Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi; Saç sağlığını destekleyen ve saç kalitesinin arttırılmasını sağlayan Saç Mezoterapisi pek çok etken maddeden oluşturulan formülasyonların ince uçlu mezoterapi iğneleri ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bir mikroenjeksiyon işlemi olup, uygulama öncesinde merak edilen Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Saç Mezoteripisi Uygulama Teknikleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik estetik ve kozmetik problemlere yol açan bir sorun olmakla birlikte hem kadınları hem de erkekleri psikolojik olarak da etkileyen bir sorundur. Mevsimsel değişiklikler, demir eksikliği, hormonal düzensizlikler, stres, beslenme alışkanlıkları gibi pek çok etken sonucunda gelişen bu problemler ciddi sistemik hastalıklar sonucunda da görülebildiği gibi genetik yatkınlık, kıl gelişimindeki bozukluklar ve saçlı deri hastalıklarında ortaya çıkabilmektedir.

  Estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara neden olan saç dökülmesi ve saç seyrekliği problemlerinin tedavisinde tanı ve uygulanacak yöntemler oldukça önemledir. Saç dökülmesine neden olan etmenler ve dökülme tipinin belirlenmesi ile ideal tedavi planlaması oluşturulabilmekte ve tedaviden optimum başarı elde edilebilmektedir. Saç ve aç derisinde fayda sağlayan tedaviler saç dökülme problemini durdurabileceği gibi, yanlış uygulamalar dökülme şiddetini arttırabilmekte ve saç sağlığını bozabilmektedir.

  Saç Mezoterapisi

  Saç dökülmesini saçlı deriyi ve saç sağlığını düzenleyerek durduran en etkili tedavi yöntemlerinden biri Saç Mezoterapisi işlemidir. Pek çok yöntemi bulunan mezoterapi işleminin saçlı doku katmanlarındaki hücresel düzeydeki aktivitesinden yararlanılan bu tedavi ile saç dökülmesi durdurulabilmekte, var olan saçların kalınlaşarak daha hacimli ve gür olması sağlanabilmektedir.

  Saç dökülmelerinde en sık kullanılan ve etkili bir tedavi yöntemi olan mezoterapi ile saç dökülme tedavisi öncesinde saç sağlığı, saç kalitesi, dökülme problemlerinin altında yatan etmenler ve daha pek çok parametre değerlendirilerek kişiselleştirilmiş tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Özelleştirilmiş tedavi planlamanızın doğru analizler ile oluşturulmasına olanak sunmak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kadın ve erkeklerde yaygın olarak görülen saç problemlerinde üstün etkili sonuçlar çıkararak kozmetik ve estetik problemlerin önüne geçen mezoterapi tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Aşısı
  Sağ Aşısı sağlıklı doku üretimini tetikleyerek ortaya taze dokuların çıkmasını sağlayan ve iyileşme sürecini arttırarak saç kalitesinde ve saç yoğunluğunda direkt olumlu etki oluşturan saç tedavisidir.

  Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saç Mezoterapisi saç dökülmesi, saç seyrekliği ve saçlı deri hastalıklarında kullanılan etkin bir medikal estetik uygulamadır. Saçların sağlıklı büyümesinin desteklenmesi amacı ile uygulanan bu tedavi saçlı derinin alt katmanlarında ihtiyaç duyulan vitamin, mineral, dolaşım düzenleyiciler, antioksidan ve daha pek çok etken maddeden oluşturulan formülasyonların ince uçlu mezoterapi ilaçları ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  Saç problemine göre kişiselleştirilmiş ürün tasarımlarının mikroenjeksiyon yöntemi ile cilt altına iletildiği bir tedavi protokolü olan mezoterapi ile saç tedavisi saçlı derinin orta katmanına yani dermis tabakasına saç köklerini besleyen ve destekleyen ürünlerin enjekte edilmesi prosedürüne sahip bir işlem olması nedeni ile saç dökülmelerini optimum derecede durduran ve saç kalitesini arttıran üstün başarılara sahiptir.

  Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Etken maddelerin tamamlayıcı bir tedavi protokolü ile saçlı derinin dermis katmanına enjekte edildiği Saç Mezoterapisi 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Oldukça pratik işlem olanağına sahip olan mezoterapi öncesinde uygulama yapılacak lokal bölgeye anestezik sprey sıkılmaktadır. Böylece enjeksiyon giriş anında hissedilecek batma ve acı hissi en aza indirilmiş olmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından saç dökülme tipine, saç seyrekliğinin derecesine, saç ve saçlı derinin sağlığına, yaşa ve cinsiyet gibi parametrelere göre ürün ve formülasyonlar hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu formülasyonlar 4 – 6 mm çapındaki mezoterapi iğneleri ile farklı uygulama teknikleri ile cilt altına enjekte edilmektedir.

  Saç Mezoterapisi Uygulama Teknikleri

  Saç Mezoterapisi işleminde uygulama tekniklerinde farklı yöntemler bulunmaktadır. Nokta tekniği, epidermik teknik, dermaroller tekniği, mesogun tekniği ve kaplama tekniği gibi çeşitli yöntemleri bulunan bu uygulamalar ihtiyaca ve mezoterapi formülasyonunun derinliğine/sıklığına göre belirlenmektedir.

  Solüsyonun hangi cilt katmanına iletileceğini ve ne sıklıkla enjekte edileceğini belirleyen bu teknikler kişiden kişiye, tedaviden beklenilen etkilere ve etki mekanizmasına göre farklılık göstermektedir. Bazı uygulama tekniklerinde 1’er cm aralıklar ile 4 milimetre genişliğe noktasal enjeksiyonlar yapılabiliyorken, bazı durumlarda epidermik enjeksiyon ile 1 milimetre derinliğe yapılabilmektedir. Bu uygulama tekniklerinin her biri saç ve saçlı derinin durumu değerlendirilerek belirlenmektedir.

  Saç Mezoterapisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi Saç Mezoterapisi de seans şeklinde uygulanan bir mikroenjeksiyon işlemidir. Bu enjeksiyon işleminin seans sayıları ve seans aralıkları özelleştirilmiş tedavi planlamalarına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 4 ila 6 seans arasındadır. Seans aralıkları ise haftada 1 şeklindedir. Son seanslar 2 hafta ara ile yapılabildiği gibi gereklilik halinde son seans mezoterapi için aylık periyodlar halinde uygulama yapılabilmektedir.

  Kimler Saç Mezoterapisi Yaptırabilir?

  Mezoterapi yöntemlerinin her biri tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Saç tedavisinde üstün etkileri bulunan mezoterapi ile saç dökülme tedavisi aynı işlem prensibine sahip olup; kadınlarda ve erkeklerde stres, mevsimsel, metabolik, saçlı deri hastalıkları, genetik ve hormonal pek çok etken sonucunda görülen saç dökülme problemlerinde rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra saç ekimi yaptırmış kişiler tarafından da tercih edilebilmektedir. Saç ekimi sonrasında gerçekleştirilen mezoterapi işlemi ekim bölgesindeki dokuyu ve yeni çıkacak olan saç tellerini destekleyerek güçlendirmektedir. Böylece tedavinin başarı şansını da arttırmış olmaktadır.

  Saç Mezoterapisi Uygulanmayan Durumlar

  Saç Mezoterapisi basit, konforlu ve pratik bir işlem olanağına sahip olsa da etken maddelerin kullanıldığı bir mikroenjeksiyon tedavisi olduğu için bazı durumlarda uygulanması sakıncalıdır. Gebelerde, emziren annelerde, felç geçirmiş hastalarda, şeker hastalarında, çeşitli ilaçlara karşı alerjisi bulunanlarda, cilt hastalıklarında ve kalp hastalığı bulunanlarda uygulanmamaktadır.

  Saç Mezoterapisi Sonrasında Görülen Etkiler

  Pek çok tıbbi ve estetik alanda kullanılan mezoterapi, hücresel düzeyde çalışan ve doku katmanlarında onarım sürecini aktive eden özelliğe sahiptir. Bu etki mekanizması sayesinde mezoterapi tedavisinden beklenilen optimum etkileri ilk seanstan itibaren göstermektedir.

  Hücre metabolizmasını hızlandıran, saçlardaki kan dolaşımlarının hızını arttıran ve saç dökülmesine neden olan enfeksiyonlar ile savaşan bir işlemdir. Saç ve saçlı derinin ihtiyaç duyduğu etken maddelerin kullanılması ile birlikte düzenli seanslar sonucunda saç dökülme oranında belirgin azalmalar görülmektedir. Bununla birlikte saçların daha sağlıklı uzamasını desteklemektedir.

  Tüm bu etkiler besin öğelerinden oluşan formülasyonların direkt olarak hedef bölgeye enjekte edilmesi ile gelişmektedir. Ayrıca yalnızca saç foliküllerini değil saç derisini de güçlendirdiği için dökülen saçların yerine daha sağlıklı yeni saçların uzamasına yardımcı olmaktadır.

  Mezoterapi Sonrası Görülen Yan Etkiler?

  Küçük miktarlardaki ürün ve formülasyonların saçlı deri katmanlarına enjekte edildiği Saç Mezoterapisi riskli ya da komplikasyonları bulunan bir işlem değildir. Ancak mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için işlem sonrasında iğne giriş yerlerinde mikro kanamalar görülebilmektedir. Bununla birlikte hassasiyet ve şişlik gibi olası geçici yan etkiler de gelişebilmektedir. Tüm bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Saç Mezoterapisi sonrasında 10 ila 15 saat boyunca saçların yıkanmaması istenmektedir. Ayrıca enjeksiyon giriş bölgelerinin tahriş olmaması için saç dipleri tahriş oluşturacak şekilde kaşınmamalı ve mümkün olduğunca dokunulmamalıdır. Tüm bunların yanı sıra tedavi seansları arasında saçlara kozmetik ürünlerinin kullanımı sınırlandırılmalı ve saçlar boyanmamalıdır.

  Vitamin, mineral ve besin öğeleri içeren pek çok etken maddenin saçlı deriye lokal olarak uygulanabilen mezoterapi tedavisi öncesinde saç kalitesinin, saç sağlığının ve dökülme problemi derecesinin detaylı olarak değerlendirilerek özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saç köklerindeki dolaşım problemini düzenleyerek saçın ihtiyaç duyduğu besinlerin ve kanın iletilmesine yardımcı olan saç mezoterapi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve saç analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Saç Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Mezoterapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×