Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Plexr Yara İzi Tedavisi

Plexr Yara İzi Tedavisi

  Plexr Yara İzi Tedavisi; Ameliyatsız cilt tedavisi yöntemlerinden olan Plexr Yara İzi Tedavisi plexr el aletinin belirli bir mesafede tutularak kontrollü atışlar yapılması şeklinde uygulanan non-invaziv bir cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve tedavi planlaması öncesinde sıklıkla merak edilen Plexr Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Plexr Yara İzi Tedavisi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yara izi cildin en üst katmanında estetik problemlere yol açan bir durumdur. Travmalar, geçirilmiş kazalar, yanıklar, deri enfeksiyonları, kesikler ve hastalıklar vücutta yara izlerinin oluşumuna neden olmaktadır. Özellikle vücudun görünür bölgelerinde estetik ve psikolojik durumları etkileyen bu izler büyük ve derin karakterli olabilmektedir. Bu nedenle bireyleri çok fazla rahatsız eden ve tedavisi tercih edilen bir problem haline dönüşmektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi

  Cilt bütünlüğünü bozarak estetik ve psikolojik sorunlara neden olan yanık izlerinin erken evrede ve akut dönemde tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Uygulanacak tedavi yöntemleri yara izinin derecesine göre belirlenirken yanlış tedavi prosedürleri izlerin daha da derinleşmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle yara izlerinin tedavisinde asıl amaç doku onarımı ve cilt yenileme etkinliği olmaktadır. Bu amaçla uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de Plexr ile Yara İzi Tedavisi işlemidir.

  Cerrahi estetik ameliyatlara alternatif sunan ve çok yönlü etkinliği ile cilt problemlerinde optimum başarı sağlayan plazma enerjisinin problemli cilt katmanını süblimleştirme ya da buharlaştırma etkinliğinden yararlanıldığı Plexr Yara İzi Tedavisi öncesinde izin derinliğinin, genişliğinin ve bulunduğu bölgenin değerlendirilerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Maddenin dördüncü formu olan plazma enerjisinin cilt problemlerini kontrollü hasarlar oluşturarak kendi kendini onarım sürecini tetiklediği Plexr Tedavisi ve yara izi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Plexr Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr Skar İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Skar İzi Tedavisi
  Plexr Skar İzi Tedavisi plazma enerjisinin dokuyu sublimleştirme özelliğinin kullanıldığı kesisiz, dikişsiz ve pansumansız bir cilt yenileme prosedürüdür.

  Plexr Plazma Enerjisi

  Plazma enerjisi maddenin dördüncü formu olarak tanımlanmaktadır. Çeşitli cilt problemlerinde cilt yenileme etkinliği ile kullanılmakta olan plazma, cihaz ve cilt yüzeyi arasındaki potansiyel boşluk ile havadaki gazı yüksek enerjili plazmaya dönüştürmektedir. Oluşan bu yüksek enerji cilt üzerindeki yara izine etki ederek sorunlu ciltten kabarık görünümlü olan yara izini buharlaştırarak problemli ve hasarlı dokuyu süblimleştirmekte yani buharlaştırmaktadır. Bu buharlaştırma etkinliği ciltte onarım sürecini tetikleyerek yara izinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

  Ameliyatsız estetik alanda çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Plexr özellikle yara izi tedavilerinde ve skar izlerinde etkin bir işlemdir. Kesi, dikiş ve komplikasyon riski barındırmayan bu teknoloji, katı dokuyu gaza dönüştürerek etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Kontrollü atışlar esnasında ortamda bulunan gaz formundaki su buharını ve azotu yüksek enerji sonrasında plazma enerjisine çevirmesinin ardından iyon bulutları yanık izine etki etmektedir. Böylece cildin onarım mekanizması çalışmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Plexr Yara İzi Tedavisi cerrahi prosedür gerektirmeyen oldukça güvenilir ve basit bir estetik işlemdir. Estetik alanda çok yönlü etkinliği sayesinde çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan bu etkin tedavi yöntemi, Plexr el aletinin cilde temas ettirilmeden belirli bir mesafede tutularak kontrollü atışlar yapılması şeklinde uygulanan non-invaziv bir prosedürdür. İşlem esnasında atışlardan kaynaklanan hafif batma hissinin en aza indirilebilmesi için cilt yüzeyi temizlenmekte ve lokal anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından yara izinin derinliğine ve genişliğine göre 15 ila 30 dakikalık seans süresinde Plexr probu ile kontrollü noktasal atışlar yapılmaktadır. Atışlar esnasında yara izinde süblimleşme etkisi yani buharlaşma sağlanmaktadır. Bu kontrollü milimetrik atışlar sonrasında süblimleşme etkinliği ile yara izi üzerinde küçük kahverengi noktasal bir ağ görünümü oluşmaktadır. Bu kahverengi dokular cildin kontrollü hasara uğratılarak kendi kendini onarım mekanizmasını geliştirmesini ve doku hücrelerinin aktive edilmesini sağlayarak tedavinin etkinliğini çalıştırmaktadır.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Plexr Yara İzi Tedavisi yara izinin genişliğine, ciltten kabarıklık derecesine, genişliğine ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan seanslar halinde uygulanmaktadır. Klinik muayene ve cilt analizi eşliğinde belirlenen kişisel tedavi protokolünde genellikle tek seans yeterli olabilirken; derin ve geniş yara izlerinde 2 ila 3 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans aralıkları ise cildin onarım hızına ve iyileşme sürecine göre değişmektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi İyileşme Süreci

  Cerrahi ameliyatlara kıyasla oldukça pratik ve uzun iyileşme sürecine sahip olmayan Plexr Yara İzi Tedavisi işlem yapılan bölgenin genişliğine, derinliğine ve kişinin cilt kalitesine bağlı olarak 10 ila 15 günlük iyileşme sürecine sahiptir. İyileşme süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus kontrollü atışlar esnasında oluşan küçük kahverengi noktasal kabukların kuruyarak kendi kendiliğine dökülmesidir.

  Yanık izi üzerindeki milimetrik aralıklardaki kahverengi kabuklar 7 ila 10 gün içerisinde kendiliğinden kuruyarak ciltten ayrılmakta ve dökülmektedir. Yara izinin ve dokunun süblimleştiği bu kabuklar döküldükten sonra bu alanlar ciltten farklı renkte açık pembe bir görünüm almaktadır. Bu görünümün sebebi ise cildin altındaki epitel dokunun ortaya çıkmasıdır. Epitel doku cildin en üst katmanındaki hasarlı bölgenin fibroblastik aktivite ile onarıldığını ve cildin yenilenme etkinliğinin başladığını göstermektedir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plexr Yara İzi Tedavisi pansuman gerektirmeyen bir cilt tedavisidir. İşlem sonrasında tedavi bölgesinin kapatılmaması oldukça önemlidir. Ayrıca epitel dokunun kendiliğinden ortaya çıkması ve kabukların iyileşme süreci ile dökülmesini sağlayabilmek için koparılmaması ve travmatik hareketlerden kaçınılması istenmektedir. Kabukların müdahale ile koparılması tedavi sonrasında istenmeyen olumsuz etkilerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle önerilen bakım prosedürlerine dikkat edilmelidir.

  Tüm bunların yanı sıra işlem öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların kullanımı ile ilgili bilgi verilmesi ve kullanımının sınırlandırılması oldukça önemlidir. Cildin iyileşme süreci içerisinde kozmetik ve makyaj ürünleri ile temasından kaçınılmasına özen gösterilmelidir. Kese ve peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamaların da yapılmamasına dikkat edilmelidir.

  Plexr Yara İzi Tedavisi Riskli Midir?

  Plexr plazma enerjisi ile yara izi tedavisi non – invaziv işlem prosedürüne sahip olduğu için oldukça güvenli bir yöntemdir. Çeşitli cilt tedavilerinde ve tıbbi alanda kullanılmakta olan bu tedavi prosedürünün etkinliği yalnızca cildin üst katmanı ile sınırlıdır. Çevre dokularda ısı artışına neden olmayan Plexr Yara İzi Tedavisi cilt altı katmanlarda ve çevre dokularda yan etki ya da komplikasyon geliştirmemektedir. Tüm bunların yanı sıra işlemin son derece basit ve güvenli olması nedeni ile estetik cerrahi işlemlerine alternatif olarak kullanılmakta olan en gelişmiş sistemlerden biridir. Bu nedenle estetik alanda kırışıklık tedavileri, ben alma, dövme sildirme, göz kapağı sarkması ve cilt germe gibi pek çok alanda tercih edilmektedir.

  Plazma enerjisinin dokuyu süblimleştirme ve yeni doku oluşumunu tetikleme etkinliğinden yararlanılan Plexr Yara İzi Tedavisi öncesinde yara izinin bulunduğu bölge, genişliği ve derinliği analiz edilerek kişisel tedavi ve seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cildin hasarlı bölgesi ile sınırlı kalarak yalnızca cilt yüzeyini etkileyen ve estetik sorunlara neden olan yara izlerini kontrollü olarak iyileştiren Plexr Tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Plexr Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plexr Yara İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×