Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Skar İzi Tedavisi

Plexr Skar İzi Tedavisi

  Plexr Skar İzi Tedavisi; Cilt tedavisi yöntemleri içerisinde son derece etkili bir işlem olan Plexr Skar İzi Tedavisi plazma enerjisinin dokuyu sublimleştirme özelliğinin kullanıldığı kesisiz, dikişsiz ve pansumansız bir cilt yenileme prosedür olup, cilt analizi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Skar İzi Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Plexr Skar İzi Tedavisi İyileşme Süreci hakkındaki önemli konu başlıklarına yazamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Nebde olarak da adlandırılan skar izi herhangi bir yaralanmanın iyileşme sürecinde belirdiği halidir. Doğal yaralanma ya da ameliyat sonrasında cerrahi insizyonun yani kesinin sonrasında cildin dermis katmanındaki yaralanma sonucunda doğal olarak gelişmektedir. Dokunun iyileşme sürecinde ise fonksiyonel olarak deri dokusu bağ dokusu il eyer değiştirmekte ve nebde dokusu yani skar izi oluşmaktadır.

  Yanık izi, çizik, kesi, travmatik etkiler, kazalar ve ameliyatlar gibi küçük zedelenmeler dışında açılmış her yara ile oluşan bu skar izleri oluşum nedenlerine ve iyileşme sürecine göre farklı boyutlarda, derinliklerde, renklerde ve pigmentasyonlarda farklı fiziksel karakterlerdedir. İyileşme sürecinde cilt ve cilt altı katmanlarında yapısal ya da işlevsel bozulmalara yol açmayan bu skar izleri farklı özelliklerde karakterize oldukları için cilt bütünlüğünü bozan estetik sorunlar yaratmaktadır. Bununla birlikte psikolojik durum üzerinde de olumsuz etkiler oluşturabilmektedir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi

  Yaralanmalar, travmalar, geçirilmiş hastalıklar ve ameliyatlar sonrasında cilt üzerinde farklı görünümlerde ve karakterlerde iz bırakarak iyileşen skar izleri günümüz tedavi yöntemleri ve gelişmiş sistemler sayesinde azaltılarak genel görünüm iyileştirilebilmektedir. Skar görünümünün ve nebde dokusunun hafifletilmesini hücre yenilenmesi ve doku onarımı ile sağlayan tedavi yöntemlerinden biri Plexr Skar İzi Tedavisi işlemidir.

  Cerrahi ve estetik tıp alanında herhangi bir kesi ya da dikiş gerekli olmadan maddenin dördüncü hali olan plazma enerjisini kullanarak dokuyu buharlaştırma yani süblimleştirme etkisi gösteren Plexr Tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ve cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Göz kapağı kaldırma, cilt sıkılaştırma, ben ve lezyon tedavisi, çatlak tedavisi ve dövme silme gibi çeşitli cilt tedavilerinde kullanılmakta olan plazma enerjisi ve Plexr Tedavi yöntemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik değerlendirme ve skar izi analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Skar İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yara İzi Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Yara İzi Tedavileri
  Yara İzi Tedavileri cilt üzerinde anormal ve istenmeyen nedbeleşme dokularını yani yara izlerini hedef alan teknolojik sistemlerin ya da enjeksiyon uygulamalarının kullanıldığı tedavi prosedürleridir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Nedir?

  Yeni nesil gelişmiş sistemlerden biri olan Plexr teknolojisi yalnızca cildin en üst katmanını etkileyen ve bu katmanla sınırlı olan bir tedavi prosedürüdür. Noktasal olarak milimetrik aralıklar ile uygulanan bu yöntem çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılırken Plexr Skar İzi Tedavisi işlemlerinde de cilt bütünlüğünü ve estetiğini bozan nebde dokusunu süblimleştirerek iyileştirmekte ve genel görünümü düzeltmektedir.

  Son derece etkili yöntem olan Plexr Plazma ile Skar İzi Tedavisi plazma enerjisinin kullanıldığı kesisiz, dikişsiz ve pansumansız bir estetik yöntemdir. Plazma enerjisi uygulandığı nebde dokusunda ortamdaki gaz halinde bulunan azotu ve ciltteki su buharını yüksek enerji ile plazmaya dönüştürerek etki etmektedir. Bu yüksek enerjili etkileşim sonrasında iyon bulutu cildin en üst katmanındaki skar izini etkileyerek süblimleştirmekte yani buharlaştırmaktadır. Bu etkinlik ile ciltten kabarık nebde dokusu süblimleştirirken hızlı bir doku yenilenmesi ve hücre onarımı başlatmaktadır.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Skar İzi Tedavisi işlem bölgesinin genişliğine bağlı olarak 10 ila 40 dakika arasında seans süresine sahiptir. İşlem öncesinde skar izinin bulunduğu alan kir ve kozmetiklerden arındırılmak için solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek 20 dakika uyuşma için beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından tedaviye geçilmektedir.

  Lokal anestezi sonrasında nebde dokusunun üzerine plazma pen kullanılarak milimetrik aralıklar ile küçük noktasal atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında cihaz başlığının ucu cilde temas ettirilmemektedir. Belirli bir mesafeden kontrollü ve hassas atışların yapılmasının ardından seans tamamlanmış olmaktadır.

  Atışlar esnasında skar izindeki fazla doku katı halden direkt olarak gaz haline geçerek süblimleşmektedir. Bu süblimleşme yani buharlaşma esnasında dokuda küçük kahverengi noktasal kabuklar görünmektedir. Bu görünüm tedavi edilen cilt dokusunu geride bırakarak iyileşme sürecini başlatmaktadır.

  Kimler Plexr Skar İzi Tedavisi Yaptırabilir?

  Plexr çeşitli cilt problemlerinde kullanılan ve geniş kullanım alanına sahip bir yöntemdir. Cilt bütünlüğünü ve estetiğini bozan izlerde ve skarlarda ameliyat olmayı tercih etmeyen her yaş grubundaki kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Her mevsim koşullarında uygulanabilir bu tedavi yöntemi işlem alanında açık yarası ya da enfeksiyonu bulunan kişiler ile hamilelere uygulanmamaktadır.

  Plexr Plazma Skar İzi Tedavisi İyileşme Süreci

  Plexr Skar İzi Tedavisi non – invaziv prosedür olması sebebi ile oldukça konforlu bir iyileşme sürecine sahiptir. Komplikasyon riski oldukça düşük olan bu tedavi sonrasında tedaviyi takip eden 7 ila 10 gün içerisinde atışların olduğu alanlarda küçük noktasal kabuklanmalar ve kahverengi izler oluşmaktadır. Bu kabuk ve izler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan bu süre içerisinde dökülmektedir.

  Karbon kabuklarının yani küçük kabuklanmaların dökülmesi ile bu alanlarda epitel doku yani pembe deri ortaya çıkmaktadır. Fazla dokunun süblimleşmesi ve yeni doku oluşumunun aktive edilmesi ile seans sonunda ve iyileşme süreci ile beraber yeni doku oluşumu ile skar izinin genel görünümünde iyileşme ve hafifleme elde edilmektedir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Pek çok ameliyatsız medikal estetik tedavi sonrasında olduğu gibi Plexr Skar İzi Tedavisi sonrasında da işlem etkinliği ve yan etki olasılığının en aza indirilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle iyileşme süreci içerisinde karbon kabuklarının travmatik etkilerden korunması, yerlerinden oynatılmaması, koparılmaması ve üzerinin kapatılmaması oldukça önemlidir. Seans sonunda önerilen bakım tavsiyelerinin dışına çıkılmamasına da özen gösterilmelidir.

  Seans aralıklarında skar izinde ve çevresinde pigmentasyon ve cilt tonu eşitsizliği problemlerinin oluşmaması için yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması önerilmektedir. Ayrıca bu süreç içerisinde makyaj yapılmaması ve kozmetik ürünlerinin kullanımı sınırlandırılmalıdır. Böylece tedavi alanının temizliği daha kolay sağlanmaktadır.

  Plexr ile Skar İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Skar İzi Tedavisi kişisel tedavi protokolü ile uygulanan ameliyatsız estetik işlemdir. Skar izinin derinliğine, genişliğine, bulunduğu bölgeye ve ihtiyaca göre planlanan bu tedavi tek seans uygulanabildiği gibi gereklilik halinde 2 ila 3 seans halinde uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise cildin onarım ve iyileşme sürecine göre değişiklik göstermektedir.

  Plexr Skar İzi Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Plexr Skar İzi Tedavisi oldukça güvenli, konforlu ve pratik bir yöntemdir. Cerrahi ameliyatların ve anestezinin içerisinde barındırdığı komplikasyonları taşımayan bu yöntem yalnızca cilt yüzeyini etkilediği için kılcal damarlara, yağ ve sinir dokularına zarar vermeden tedaviden beklenilen optimum etkilerin oluşmasına olanak tanımaktadır. Ancak seans sonunda ısı artışı, hassasiyet ve hafif ödem görülebilmektedir. Bu yan etkiler olası geçici yan etkiler olup, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Dokuyu süblimleştirme etkisi ile cerrahi ameliyatlara benzeyen etkiler sunarak optimum başarı sağlayan Plexr Tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  İnvaziv cerrahide elde edilen sonuçlar ile karşılaştırılabilir ve kıyaslanabilir sonuçlar ortaya çıkaran yeni nesil teknolojik sistem olan Plexr Plazma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Skar İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Skar İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×