Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Leke Tedavisi

Plexr Leke Tedavisi

  Plexr Leke Tedavisi; Bir cilt tedavisi yöntemi olan Plexr Leke Tedavisi sistem başlığının cilt yüzeyine temas ettirilmeden havadaki gazın iyonize edilmesi ile ortaya çıkan plazmanın dokuyu sublimleştirme etkisinden yararlanıldığı ameliyatsız leke tedavisi işlemi olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Plexr Plazma ile Leke Tedavisi İyileşme Süreci hakkındaki detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt lekeleri genel görünümü ve estetiği bozan pigmentasyon problemleridir. Çok çeşitli faktörler sonucunda cilt bütünlüğünü bozan bu lekeler farklı türlere sahiptir. Genel olarak estetik problemlerin yanı sıra genellikle herhangi bir zararı olmamakla birlikte kozmetik sorunlara neden olduğu için mevcut Cilt Lekesi Tedavisi yöntemleri ile giderilmesi önerilmektedir. Böylece cilt tonunu ve bütünlüğünü bozan dermal lekelerin giderilmesi, hafifletilmesi ya da iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

  Plexr Leke Tedavisi

  Akne lekesi, doğum lekeleri, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri gibi çeşitleri olan cilt lekelerinde ve dövme silme işlemlerinde uygulanan tedavi yöntemlerinin her biri lekenin türüne, derinliğine, karakterine, genişliğine ve bölgesine göre özel tedavi protokolleri ile uygulanmaktadır. Bu kişisel tedavi programları içerisinde kullanılan en etkin yöntemlerden bir tanesi de Plexr Leke Tedavisi işlemidir. Cildin kendi onarım mekanizmasını süblimleşme etkisi ile aktive eden Plexr Tedavisi oldukça güvenli ve etkili bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Kırışıklık tedavisi, cilt germe, cilt yenileme ve cilt lekesi problemlerinde etkin sonuçlar ortaya çıkaran Plexr Plazma Tedavisi yöntemi cerrahi operasyonlara alternatif olarak kullanılan özelleştirilmiş medikal estetik tedavidir. Cilt lekesinin türüne ve ihtiyaca göre oluşturulan plazma enerjisi ile leke tedavisi yönteminin kişisel tedavi programı için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Farklı estetik alanlarda maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisi ile problemli cilt dokusunu süblimleştirerek etki eden Plexr Tedavisi hakkıda merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Leke Tedavisi
  Cilt tonunu ve cilt bütünlüğünü bozan lekelerde uygulanan Mezoterapi ile Leke Tedavisi mikroenjeksiyon yöntemiyle cildin dermal ya da epidermal katmanını hedef alarak bozulan melanosit hücrelerini onaran enjeksiyon işlemidir.

  Plexr Leke Tedavisi Nedir?

  Oldukça konforlu ve pratik bir işlem olan Plexr Leke Tedavisi, plazma enerjisinin kullanıldığı bir cilt yenileme yöntemidir. Cilt doku hücrelerinin üretimini arttırarak ve hasarlı pigment hücrelerinin onarımını sağlayarak leke problemine etki eden bu işlem, gazın iyonize edilmiş formudur. Maddenin dördüncü hali olarak adlandırılan plazma enerjisi havadaki gaz halinde bulunan azotu ve su buharını yüksek enerji ile iyonize ederek cilt yüzeyini etkilemektedir. Bu etki halinde dokunun buharlaşmasını yani süblimleşmesini sağlayarak ciltte yenilenme sağlamaktadır.

  Cilt yüzeyini etkileyerek hızlı bir yenilenme sağlayan bu tedavi yöntemi cerrahi prosedür gerektirmeyen non-invaziv bir tedavi prosedürüdür. Derin dokular üzerinde hasar oluşturmadan kontrollü bir şekilde cilt yüzeyindeki dokuyu hedef alan bu işlem fiziksel ve kimyasal tepkime ile etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Böylece kontrollü ve sınırlı mikro hasarlar ile ciltte kozmetik sorunlara neden olan leke problemini iyileştirmektedir.

  Plexr Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Leke Tedavisi sistem başlığının cilt yüzeyine temas ettirilmeden havadaki gazın iyonize edilmesi ile plazma enerjisinin elde edildiği ameliyatsız bir leke tedavisi yöntemidir. Plazma enerjisinin temas ettiği dokularda 1800 dereceye kadar sıcaklık oluşarak leke süblimleşmektedir. Bu nedenle işlem öncesinde hassasiyetin en az a indirilebilmesi için lokal anestezi sürülerek hasta konforu en üst düzeye çıkarılmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte Plexr kalemi kullanılarak lekenin bulunduğu alana milimetrik atışlar yapılmaktadır. Kontrollü atışlar esnasında lekenin üzerinde küçük kahverengi noktalar oluşmaktadır. Bu noktalar ciltte bir ağ görüntüsü oluşturmakta ve lekenin süblimleşmesinde yani buharlaşmasında önemli bir etki mekanizmasıdır. Atışların her biri sistem başlığı cilde temas ettirilmeden gerçekleşmektedir. Belirli uzaklıktan ve mesafeden yapılan atışların tamamlanması ile birlikte Plexr Leke Tedavisi ortalama 30 ila 40 dakika içerisinde tamamlanmış olmaktadır.

  Plexr Plazma ile Leke Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Leke Tedavisi pansuman gerektirmeyen iyileşme sürecine sahiptir. Doku yenilenmesi etkinliği nedeni ile ilk 1 ila 2 gün lekenin bulunduğu alanda ödem görülebilmektedir. Küçük noktasal kahverengi alanlarda ise iyileşme süreci içerisinde kabuklaşmaktadır. Bu kabuklar tedaviden sonra görülmesi beklenen bir durumdur. Ödem ortalama 2 ila 3 gün içerisinde dökülürken kabuklar 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir.

  Ortalama 1 hafta ila 10 gün içerisinde kabukların düşmesi ile lekenin süblimleştiği alanlarda epitel doku ortaya çıkmaktadır. Yenilenmiş ve cildin kendini onarım mekanizmasını aktive etmiş olduğu bu epitel doku cilt sağlığına ve kalitesine göre çok kısa bir sürede onarılarak cilt bütünlüğü sağlanmaktadır.

  Plexr Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plexr Leke Tedavisi seansı sonrasında iyileşme sağlanana kadar ve dokunun onarım süreci tamamlanana kadar güneşin zararlı etkilerinden uzak durulması ve bölgenin UV ışınlarından korunması önemlidir. Bu nedenle tedavi sonrasında yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması önerilmektedir.

  Tedavi sonrasında bölgede ödem oluşması halinde bölgeye önerilen solüsyonlar dışında ek bir uygulama yapılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kabukların üstünün kapatılmaması ve koparılmaması gerekmektedir. Kabuklara uygulanan travmatik uygulamalar leke probleminin daha da derinleşmesine yol açabilmektedir.

  Plexr ile Leke Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Leke Tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Lekenin derinliği, genişliği ve türüne göre tek seans şeklinde uygulanabildiği gibi 2 ile 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak pek çok leke tedavisinde tek seansta etkili sonuç alınabilmektedir.

  Plexr Leke Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkileri Var Mıdır?

  Plexr ile Leke Tedavisi cerrahi bir işlem olmadığı için tedavi sonrasında komplikasyon riski ya da yan etki oluşma olasılığı oldukça düşüktür. Dokunun süblimleşmesi ile etkinliğini çalıştıran bu tedavi cildin onarım mekanizmasını aktive ettiği için kabuklanma etkinliğinin dışında morarma, şişlik, kanama gibi yan etkiler barındırmamaktadır.

  Cilt problemlerinde basit ve etkili sonuçlar ortaya çıkaran plazma enerjisinin leke problemini tek seans protokolü ile ortadan kaldırdığı Plexr Leke Tedavisi işlemi öncesinde klinik muayene ve cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Ben alma, siğil tedavisi, çil tedavisi, kırışıklık tedavisi, cilt germe, göz kapağı kaldırma ve çatlak tedavisi gibi pek çok alanda kullanılan Plexr tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×