Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama: Saç Ekimi sonrasında yıkama süreci, ekilmiş greftlerin korunması ve iyileşme sürecinin hızlanması açısından oldukça önemlidir. Saç Ekimi Sonrası Yıkama ve Yıkama Sıklığı ile Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili merak ettiğiniz detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadın Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kadın Saç Ekimi
  Kadın Saç Ekimi estetik ve kozmetik sorunlara yol açan erkek tipi saç dökülmelerinde problemi ortadan kaldırmak veya azaltmak amacı ile uygulanan başarılı bir tedavi yöntemidir.

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama

  Saç Ekimi sonrasında ekilen greftlerin korunması, enfeksiyon risklerinin azaltılması veya iyileşme sürecinin ideal şekilde ilerlemesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ekim sonrası yıkama greftlerin korunması, kabuklanmanın önlenmesi, oluşabilecek enfeksiyon risklerinin azaltılması, işlem bölgesindeki cilt sağlığının iyileştirilmesi ve saçın doğal görünümünün korunması açısından kritik öneme sahiptir diyebiliriz.

  Saç ekimi sonrası doğru yıkama alışkanlığı ve rutini saç ekimi sonuçlarının başarısını ve uzun ömürlülüğünü doğrudan etkilemektedir. Özellikle ilk yıkama zamanı genel olarak saç ekiminden 2 ile 3 gün sonra yapılmaktadır. Bu ilk yıkama sürecinde uzman tarafından önerilen özel şampuanların ve losyonların kullanılması istenmektedir. Bu ürünlerin her biri genel olarak pH dengeli ve hassas formüllere sahip ürünlerdir.

  Yıkama aşamaları ise losyon ile başlamaktadır. Yıkama öncesinde losyon ekim yapılan bölgeye uygulanarak 30 dakika boyunca saçlı deride kalmasına izin verilmektedir. Ardından kabuklar yumuşayınca losyon ılık su ile durulanmaktadır. Durulama esnasında tazyikli sudan kaçınmak gerekir. Duş başlığı direkt olarak saç derisine tutulmamalıdır.

  Durulanan saçlı bölgenin şampuanlanması esnasında nazik hareketler yapılmalıdır. Bu aşamada tırnakların kullanılmaması parmak uçları ile hafifçe masaj yapılması gerekmektedir. duruluma aşamasında da yine ılık su tercih edilmeli ve su akışına dikkat edilmelidir. Kurulama evresinde ise havlunun bastırılmaması, sürtünmenin önlenmesi gerekmektedir. Saçlı derideki su tampon hareketleri ile alınmalıdır.

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama sürecinde uzmanımız tarafından verilen talimatları dikkati takip ederek saçlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesi ve iyileşme sürecinin hızlanması açısından kritik öneme sahip olduğu unutmamalıdır. Saç ekiminden sonra yıkama süreci hakkında merak ettiğiniz sorular ile ilgili detaylı bilgi almak için polikliniğimizi ziyaret edebillirsiniz.

  Henüz saç ekimi yaptırmamış, Saç Ekimi ve Saç Ekimi Yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak ücretsiz Saç Analizi eşliğinde kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama Sıklığı Nedir?

  Saç ekiminden sonra yıkama sıklığına dair genel öneriler şu şekildedir: 

  İlk hafta özellikle işlemden 2 ila 3 gün sonra uzman tarafından önerilen talimatlara uygun ilk yıkama yapılmaktadır. İlk yıkamadan sonra ilk hafta her gün yumuşak hareketler ile yıkama yapılmalıdır. Bu yıkama bölgedeki kabukların yumuşamasını ve temizlenmesini sağlamaktadır.

  İkinci haftada hergün yıkamaya devam edilmektedir. Bu dönemdeki yıkamalar kabukların yumuşayarak dökülmesini kolaylaştırmaktadır. Bu evrede kabuklar yumuşayarak dökülmeye başlamaktadır ve saçlı deri iyileşme sürecine geçmektedir.

  Üçüncü hafta ve sonrasında yıkama sıklığı yavaş yavaş azalmaktadır. Uzmanımızın önerilerine bağlı olarak haftada 3 ila 4 yıkama genel olarak yeterli olabilmektedir.

  Yıkama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bu süreçte nazik uygulamalar çok önemlidir. Yıkama işlemi sırasında nazik olunmalı ve ekilen greftlerin zarar görmemesi için hafif masaj yaparak yıkama yapılması gerekmektedir. Uzman tarafından önerilen özel şampuan ve losyonların kullanımına özen gösterilmelidir. Bu ürünlerin her biri hassas formüllerden oluşmakta olup iyileşme süresine destek olmaktadır.

  Yıkama esnasında özellikle ilk birkaç hafta boyunca doğrudan su yerine duş başlığı belli mesafede tutularak suyun dökülmesi daha iyi olacaktır. 

  Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İlk haftadan itibaren ekim bölgesinde kabuklanmalar oluşacaktır. Bu kabukların travmatik hareketlerden korunması gerekmektedir. Özellikle zorla çıkarılmaya çalışılmaması ve düzenli yıkama ile kabukların kendiliğinden dökülmesi çok önemlidir.

  Saçların yıkama sonrasında saç kurutma makinesi kullanılacaksa düşük sıcaklıkta ve mesafeyi koruyarak kullanılması önemlidir.

  Saç yıkama talimatlarına işlemden sonra her daim dikkat edilmesi saç ekim işleminin başarısı ve tedavinin ideal sonuçlar ile sürdürülmesi açısından önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle özellikle birkaç hafta boyunca saç spreyi, jöle ve diğer kimyasal ürünlerin kullanımı kısıtlanmalıdır.

  Saç ekimi sonrasında cilt ve saç sağlığı için güneş ve fiziksel aktivitelerin de sınırlandırılması istenmektedir. İlk birkaç hafta doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan ve yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.

  Saç Ekimi Sonrası Yıkama süreci dahil olmak üzere tüm iyileşme süreci dahil uzmanımızın verdiği talimatları dikkatli olarak takip edip ekilen saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve iyileşme sürecinin hızlanması açısından kritik önem taşıdığı unutulmamalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Ekimi Sonrası Yıkama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×