Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Tedavisi

Plexr Tedavisi

  Plexr Tedavisi; Çeşitli cilt problemlerinin ameliyatsız tedavisinde kullanılan Plexr Tedavisi maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisinin sublimleştirme etkisinden yararlanılan güvenli ve etkili bir tedavi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plexr Tedavisi Nedir?, Plexr Tedavisi Uygulama Alanları Nelerdir? ve Plexr Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Hem kadınların hem de erkeklerin estetik problemleri içerisinde yer alan cilt yaşlanması derideki yapısal bozukluklar, değişiklikler ve deformasyonlar nedeni ile çeşitli bileşenleri olan karmaşık bir süreçtir. Kronolojik yaşlanmaya eşlik eden iç ve dış faktörler sonucunda cildin epidermis, dermis ve deri altı katmanlarında oluşan bu problemler deride hacim kaybı, elastikiyet kaybı, kırışıklık, kuruluk ve düzensiz lekelere yol açmaktadır. Ciltte zaman içerisinde gösteren bu karmaşık problemler ise kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine yol açarken doğal, estetik ve sağlıklı güzelliğin kaybedilmesine neden olmaktadır.

  Kaybedilen doğal ve sağlıklı güzelliğin yeniden kazanılmasına yönelik çeşitli cerrahi müdahaleler ve ameliyatsız medikal estetik uygulamalar bulunmaktadır. Ancak son dönemde cerrahi operasyonların ve anestezinin beraberinde getirmiş olduğu komplikasyonlar ve riskler nedeni ile ameliyatsız estetik tedavi yöntemlerinin alternatif olarak tercih edildiğini ifade edebiliriz. Özellikle ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme tedavileri gözlemlenebilir optimum sonuçlar verdiği için son dönemde oldukça popülerdir.

  Plexr Tedavisi

  Ameliyata gerek kalmadan yaşlanma belirtilerinin karmaşık sürecine müdahale eden cilt gençleştirme ve germe yöntemleri arasında Plexr Tedavisi bulunmaktadır. Etkinliğini cilt yüzeyindeki problemlerde gösteren ve dokuda etkili bir yenilenme sağlayan Plex uygulaması plazma enerjisinin cilt tedavilerinde kullanıldığı oldukça güvenli tedavi prosedürüdür. Cilt katmanlarında doku hücrelerini aktive ederek dokuyu yenileyen ve sıkılaştıran bu etkin tedavi kırışıklık, cilt lekesi ve cilt çatlağı gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

  Cilt yaşlanması ile birlikte kaybedilen kollajen ve elastin liflerini onaran, kontrollü hasarlar oluşturarak etki alanında cildin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçiren Plexr Plazma Tedavisi öncesinde özelleştirilmiş tedavi programı ile kaybedilen estetik görünümün ve doğal güzelliğin yeniden kazanılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cilt problemlerinde oldukça geniş kullanım alanları bulunan ve bu nedenle son dönemde oldukça popüler tedaviler arasında yerini alan Plexr işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr ile Cilt Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr ile Cilt Germe
  Plexr ile Cilt Germe plazma enerjisinin gevşeyen dokuyu buharlaştırma yeni doku oluşumunu aktive etme özelliğinden yararlanılan bir cilt tedavisi prosedürüdür.

  Plexr Tedavisi Nedir?

  Plexr Tedavisi plazma enerjisinin kullanıldığı bir cilt yenileme ve germe işlemidir. Oldukça güvenli ve çevre dokularda hasar oluşturmadan etkinlik alanı ile sınırlı kalan bu Plexr işlemindeki plazma enerjisi maddenin 4. formudur. İşlem alanında ortamdaki gaz halindeki su buharını ve azotu yüksek enerji ile plazma enerjisine çevirerek etki etmektedir. Bu etkinlik esnasında oluşan iyon bulutu cilt yüzeyini etkileyerek süblimleştirmekte (katı durumdan gaz durumuna dönüştürme) yani buharlaştırmakta ve cildin onarım mekanizmasını harekete geçirmektedir.

  Plexr Tedavisi Uygulama Alanları

  Medikal estetik alanda pek çok estetik cerrahi müdahaleye alternatif olarak kullanılmakta olan Plexr Tedavisi karmaşık cilt ve yüz problemlerinde geniş kullanım yelpazesi ve etkinliği nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle ciltteki kollajen ve elastin gibi fibroblast hücrelerinin sayısını arttırdığı için cilt yenileme ve gençleştirme tedavilerinin tümünde basit ve konforlu işlem olanağı ile kullanılmaktadır.

  Plexr Tedavisi estetik ve dermatolojik alanda kullanımları;

  • Plexr ile Göz Kapağı Kaldırma
  • Plexr ile Kaz Ayakları Tedavisi
  • Plexr ile Dudak Kaldırma
  • Plexr ile Ben Alma
  • Plexr ile Siğil Tedavisi
  • Plexr ile Kırışıklık Tedavisi
  • Plexr ile Akne Tedavisi
  • Plexr ile Akne ve Skar İzi Tedavisi
  • Plexr ile Cilt Lekesi Tedavisi
  • Plexr ile Doğum Lekesi Tedavisi
  • Plexr ile Çatlak Tedavisi
  • Plexr ile Cilt Germe Tedavisi
  • Plexr ile Cilt Yenileme Tedavisi
  • Plexr ile Dövme Sildirme

  Plexr Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Çeşitli estetik cerrahi ameliyatlarına alternatif olarak kullanılan Plexr Tedavisi basit işlem basamaklarına sahip bir prosedürdür. Lokal anestezik krem ile yeterli uyuşma sağlanarak gerçekleştirilen işlemin süresi tedavinin alanına göre değişmekle birlikte ortalama 5 ila 40 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Tedainin amacına göre periyodik seanslar halinde uygulanan bu tedavi de klinik muayene ve cilt analizi oldukça önemlidir. Cildin dermis, epidermis ve diğer katmanlarındaki problemler doğru analiz edilerek çalışılacak alanlar ve cildin ihtiyacı doğru değerlendirilmelidir.

  İşlem bölgesinin solüsyonlar ile temizlenmesi ve lokal anestezik krem ile uyuşturulmasının ardından Plexr probu ile noktasal atışlar yapılmaktadır. Bu atışların her biri cilt yüzeyine temas ettirilmeden etki ederek dokuyu süblimleştirmektedir. Plazma kalemi ile belirlenen bölgelere milimetrik mesafelerde yapılan atışlar ile Plexr seansı tamamlanmış olmaktadır. Bu atışlar esnasında doku süblimleştiği için işlem alanında küçük kahverengi noktasal ağlar oluşmaktadır. Bu görünüm cildin hasarlı katmanını onarılması ve doku hücrelerinin aktive edilmesini sağlayan mekanizmayı aktif eden etki mekanizmasıdır.

  Plexr Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Plexr Tedavisi iyileşme süreci tedavinin uygulama alanına, cilt sağlığına ve kalitesine göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bu süreç ortalama 15 gündür. Bu süreç içerisinde plazma atışları esnasında oluşan küçük kahverengi kabuklar sertleşerek ortalama 7 ile 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. Yeni doku oluşum sürecinin içerisini başlatan bu süreçte kabukların dökülmesi ile ciltte hafif pembe bir görünüm oluşmaktadır. Cildin altındaki epitel dokunun ortaya çıkması sonrasında cildin onarım mekanizması ve fibroblastik aktivite hızlanarak cilt yenileme etkinliği sağlanmış olmaktadır.

  Plexr Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Plazma Tedavisi seans protokolü ile çalışan bir tedavidir. Uygulama alanına, işlem amacına ve ihtiyaca göre kişiselleştirilen bu tedavi tek seans uygulanabildiği gibi iyileşme sürecini takip eden 2 ile 3 seans halinde de uygulanabilmektedir. Tek seansta da başarılı sonuçlar ortaya çıkaran Plexr Tedavisi sonrasında cildin tedaviye vermiş olduğu yanıt değerlendirilerek seans sayısı arttırılabilmektedir.

  Plexr Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plexr Tedavisi işlem etkinliği ve etki mekanizmasının çalışması için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle işlem öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların alımı durdurulmalıdır. İyileşme sürecinde ise küçük noktasal kabukların travmatik hareketlerden korunması gerekmektedir. Kabukların soyulmaması ve üstlerinin kapatılmaması oldukça önemlidir. Ayrıca işlem bölgesine kese ve peeling gibi uygulamaların yapılmaması oldukça önemlidir. Ayrıca makyaj ve kozmetik ürünlerinin kullanımı da sınırlandırılmalıdır.

  Plexr Tedavisi Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Yalnızca kontrollü hasarlar oluşturarak cilt yüzeyini etkileyen Plexr Tedavisi çevre dokulara ısı yaymamaktadır. Cildin alt katmanlarında ve çevre dokularda etkisi bulunmayan bu işlem son derece güvenli ve basittir. Derin dermal dokularda etkisi bulunmadığı için risk ve yan etki geliştirme olasılığı da bulunmamaktadır.

  Kollajen ve elastin liflerini aktive ederek kasan, cilt doku hücrelerinin yeniden oluşumu için cildin uyarılması ve epidermal dokunun yenilenerek sıkılaşmasını sağlayan Plexr Plazma Tedavisi öncesinde cilt ve vücut problemine yönelik özel ve kişisel tedavi programının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Hücresel düzeyde çalışarak fibroblastik aktiviteyi hızlandıran ve hedef alanda ihtiyaca yönelik gözlemlenebilir sonuçlar ortaya çıkaran Plexr işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×