Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi; Saç  ekim tekniği olan PRP Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi işlemi saç köklerinin adaptasyon sürecini arttıran, ekilen saç köklerinin tutunma ve iyileşme sürecini hızlandıran bir ekim tekniği olup, bu teknik öncesinde Ozonlu PRP Tedavisi Nedir, PRP – Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi Kimlere Yapılır ve PRP – Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi Etikleri konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi kök hücre enjeksiyonu mantığına benzeyen bir esasa dayanmaktadır. PRP destekli kokteyl multivitamin saç ekimi yöntemi ile saç ekim işlemleri daha verimli sonuçlar vermektedir.

  Zayıflamış, cansızlaşmış ve tüy haline gelmeye başlayan saç tellerinin ve cansızlaşan saç köklerinin üzerinde başarılı sonuçlar vererek saçların eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olan PRP + Ozon yöntemindeki plazma enjekte edildiği bölgelerde kök hücre göçünü ve çoğalmasını aktive eden büyüme faktörlerinin salgılanmasını tetiklemektedir.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi

  Saç kökünün canlılığını arttırmayı sağlayan büyüme faktörlerince zengin olan teknik, enjekte edildiği alanlarda hücre yenilenmesini ve canlanmasını tetikleyerek saç ekimi sonrasında elde edilen saçların daha güçlü ve köklerinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

  Saç köklerini canlandıran ve kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin daha iyi beslenmesini ve yeterli oranda oksijen almasını sağlayan saç ekimi yöntemi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca saç ekiminde hedeflenen başarılı tedavi sonuçlarının alınmasına olanak sunan Prp Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi
  BENZER TEDAVİLER
  DHİ Saç Ekim Yöntemi
  DHİ Saç Ekim Yöntemi tek tek toplanılan greftlerin implanter kelem aracılığıyla ekim alanına yerleştirilmesine olanak sunan bir tekniktir.

  Ozonlu PRP Tedavisi Nedir?

  Trombosit, vücut tarafından üretilen ve kanda kanama esnasında pıhtılaşma özelliği gösteren bir maddedir. Bu madde pıhtılaşma özelliğinin yanı sıra doku onarımı sağlamakta, iyileşme mekanizması sayesinde hasarlı olan dokuların tamirini gerçekleştirmekte ve hücre gelişimini sağlamaktadır. Yani vücut üzerinde oluşan hasarlanmalarda trombositler söz konusu bölgeye toplanarak vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini başlatmaktadırlar.

  Ozonlu PRP tedavisi ise, trombositten zengin kan hücrelerinin kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. “Platelet Rich Plasma (Zengin Plazma)” olarak adlandırılan PRP Tedavisi temel amacı hedeflenen bölgeye yüksek oranlarda tombositlerin taşınmasıdır. Ozon ise, saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklindedir. Oksijen terapisi olarak da adlandırılan ozon, plazma içerisinde eklendiğinde dokulara ulaşan oksijen miktarının artmasını sağlamakta ve tedavi bölgesinde büyük bir artı oluşturarak iyileşme sürecine katkı sağlamaktadır.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi ise, yoğun saç dökülmesi ya da kellik problemlerinde saç ekimi işlemi yanında uygulanan ek bir tedavidir. Kişinin kendi kanının ayrıştırılarak trombositten zengin hale getirilmesi ve tekrar kişiye enjekte edilmesi işlemi olarak ifade edilebilmektedir.

  Prp Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Prp Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi acı veren bir tedavi yöntemi değildir. Bu yöntemde hastadan alınan kan santrifüj yani ayrıştırma cihazında ayrıştırılarak kandaki plateletler alınmaktadır. Bu ayrıştırma sonrasında elde edilen plateletler, özel yöntemler ile filtrelenmekte ve PRP ürünü elde edilmektedir. Saç ekimi işlemine göre konsantre edilmesinin ardından trombosit yönünden zengin olan bu plazma sıvısı ozonlanarak hedeflenen kafa derisine enjekte edilecek formda hazır hale getirilmektedir.

  Enjeksiyon işlemi öncesinde saç analizi yapılmaktadır. Bu analiz sonucunda alınacak greft sayısı belirlenmekte ve ortalama 100 ila 150 cc oranında kan alınmaktadır. Kanın ozonlanmasının ardından saç ekimi yapılacak olan saç köklerine enjeksiyon işlemi başlatılmaktadır. Enjeksiyon işlemleri lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için kişide acı ya da ağrı hissi oluşmamaktadır.

  Enjeksiyon işleminin tamamlanmasının ardından donör bölgeden alınan saçlar ekilmektedir. Ekim sonrasında pansuman yapılmakta ve işlem sonlandırılmaktadır.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi, saç dökülmesi yaşayan, zayıf ve cansız saç yapısına sahip olan, kellik sorunu bulunan kadın ve erkek tüm kişilere uygulanabilir özelliktedir. Saç ekimi esnasında saçın kalitesini arttıran, saç ekimi sürecini destekleyen ve saç köklerinin tutunma sürecine katkı sağlayan bu işlem öncesinde ön kontrol ile daha etkili bir müdahale olanağı sağlanmaktadır.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Sorasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi tedavisinin sonlanmasının ardından ekim yapılan bölgenin darbelere karşı korunması gerekmektedir. Ekim bölgesinin üzerine yatmamak ve sürtünmenin önüne geçilmesi önerilmektedir. Bununla birlikte tedavi alanı yıkanmamalıdır. Yıkamalar, ekim sonrasında belirlenen günlerde kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Bu süreç içerisinde kafa derisi üzerinde oluşan kabuklanmalara dokunulmamasına ve bu kabukların kaşınarak koparılmamasına özen gösterilmelidir.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Etkileri

  Saç ekimi işlemlerinde uygulanan bu yöntem, nakledilecek saç köklerinde yani greftlerde dışarıda kaldığı süreç içerisinde görülen kayıpları en aza indirmek amacı ile kullanılmaktadır. PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi saç köklerinin adaptasyon sürecini arttırarak, ekilen saç köklerinin tutunma ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bununla birlikte bulunduğu bölgedeki diğer saç köklerinin de olumlu yönde etkilenmesini sağlayan bu işlem, bu alanlardaki saçların güçlenmesine ve gürleşmesine katkı sağlamaktadır.

  PRP – ozon tedavisinde kullanılan özel karışım saç hacmini ve kalınlığını geliştirmektedir. Bununla birlikte saç ekimi sonrasında uzayan saç köklerinin daha kuvvetli ve dayanıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Greftlerin verimliliğini arttıran bu yöntemle nakledilen saçlar daha canlı uzamaktadırlar.

  Donör bölgeye zarar vermeden yüksek maksimum seviyelerde kök transferi yapılması sonucunda saç köklerinin etkin bir şekilde beslenmesini sağlayarak saçların eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Saç köklerinde sağlıklı bir şekilde hızlı büyüme ve yenilenme etkisi sürecini başlatan bu yöntem, kafa derisindeki tamirin hızlanmasını sağlamakta ve iyileştirici etkisi ile saç ekiminde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

  Saç ekiminin kalitesini arttırmak, saçların kuvvetlenmesini ve çıkmasını desteklemek amacı ile kullanılan bu yöntem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Zayıf saçların kuvvetlenmesini ve ekilen saçların tutunma sürecini hızlandıran PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Prp + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×