Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Saç Aşısı

Saç Aşısı

  Saç Aşısı; Hem kadınların hem de erkeklerin son dönemde yaygın olarak tercih ettiği Saç Aşısı, saç dökülmesinin geciktirilmesi ve saç kıran gibi hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar ortaya koyan saç tedavisi yöntemi olup, tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Aşısı Nasıl Uygulanır?, Saç Aşısı Avantajları ve Saç Aşısı Kimlere Uygulanır? konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde pek çok kişinin saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kaldığını söylemek mümkündür. Başta genetik yatkınlık olmak üzere hastalıklar, kullanılan bir takım ilaçlar, kalitesiz ve düzensiz beslenme alışkanlıkları, stres ve daha pek çok neden bu saç dökülme probleminin daha da tetiklenmesine sebep olmaktadır.

  Bu aşamada kök hücrenin modelleme yöntemi ile saç diplerinde yeniden taze dokular üretilmesini sağlayarak iyileştirme özelliği gösteren saç aşılama formülü, var olan saçların kalitelerinin arttırılması ve ileri dönemlerde dökülme oranlarının belirli seviyede engellemesi gibi özelliği nedeni ile saç dökülmesi problemine karşı kullanılmaktadır.

  Saç Aşısı

  Özellikle dökülme problemlerinin geciktirilmesi ve saç kıran gibi hastalıkların tedavi edilmesi aşamasında başarılı sonuçlar ortaya çıkaran Saç Aşısı bir diğer adı ile Oto Saç Klonlama, tüm saç problemlerinin tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir yöntemdir.

  Sağlıklı doku üretimini tetikleyerek ortaya taze dokuların çıkmasını sağlayan ve iyileşme sürecini arttırarak saç kalitesinde ve saç yoğunluğunda direkt olumlu etki oluşturan saç aşılama tedavisi öncesinde saç analizinin yapılarak uygun tedavi parametresinin oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saç köklerinin daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmasına katkı sağlayan; saç dökülmesi, saç hastalıkları ve saç ekim işlemlerinde tercih edilen oto saç klonlama yöntemine ilişkin ön kontrol öncesinde randevu talebinde bulunmak ya da Saç Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Mezoterapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Mezoterapisi
  Saç sağlığını destekleyen ve saç kalitesinin arttırılmasını sağlayan Saç Mezoterapisi pek çok etken maddeden oluşturulan formülasyonların ince uçlu mezoterapi iğneleri ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bir mikroenjeksiyon işlemidir.

  Saç Aşısı Nedir?

  Saç dökülmesi gibi problemlere karşı geliştirilmiş olan Saç Aşısı yöntemi; vitaminler, ilaç, ekstraselüler matriks ve en önemlisi PRP (Platelet Rich Plasma) kominasyonundan oluşturulmuş özel bir formül tedavidir.

  Tedavi formülasyonu içerisinde kullanılan ekstraselüler matriks; doku hücrelerini bir araya getiren ve kök hücrelerinin modelleme yöntemiyle yeniden doku üretimlerini tetikleyen rejenerativ özellikli toz formundaki bir materyaldir.

  Bu materyalin içinde bulunan formülasyon yanık, yara ve organ kopmalarında kullanılmakla birlikte, doku ve hücre onarımı nedeni ile saç tedavilerinde de tercih edilmeye başlanmıştır.

  Saç Aşısı Nasıl Uygulanır?

  Oto saç klonlama tedavisi esnasında PRP (Platelet Rich Plasma) sıvısının elde edilebilmesi amacı ile kişiden kan alınmaktadır. Özel teknikler aracılığı ile kanın plazma yani trombositten zengin kısmının ayrıştırılması ile birlikte PRP’ye ek olarak vitaminlerin ve özel ilaçların eklendiği özel bir formülasyon elde edilmektedir. PRP’nin de içerisinde bulunduğu bu özel formülasyon kanda bulunun inaktif kök hücre ve büyüme faktörlerini harekete geçirerek doku üretimini arttırmakta ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

  Ortalama 60 dakika gibi bir sürede tamamlanan Saç Aşısı işlemi esnasında, uygulama enjeksiyon yöntemi ve bir cihaz yardımı ile sadece tek bir seans şeklinde yapılmaktadır. İşlem öncesinde işlem konforunun en üst seviyeye çıkarılabilmesi ve acısız bir şekilde uygulama yapılabilmesi için bölgeye lokal anestezi işlemi yapılarak tedavi alanının uyuşturulması sağlanmaktadır.

  Mikro iğneler aracılığı ile yapılan bu enjeksiyon işlemi oldukça minimal hareketler ile saç foliküllerini hedefleyerek uygulanmaktadır. Uygulama ile birlikte formülasyon foliküler kök hücreleri üzerinde aktiviteyi başlatarak PRP’den yani kişinin kendi kanından gelen kök hücre ve büyüme faktörlerini aktive ederek tedavinin sonucunu hızlandırmaktadır. Bunun sonucunda da saçların etrafındaki sağlıklı foliküller modellenerek yayılmaya başlamaktadır. Var olan saç folikülleri ise daha da sağlıklı ve güçlü bir yapıya dönüşmektedir.

  Saç Aşısı Avantajları

  Hücreler arasındaki bağlantıyı sağlayan Saç Aşısı tedavisi yönteminin en önemli avantajı ise saç ekimi işlemlerinde hazırlık tedavisi ve yara iyileştirici tedavi olarak saç ekim işlemlerinin başarısını oldukça arttırmasıdır. Bu avantaj, donör bölgenin daha hızlı iyileşmesine ve daha az iz kalmasına katkı sağlarken, donör alanda yoğunluğunda artışa neden olmaktadır. tüm bunlara ek olarak saç ekimi esnasında kullanılması ile birlikte ekim yapılan alanlarda daha sağlıklı ve fazla saç çıkmasına katkı sağlamaktadır. Böylece daha kaliteli, güçlü ve sağlıklı saçların elde edilmesine olanak sunmuş olmaktadır.

  Saç Aşısı Kimlere Uygulanır?

  Saç Aşısı tedavisi saç problemi yaşayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Etkili bir tedavi yöntemi olan bu aşı, özellikle erkeklerde kellik probleminin başladığı evrelerde uygulandığında saç dökülme probleminde azalma ve hatta durma eğilimi ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu genetik özelliklere ve tedaviden alınan yanıtlara göre değişiklik gösterse de tedaviden alınan başarı oranları tatmin edici düzeylerdedir.

  Bununla birlikte çok sayıda tüysü yapıda saç teli bulunanlar için oldukça ideal bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte saç tellerinin kalınlaşarak hacimli bir saç yapısına sahip olunması mümkündür. Her türlü saç dökülmesi ve saç probleminde tercih edilen aşılama yöntemi, yalnızca erkeklerde değil kadınlarda da başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Hastalık kaynaklı saç dökülmelerinde de uygulanan bu tedavi, saç kıran ve lupus kaynaklı saç dökülmesi yaşayan kişiler ile kaş ve sakal dökülmesi problemi bulunanlara uygulanabilmektedir.

  Saç Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

  Saç Aşısı sonrasında görülen ilk etkiler saç dökülmesinin yavaşlayarak durması olarak ifade edilebilmektedir. Saç oranında artış yani saçlanma etkisi ise ortalama 6 aydan sonra görülmeye başlanmaktadır. Ancak tedavi maksimum etkilerini 1 yıl içerisinde göstermektedir.

  Tek bir uygulama ile saç dökülmesine çözüm getiren ve saçlardaki kaybı en aza indirerek daha hacimli ve daha sağlıklı saçların ortaya çıkmasına olanak sunan tedavi öncesinde daha verimli sonuçların alınabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici tedavi, saç hastalıklarında saç kalitesini arttırıcı tedavi ve saç ekim işlemlerinde hazırlık ve iyileştirici tedavi özelliği bulunan oto saç klonlama ile saç probleminin yavaşlatılmasını ve önlenmesini sağlamak için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×