Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Göz Kapağı Estetiği

Plexr Göz Kapağı Estetiği

  Plexr Göz Kapağı Estetiği; Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisindeki Plexr Göz Kapağı Estetiği hassas ve kontrollü işlem olanağı ile gevşeyen fazla cilt dokusunu süblimleştirerek sıkılaştırma ve germe sağlayan tedavi olup, cilt analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Plexr Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Etki Eder? ve İyileşme Süreci hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik, çevresel ve etnik faktörlerin yanı sıra kronolojik yaşlanma ile birlikte göz çevresinde değişimler ve farklılıklar oluşmaktadır. Özellikle yaşın ilerlemesi sonrasında cilt tonusunu destekleyen dokuların ve doku hücrelerinin azalması ya da zayıflaması ile cilt incelerek gevşemekte ve aşağı doğru sarkmaktadır. Cilt altındaki kollajen miktarının azalması, elastin doku hücrelerinin kaybı ve kronolojik yaşlanma ile gelişen bu cilt altı bağ dokusundaki değişiklikler hassas ve ince yapılı göz çevresinde ilk olarak kendini göstermekte ve belirgin hale gelmektedir.

  Göz çevresindeki kırışıklıklara eşlik eden bu gevşemeler torbalanma olarak adlandırılmaktadır. Üst göz kapağı derisinin aşağıya sarkması ve kirpik üzerine yığılması oluşan bu problem genel görünümü olumsuz yönde etkileyen cilt problemidir. Kişilerin yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade kazanmasına neden olduğu için estetik sorunlar yaratan ve beraberinde psikolojik problemlere de zemin hazırlayan göz üst kapak torbalanmaları görme alanında daralma ve gölgeli görme gibi ciddi tablolara da neden olmaktadır. Bu nedenle cilt gevşemesinin yol açtığı bu problemin göz kapağı estetiği işlemleri ile iyileştirilmesi oldukça önemlidir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği

  Görme alanının daralmasından estetik ve psikolojik sorunlara kadar çeşitli problemlere neden olan üst göz kapağı torbalanmalarında kullanılan cerrahi ve cerrahi olmayan farklı tedavi prosedürleri bulunmaktadır. Ancak cerrahi ameliyatların ve anestezinin beraberinde getirdiği komplikasyonlar ve iyileşme süreçleri düşünüldüğünde ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemlerinin günümüzde daha çok tercih edildiğini ifade edebiliriz. Ameliyatsız Göz kapağı estetiği yöntemleri içerisinde hassas ve kontrollü işlem olanağına sahip etkili prosedürlerden biri de Plexr Göz Kapağı Estetiği tedavisidir.

  Plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme etkinliği sonrasında doku hücrelerini aktive etme, cilt sıkılaştırma ve lifting etkisi ile yukarı kaldırma mekanizmasından yararlanıldığı Plexr Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği öncesinde kişisel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak yüz ve cilt analizi yaptırabilir; üst göz kapağının torbalanma derecesine göre seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Sarkan üst göz kapağı derisinin ameliyatsız ve konforlu bir etki ile sıkılaşmasını ve doku hücrelerinin onarımı ile cildin yenilenmesini sağlayan Plazma Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Göz Kapağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  Ameliyatsız göz kapağı estetiği çözümleri içinde bulunan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği problemlerini ortadan kaldırılmasında kullanılan etkin bir işlemdir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Çalışır?

  Plexr Göz Kapağı Estetiği non – invaziv işlem prosedürüne sahip bir tedavidir. Plazma enerjisinin kullanıldığı bu tedavi yönteminde cerrahi kesi, dikiş, pansuman ya da yatış gerektiren iyileşme süreci bulunmamaktadır. Maddenin dördüncü hali olarak ifade edilen plazmanın cilt ve cihaz arasındaki havada bulunan gazın yüksek enerji ile dokuyu süblimleştirdiği bu tedavi esnasında lokal anestezi ile işlem yapılmakta olup; oldukça güvenilirdir.

  Plexr cihazı 0,5 mm çapındaki hassas sistem başlığı ucu ile cilt arasında kalan gaz parçacıklarını iyonize etmektedir. Bu iyonizasyon esnasında bir elektrik arkı oluşmaktadır. Oluşan yüksek enerjili bu ark sonucunda da plazma açığa çıkmaktadır. Oldukça hassas, kontrollü ve güvenilir olan plazma enerjisi cilde başlığın temas ettirilmeden ve zarar oluşturmadan süblimleşmesini sağlayarak dokuyu buharlaştırmakta ve onarım mekanizmasını aktive etmektedir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Plexr probu ile cilt arasında cildi ısıtarak ve yüzeyel sublimasyon ya da buharlaştırma ile problemli ve sarkan cilt dokusunun katıdan gaza dönüşmesini sağlayan kıvılcım yaratarak plazma enerjisini oluşturan bu tedavi öncesinde herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Yüz analizi ve üst göz kapağındaki fazla derinin değerlendirilmesi sonrasında tedavi alanları belirlenerek lokal anastezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından sistem probu kullanılarak seansa geçilmektedir.

  Seans esnasında cilt yüzeyi ile sistem başlığı temas ettirilmeden belirli bir mesafe ile kontrollü atışlar yapılmaktadır. Milimetrik aralıklar ile yapılan bu atışlarda uygulamanın yapıldığı bölgede gaz halindeki su buharı ile azot yüksek enerji sonrasında plazmaya dönüşerek ciltteki fazla dokunun buharlaşmasını ve problemli alanın yok olmasını sağlamaktadır. Bu etkinlik esnasında da küçük kahverengi kabuklar oluşarak yeni doku oluşum süreci aktive olmaktadır.

  Kimler Plexr Göz Kapağı Estetiği Yaptırabilir?

  Plexr Göz Kapağı Estetiği tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir özelliğe sahip bir prosedürdür. Üst göz kapağı estetik ameliyatı olma sınırında olan ancak ameliyat olmaktan çekinin kişilerin görme alanının genişletilmesi, estetik ve genel görünümün iyileştirilmesi açısından tercih edilen bir yöntemdir. Plazma enerjisinin cildi sıkılaştırma ve fazla deriyi süblimleştirerek ortadan kaldırma etkinliğinin olduğu bu etkili yöntem kansız, dikişsiz ve ameliyatsız yöntem olduğu için sınırlı bir müdahale ile bu grupta yer alan hastalar için ideal ve alternatif bir tekniktir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

  Plexr Göz Kapağı Estetiği sonrasında üst göz kapağında ısı artışı ve hassasiyet gözlemlenmektedir. Tedavi sonrasında görülmesi beklenen bu olası durumlar ile birlikte işlem alanında küçük mikro kahverengi kabuklar oluşmaktadır. Bu kabuklar yeni doku oluşumu ve epitel dokunun ortaya çıkmasını sağlayan işlem etkisidir.

  Dokunun süblimleşmesi sonucunda gelişen bu kabuklar 7 ile 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. Kabukların dökülmesi sonrasında pembe renkli yeni ve taze doku ortaya çıkmaktadır. Böylece onarım mekanizması ile birlikte cilt doku hücrelerinin aktivitesi ve tetiklenmesi sonrasında sıkılaşma, toparlanma ve germe etkisi elde edilmektedir.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Her cerrahi prosedür ve medikal estetik işlemde olduğu gibi Plexr Göz Kapağı Estetiği tedavisi sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle işlem bölgesindeki kabukların iyileşme süreci içerisinde travmatik hareketlerden korunması oldukça önemlidir. Bu kabukların yerlerinden koparılmaması ve kendiliğinden dökülmesi istenmektedir.

  Cilt hassasiyetinin yüksek olduğu seans sonunda UV ışınlarının ve güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden korunabilmesi için yüksek faktörlü güneş kremlerinin ya da kapatıcıların kullanılması önerilmektedir. Ayrıca göz kapaklarının pansuman ile kapatılmaması ve tavsiye edilmeyen bakım yöntemlerinin uygulanmaması oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra kozmetiklerin kullanımı ve makyaj yapımı sınırlandırılmalıdır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Göz Kapağı Estetiği seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Bazı üst göz kapağı sarkmalarında tek seansta optimum başarı elde edilebilirken gereklilik halinde 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Kişisel tedavi protokolü olan ameliyatsız göz kapağı estetiğinin seans aralıkları ise cildin onarım ve iyileşme sürecine bağlı olarak planlanmaktadır.

  Plexr Göz Kapağı Estetiği Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Non – invaziv bir cilt tedavisi yöntemi olan Plexr Göz Kapağı Estetiği oldukça güvenilir ve konforludur. Çeşitli cilt problemlerinde ve estetik tedavilerde kullanılmakta olan bu işlem yalnızca cilt yüzeyini etkilediği için cilt altı dokularında ya da organlarda olumsuz ve risk teşkil eden komplikasyonlar barındırmamaktadır.

  Son derece hassas ve kontrollü işlem olanağı ile problemli ve gevşeyen fazla cilt dokusunu süblimleştirerek cilt sıkılaştırma ve cilt germe etkinliği sağlayan Plexr Göz Kapağı Estetiği öncesinde yüz ve cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Herhangi bir kesi, dikiş, pansuman ya da genel anestezinin beraberinde getirdiği komplikasyonları ve riskleri taşımadan cilt yaşlanması ile gelişen problemleri maddenin dördüncü formu olan plazma ile onaran Göz Kapağı Estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu almak ya da Plexr Göz Kapağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Göz Kapağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×