Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Popo Üstü Lazer Epilasyon

Popo Üstü Lazer Epilasyon

  Popo Üstü Lazer Epilasyon; Genellikle Bacak Lazer Epilasyon işlemi ile birlikte tercih edilen Popo Üstü Lazer Epilasyon hem kadın hem de erkeklerin şikayetçi olduğu popo üstü kıllarının lazerle yok edilmesini ya da azaltılmasını amaçlayan güvenli bir epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Popo Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Popo Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer epilasyon belli bir dalga boyunca ışık veren enerjidir. Işık enerjisi olarak da ifade edilebilen lazer epilasyon zahmetli ve uğraştırıcı klasik tüy alma yöntemlerine alternatif olarak tercih edilen, pürüzsüz bir cilt dokusu oluşturan oldukça güvenli ve konforlu bir epilasyon tedavisidir.

  Lazer epilasyon yalnızca kadınlara özel bir yaklaşım olarak düşünülse de hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen kalıcı etkilere sahip bu tedavi Kadın Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon uygulama bölgeleri, seans sayıları, lazer epilasyon cihazları ve etkinlikleri farklılık gösterse de tıraş, cımbız, ağda ve tüy dökücü kremler ile uğraşmak istemeyen kişilere kolaylık sunmaktadır.

  Popo Üstü Lazer Epilasyon

  Yüz, çene, kol, bikini bölgesi, bacak, omuz ve sırt gibi bölgelerde istenmeyen tüylerin kalıcı etki ile yok edilmesine olanak sunan lazer epilasyon teknolojisi Popo Üstü Lazer Epilasyon işlem bölgesi ile de popo ve kalçalarda görülen koyu ya da açık renkli tüyleri seçici olarak hedefleyerek pek çok kılı büyüme fonksiyonlarını bozarak tahrip edebilmektedir.

  Cilde uygulanması sırasında doku ya da organlarda herhangi bir hasar oluşturmadan yalnızca kıl köklerinde etkinliğini göstererek kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran lazer epilasyon işlemi öncesinde kıl karakteri, kıl yoğunluğu, kıl rengi, cilt tipi ve tedaviden beklenilen sonuçlar değerlendirilerek yapılan test atışı sonrasında seans planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Popo üstü dahil olmak üzere tüm vücutta güvenle uygulanabilir özelliğe sahip olan lazer epilasyon ve lazer epilasyon teknolojileri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Popo Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yarım Bacak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Yarım Bacak Lazer Epilasyon
  Kadın Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon uygulamalarında en sık tercih edilen Yarım Bacak Lazer Epilasyon uygulaması üst veya alt bacaklardaki istenmeyen tüylerin kalıcı etki ile azaltıldığı ya da yok edildiği epilasyon yöntemidir.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Kılı üreten kök hücrelerinin büyüme fonksiyonlarının bozulmasını amaçlayan lazer epilasyon, dalga boyu prensibi ile çalışan teknolojik bir sistemdir. Yalnızca cilt altındaki kıl köklerine inerek kılın yapısındaki siyah boya maddesi yani melanin tarafından emilmesi sonucunda yüksek ısı enerjisi oluşturan lazer ışını, bu ısı enerjisi ile kılların üretiminde rol oynayan kök hücrelerinin fonksiyonlarını ve yapılarını hasara uğratmaktadır. Bunun sonucunda da tahrip olan kıl folikülleri dökülerek pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

  Popo Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Popo Üstü Lazer Epilasyon işlemi öncesinde lazer epilasyon hazırlıklarının yapılması istenmektedir. Lazer epilasyon hazırlıkları epilasyon işleminden başarılı ve etkin bir sonuç alınması için oldukça önemlidir.  Lazer epilasyon işleminden 3 ila 4 hafta öncesinde ağda, cımbız, epilatör veya iple kıl alma yöntemlerinin kullanılmaması istenmektedir. Bu klasik tüy alma yöntemleri kılları kökünden koparan teknikler olduğu için epilasyon işleminin etki mekanizmasını bozmaktadır.

  Popo üstündeki kılların işlemden 3 gün önce bir jilet yardımı ile kısaltılarak lezar epilasyon seansına gelinmesi istenmektedir. Kılların yeterli oranda kısa olmaması halinde popo üzerindeki kıllar tıraş makinesi ile kısaltılarak seansa uygun hale getirilmektedir. Çalışma alanının lazer atışlarına uygun hale gelmesinin ardından ön kontrol esnasında belirlenen lazer epilasyon cihazında doz ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında uygun sistem başlığı ile düzenli, kontrollü ve tekli atışlar yapılarak popo üzeri taranmaktadır.

  Popo Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi Popo Üstü Lazer Epilasyon işlemi de seans şeklinde uygulanan tedavi protokolüne sahiptir. Bacak Lazer Epilasyon işlemine de ek olarak tercih edilen bu bölge ortalama 15 ila 30 dakikalık seans süresine sahiptir. Seans sayısı kıl tipine, kıl yoğunluğuna ve lazer epilasyon cihazına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6 ila 8 seans arasındadır. Seans sıklığı ise kılların uzama hızına bağlı olarak ortalama 2 aydır.

  Popo Üstü Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Popo Üstü Lazer Epilasyon işleminden sonra bölgede ısı artışı ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu nedenle seans sonunda 15 ila 20 dakikalık ara ile buz uygulaması yapılması cildin yatışmasına ve ısı hissinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte cildin nem dengesinin düzenlenmesi için popo üstlerinin nemlendiriciler ile nemlendirilmesi istenmektedir.

  Buz kompresi yapılan ve nemlendirici ile toparlanması beklenilen işlem bölgesinin 24 saatlik süre ile sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca kese ve peeling gibi tahriş edici uygulamaların da yapılmaması çok önemlidir. Uygulamadan sonra en az 15 gün boyunca güneşlenmemeli ve bronzlaşmamaya dikkat edilmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Popo Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×