Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi; Cilt hasarlarında, kırışıklık ve elastikiyet kayıplarında, saç dökülmelerinde ve eklem dejenerasyonlarında başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemi olarak sıklıkla tercih edilen PRP Tedavisi kişinin kendi kanının kullanıldığı güvenli bir yöntem olup, PRP Tedavisi Nasıl Yapılır, PRP Tedavisinin Kullanıldığı Cilt Problemleri ve PRP Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Püf noktalar gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son yıllarda geliştirilmiş olan PRP yani “Platelet Rich Plazma” yönteminde kişinin kendisinden alınan kan çeşitli işlemlerden geçirilmektedir. Bu işlem sonrasında trombositler bir araya getirilmekte ve diğer kısımların ayrıştırılarak PRP elde edilmektedir. Sentrifüj tekniği ile elde edilen bu serum büyüme faktörleri ve trombositlerden zengindir.

  PRP Tedavisi hastanın kendi kanından elde edilen serumun kişiye enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır. Yüz gençleştirme tedavisi, çatlak tedavisi ve daha pek çok cilt problemlerinde uygulanan bu yöntemde PRP’nin hazırlanma ve uygulanma şekli aynıdır. Uygulama sonrasında cilt dokusu üzerinde gergin, taze ve parlak bir görünüm elde edilmektedir.

  PRP Tedavisi

  Doku hasarlarında pıhtı hücrelerini bir araya toplayarak hasarın onarılmasını sağlayan PRP yöntemi iyileşmeyi hızlandıran bir tedavi şeklidir. Bu nedenle kliniğimizde PRP’nin vücudumuzdaki doğal iyileştirme yeteneğinden yararlanarak ileri teknolojiyi birleştirmekteyiz. Cilt dokusu üzerindeki hasarlarda ve gençleştirmeye yönelik uygulamalarda kullanmakta olduğumuz PRP Tedavisi ile cilt dokusunun yeniden yapılandırılmasına olanak sunmaktayız.

  Ciltteki hasarı ve yaşlanma belirtilerini en hızlı ve doğal bir yöntemle onarabilen plazma uygulamasının hemen sonrasında ciltte sağlıklı ve parlak bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Kalıcı ve belirgin bir etki ortaya koyan PRP Tedavisi hakkında bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tedavi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi Prp ile gençleştirme tedavisi fiyatları hakkında bilgi de alabilirsiniz.

  Ozon Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Ozon Tedavisi
  Ozon Tedavisi çok yönlü etkileri bulunan, oksijen dolaşımını geliştiren ve oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştiren doğal ve basit bir tıbbi işlemdir.

  PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Cilt gençleştirme uygulamalarında sıklıkla kullanılmakta olan PRP Tedavisi esnasında cilt dokusuna dışarıdan herhangi bir yabancı madde ve ilaç uygulaması yapılmadan yalnızca kişinin kendi kanından elde edilmiş büyüme hücreleri ve taze hücreler verilmektedir. Seans şeklinde uygulanan bu yöntem sonrasında kişinin cilt dokusunda kollajen üretimi artmakta ve bu etkiyi cilt dokusu kendi kendine oluşturmaktadır.

  Cilt üzerindeki kırışıklık tedavileri, sarkmalar, geniş gözenekler ve hasarlı bölgelerde belirgin seviyede düzelmeye olanak sunan işlem öncesinde kişiden 10 cc kan alınmaktadır. Kanı sentrifüj cihazında işleme tabi tutulmaktadır. Santrifüj işleminin ardından kanın trombositten ve büyüme faktörlerinden zengin olan plazma kısmı ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırma işleminin ardından hücre DNA’sını aktive etmek amacı ile DNA aktivatörünün eklenmesi ile PRP hazırlanmış olmaktadır.

  Elde edilen PRP göz çevresi, yüz ve boyun gibi tedavi edilmek istenen bölgelere acısız bir uygulama ile enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işlemi ile bölgede yoğun miktarlarda büyüme ve onarma faktörleri serbest kalmaktadır. Büyüme hücreleri cilt dokusundaki hasarların onarılması, kırışıklık ve izlerin giderilmesine olanak sunarken, cilt dokusunun yenilenmesini sağlamaktadır. Bunun dışında saç dökülmesi, saç tellerindeki zayıflama ve volüm kayıplarında da saçlı deriye uygulanarak etkili sonuçlar elde edilmektedir.

  PRP Tedavisi birkaç şekilde uygulanabilmektedir. Dezenfekte edilen bölgeye enjekte edilebildiği gibi dermapen ile kanallar açılarak bu kanallar aracılığı ile maskeleme şeklinde cilt dokusu üzerine bırakılabilmektedir. Bu yöntem hastanın durumuna, cilt dokusunun ihtiyacına ve sorunların derecesine göre belirlenmektedir.

  PRP Tedavisinin Kullanıldığı Cilt Problemleri

  Cilt dokusundaki hasarlarda, kırışıklıklarda, elastikiyet kayıplarında, saçlı deri problemlerinde ve eklem dejenerasyonu gibi pek çok alanda PRP Tedavisi kullanılabilmektedir. PRP’nin onarıcı gücünden yalnızca tüm yüz bölgesinde değil boyun, dekolte bölgesi, el üstü, kollar ve bacak içi bölgelerinde yoğun olarak yararlanılmaktadır.

  Özellikle dudak çevresinde oluşan yaşlanma belirtileri içerisindeki ince kırışıklıklarda PRP yöntemi sıklıkla kullanılmakta olan çözümdür. Bu çözüm dolgu ve benzeri uygulamalarda ortaya çıkan etkiler gibi yalnızca belirli alanlarda yoğunlaşmamıştır. PRP cilt dokusunun daha büyük bölümlerine yayılmakta ve kalıcı olmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerinde sağlanan olumlu sonuçlar iyileşme süreci sonrasında belli bir süre etkinliğini sağlarken, PRP’nin tüm olumlu sonuçları kişiye aittir. Ayrıca etkinliği kaybolmaz.

  PRP Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

  PRP Tedavisi uygulanan bölgelerde şişme, morarma, kızarma, mimik hareketlerini engelleme gibi yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemidir. PRP tekniğinde kişinin kendi kanının kullanılması nedeni ile enfeksiyon riski bulunmamaktadır. Bununla birlikte alerjik reaksiyon gelişme olasılığı da oldukça düşüktür. Ancak tedavi sonrasında etkili ve başarılı bir sonuç elde edilebilmesi için bir takım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  PRP Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  Kanın ayrıştırılmasının ardından plazmanın hiç bekletilmeden kullanılması gerekmektedir. Özellikle PRP’nin hazırlanma süreci içerisinde trombositlerin ve diğer kan hücrelerinin canlılığının sürdürülmesine dikkat edilmektedir. Uygun şekilde hazırlanmayan PRP içeriğindeki trombositlerin bekletilmesi ya da erken aktive olması daha ilk aşamada etkisinin kaybolmasına yol açmaktadır. Bu da tedavinin onarıcı etkisini göstermemesine ve başarılı sonuç vermemesine yol açmaktadır.

  PRP Tedavisinin Etkinliği

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz PRP Tedavisi cilt dokusundaki kollajen üretimini arttırırken destek dokunun sağlamlaşmasına katkı sağlamaktadır. Uzun süreli etkiye sahip olan bu işlem cilt dokusunun tüm yaşamsal işlevlerini destekleyen özelliktedir. Diğer medikal tedavilere kıyasla kırışıklık ve cilt çizgilerinde cilt altı dokusunu doldurarak değil onararak sorunu gidermektedir.

  İlk uygulama sonrasında elde edilen parlaklığın ve sağlıklı görünümün belli bir süre sonrasında gerilediği görülebilmektedir. Bu amaçla seanslar şeklinde uygulanan tedavinin ardışık uygulamaları da yapılmaktadır. Böylece PRP’nin gençleştirici etkisi cilt dokusu içerisinde yoğunlaştırılmış olmaktadır. Tam etki 3 ya da 4 uygulama sonrasında yani bir kür tamamlandıktan sonra kalıcı bir toparlanma şeklinde kendini göstermekte diyebiliriz.

  PRP tedavisinde doz aşımı gibi bir problem söz konusu değildir. Elde edilen PRP’nin tümü sorunlu bölgelerde doz aşımı gibi bir husus gözetmeksizin kullanılabilmektedir. Ayıştırılarak elde edilen PRP’nin tümü yüz, boyun, kol, bacak gibi alanların tümünde tedavi amacı ile uygulanabilmektedir.

  Yalnızca kollajen oluşumunu değil, cilt dokusunun tüm yaşamsal işlevlerini destekleyen PRP Tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak sorunlu bölgeleriniz için tedavi planlaması yaptırabilirsiniz. Ayrıca seans süreleri ve Prp tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  PRP Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×