve hacmi ile dudaklar dışa dönük volümlüdür. Ancak cilt yaşlanması ile birlikte dudak çevresindeki hacim kayıpları, elastikiyet artışları ve cilt doku hücrelerindeki azalmalar sonucunda dudak üstü ve çevresindeki dokular sarkmaktadır. Bu sarkmalar sonrasında da dudaklar volümlerini kaybederek içeriye dönmektedir. Bununla birlikte gülüş çizgilerinde katlanmalar, dudak üzerinde çizgiler ve dudak – burun mesafesinde uzamalar görülmektedir.

  Cilt yaşlanması ile birlikte kendini gösteren bu deformasyonlar yüz dinamiğinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. Kişinin yaşlı ve yorgun gözükmesi, mutsuz ve soluk bir ifade kazanması gibi ortaya çıkan bu problemler estetik sorunlara yol açarken aynı zamanda psikolojik problemleri de beraberinde getirmektedir.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma

  Günümüzde dudakların kaybetmiş olduğu hacmi, volümü ve estetiği yeniden kazandırılmasına yönelik pek çok cerrahi ve medikal estetik uygulama bulunmaktadır. Dudak kaldırma olarak da adlandırılabilecek bu işlemler dudak ve burun mesafesinin uzaması ile gelişen hacim kayıplarının giderilmesini hedeflemektedir. Bu amaçla uygulanan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi de burun ve dudak arasındaki cilt dokusunu hedef alarak sarkık cilt dokusunun toparlanmasını ve dudakların istenilen hacme yeniden kavuşmasını sağlamaktadır.

  Dışa dönük, dudak çizgilerinin ve hatlarının belirgin olduğu dudak kaldırma işlemlerinde en sık tercih edilen plazma enerjisi ile cilt tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek en etkin ve ideal tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene ve cilt analizimizden yararlanabilirsiniz.

  Dudak kaldırma ameliyatlarına alternatif olarak kullanılan ve üst dudak ile burun arasındaki mesafeyi cerrahi prosedürlere ihtiyaç duymadan cilt dokusunu sıkılaştırarak kısaltan plazma enerjisi ile dudak estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma Pen ile Dudak Kaldırma fiyatlarını öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr ile Cilt Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr ile Cilt Germe
  Plexr ile Cilt Germe plazma enerjisinin gevşeyen dokuyu buharlaştırma yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanılan bir cilt tedavisi prosedürüdür.

  Plazma Pen (Plazma Enerjisi) Nedir?

  Medikal estetik tedavilerde yaygın olarak kullanılmakta olan plazma pen yani plazma enerjisi, maddenin dördüncü halini kullanan bir etki mekanizmasına sahiptir. Havadaki gaz halinde bulunan su buharını ve azotu yüksek enerji ile plazma enerjisine dönüştürerek yani süblimleştirerek iyon oluşturmaktadır. Bu iyonlar atışlar sırasında cilt yüzeyini etkilemekte ve işlem bölgesinde hızlı bir iyileşme mekanizması çalıştırmaktadırlar.

  Çevre dokulara zararlı bir etkiye sahip olmayan plazma enerjisi yalnızca cihazın görmüş olduğu milimetrik alanlarda etkinliğini göstermektedir. Bunun sonucunda da Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi ile dudak üstündeki kusurları buharlaştırmakta, işlem bölgesindeki dokusunun alt katmanlarına ısı iletimi sağlayarak cilt doku hücrelerinin tazeliğini ve sağlığını sağlayan yapıların yeniden aktive olmasını, kollajen – elastin oluşumunun tetiklenmesini, cildin tazeliğine ve sıkılığına yeniden kavuşmasını sağlamaktadır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Nasıl Uygulanır?

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işleminde sistem başlığı cilde hiç temas ettirilmemektedir. Ayrıca plazma enerjisi ile oluşan ısı diğer dokulara da iletilmemektedir. Katıdan direkt olarak gaza geçiş mekanizmasındaki bu tedavi dudak üstündeki dokuların süblimasyonu ile sağlanmaktadır.

  Üst dudak ve burun arasındaki mesafenin cilt dokusunun sıkılaştırılarak toparlanmasını ve azaltılmasını sağlayan plazma pen ile dudak estetiği işlemi öncesinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Seans öncesinde kozmetik ve makyaj ürünlerinin kullanılmaması önerilmektedir. Dudak çevresinin kir ve kozmetiklerden arındırılması için solüsyonlar ile temizlenmesinin ardından lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile işleme geçilmektedir.

  İşlem esnasında gerekli sistem ayarlamaları yapılarak cihaz başlığı plazma pen aracılığı ile dudak üstü bölgesine milimetrik aralıklar ile düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında anestezik kremin de vermiş olduğu etki ile acı ve batma hissi minimaldir. Atışlar yapıldıkça dudak üstünde yanık gibi görünmekte olan küçük kahverengi noktasal bir ağ görünümü oluşmaktadır. Derinliği oldukça küçük olan bu işlem dudak ve burun arasındaki mesafenin uzamasına neden olan dokuların taranması sonrasında sonlandırılmış olmaktadır.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cilt yüzeyini noktasal olarak etkileyen ve cildin iyileşme mekanizmasını aktive ederken doku hücrelerinin de yenilenmesini sağlayan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi, dudak ve burun mesafesindeki cilt problemine ve tedaviden beklenilen etkiye göre seans şeklinde uygulanan bir işlemdir. Cilt yenileme uygulamaları içerisinde olan bu tedaviden başarılı etkinin elde edilebilmesi için genellikle 1 ila 3 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak tedaviden beklenilen etkiye göre bu sayı arttırılabilmektedir.

  Plazma Pen ile Dudak Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

  Dudak üstündeki cilt kusurlarını buharlaştırma etkisi ile iyileştiren Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi sonrasında 1 ila 2 gün boyunca ödem görülebilmektedir. Bu etki tedavinin etkinliği ve çalışma mekanizması nedeni ile görülebilmektedir. Ayrıca küçük kahverengi noktasal ağ görünümündeki çalışma alanlarında kabuklar oluşmaktadır. Bu kahverengi kabuklar ise 7 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir.

  Plazma enerjisi ile atışlar sonucunda oluşan kabukların dökülmesi ile beraber bölgede pembe epitel doku ortaya çıkmaktadır. Bu doku taze, yenilenmiş ve cilt onarım hücrelerinin toplandığı doku olarak ifade edilmektedir. Yani plazma enerjisi ile dudak estetiği işlemindeki iyileşme sürecinin en önemli basamağıdır. Bu epitel doku ise cildin onarım sürecine göre ortalama bir hafta içerisinde düzelerek cilt dokusu eşitlenmektedir.

  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Cilt yenileme ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde pek çok amaçla kullanılan Plazma Pen ile Dudak Kaldırma işlemi sonrasında tedavinin etkinliğinin arttırılması ve cilt hasarlarının önüne geçilmesi için bir takım noktalara dikkat edilmelidir. Özellikle işlem sonrasında güneş ışığından ve yapay UV ışınlarından korunmalıdır. Bu nedenle tam iyileşme elde edilene kadar dudak üstü bölgesinin güneş koruyucu kremler ile korunması gerekmektedir. Ayrıca iyileşme süreci içerisinde dudak üstündeki noktasal kabukların koparılmaması, kendiliğinden düşmesi beklenilmelidir.

  Plazma Pen Riskli Midir? Zararları Nelerdir?

  Plazma enerjisi medikal estetik alanda yaygın olarak tercih edilen bir uygulamadır. FDA onaylı olan bu uygulama cildin kendi kendini onarma mekanizmasını harekete geçiren son derece güvenli bir işlem olarak tercih edilmektedir. İşlem esnasında dikiş, kesi, kanama, pansuman gibi komplikasyon riski taşıyan durumlar geliştirmediği için estetik ameliyatlara alternatif olarak tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda sosyal ve günlük hayatı etkilememektedir.

  İşlem öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımının hekime bildirilmesi ve en az bir hafta öncesinden ara verilerek seansa gelinmesi istenmektedir. Dudak üstü bölgesinde lezyon bulunmayan ve aktif enfeksiyonu bulunmayan herkese uygulanabilir özelliğe sahip olan plazma enerjisi ile dudak estetiği işlemi öncesinde cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına ve seans sayısının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Tek bir seansta bile dudak ve burun arasındaki mesafenin daralmasını sağlayarak dudaklara kaybetmiş olduğu volümü yeniden kazandıran plazma pen hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma Pen ile Dudak Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma Pen ile Dudak Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×