Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Saç Dolgusu

Saç Dolgusu

  Saç Dolgusu; Saç kalitesinin arttırılması ve desteklenmesi amacı ile uygulanan Saç Dolgusu saç dökülmelerini durdurmakla birlikte saça eski sağlığının kazandırılmasına yönelik uygulanan bir dermal dolgu enjeksiyonu işlemi olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Saç Dolgusu Nasıl Uygulanır?, Saç Dolgusu Kaç Seans Uygulanmalıdır? ve Saç Dolgusunun Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde kadınlar ve erkeklerde görülen en yaygın estetik problem saç dökülmesi olarak ifade edilebilir. Saç dökülmeleri, saç sağlığının azalmasına bağlı gelişen incelme ve zayıflıklar ile birlikte görülen saç seyreklikleri kişilerin hem estetik hem de kozmetik görünümünü etkilerken aynı zamanda da psikolojik olarak sorun yaşamasına neden olmaktadır.

  Çevresel faktörler, genetik yatkınlık, genel sağlık durumu, kullanılan ilaçlar ve yaş gibi pek çok etkenin neden olduğu saç dökülmesi problemlerine çözüm sunabilmek amacı ile uygulanan birçok klasik uygulama ve alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak uygulanan bu klasik ve alışagelmiş yöntemler ya da tedaviler saç dökülme probleminde istenilen optimum başarıyı sağlayamamaktadır.

  Saç Dolgusu

  Günümüz gelişen teknolojileri ve medikal uygulamaları ile hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen genetik, beslenme alışkanlıkları, stres, vitamin eksiklikleri, diyabet, menopoz ve sigara kullanımı gibi nedenlerden kaynaklanan saç dökülme şikayetlerini durdurmak mümkündür. Daha gür, sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmak isteyen kişiler için uygulanan Saç Dolgusu işlemi ile dökülme problemleri ve saç dökülmesi ile oluşan estetik problemler çözüme kavuşmaktadır.

  Saç dökülmelerini durdurmakla birlikte saça eski sağlığının kazandırılmasına yönelik uygulanan saç dolgu tedavisi ile daha gür, daha sağlıklı ve daha hacimli bir saç yapısına sahip olmak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, saç sağlığınız incelenerek özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saç sağlığının yanı sıra saç derisinin canlılığını da geri kazandırarak sağlıklı saç çıkışını destekleyen güvenli ve etkili saç dökülmesi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talep etmek ya da Saç Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Aşısı
  Sağ Aşısı sağlıklı doku üretimini tetikleyerek ortaya taze dokuların çıkmasını sağlayan ve iyileşme sürecini arttırarak saç kalitesinde ve saç yoğunluğunda direkt olumlu etki oluşturan saç tedavisidir.

  Saç Dolgusu Nedir?

  Bir saç bakım uygulaması olan Saç Dolgusu işlemi, saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saçların sağlığını yeniden kazandırmak, saçlı derideki doku ve saçı üreten kök hücrelerinin yeniden yapılanmasını sağlamak amacı ile uygulanan bir dermal dolgu enjeksiyonudur. Hekim kontrolünde uygulanan bu medikal estetik uygulamada saçlı deride yapılanmayı tetikleyen ve kan dolaşım hızını arttıran hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ve saç ile saçlı deri için özel olarak formülize edilmiş zengin peptit zincirleri kullanılmaktadır.

  Saç Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  Seanslar şeklinde uygulanan Saç Dolgusu 10 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen güvenli ve konforlu bir işlemdir. Uygulama esnasında anestezi, kesi ve dikiş gibi cerrahi prosedürlere gerek yoktur. İnce uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak gerçekleştirilen bu dermal dolgu enjeksiyonunda hyalüronik asit ve peptit zinciri destekli dolgu maddesi cilt altında iletilmektedir. Saçlardaki dökülme durumuna ve saç sağlığına uygun dozlarda enjeksiyonun gerçekleştirilmesinin ardından işlem sonlandırılmaktadır. Uygulamadan hemen sonra sosyal ve günlük hayata devam edilebilmektedir.

  Saç Dolgusu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

  Günlük yaşam rutini içerisinde 10 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde uygulama olanağına sahip olan saç dolgu tedavisi seanslar halinde uygulanan bir prosedürdür. Saç sağlığına, saçların yıpranma durumuna, tedaviden beklenilen etkiye ve yaş faktörüne göre planlanan seanslar genellikle 4 ila 6 arasında değişmektedir. Seans aralıkları ise genellikle 1 ya da 2 haftadır.

  Saç Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

  Dermal dolgu enjeksiyonu olan Saç Dolgusu maddesinin içeriği olan hyalüronik asit ve farklı etki mekanizmalarına sahip zengin peptit zincirleri cilt altına enjekte edildiği andan itibaren saçlı derinin kan dolaşım hızını arttırmaktadır. Bölgedeki oksijen miktarının artmasına ve doku hücrelerinin tetiklenmesine bağlı olarak da saç köklerinin besin oranı da artmaktadır. Bunun sonucunda da yeni saç oluşumu tetiklenirken normal saçlar da daha kalın ve gür çıkmaktadır.

  Saçı besleyerek güçlendiren dolgu uygulaması yeni saç oluşumunu tetikleme etkisi ile birlikte pek çok iç ve dış faktör sonucunda gelişen dökülme probleminin de önüne geçmektedir. Hasarlı yani henüz ölmemiş saç kök hücrelerini onararak saç köklerinin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

  Saç Dolgusunun Avantajları

  Yıpranmış, seyrelmiş ve cansızlaşmış saçların tedavisinde kullanılan Saç Dolgusu tedavisi pek çok avantaja sahiptir. Özellikle saç ekimi yaptırmayı düşünmeyen kişiler için ideal bir alternatif olmakla birlikte saç ekimi yaptıran hastalarda da ekim yapılan bölgedeki saçların tutunma özelliklerini arttıran, daha sağlıklı ve kaliteli uzamalarına olanak sunan ve saç ekimi tedavisinin başarı oranını yükselten özelliği bulunmaktadır.

  Hızlı, pratik ve konforlu işlem olanağı sunan bu medikal estetik uygulama bir enjeksiyon işlemi olması nedeni ile kesi ve dikiş gibi cerrahi prosedürlere sahip değildir. Kişilerin aynı gün sosyal yaşamına devam etmesine olanak sunan bu işlem cerrahi operasyonlarda olduğu gibi iyileşme sürecine sahip olmadığı için büyük avantaj sağlamaktadır.

  Saç Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenle

  Saç Dolgusu işleminin etkinliğinin arttırılması ve maksimum etki ile daha sağlıklı saçlara sahip olunabilmesi için işlemden sonra en az 24 saat boyunca saçların yıkanmaması önerilmektedir.

  Kimler Saç Dolgusu Yaptırabilir?

  Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, vitamin eksikliği, geçirilmiş hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve stres gibi pek çok etmen nedeni ile saç dökülmesi, seyrelme ve yıpranma gibi şikayetleri bulunan tüm kadın ve erkekler güvenle ve rahatlıkla Saç Dolgusu işlemi yaptırabilirler. Tüm hastalara uygulanabilir özelliğe sahip olan bu işlem saç dökülme tedavilerinden başarılı sonuç alamayan hastalarda üstün etkili başarılar ortaya çıkarmaktadır.

  Saç Dolgusu Yan Etkileri

  Her dolgu enjeksiyonu işleminden sonra görülen olası yan etkiler saç dolgu tedavisinde de görülebilmektedir. Bir enjeksiyon işlemi olması nedeni ile uygulamadan sonra iğne giriş yerlerinde mikro kanamalar görülebilmektedir. Ayrıca bu bölgelerde hafif şişlik ya da ödem oluşabilmektedir. Ancak bu yan etkiler olası geçici yan etkiler olarak ifade edilmekte olup, uygulamadan sonra 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Saç Dolgusu Riskli Midir?

  Saç köklerinin ve saçlı derinin desteklenmesi, güçlendirilmesi ve canlanması amacı ile uygulanan dolgu tedavisinin herhangi bir riski bulunmamaktadır. Dolgu maddesinin içerisinde kullanılan hyalüronik asit ve peptit zincirlerinden oluşan bileşenler saç köklerindeki kıl kök hücrelerini besleyerek çoğalmasını sağlamaktadır. Uyarıcı etkilere sahip olan bu bileşenler enjekte edildiği bölgelerde herhangi bir risk oluşturmadan kıl folikülleri üzerinde etkinliğini göstermektedir.

  Saç dökülmesi, saç seyrekliği, cansız saç, ince telli saç ve uzamayan saç gibi şikayetleri bulunan kişilerin son dönemde yaygın olarak tercih ettiği Saç Dolgusu işleminden önce saç kalitenizin detaylı olarak değerlendirilmesine olanak sunmak ve özelleştirilmiş seans planlamasının oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen; etkinlik ve başarı oranı nedeni ile yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkaran dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talep etmek ya da Saç Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×