Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Ben Tedavisi

Plexr Ben Tedavisi

  Plexr Ben Tedavisi; Ameliyatsız Ben Alma işlemi olan Plexr Ben Tedavisi herhangi bir cerrahi kesi, dikiş ya da pansuman olmadan cilt benlerini plazma enerjisi ile buharlaştıran bir cilt yenileme tedavisi olup, cilt analizi, klinik muayene ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen  Plexr Ben Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Plexr Tedavisi İyileşme Süreci hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt üzerinde kahverengi noktalar halinde görülen lekeler benlerdir. Bir diğer adı “nevüs” olan benler cilde rengini veren pigmentlerin kümeleşmesi sonrasında ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir zararı ya da cilt hastalığı olarak tanımlanmayan bu renk kümeleri, doğuştan ya da sonradan oluşabilmektedirler. Ancak vücutta bulunan ve sonradan gelişen bazı benlerin pigment hücrelerinden köken alan gruplarında cilt sağlığını tehdit eden türleri bulunduğunun da altı çizilmelidir.

  Genel olarak bir tehdit oluşturmayan bu benler çeşitli türlere ve karakterlere sahiptir. Kadınlarda ve erkeklerde eşit oranlarda görülen benler deri dokusunun düzensiz gelişimi ile oluşan et beni veya saplı ben türlerine de sahiptir. Nevüs olarak adlandırılan benlerden farklı türe sahip olan bu et benleri küçük bir bağlantı ile cilde tutunmakta ve cilt renginden farklı tonlarda, büyüklüklerde ve vücut bölgelerinde oluşabilmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi

  Genellikle zararsız, cilt yüzeyinde şikayete neden olmayan bu benler bulundukları bölgelere, çaplarına ve türlerine göre estetik sorunlara neden olabilmektedir. Ciltten kabarık görünümlü ve cilt altında kökü bulunmayan bu benlerin neden olduğu estetik, kozmetik ve genel görünüşü bozan kusurlar ben alma tedavileri ile giderilebilmektedir. Tıbbi açıdan tedavisi gerekmeyen ancak estetik ve sosyal açıdan sorun teşkil eden benlerin alınmasında kullanılan yöntemler arasında Plexr Ben Tedavisi bulunmaktadır.

  Maddenin katı, sıvı ve gaz formundan sonraki dördüncü hali olan plazma enerjisinin kullanıldığı Plexr yönteminin cilt yüzeyindeki benleri süblimleştirerek yani buharlaştırarak etkisini gösterdiği ben alma tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek benlerin karakterine, türlerine ve oluşum bölgelerine göre kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  İnvaziv yöntemlere ve cerrahi ben alma tedavilerine alternatif sunan ve herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman olmadan benleri plazma enerjisi ile buharlaştıran Plexr Plazma ile Ben Alma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ben analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Ben Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Siğil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Siğil Tedavisi
  Plazma ile Siğil Tedavisi, sağlıklı cilt dokusuna zarar vermeden kontrollü bir şekilde yalnızca siğili sublimleştirerek yeni doku oluşumunu tetikleyen ameliyatsız bir yöntemdir.

  Plexr Ben Tedavisi Nedir?

  Plexr Ben Tedavisi genel anestezi gerektirmeyen oldukça konforlu ve iyileşme süreci kısa olan bir tedavi prosedürüdür. Plazma enerjisinin kullanıldığı bu tedavi yönteminde Plexr cihazının sistem başlığındaki 0,5 mm çapındaki hassas iğne ile işlem yapılmaktadır. Bu iğne ile cilt arasındaki gaz parçacıkları iyonize olmaktadır. İyonizasyon sonrasında bir elektrik arkı oluşarak plazma enerjisi oluşmaktadır.

  Yüksek enerjili plazma enerjisi kontrollü ve hassas bir şekilde ben üzerine belirli bir mesafeden temas ettiğinde cilde zarar vermeden dokunun süblimleşmesini yani buharlaşmasını sağlamaktadır. Rahat, hızlı ve iz bırakmayan bu süblimleşme etkinliği katı dokunun gaza dönüşmesini sağlayarak yeni doku oluşumunu başlatmaktadır. Böylece ben süblimleşirken cildin onarım mekanizması aktive olarak cilt yenilenme etkisi elde edilmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr tedavisi cildin en üst katmanına noktasal olarak uygulanmaktadır. Plexr Ben Tedavisi öncesinde ben ve cilt analizi yapılarak kişisel tedavi prosedürü oluşturulmakta ve daha sonrasında uygulama alanı antiseptik sıvı ile temizlenerek lokal anestezi uygulanmaktadır. Bölgede yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından tedaviye geçilmektedir.

  Benin genişliğine bağlı olarak 5 ila 15 dakikalık işlem süresine sahip olan tedavi Plexr probu kullanılarak atışlar yapılması halinde uygulanmaktadır. Cilde temas ettirilmeden belirli bir mesafeden yapılan bu kontrollü atışlar milimetrik aralıklar ile gerçekleşmektedir.

  Her atışta ben üzerinde buharlaşma sağlandığı için küçük kahverengi noktaların olduğu bir ağ görünümü ortaya çıkmaktadır. Karbon kabukları olarak adlandırılan bu kabuklanmalar tedavinin etkinliği ve benin süblimleşmesini ifade etmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Ben Tedavisi sonrasında işlem bölgesinde kızarıklık ve hassasiyet görülebilmektedir. Ancak non – invaziv bir prosedür olduğu için bölgeye pansuman yapılmasına ya da kapatılmasına gerek yoktur. Atışlar ile oluşan karbon kabuklar ise 7 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. Kabukların dökülmesinin ardından ise benin bulunduğu alanda yeni, taze ve onarılmış epitel doku ortaya çıkmaktadır.

  Pembe görünümlü bu yeni doku ile birlikte tedavinin ilk olumlu etkileri gözlemlenmeye başlamaktadır. Ben dokusunun tümü ile ortadan kalktığını ifade eden bu ilk iyileşme evresi sonrasında en iyi sonuçlar ise dokunun onarım mekanizmasına ve süresine bağlı olarak genellikle 3 ila 4 hafta içerisinde belirgin hale gelmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plexr Tedavisi sonrasında ve iyileşme sürecinde bölgenin korunduğuna ve travmatik etkilerden uzak durulduğuna dikkat edilmelidir. Özellikle Plexr Ben Tedavisi iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyecek hareketlerden kaçınılması çok önemlidir. Bu noktada kahverengi kabukların yerlerinden koparılmaması, bölgenin kaşınmaması, kese ve peeling gibi uygulamaların yapılmaması istenmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra tedavi bölgesine kozmetik ve makyaj ürünlerinin temasının sınırlandırılması gerekmektedir. Böylece tedavi alanının temizliği daha kolay sağlanmaktadır. İyileşme süresi içerisinde de güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için yüksek faktörlü UV koruyuculu kremler ya da fondötenli kapatıcılar kullanılabilmektedir.

  Kimler Plexr Ben Tedavisi Yaptırabilir?

  Günümüzde en çok tercih edilen ve en popüler ben alma tedavileri içerisinde yer alan Plexr Ben Tedavisi hızlı, rahat ve iz bırakmayan bir prosedür olduğu için tüm kadın ve erkeklerde tüm yaş gruplarında ve her mevsimde tercih edilebilecek özelliğe sahiptir. Ancak pek çok kozmetik ve estetik tedavide olduğu gibi hamile ve emziren annelerde kullanılmamaktadır.

  Plexr Ben Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Ben Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir tekniktir. Benin bulunduğu bölgeye, derinliğine, renk tonuna ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan bu yöntem genellikle tek seansta başarılı sonuç verirken iyileşme süreci sonrasında gereklilik halinde 2 ila 3 seans uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise hedeflenen iyileşme sonucuna göre planlanmaktadır.

  Plexr Ben Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Plastik cerrahi ameliyatlarına alternatif olarak çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Plexr Plazma Tedavisi oldukça güvenli ve gelişmiş sistemlerden bir tanesidir. Yalnızca cildin en üst katmanını ve problemli alanı hedef alan bu tedavi yöntemi çevre dokulara ve cilt altındaki yağ ve sinir dokularına ya da organlara zarar vermemektedir. Son derecede hassas ve kontrollü çalışan bu tedavi sonrasında ise olası geçici yan etkiler oluşabilmektedir.

  Plexr Ben Tedavisi sonrasında karbon kabuklarının bulunduğu alanların çevresinde kızarıklık, hassasiyet ve az miktarda işlik görülebilmektedir. Tedavinin etkinliği ve çalışma prensibine bağlı olarak görülmesi beklenen bu olası yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan iyileşme süreci içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Estetik ve kozmetik cerrahiye alternatif olması ve kalıcı etki ile cilt kusurlarını iyileştirmesi sebebi ile son dönemde en çok tercih edilen Plexr sistemi ile sosyal ve estetik şikayetlere neden olan benlerinizi aldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir; kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisini kullanarak herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeden benlerin alınmasına ve estetik görünümün yeniden kazanılmasına olanak sunan Plexr hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talep etmek ya da Plexr Ben Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Ben Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×